Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763474 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3165 Dátum: 2009.12.07 12:08:39 »
Jut eszembe, megvan még a 2.4-ese a családnak?

Megvan.  ;)
Bár édesapám már nyugdíjas, ez itthon nem nevezhető éppen nyugdíjas autónak...  :szemez:
Haza kellett hozni, levámolni, regadót fizetni rá (csak ez utóbbi majd 1 Milla volt), meg a stb-k, szóval így már tényleg nem volt értelme eladni.  :whistling:
Így se kapnánk érte túl sokat, de ha még ebből az összegből levonjuk a sok fizetett honosítási költséget, akkor nem sok maradna.
Új korában pedig 9M fölött volt az ára a +extrákkal együtt.  :whistling:  :banging:

Nagy üzlet volt, mondhatom.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3166 Dátum: 2009.12.07 15:39:31 »
Jó napot Uraim!

Ma álló helyzetben, járó motornál arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál - egy a forgalmi helyzetben adódónál mondjuk másfélszeres erővel - úgy 80 %-ig benyomható. Menet közbeni fékezésnél ezt nem tapasztaltam, ott keményebb, és persze nem is kell neki az említett erő, és a fékhatást nem találtam érezhetően gyengébbnek, már fenn is fogott a fék.

Volt már hasonló tapasztalatotok? Ez lehet elfogadható? Korábbi toyotáimnál ezt nem tapsztaltam...
Lehet, hogy az alapjárati fordulathoz tartozó fékszervó rásegítés eddig engedné?

Köszönettel:

Zsono

Pár éve nekem is feltünt, ráke'rdeztem a szervízben (Mayer), és állították, hogy ez ilyen. Azóta nem foglalkozom vele.

Laszlo70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3167 Dátum: 2009.12.07 16:32:27 »
 Van egy 2004-es Avensisem és nem világit a szívargyújtó illetve hamutál izzója.Kérdezem hogy valaki cserélt e már ilyen izzót és ha igen akkor hogyan fogjak neki.
Köszönettel.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3168 Dátum: 2009.12.07 16:53:43 »
Jó napot Uraim!

Ma álló helyzetben, járó motornál arra lettem figyelmes, hogy a fékpedál - egy a forgalmi helyzetben adódónál mondjuk másfélszeres erővel - úgy 80 %-ig benyomható. Menet közbeni fékezésnél ezt nem tapasztaltam, ott keményebb, és persze nem is kell neki az említett erő, és a fékhatást nem találtam érezhetően gyengébbnek, már fenn is fogott a fék.

Volt már hasonló tapasztalatotok? Ez lehet elfogadható? Korábbi toyotáimnál ezt nem tapsztaltam...
Lehet, hogy az alapjárati fordulathoz tartozó fékszervó rásegítés eddig engedné?

Köszönettel:

Zsono

Ha eddig nem volt ilyen nézesd meg fékedet... én bármi ilyet tapasztalnék tuti nem bíznám a véletlenre... most lehet hogy itt valaki azt fogja mondani hogy lehet normális is de ha véletlenül ez roszabb lesz hirtelen akkor már kampec. Nézesd meg a fékszervót vagy az olajat vagy hogy nem e szivárog vagy akármi de én tuti első utamon mennék fixálni...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3169 Dátum: 2009.12.07 19:55:47 »
Jut eszembe, megvan még a 2.4-ese a családnak?

Megvan.  ;)
Bár édesapám már nyugdíjas, ez itthon nem nevezhető éppen nyugdíjas autónak...  :szemez:
Haza kellett hozni, levámolni, regadót fizetni rá (csak ez utóbbi majd 1 Milla volt), meg a stb-k, szóval így már tényleg nem volt értelme eladni.  :whistling:
Így se kapnánk érte túl sokat, de ha még ebből az összegből levonjuk a sok fizetett honosítási költséget, akkor nem sok maradna.
Új korában pedig 9M fölött volt az ára a +extrákkal együtt.  :whistling:  :banging:

Nagy üzlet volt, mondhatom.  :clap:
A "nagy motoros" autó sohasem nagy üzlet (főleg, ha extrás), viszont van édesapádnak egy nagyon jó autója!
Azt meg sajnos el kell fogadni hogy a 2millás kocsi 6 évesen 600e-t ér meg a vevőnek, a 10 misis, esetleg fullos, meg jó ha 3-at (ha nem mondja a vevőjelölt: nekem ez se -meg az se ér meg ennyit)! :hmmmm:
Így megszületik az elhatározás: Nálunk marad a kislány élete végéig (mint az én esetemben)! :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3170 Dátum: 2009.12.08 22:31:36 »
No igen, nálunk is remélhetőleg még hosszú hosszú évekig fog hűségesen szolgálni a nagylány.  :wub:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3171 Dátum: 2009.12.08 22:49:42 »
Én eleve úgy vettem, hogy tőlem csak a roncstelepre... ;)
De ha mégsem így lesz, annak csak örülni fogok, mert az azt jelentené, hogy anyagilag megengedhetek magunknak egy új(abb) kocsit.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3172 Dátum: 2009.12.09 01:11:09 »
A miénk is még biztosan jó ideig marad... Jópár évig... Nincs semmi konkrét terv ezzel kapcsolatosan, miért is lenne; az első autónkat (egy '72-ben újonnan vett Daciát) leszámítva sosem volt ilyen keveset futott autónk. Ezzel a futással, amit évente jellemzően beleteszünk, még vagy 8 év, mire eléri a 200 ezret  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3173 Dátum: 2009.12.09 09:53:31 »
Én eleve úgy vettem, hogy tőlem csak a roncstelepre... ;)
De ha mégsem így lesz, annak csak örülni fogok, mert az azt jelentené, hogy anyagilag megengedhetek magunknak egy új(abb) kocsit.
Persze, ha jön egy 3. gyerek, az új helyzet, mert 3 gyerekülés nem fér be egymás mellé...
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3174 Dátum: 2009.12.09 10:06:03 »
Ezzel a futással, amit évente jellemzően beleteszünk, még vagy 8 év, mire eléri a 200 ezret  :)

Rájöttem hogy legjobban használtauto.hu vigyáz a kocsikra:D Ott a tiéd futásteljesítménye sosem érné el a 200ezeret:D

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3175 Dátum: 2009.12.09 20:38:04 »
Én eleve úgy vettem, hogy tőlem csak a roncstelepre... ;)
De ha mégsem így lesz, annak csak örülni fogok, mert az azt jelentené, hogy anyagilag megengedhetek magunknak egy új(abb) kocsit.
Persze, ha jön egy 3. gyerek, az új helyzet, mert 3 gyerekülés nem fér be egymás mellé...
Csak megjött a hangotok! :D
Már azt hittem, kihalt az 1(2)AZ motor.
Musicnak: Visszafogottan családtervezni és az 'orgonasípok' elférnek (én is +3 csimpolyával járok néha: 17+15+8, az asszony életkora titok)!
Egyébként mi is kihalásra tervezünk, 'Venszike' és  a lassan nagykorú 'Szürkevillám' Polo is tőlünk megy az örök bontómezőkre.
Palaczk: Használjátok, mert álltában is 'büdösödik'!
Xtrem: A tiétek a kislány, az enyém a nagy (kor szerint,  de /űr/méretre igazad van). Simogatni kell őket és sokáig hagyják szeretni magukat!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3176 Dátum: 2009.12.09 22:23:28 »
Palaczk: Használjátok, mert álltában is 'büdösödik'!
Használjuk azért, két év alatt belement 36 ezer km, ez nem olyan kevés  :) ... De szerencsére nagyon kevéssel (41 ezerrel) vettük. Ennek köszönhető, hogy még van tartalék bőven  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3177 Dátum: 2009.12.10 09:04:51 »
Musicnak: Visszafogottan családtervezni és az 'orgonasípok' elférnek (én is +3 csimpolyával járok néha: 17+15+8, az asszony életkora titok)!
Egyébként mi is kihalásra tervezünk, 'Venszike' és  a lassan nagykorú 'Szürkevillám' Polo is tőlünk megy az örök bontómezőkre.
Az más, ha az egyik gyerek tud már előre ülni. De nekünk annyi időnk nincs, hogy kivárjuk a nagyobbik gyereknél a 150 centit, a biológiai óra hamarabb lejár...
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3178 Dátum: 2009.12.10 10:25:24 »
Hali mindenkinek. :D

Megjavult a motorvezérlés gondom.
Egy állatka több helyen megrágta a kábelköteget+a riasztóm is szarakodott. :(
TEgnap meg saját kútfőből szépen kicseréltem a vízpumpámat mert eresztett.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3179 Dátum: 2009.12.10 11:14:14 »
Xtrem: A tiétek a kislány, az enyém a nagy (kor szerint,  de /űr/méretre igazad van). Simogatni kell őket és sokáig hagyják szeretni magukat!

A lányozás esetében igazad van.  ;)
Családi Avensiseken belül viszont ő a Nagylány, igaz csak a hengerűrtartalma és teljesítménye miatt. Októberben volt 4 éves, 75e km van benne.
A "kislány" szintén októberi, csak ő meg 8 éves múlt, és lassan közeledik a 208e-ik km.  :D Ha jól rémlik ebben is ültél valamelyik tököli talin, amikor cipeltük/pakoltuk a korlátokat a gyorsulási versenyhez.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61