Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763328 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2760 Dátum: 2009.10.20 20:56:13 »
Idézetet írta: salvatore406
Sziasztok! Egy barátom kért meg, hogy érdeklődjek, talán itt tudtok segíteni. Van egy 2000-es Avensis-e, még a régebbi kasznis. 1.6 vvti motor van benne (azt hiszem majd megnézem), és van egy kis gondja vele. A szívócsőben állítólag vannak valamiféle lamellák, amik eltörtek, és nagyon zörögnek. (ez a 3 csavaros felfogatású)
Nem tudja hogy használtat érdemes-e venni (állítólag ez típushiba), ha igen hol, vagy újat. Ha újat akkor azt hol és mennyiért? Az autót még szeretné megtartani egy darabig.
tud valaki segíteni ez ügyben? Előre is köszi!
Én úgy emlékszek az egyik totalcaros cikkben, tesztben vagy népitéletben olvastam, hogy ez tipushiba az 1.6 vvti-knél, szivósori bigyó eltörik.

Megtaláltam, ime:
" Az 1,6 VVT-i szívósorának tipikus kínja, hogy letörnek benne a műanyag lemezkék és zörögnek, de akit zavar, a bontóban ezt is megkapja 16 ezerért. És ennyi a hibalista. "
És a teljes cikk: http://totalcar.hu/tesztek/avensis1699/ A fent emlitett idézet a második oldal legvégén olvasható.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2761 Dátum: 2009.10.20 22:23:17 »
Itt tévedések vannak!!!


Tévedések nincsenek, Palaczk kérdezett, én meg a kérdései megválaszolásához és későbbi választásához feltettem a képeket a halogénről  :yes:
Xanyi jól írta, amit írt, talán csak annyit hozzá, hogy az utolsó három halogén széria már jó felfüggesztésű és foncsorozású, az utolsó nyilván a legjobb. És a 60 eFt-os új gyári ár nettó...  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.20 22:27:16 írta zsono »
Zsono

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2762 Dátum: 2009.10.21 11:26:03 »
Én azt mondom, hogy be kell vállalni a két gyári új xenonos fényszórót, és felfogni úgy, hogy ez a kiadás abból bőven kijön, amennyivel olcsóbban megkaptátok a majdnem új autót használt áron  ;) Hidd el, ez a végleges megoldás, a többi nem Avensishez méltó megoldás. Ha már egyszer ilyen komoly autót vettetek, illik aként is kezelni...

Bocs hogy belevauzok, de azert ne emeljuk mar olyan magasra ezt az autot. Jo auto de semmi tobb. Van nala szebb es jobb es dragabb. Uj konstrukcioknal elofordul a kezdeti szeria hiba amit igyekeznek a tovabbi gyartas soran megoldani. Azt pedig vegyuk eszre hogy mar a Toyota sem a regi amiert annyira lelkesedtunk es Toyotat vettunk. Merem azt allitani hogy a 90-es evek Toyotai jobbak voltak anno mint a mostaniak. Ebben benne van a sok elektronikai bizgentyu ami tovabb noveli a hiabak lehetoseget. Eredeti Toyota alakatreszt en csak akkor veszek ha nagyon tipus specifikus. Amugy probalom kivaltani mas gyarto ( talan eppen Toyota beszallito is ) termekevel. A lampa tudom nem 1 konnyu eset. En sem szeretem az utangyartottat belole. De azert eleg huzos ara van. A magyar emberre jellemzo hogy amikor meg vesz vmit. akkor a hirtelen elojovo problemakra mar nincs keret elharitani a "bajt" . Ilyenkor jon a "szivas" es a tanakodas most mit is tegyek, gondolom tolunk nyuugatra ez nem jelent problemat. 
En az automat amikor megvettem nem azert vettem meg mert "komoly" auto. Ne hagyjon ott az ut szelen csak ennyi volt a kivansagom. Idaig nalam ezt a Toyota jelenti de szamomra vezetesi kenyelem es kulso szempontjabol talaltam mar jobbat is de maradtam mert szeretem az autom es nem is szandekozom lecserelni ujabb tipusra.
OFF amugy tegnap voltam bent 1 Toyota szervizben a megerkezett alkatreszeimert es beleultem par uj tipusba is. Most ami tetszene az az uj  Ave kombi, a sima Verso es a Prius ON
Amugy az Avem ban tobb europai gyarto Logo-jat is fefedeztem amit en kerultem volna. Ertsd Olasz es francia es nemetnek ott a Bosch. Akkor hol itt a japan? Amugy a Bosch-t nagyon birom a szerszsamgepek kozott es cska olyat probalok venni mert szeretek veluk dolgozni, de az automba pld. mar nem szeretem. Ez persze az en "hulyesegem" , fobiam.

Uff , elnezest ha hosszu voltam :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2763 Dátum: 2009.10.21 15:37:30 »
"Bocs hogy belevauzok, de azert ne emeljuk mar olyan magasra ezt az autot. Jo auto de semmi tobb."

De több. Saját kategóriájának kétségtelenül az egyik legjobb példánya.

"Van nala szebb es jobb es dragabb."

Nyilván, de kinek mi tetszik - anyagilag is, az a saját baja, vagy ízlése. Általában a toyoták ár-érték-megbízhatóság szempontjából a helyükön, a többi márkához képest az elsők között vannak.

"A lampa tudom nem 1 konnyu eset. En sem szeretem az utangyartottat belole. De azert eleg huzos ara van. A magyar emberre jellemzo hogy amikor meg vesz vmit. akkor a hirtelen elojovo problemakra mar nincs keret elharitani a "bajt" . Ilyenkor jon a "szivas" es a tanakodas most mit is tegyek, gondolom tolunk nyuugatra ez nem jelent problemat."

Egy használt eredeti valóban jobb egy új utángyártottnál.
Zsono

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2764 Dátum: 2009.10.21 15:53:53 »
Egy használt eredeti valóban jobb egy új utángyártottnál.
Nem tudom ennél az Avensisnél hogy van, de az enyémnél Valeo lámpa van benne. És Valeo néven olcsóbban meg lehet kapni a gyári minőséget. Persze utángyártók között is van különbség a minőségben.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

radist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2765 Dátum: 2009.10.21 20:35:23 »
Sziasztok!

1,5 éve vagyok tulajdonosa egy 2004-es Avensis-nek.
A nálam futott eddigi 40 eKm alatt (most van benne 100eKm) egy garanciális első lámpa cserén kívül nem volt semmi hibája.:-)
Egy zörgés azonban nagyon zavar, ami kezdetektől megvan.

A kormány oszlop alól, vagy a kormányműtől rossz úton (murva, macskakő) lassú menetben zörgés ill. kotyogás hallatszik. Ezt a hangot álló helyzetben is elő lehet idézni, a kormány holtjátékban való mozgatásával.

Szervizben már nézték, és mondták, hogy a futómű és a kormánymű OK, de ötletük nem volt. (Toyota Strasser)
Fél éve egy garanciális visszahíváson a kormányműben valamit cseréltek (talán köztes tengely?), de sajnos semmi nem változott.

Ötletet ill. tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy valakinek volt-e már ilyen gondja, valamint melyik szervizt ajánljátok Fejér megyében, vagy Budapesten, ahol az olajcserén kívül máshoz is értenek.

Köszönettel:
Radist

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2766 Dátum: 2009.10.21 20:48:28 »
Nekem a kuplung volt valeo.... ezt akkor vettem észre mikor kimostam hogy kirajtam az ereklyékhez:D Valeo Toyota...

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2767 Dátum: 2009.10.21 22:28:15 »
Nem tudom ennél az Avensisnél hogy van, de az enyémnél Valeo lámpa van benne. És Valeo néven olcsóbban meg lehet kapni a gyári minőséget. Persze utángyártók között is van különbség a minőségben.


A klub hírek rovatában is olvasható, hogy volt olyan Ave széria, amibe eredetileg is európai beszállító, azaz a Valeo lámpái kerültek. Azoknál inkább a beázás volt egyedi hiba, nem az olvadó foncsor.
Zsono

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2768 Dátum: 2009.10.21 22:47:59 »
Na igen ezt én is tanúsíthatom:) Nekem az index valeo és beázott:D Tulajdonképpen avensis helyett lehetett volna valeosis:D

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2769 Dátum: 2009.10.22 10:00:37 »
"Bocs hogy belevauzok, de azert ne emeljuk mar olyan magasra ezt az autot. Jo auto de semmi tobb."

De több. Saját kategóriájának kétségtelenül az egyik legjobb példánya.

"Van nala szebb es jobb es dragabb."

Nyilván, de kinek mi tetszik - anyagilag is, az a saját baja, vagy ízlése. Általában a toyoták ár-érték-megbízhatóság szempontjából a helyükön, a többi márkához képest az elsők között vannak.

"A lampa tudom nem 1 konnyu eset. En sem szeretem az utangyartottat belole. De azert eleg huzos ara van. A magyar emberre jellemzo hogy amikor meg vesz vmit. akkor a hirtelen elojovo problemakra mar nincs keret elharitani a "bajt" . Ilyenkor jon a "szivas" es a tanakodas most mit is tegyek, gondolom tolunk nyuugatra ez nem jelent problemat."

Egy használt eredeti valóban jobb egy új utángyártottnál.


Hi :)

Tudom vitatkozhatnank azon hogy kinek mi tetszik es nem is ez a celom hogy ezt vitassam kinek mi jon be. Engem csak az "zavar" hogy az Ave mar szerintem nincs ott azon a szinten amit elvarnek tole. Mint irtatok sok az europai beszallito es ez meg is latszik. Ha a motor es a tobbi fo szerkezeti elem nem "japanos" kidolgozasu lenne , akar vehetnek olasz, angol vagy francia autot is.
Megmondom oszinten szeretem az autom minden kis hibaja kenyelmetlensege ellenere, de szerintem a minoseg romlik az europai autok szintjehez kozeledve. Akkor miben lesz kulonb azoknal? Egy 7 milla koruli autnal azert mar ne vacakoljon a lampa foncsor + ilyenek.
Mint talan mar irtam kulsore nekem a sportosabb vonal jon be meg ha nem is igy szoktam mar vezetni. Ebben nagyon tetszik a Mazda 6 es az uj Ave 3. A 2-es Ave nekem pld. nem jon be. 
Olvastam most  az lentebb idezett Totalcar cikket. Van benne igazsag, bar nem tudom kinek mit jelent az unalom, mert en nem unatkozom , bar felettebb szeretnek de a korulottem levo forgalom ezt nem engedi :D Ulhetnek Audiban , BMW-ben, Merciben vagy egyebb nagy nevu autoban de hozza lehet szokni es akkor mi van? Az is unalmas lesz? Varosi utakra nekem most a sima Prius is megtenne. Ha lenne elektromos auto elerheto aron megbizhato formaban es minosegben en szivesen atulnek. Mar 40-en is elmultam es en mar kiauutoztam magam. Csinaltam olyan dolgokat amiert ma anyazok masoknal es nem vagoyk ra buszek de megtettem. ( ertsd pld. - langolo miniszteri autoval a Hollan Erno utcaban szaguldva, szirenazva udvaroltam :D ) Most mar csak nyugodtam szeretnek autozni es ebben partner az Ave. Sokat nem varok tole csak hogy ne hagyjon ott. Amit tudok en megjavitok rajta. Es a most alltalam emlitett javitasi dolgoknak szivesen fogok neki, mert szeretem butykolni is. Tudom van aki tobb 10 ezer KM-en keresztul hozza sem nyul de en szeretek bogaraszni benne, mar ha van ra idom a gyerek mellett, de most lett garazsom is es igy mar a tel sem akadaly. Meg merem kockaztatni jobban szeretem szerelgetni mint vezetni :D Amik most zavarnak azzal mas meg siman eljarna tobb 10 ezer KM-ert de en mar csak ilyen hulye vagoky es amit a penztarcam megenged azt meg is csinalom.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2770 Dátum: 2009.10.22 15:04:28 »
A klub hírek rovatában is olvasható, hogy volt olyan Ave széria, amibe eredetileg is európai beszállító, azaz a Valeo lámpái kerültek. Azoknál inkább a beázás volt egyedi hiba, nem az olvadó foncsor.
És ki gyártja azt a lámpát, ami jó? Mert szerintem nem a Toyota.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2771 Dátum: 2009.10.22 17:32:33 »
Szia Radist!

Ha ez vígasztal akkor nem vagy egyedül a problémáddal. :-)
Én ugyanígy jártam csak az enyém 2003-as. Nekem a lámpát nem cserélték ki gariban, úgyhogy az zsebbenyúlós volt. A kormányzörgés most hogy hideg van megint előjött, a szervízben azt mondták hogy ne foglalkozzak vele... Nekem volt egy régebbi autómon ilyen hiba. Az okozta hogy az elektromos szervó csiga áttétele és a tengelyt hajtó fogaskerék nem volt elég közel egymáshoz és így kotyogott. Ez adott ilyen hangot. Ott lehetett rajta állítani és ettől megszűnt a zörgés. Nyakamat tenném rá hogy itt is ez baj, csak ezt nem akarom megbontani. Nekem még van más zörgésem is. Zörgnek a féknyergek a macskakövön és elindulásnál valószínűleg kottyan a motortartó bak vagy bakok. Voltam 2 márkaszervízben is mindelhol azt mondták hogy ez ilyen.
Engem zavar de egyenlőre így marad...

Üdv:
BB

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2772 Dátum: 2009.10.22 19:30:50 »
Palaczk!

Utána kellene nézni, hogy vállalja-e valaki, hogy szétkapja és újrafoncsoroztatja. Vannak olyan szakik, akik bevállalják.

A másik, hogy bontóból venni két halogén pilácsot a felújítás idejére. Biztosan nem 300E lesz a bekerülési összeg.
Xanyi amit leírt, az biztosan tutkó infó.

És akkor: ezeket  csak egy sima kereséssel találtam, de elé barátságos áruk van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2773 Dátum: 2009.10.22 20:13:25 »
Palaczk!

Utána kellene nézni, hogy vállalja-e valaki, hogy szétkapja és újrafoncsoroztatja. Vannak olyan szakik, akik bevállalják.

A másik, hogy bontóból venni két halogén pilácsot a felújítás idejére. Biztosan nem 300E lesz a bekerülési összeg.
Xanyi amit leírt, az biztosan tutkó infó.

És akkor: ezeket  csak egy sima kereséssel találtam, de elé barátságos áruk van.

No igen, az újrafoncsorozás nem rossz ötlet. De ez mennyire lesz jó utána? Valaki esetleg már csináltatott már ilyesmit?
Xanyi

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2774 Dátum: 2009.10.22 21:21:35 »
Éppen ma beszéltem egy világítótesteket használó és szervizelő, igencsak hozzáértő szakemberrel. Mint elmondta, ismeretei szerint véglegesen jó megolgás nincs az újra foncsorozásra, ráadásul ahhoz eleve szét kell szedni a lámpát. Az eredeti gyártási folyamatban a foncsor alatti területet előkezelik egy speciális anyaggal, hogy a foncsor szépen terüljön a foncsor anyag rágőzölése során. Ezt személyesen látta egyébként egy dániai lámpagyárban. A technológia szintén precíz- de sajnos nem ismert - hőfok igényű. A lámpa ismételt összeszerelése újratömítést is igényel.

Magam hozzátenném, hogy a halogén lámpák esetében a foncsor csak "elszenvedi" az alatta lévő műanyag meolvadását alulról, illetve a műanyag párájának lecsapódását kívülről. Az újrafoncsorozás a régi halogén szériánál a műanyag olvadékonyságán, a foglalat ilyetén törékenységén nem segít. Xenonnál nem tudom, olyanom nem volt :-)

És megnéztem a kivett rossz lámpa felitatát, illetve a betett, már jó szériás lámpa feliratát, idézem:
Toyota Kyoto
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.22 21:31:06 írta zsono »
Zsono