Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764676 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3135 Dátum: 2009.11.28 18:38:20 »
Jah hát veszprémben nemtok csak pesten:D De ez van... a szervíz ad számlát méghozzá szép kis mennyiségben...a maszek ritkán viszont ez pont egy megbízható ember és ha valamit *** utánna megcsinálja. tom hogy ritka az ilyen!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3136 Dátum: 2009.11.29 07:52:33 »
jó ,mert nekem valami ragasztottat mondtak a toyota szervízben.akkor valaki kamuzik:)
vagy csak nem tudják  jól
Talán csak félreértették a kérdésedet. Szerintem nincs olyan szerelő a világon, aki ne tudná, hogy az olajteknő nem ragasztva van, hanem csavarozva (és persze van ott egy tömítés is, nyilván).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3137 Dátum: 2009.11.29 07:53:29 »
Én tok egy maszek szeretlőt akihez én járok. ő olyan akinek a kezébe merem adni a kocsit és az nagyon ritka. ha kell a címe írj privtában 40éve járunk hozzá
én veszprémi vagyok ,a maszek nem nagyon ad számlát így garancia sincs szerintem csak szóbeli,szervíz meg ad,de mindenki jól magyarázkodik szerintem:)
A veszprémi Toyotáról eddig éppenséggel nem hallottam rosszakat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3138 Dátum: 2009.11.29 09:43:17 »
Én tok egy maszek szeretlőt akihez én járok. ő olyan akinek a kezébe merem adni a kocsit és az nagyon ritka. ha kell a címe írj privtában 40éve járunk hozzá
én veszprémi vagyok ,a maszek nem nagyon ad számlát így garancia sincs szerintem csak szóbeli,szervíz meg ad,de mindenki jól magyarázkodik szerintem:)
A veszprémi Toyotáról eddig éppenséggel nem hallottam rosszakat.

nincs nekem sem rossz tapasztalatom a szervízzel csak ilyen alapvető kérdésekre nem tudnak normálisan válaszolni ,mint pl.
-mennyi a megengedett olajfogyasztás,mitől van az hogy mindig ujra kell programozzam a nagykulcsos ajtónyitót,olajteknőre ragasztást mondtak,hátsó futóműtől jött egy hang ,azt mondták hogy wd40-el fujjam be megjavul  de szerintem ez nem megoldás,

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3139 Dátum: 2009.11.29 11:02:06 »
jó ,mert nekem valami ragasztottat mondtak a toyota szervízben.akkor valaki kamuzik:)
vagy csak nem tudják  jól
Talán csak félreértették a kérdésedet. Szerintem nincs olyan szerelő a világon, aki ne tudná, hogy az olajteknő nem ragasztva van, hanem csavarozva (és persze van ott egy tömítés is, nyilván).

Valóban csavarozva van, de nem tömítés van ott, hanem tömítőmasszával van körbekenve. Úgyhogy a helyes válasz ragasztás+csavarozás. (Miután kivetted a csavarokat még elég nehéz leszedni, alig enged a tömítőmassza)
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3140 Dátum: 2009.11.29 16:51:14 »
Én tok egy maszek szeretlőt akihez én járok. ő olyan akinek a kezébe merem adni a kocsit és az nagyon ritka. ha kell a címe írj privtában 40éve járunk hozzá
én veszprémi vagyok ,a maszek nem nagyon ad számlát így garancia sincs szerintem csak szóbeli,szervíz meg ad,de mindenki jól magyarázkodik szerintem:)
A veszprémi Toyotáról eddig éppenséggel nem hallottam rosszakat.

nincs nekem sem rossz tapasztalatom a szervízzel csak ilyen alapvető kérdésekre nem tudnak normálisan válaszolni ,mint pl.
-mennyi a megengedett olajfogyasztás,mitől van az hogy mindig ujra kell programozzam a nagykulcsos ajtónyitót,olajteknőre ragasztást mondtak,hátsó futóműtől jött egy hang ,azt mondták hogy wd40-el fujjam be megjavul  de szerintem ez nem megoldás,

Kizártnak tartom, bocsika. keresd empé-t a Márkakereskedők/Veszprém topicjában.

Amúgy a hátsó stabrúd nyekergő sziletjeinek, valóban a WD-40 a megoldás. Vagy teljes csere aranyáron.  :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3141 Dátum: 2009.11.29 18:31:03 »
Én tok egy maszek szeretlőt akihez én járok. ő olyan akinek a kezébe merem adni a kocsit és az nagyon ritka. ha kell a címe írj privtában 40éve járunk hozzá
én veszprémi vagyok ,a maszek nem nagyon ad számlát így garancia sincs szerintem csak szóbeli,szervíz meg ad,de mindenki jól magyarázkodik szerintem:)
A veszprémi Toyotáról eddig éppenséggel nem hallottam rosszakat.



nincs nekem sem rossz tapasztalatom a szervízzel csak ilyen alapvető kérdésekre nem tudnak normálisan válaszolni ,mint pl.
-mennyi a megengedett olajfogyasztás,mitől van az hogy mindig ujra kell programozzam a nagykulcsos ajtónyitót,olajteknőre ragasztást mondtak,hátsó futóműtől jött egy hang ,azt mondták hogy wd40-el fujjam be megjavul  de szerintem ez nem megoldás,

Kizártnak tartom, bocsika. keresd empé-t a Márkakereskedők/Veszprém topicjában.

Amúgy a hátsó stabrúd nyekergő sziletjeinek, valóban a WD-40 a megoldás. Vagy teljes csere aranyáron.  :excl:

nem is a szilent nyekergett hanem a bilincse van eltörve,de ezt most én állapítottam megtehát wd 40 nem nyerő.
nem kamuból írok ilyeneket ,hogy nem tudják pontosan hogy mennyi olaj kell a kocsiba hanem ezek a tények,ja most meg rossz szilenteket adtal az alsó lengőkarhoz:)
de mindenki hibázhat persze
de ennyit:)
na mindegy ugyis öreg már a kocsim 11 éves
de ezek ellenére én is megvagyok elégedve a munkájukkal,csak kissé sok a szürkeség:)

dozyas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3142 Dátum: 2009.11.29 18:35:10 »
mitől lehet az hogy fékezéskor ráz a kormány?
törve volt a kocsi elől de nem vészesen
uj a fek elől kompletten

eszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3143 Dátum: 2009.11.29 18:40:56 »
Örömmel tudatom, családunk szeretett Venszikéje öt heti mesterséges kóma után új szívet kapva feléledt! :clap:
Két gyakorlott szerelő egy napi munkája kellett a motorcseréhez, köszönet Nekik hogy szombatjukat erre áldozták!
A vezető szerelő kérdezte: Itt állok a kocsi mellett, hallod milyen szépen jár a motor?
Nagyon örültem hogy semmit sem hallottam. :)

Szia,
Nekünk is van egy 1AZ-FSE motorunk, ami tönkrement, de nem találunk itthon cseremotort hozzá. Az ebay-en majdnem vettünk egyet, de kiderült, hogy az 110 kW-os, míg a mienk 108.
Tudnál te, vagy bárki más segíteni abban, hol találunk ilyen típusú bontott motort?
A mi kéziváltós Avensisünk már 3 hónapja kómában van. :-(
Előre is köszönök mindenféle segítséget, tanácsot.
Üdv,
Eszter

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3144 Dátum: 2009.11.29 20:52:36 »
Örömmel tudatom, családunk szeretett Venszikéje öt heti mesterséges kóma után új szívet kapva feléledt! :clap:
Két gyakorlott szerelő egy napi munkája kellett a motorcseréhez, köszönet Nekik hogy szombatjukat erre áldozták!
A vezető szerelő kérdezte: Itt állok a kocsi mellett, hallod milyen szépen jár a motor?
Nagyon örültem hogy semmit sem hallottam. :)

Szia,
Nekünk is van egy 1AZ-FSE motorunk, ami tönkrement, de nem találunk itthon cseremotort hozzá. Az ebay-en majdnem vettünk egyet, de kiderült, hogy az 110 kW-os, míg a mienk 108.
Tudnál te, vagy bárki más segíteni abban, hol találunk ilyen típusú bontott motort?
A mi kéziváltós Avensisünk már 3 hónapja kómában van. :-(
Előre is köszönök mindenféle segítséget, tanácsot.
Üdv,
Eszter
PÜ ment! :)
De:Gari nélkül ne vegyetek semmit! :no:
A minimum a 3 hó!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3145 Dátum: 2009.11.29 21:56:36 »
mitől lehet az hogy fékezéskor ráz a kormány?
törve volt a kocsi elől de nem vészesen
uj a fek elől kompletten
Ha csak fékezéskor csinálja, akkor azért, mert újak a fékek, de ennek elég hamar el kell tűnnie, ahogy bekopnak.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3146 Dátum: 2009.11.29 22:17:37 »
Plusz új fékeknél állítólag kell 1-200 km, mire összekopnak, addig tilos a nagy fékezés (szóval csak óvatosan).
         

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3147 Dátum: 2009.11.30 00:33:00 »
Ebbe most tényleg nem akarok belemenni, de akkor pl. xtrem végig szervízes kocsijába xar olajakat raktak a szervízben? MEg a többibe? Soxor mondjátok, hogy a szervízbe is hülyék, és kenőcsöt raknak a kocsiba, ezzel szemben meg le lettem qrvázva, hogy nem végig mszervizelt autót meg mertem venni.. És biztos azért xar, mert nem Toyo szervízbe hordták..

Palaczk, erről beszélek. Ezek simán bent maradnak.

Jó éjszakát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3148 Dátum: 2009.11.30 00:47:45 »
Palaczk, erről beszélek. Ezek simán bent maradnak.

Jó éjszakát.
Miért, talán nem áll fönn valóban ez az ellentmondás? Talán nem kapott letolást valóban azért, mert nem márkaszervízbe hordott autót vett - miközben itt a fórumon épp elégszer kifogásoljuk, hogy a márkaszervízek gyakran milyen olajat tesznek az autókba? Ebben most történetesen igaza volt, és ezt te is látnád, ha félre tudnád tenni a közöttetek fennálló ellenszenvet. Ez a hozzászólás nem adott okot a moderálásra.

Jó éjt neked is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3149 Dátum: 2009.11.30 01:14:39 »
Miért, talán nem áll fönn valóban ez az ellentmondás? Talán nem kapott letolást valóban azért, mert nem márkaszervízbe hordott autót vett - miközben itt a fórumon épp elégszer kifogásoljuk, hogy a márkaszervízek gyakran milyen olajat tesznek az autókba? Ebben most történetesen igaza volt, és ezt te is látnád, ha félre tudnád tenni a közöttetek fennálló ellenszenvet. Ez a hozzászólás nem adott okot a moderálásra.

Jó éjt neked is.

1. Nem azért kapott a gyerek letolást, mert ha márkaszervizben szervizelt autót vett volna, akkor garantáltan jó autót vett volna át, hanem azért, mert a) ha márkaszervizben vezetett szervizkönyvvel vesz autót, ami eszi az olajat, akkor a méltányossági ügyintézés keretében jogosult lett volna javításra, cserére b) vétel előtt nem ártott volna márkaszervizben átnézetni az autót, amit szintén kispórolt c) eltökölte, majd elkapkodta a vételt d) azóta sem csinált semmit a kocsival. Ne csúsztassunk már.

2. Nem ellenszenvről van szó, hanem a kettős mércéről: provokálni, szegény én magánszámot visszatérően előadni szabad, rákérdezni, hogy ez mégis miért jó, nem szabad. Az, hogy mit gondolok a gyerekről, nem tartozik ide - az, hogy miért tűritek meg az uszító stílusát, és miért véditek, na, ez nagyon nem világos. Le lett qrvázva? Nem emlékszem ilyenre. Bárki mondta volna, hogy azért eszi az olajat az autója, mert nem Toyota szervizbe hordta? Nem emlékszem ilyenre. Magyarul valótlanságokra építve provokál, és ti nézitek. Ha meg reagál valaki a szemét hozzászólására, böffent egy "Moderááátooor! :)" cinikus hisztit, és ugrotok.

 :clap:

Nem kell válaszolni, nem fogom már olvasni.