Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765696 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3480 Dátum: 2010.02.18 15:38:56 »
Csak jelzés képpen említeném meg, hogy ez a kereskedés a pénteki toyota klub mikrotalálkozói helyszínét adó mcdonaldsal szemben van kb 25méterre...én csak azért gyanakodnék mert ez a híres AAA autóval van kapcsolatban a fehér útról és amik ott nem mennek el azokat át tolják ide és fordítva.... szép, de nagyon átnézetném!!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3481 Dátum: 2010.02.18 15:40:11 »
Szervizkönyv? Rendszáma? Az alapján az előéletét le lehetne kérdezni. Esetleg elmondhatnák, ki volt az előző tulaj. :whistling:
Ez sztem egy ilyen motorral szerelt autónál akár reális km lehet. Legalábbis végre nem 60 ezerrel akarják eladni. :)
Márkaszervizes átnézés és előélet leinfo mindenképp!  :)
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3482 Dátum: 2010.02.18 15:45:17 »
Nekem amikor haverral mentem megnézni egy omegát azt mondták, hogy ha kell odahívják a tulajt is aki egy öreg bácsika, de csak egyeztetett időpontra jön oda... talán igaz volt, de ha neked is ezt mondja akkor legalább tudod, hogy valami nem stimm...

Nincs olyan messze mondjuk az Emil Frey....átkell vizsgálni punktum!

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3483 Dátum: 2010.02.18 15:49:54 »
még a km is reális lehet benne! zsírul néz ki! bár ha belőlem előjönne a zsidóvér akkor 2,5 ig mennék az árral  :innocent:
csak még aztat tudnám hogy a jobb oldaláról mé nem készítettek képet :?:  ::)
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


hose

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3484 Dátum: 2010.02.18 15:58:32 »
még a km is reális lehet benne! zsírul néz ki! bár ha belőlem előjönne a zsidóvér akkor 2,5 ig mennék az árral  :innocent:
csak még aztat tudnám hogy a jobb oldaláról mé nem készítettek képet :?:  ::)

A jobb oldal valszeg azért nincs lefényképezve, mert az első ajtó egy kicsit meg van nyomva. Egyáltalán nem vészes. Amikor a garázsban rátolattam a bringámra, kétszerekkora pút keletkezett a csomimom. Nem karamboltól volt, az biztos. Aztán, hogy előtte mit élt meg, az még persze kérdés. Festégvastagságméőm persze nem volt, de mindenképpen átnézetném. Van szerviz, amit megbízhatónak tartotok?

pzs

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3485 Dátum: 2010.02.18 18:07:30 »
Igen van ilyen, csak az ilyen nem eladó.  :)
....

Csak, hogy megcafoljalak.... :) Itt van egy meg meg egy. Mindketto benzines, de tipikusan olyan autok, amiket porgetni szoktak. Megis mindketto tokeletes allapotban. Az elsoben van kemeny 28ezer km es 5 eves (esot nem latott, soha nem porgettek es vegig garazsban allt)...
Egy itteni forumtag Yaris TS-t vett csekely futasteljesitmennyel, ugy, hogy egy amerikai uriember tulajdona volt es csak akkor hasznalta ha eppen itt tartozkodott...
Siman ki lehet fogni olyat amit hetvegi/hobbi autonak hasznaltak. Miert ne vehetne valaki ilyen celra dizelt? Pl. tipikusan egy amerikai uriember benzinzabalo gepeken nott fel, meglehet, hogy ki akarja a masik oldalt is probalni... Amikor meg mar nem kotik uzleti erdekei Magyarorszaghoz eladja piaci aron vagy az alatt mert nem erdekli a penz... Persze kell hozza nagy szerencse, de van ilyen... ;)

Nem mondom, hogy sok ilyen elado auto letezik, de letezik...

Csak halkan jegyzem meg, hogy a Yarist 5 evesen vettem 50ezer valos km-rel. Persze hozzatartozik, hogy kisebb utest kapott a jobb oldala kulfoldon es valszeg ebbol kifolyolag tobb mint 1 evig a kereskedonel volt mielott elhoztam (gyakorlatilag 0 km ment bele ezalatt). Azt mar csak valoszinusitem, hogy egy evet allt gyartas utan valahol, mert 2003 12. hoban gordult le a szalagrol es forgalmi szerint 2005 3. hoban irtak forgalomba). Viszont tobb helyen is megerositettek, hogy elegge realisnak tunik a megtett km (valtoolaj szine csere soran, belter allapota, stb.)...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3486 Dátum: 2010.02.18 19:16:48 »
Azt ne felejtsük el, hogy a piros TS-nek az új motorjában van ennyi, nem összesen.  ;)
És ahogy mondtad, mindegyik benzines...  :flowers:
         

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3487 Dátum: 2010.02.18 20:35:29 »
igazándiból én arra vagyok kiváncsi h mennyire van merítve az aksija :)!
mert nekem ez a hibajelenség amit az előbb felvázolt ilyenbe volt már részem bár nem toyon ,hanem mitsun,és ott a generátor mondta fel a szolgálatot!
Szar volt mert amikor Bpről haza értem akkor rácsatlakoztattam a műszert és váltóáramot mértem :eek: azt evvel a lendülettel dobhattam ki az aksit meg a generátor belsejét(feszszab, egyenirányító) és ha má széjjel kaptam akkor má csapágycsere!
Azt összerak, beszerel, aksi csere, müködik :D

Sziasztok! Csak most értem ide és olvasgattam a válaszotokat kérdésemre. Az akksija elvileg jó, mert mértem voltmérővel. Hogy mennyire van merítve? Hmmm... passz :) Először arra gondoltam, h a hideg miatt van, de nem. Garázsban tartom ott +10 fok van és néha ha elindulok is csinálja ezt a hibát. Akkor generátor felújítás + akksi csere? Vagy elször próbáljam meg csak az akksit kicserélni. Azt könnyebben meg tudom egyenlőre oldani. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3488 Dátum: 2010.02.18 22:16:50 »
5 éves, 60 ezret futott autó max álmainkban létezik.

Azert vannak kivetelek... Persze nagyon elenyeszo szamban, de attol nem kell megijedni ha gyanusan keves a megtett km. Persze fenntartasokkal kell kezelni, de ettol meg nem kell elvetni. Nem egy olyan esetrol hallottam ahol valoban hetvegi autokent hasznaltak es alig van benne par 1000 km... ;)
Dízel kombi Avensis, Magyarországon, alig pár 1000 kilométerrel? No way, man... Csak a mesében! Ilyen még nyugaton sem nagyon létezik, ezt a kombinációt ott is használatra veszik.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3489 Dátum: 2010.02.18 22:20:08 »
Szia!
Valszeg vissza lesz tekerve siznte az osszes. Gyakrolatilag ebbol a variaciobol lesz a legnehezebb kifogni olyat, ami nem volt tekerve. En csak maganszemelytol vennem vezetett szervizkonnyvel es atvizsgalva.
2006 elotti Avekban az 1CD-FTV dizelmotor volt, amiknel az atlagosnal gyakrabban adta meg magat a kettoslendkerek es az sok penz.

Erre a kettős lendkerékre kíváncsi lennék hogy, milyen hiba ,mennyi megy hol van az autóba!
Ez igazából nem csak az Avensisre, hanem a legtöbb ilyennel szerelt autóra jellemző. A javítása nagyságrendileg 2-300 ezres tétel. Ha jól tudom, Toyotáék igyekeztek kiküszöbölni a hibát, így az inkább csak a korai évjáratú D-4D-knél jön elő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3490 Dátum: 2010.02.18 22:23:06 »
Csak jelzés képpen említeném meg, hogy ez a kereskedés a pénteki toyota klub mikrotalálkozói helyszínét adó mcdonaldsal szemben van kb 25méterre...én csak azért gyanakodnék mert ez a híres AAA autóval van kapcsolatban a fehér útról és amik ott nem mennek el azokat át tolják ide és fordítva.... szép, de nagyon átnézetném!!!
Én anno (6,5 éve) itt vettem a malacorrú Corollát. Nem volt velük semmi bajom, de nem adták olcsón az autót.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3491 Dátum: 2010.02.18 22:24:03 »
A tempomatot hiányolom belőle egyedül. Ha jól láttam, akkor csak a sol executive-ban van gyárilag. Utólagosan beszerelni meg elég költséges.
Azért van élet tempomat nélkül is... ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3492 Dátum: 2010.02.18 22:27:09 »
Egy avensis  vásárlására szántam el magam. 2.0 d4d lenne a vétel tárgya kombi kivitelben, 2004-2005 körüli évjárattal. Érdekelne a véleményetek így vásárlás előtt a jellemző hibákról, a visszatekert kilóméterekről, meg a lehetséges buktatókról amikbe használt autó vásárlásakor beleszaladhatok (esetleg Ti beleszaladtatok).
Csak olyan autót vegyél meg, aminek az előélete teljesen feltérképezhető, és BIZTOS (!!!) hogy stimmel a kilométer-óra állása. Különben hamar beleszaladhatsz sok százezres javításokba. Több nagyon komoly hibaforrás is van ezekben a modern dízelekben (üzemanyag-rendszer, turbófeltöltő, lendkerék), amely sajnos elég jellemzően előjön egy bizonyos (magas) futás után, és a javításuk nagyon komoly összegbe kerül.

Azzal legyél tisztában, hogy Magyarországon nagyon nehéz lesz a fentieknek megfelelő autót találnod. Amit a kereskedések kínálnak, azok szinte kivétel nélkül kintről behozott, visszaállított km-számlálós autók, jellemzően hamisított kinti szervízkönyvvel, ami "alátámasztja" a fiktív futást. Ezeket NEM szabad megvenni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3493 Dátum: 2010.02.18 22:28:30 »
A tempomatot hiányolom belőle egyedül. Ha jól láttam, akkor csak a sol executive-ban van gyárilag. Utólagosan beszerelni meg elég költséges.
Azért van élet tempomat nélkül is... ;)
Sokminden nélkül van élet, vegyünk Trabantot  ;) ;) ;) ...

A tempomat nagyon jó dolog, hosszú távon végtelenül kényelmes, főleg autópályán. De az utólagos beszerelése nem egy borzasztó összeg szerencsére.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3494 Dátum: 2010.02.18 22:30:11 »
Sokminden nélkül van élet, vegyünk Trabantot  ;) ;) ;) ...
A Toyota nem gyárt Trabantot. :tt2:
music