Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763294 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3375 Dátum: 2010.01.31 20:58:14 »
Lehet, hogy nekem is vesztett már az egészségéből? Nekem kb 10km mire bemelegszik lassú kimélő vezetés mellett. De volt már hogy bemelegedett és dugóban el...kezdett visszhülni és lement kb egy negyedet (5mm-t a mutatón).

Vagy ez még okés???

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3376 Dátum: 2010.01.31 21:08:13 »
Ma ugyanez volt a Corsával is. 95 fokon állt, pár másodperc múlva pedig 90-re hűlt. Egyszerűen kinyitott a termosztát.  :)
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3377 Dátum: 2010.01.31 22:45:24 »
Na megjavult a vészvillogó égője :)
Kicsit kihúztam a középkonzol "márvány lapját" és egyszer csak felvillant,és azóta jó.
Szóval csak rá kellett ijeszteni  :clap:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3378 Dátum: 2010.01.31 22:51:30 »
Nem akarlak elkeseríteni, de egyre gyakrabban fogja csínálni, nekem is ez volt a klíma meletti fénnyel...aztán mostmár többet offol mint világít:)

A márvány az márvány ? :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3379 Dátum: 2010.02.01 10:26:57 »
Ma ugyanez volt a Corsával is. 95 fokon állt, pár másodperc múlva pedig 90-re hűlt. Egyszerűen kinyitott a termosztát.  :)
Nekem néha olyat is csinál (a Corsa), hogy kb. 1 percig nem fúj meleg levegőt a fűtés - gondolom, ilyenkor visszamelegíti a túlhűlt motort.
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3380 Dátum: 2010.02.01 12:56:07 »
Nem akarlak elkeseríteni, de egyre gyakrabban fogja csínálni, nekem is ez volt a klíma meletti fénnyel...aztán mostmár többet offol mint világít:)

A márvány az márvány ? :D
Ha még egyszer kialszik akkor majd kicserélem.

Persze,h márvány...egyenesen Görögországból  :clap: :clap:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3381 Dátum: 2010.02.01 19:54:31 »
Sziasztok!!!

Lenne egy-két kérdésem!
Van EGY AVENSISEM 99-ES kiadás 1.6 16V. Van egy olyan problémám vele hogy amikor felmelegszik üzemi hőmérsékletre és ha haladok vele 70-80km/h-val viaszonylag rövid időn belül visszhűl a motor!! Na most annyira visszahűl hogy az automata szivató bekapcsol és a fordulat olyan ezer körüli lesz! Ugyan visszamelegszik a kocsi de nem hiszem hogy ez olyan jó dolog lenne!!!
Ha tudtok segíten hogy mi lehet a probléma és hogy mi az amit meg kéne nézni rajta!!??

Köszönöm :helpsmilie:

A termosztátod egyfolytában nyitva van, ez okozza a hibát. Minél elöbb ki kell cserélni, mielött hazavágod a motort...
Na, a motor nem megy gallyra, de a szelepszárak szimmeringjei (a túlnyomás miatt) biztosan elhalnak.
Ha eddig nem ette a kocsi az olajat, mostantól fogja!
Egyetértek, csere!
A T25 Avén munkadíjjal 17e volta termosztátcsere.
(csak halkan mondom Brayen-nek: az autót az autószerelő javítja)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Brayen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3382 Dátum: 2010.02.02 16:28:38 »
Most az autó jelenleg áll!! Nem használom! De nem is tudtam hogy ilyen hibát okozhat!
Esetleg elképzelhető hogy a csere után enni fogja az olajat? Vagy evvel ezt meg lehet akadályozni? :hmmmm:




« Utoljára szerkesztve: 2010.02.02 16:29:44 írta kleingy »

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3383 Dátum: 2010.02.02 16:45:33 »
Most az autó jelenleg áll!! Nem használom! De nem is tudtam hogy ilyen hibát okozhat!
Esetleg elképzelhető hogy a csere után enni fogja az olajat? Vagy evvel ezt meg lehet akadályozni? :hmmmm:
Ha ne mentél vele /állandóan nyitott termosztáttal/ túl sokat, nem lesz baj.
Ez a hiba a "kellemesebb", nekem a zárva maradt termosztát és csinált majd 800e-es számlát (komplett motorcsere)! :surrender:
Csilingel ha benne a kulcs és ha rajta maradt a világítás akkor sípol... Ha készül felforrni a motor akkor néma csönd! :helpsmilie:
Azért gyorsan cseréltesd ki a termosztátot!!!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Brayen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3384 Dátum: 2010.02.02 16:49:26 »
Most az autó jelenleg áll!! Nem használom! De nem is tudtam hogy ilyen hibát okozhat!
Esetleg elképzelhető hogy a csere után enni fogja az olajat? Vagy evvel ezt meg lehet akadályozni? :hmmmm:
Ha ne mentél vele /állandóan nyitott termosztáttal/ túl sokat, nem lesz baj.
Ez a hiba a "kellemesebb", nekem a zárva maradt termosztát és csinált majd 800e-es számlát (komplett motorcsere)! :surrender:
Csilingel ha benne a kulcs és ha rajta maradt a világítás akkor sípol... Ha készül felforrni a motor akkor néma csönd! :helpsmilie:
Azért gyorsan cseréltesd ki a termosztátot!!!

Oké kicserélem de nekem -hálistennek- nem melegszik túl hanem visszahül. Akkor is ugyanezek a bajok lehetnek?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3385 Dátum: 2010.02.02 16:50:36 »
Csilingel ha benne a kulcs és ha rajta maradt a világítás akkor sípol... Ha készül felforrni a motor akkor néma csönd! :helpsmilie:

Ezen már én is gondolkodtam... hogy csipog ha ég a lámpa meg ha nincs bekötve az utas, de ha valami fatal error közeleg akkor se kép, se hang.....

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3386 Dátum: 2010.02.02 16:53:03 »
Oké kicserélem de nekem -hálistennek- nem melegszik túl hanem visszahül. Akkor is ugyanezek a bajok lehetnek?

Akármit is csinál, ha elkezd hülyéskedni az már eléggé a vég jele... olcsóbb  a csere gyorsan mintha utána kéne rendbe rakni..

Brayen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3387 Dátum: 2010.02.02 16:54:45 »
Oké kicserélem de nekem -hálistennek- nem melegszik túl hanem visszahül. Akkor is ugyanezek a bajok lehetnek?

Akármit is csinál, ha elkezd hülyéskedni az már eléggé a vég jele... olcsóbb  a csere gyorsan mintha utána kéne rendbe rakni..

Ez igaz csak Én arra gondoltam hogy nem olyan vészes baj ez mint ha felforrna! Esetleg valami jeladóhiba nem lehet? :hmmmm:
Mert ugyan visszahül a kocsi de a meleget ugyanúgy adja!!!!!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3388 Dátum: 2010.02.03 09:21:22 »
Ez igaz csak Én arra gondoltam hogy nem olyan vészes baj ez mint ha felforrna! Esetleg valami jeladóhiba nem lehet? :hmmmm:
Mert ugyan visszahül a kocsi de a meleget ugyanúgy adja!!!!!
Neked a 40 fokos levegő elég meleg lesz, a 60 fokos víz a motornak nem. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3389 Dátum: 2010.02.04 15:46:51 »


A termosztátod egyfolytában nyitva van, ez okozza a hibát. Minél elöbb ki kell cserélni, mielött hazavágod a motort...
[/quote]
Na, a motor nem megy gallyra, de a szelepszárak szimmeringjei (a túlnyomás miatt) biztosan elhalnak.
Ha eddig nem ette a kocsi az olajat, mostantól fogja!
Egyetértek, csere!
A T25 Avén munkadíjjal 17e volta termosztátcsere.
(csak halkan mondom Brayen-nek: az autót az autószerelő javítja)
[/quote]

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Most volt hengerfej tömítés cserém (szelepszár szimmering cserével együtt). Nagy valószínűséggel termosztát-hibára volt visszavezethető a csere, bár én valószínűleg évekig (!) közlekedtem hibás (zárt) termosztáttal. Igazat megvallva gyanús volt, hogy még hideg időben is gyakran bekapcsolt a motorhűtő ventillátor. Viszont a motorhűtés profi!
Üdv:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!