Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765459 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2490 Dátum: 2009.06.12 19:08:42 »
Szélvédő témában:
ma voltam 90ezres szervien, ahol fény derült egy korábbi neszezés forrására is. Vezető oldalnál, felül, a szélvédőt megnyomva előcsalták a "hangot", ami vezetés közben random jelentkezett.
Javasoltak egy szélvédő-újraragasztást. Korábban a szélvédőhöz nem lett nyúlva
Az autón van még gari (vásárlás utáni 2 év extra gari). Lehet belefér a garanciába a ragasztás? Szerintem simán, a szerviz még nem biztos benne.
Vélemények?
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2491 Dátum: 2009.06.13 00:25:56 »
Szélvédő témában:
ma voltam 90ezres szervien, ahol fény derült egy korábbi neszezés forrására is. Vezető oldalnál, felül, a szélvédőt megnyomva előcsalták a "hangot", ami vezetés közben random jelentkezett.
Javasoltak egy szélvédő-újraragasztást. Korábban a szélvédőhöz nem lett nyúlva
Az autón van még gari (vásárlás utáni 2 év extra gari). Lehet belefér a garanciába a ragasztás? Szerintem simán, a szerviz még nem biztos benne.
Vélemények?



Kérj osztott üvegest amit előre fele fel lehet hajtani vagy előre is lehúzhatósat kárpótlásként:)  De amúgy szerintem garis... elengedte magát... nem a te hibádból...

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2492 Dátum: 2009.06.13 19:22:11 »

:) jó lesz nekem a hagyományos is.
Nem tudtak kapásból állást foglalni, mert nem volt még rá példa, hogy gari alatt elengedte volna magát szélvédő. Kértek 1-2 hét gondolkodási időt   :hmmmm:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2493 Dátum: 2009.06.15 01:17:41 »
Az autón van még gari (vásárlás utáni 2 év extra gari). Lehet belefér a garanciába a ragasztás? Szerintem simán, a szerviz még nem biztos benne.
Vélemények?
Nem kopó alkatrész a szélvédő és a ragasztó sem. Már a gyártásnál elk@rták, azért gyengült el. Ennyi.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2494 Dátum: 2009.06.16 19:47:15 »
Sziasztok !

Megoldódott a gyújtáskapcsoló problémám, valóban a belső elektronika esett szét. 1 helyen próbáltak behúzni, hogy az csak kompletten cserélhető (140K) nem szabad bedőlni.

Mindenkinek köszönöm a segítséget  :clap:

carina 97

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2495 Dátum: 2009.06.17 22:23:05 »
Sziasztok!Most csatlakoztam a klubhoz.Kérdés:Szerintetek egy ráncfelvarrott 2.0automata Avensis,vagy egy kicsit idősebb Camry 2.2 automata a nyerő?Melyik a csendesebb,biztonságosabb stb.Válaszaitokat előre is köszi.Ja,most egy 97-es 2.0 Carinám van.Eszméletlen jó.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2496 Dátum: 2009.06.17 22:47:52 »
Hát nekem ráncfelvarott aveém van 2.lieteres első szériás de manuál, elég csendes és kélyemes, nekem nagyon tetszik és nagyon szeretem:) Camryról nemtok nyilatkozni de sztem automatával egy luxustehén ami sokat zabáll viszont kényelmes ahogy így írtak róla meg tényleg minőségi.. na nemmintha az ave nem lenne az :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2497 Dátum: 2009.06.17 23:52:28 »
Sziasztok!Most csatlakoztam a klubhoz.Kérdés:Szerintetek egy ráncfelvarrott 2.0automata Avensis,vagy egy kicsit idősebb Camry 2.2 automata a nyerő?Melyik a csendesebb,biztonságosabb stb.Válaszaitokat előre is köszi.Ja,most egy 97-es 2.0 Carinám van.Eszméletlen jó.
Szia!
(Néha használhatod az Alt billentyűt is... ;) ).
Először is, melyik Camry? Ez, vagy ez?
Hogy melyik a nyerő, attól függ, mire kell neked a kocsi. Az újabbik Camryból csak sedan létezik, a régebbiből volt kombi is, de asszem csak Ausztráliában. Ha nem probléma a 4 ajtós karosszéria, akkor itt nem dőlt el a kérdés.
Mivel az Ave fiatalabb, mindenképpen az a biztonságosabb, és a korából fakadóan nagyobb eséllyel találhatsz nem túl lestrapált példányt, a választék is nagyobb, mert több van belőle.
A Camry mellesleg nem eszik rémesen sokat, sőt tk. meglepően keveset, de cserébe a kötelező biztosítása jóval magasabb a köbcentik miatt. A Camry nagyobb, és minden pillanatban nagyobb lesz: akkor is, ha parkolnod kell vele, de akkor is, ha el kell férni benne.
Ha elfogadsz egy tanácsot: ahogy elnézem az egyre zuhanó árakat, vársz egy pár hónapot, és vehetsz már Avensis II-t is ugyanebből a pénzből. Igazán az lenne a tuti tipp...
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2498 Dátum: 2009.06.18 00:25:45 »
Sziasztok!Most csatlakoztam a klubhoz.Kérdés:Szerintetek egy ráncfelvarrott 2.0automata Avensis,vagy egy kicsit idősebb Camry 2.2 automata a nyerő?Melyik a csendesebb,biztonságosabb stb.Válaszaitokat előre is köszi.Ja,most egy 97-es 2.0 Carinám van.Eszméletlen jó.
Idézetet írta: music
Szia!
 vársz egy pár hónapot, és vehetsz már Avensis II-t is ugyanebből a pénzből. Igazán az lenne a tuti tipp...

Igen erre én is rájöttem utóllag ez tényleg jó ötlet!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.18 00:33:11 írta music »

murke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Avensis 2.0 D4D '04
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2499 Dátum: 2009.06.18 01:32:00 »
Érdekes gondolat ez a "ha vártam volna pár hónapot..." Nekem is eszembe jutott. Megnéztem az árakat. Ha vártam volna 1 évet (az elég sok), akkor most egy hasonló ave-t kb 4-500eFt-al olcsóbban vehetnék. Sőt, 100eFt-al drágábbért már kapnék 177LE-st is! Tavaly áprilisban még olyant szinte nem is árultak, s azt is horror áron. De! Amit leadtam autót, most azt is jóval olcsóbban vennék meg! Arról nem is beszélve, hogy tavaly ilyenkor sok munkám volt, és rendes fizetésem. Most nem vagyok benne biztos, hogy ugyanannyit mernék költeni egy autóra... (költenék-e rá egyáltalán?) Meg aztán pár hónap.... de pár hónap múlva lehetne még pár hónapot várni, mert megint olcsóbb lesz ugyanaz a verda... (de öregebb is lesz)...
Szóval, ha autó kell, tessék szaladni, és megvenni  :D És pár hónap múlva nézegetni, hogy ej, ha vártam volna.... (akkor még mindig a régi verdát nyúznám) :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.18 01:38:08 írta murke »

carina 97

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2500 Dátum: 2009.06.18 15:18:31 »
Szia!
Először is, melyik Camry? Ez, vagy ez?
Hogy melyik a nyerő, attól függ, mire kell neked a kocsi. Az újabbik Camryból csak sedan létezik, a régebbiből volt kombi is, de asszem csak Ausztráliában. Ha nem probléma a 4 ajtós karosszéria, akkor itt nem dőlt el a kérdés.
Mivel az Ave fiatalabb, mindenképpen az a biztonságosabb, és a korából fakadóan nagyobb eséllyel találhatsz nem túl lestrapált példányt, a választék is nagyobb, mert több van belőle.
A Camry mellesleg nem eszik rémesen sokat, sőt tk. meglepően keveset, de cserébe a kötelező biztosítása jóval magasabb a köbcentik miatt. A Camry nagyobb, és minden pillanatban nagyobb lesz: akkor is, ha parkolnod kell vele, de akkor is, ha el kell férni benne.
Ha elfogadsz egy tanácsot: ahogy elnézem az egyre zuhanó árakat, vársz egy pár hónapot, és vehetsz már Avensis II-t is ugyanebből a pénzből. Igazán az lenne a tuti tipp...

Szia! A 96 utáni Camryre gondoltam. Tudom, hogy nagy tepsi a Camry. Két gyermekem van, jó ha van hely. Az Avensishez olcsóbbak az alkatrészek is. De a Camry luxus, ezért vonz.
Mindkettőnek vannak előnyei, talán az avensisnek több.
Szerinted pár hónap múlva elcsíphetnék egy 2003-as Avensist 1,5 milla körül? Ha bíztatsz, várok. Köszi

Idézetet helyretettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.18 16:22:07 írta kleingy »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2501 Dátum: 2009.06.18 22:14:27 »
Szerinted pár hónap múlva elcsíphetnék egy 2003-as Avensist 1,5 milla körül? Ha bíztatsz, várok. Köszi
Jós nem vagyok. Annyi tudok mondani, hogy én 2,5 éve vettem az enyémet - nem automata - 3,4M-ért. Akkor az baromi jó vétel volt, mert a hasonló autók ára 4-sel kezdődött. Tavaly ilyenkor már nem tudtam volna 3M felett eladni, most pedig valahol 2,2-2,3M környékén lenne az ára. Ha így megy tovább - az okosok szerint még nem vagyunk túl a válság legalján - akkor egy év múlva érhet ennyit egy AveII, amelyik méreteit tekintve, de talán még a luxust tekintve is felveszi a versenyt a Camryvel, és a fenntartása olcsóbb annál.
Mivel ritka típuskombinációkról van szó, én a helyedben nyitva hagynám a kérdést, és figyelném mindkettő (mindhárom?) kínálatát, és amelyikből találok egy jó állapotút, azt venném meg. De ehhez azt tisztázni kell, hogy a ti céljaitokra melyik felel meg, és nemcsak elméletben: asztal mellől nem szabad autót venni, tehát ehhez minimum meg kell nézni ebből is, abból is egy akármilyen állapotút kívül-belül, ha próbaút is lehetséges, az még jobb.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2502 Dátum: 2009.06.19 13:57:48 »
Először is, melyik Camry? Ez, vagy ez?
Hogy melyik a nyerő, attól függ, mire kell neked a kocsi. Az újabbik Camryból csak sedan létezik, a régebbiből volt kombi is, de asszem csak Ausztráliában.
Pontosítanék: az első link alatt szereplő (91-96 között gyártott) Camryből, vagyis a V10-es modellből még volt kombi mindenhol, Európában is :otlet: ! A 96-tól 01-ig gyártott V20-asból valóban már csak Ausztráliában (meg még pár helyen, de pl. Európában tutira nem) volt kombi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2503 Dátum: 2009.06.19 14:36:23 »
Szia! A 96 utáni Camryre gondoltam. Tudom, hogy nagy tepsi a Camry. Két gyermekem van, jó ha van hely. Az Avensishez olcsóbbak az alkatrészek is. De a Camry luxus, ezért vonz.
Mindkettőnek vannak előnyei, talán az avensisnek több.
Szerinted pár hónap múlva elcsíphetnék egy 2003-as Avensist 1,5 milla körül? Ha bíztatsz, várok. Köszi

Kérdés, meddig akarsz várni? Normális, vállalható Avensis II még biztosan jó darabig nem lesz. A típus alsó árai most kezdenek lecsúszni 2 M alá, ami annyit tesz, hogy talán 2.0-2.1-ért (ez már alku után értendő) lehet találni korrekt példányt - de ezek nem kétliteres automaták. Nem szívesen saccolnék, de ha mégis mondanom kéne vmit ez ügyben, akkor szvsz 2010 második fele előtt aligha lesz másfél millióért kétliteres, automata Avensis II a piacon, normális állapotban.

Ami a Camry vs. Ave I összevetést illeti... Azaz egész pontosan a Camry V20 vs. Ave I összevetést... Nos, ezt két éve mi is végigrágtuk, csak mi Camry V30 (02-07) vs. Ave II relációban. Egyet kell tudni: a Camry NEM luxuskocsi. A Camry elsősorban az USA piacra szánt, oda tervezett, ott középkategóriás tömegmodell, ami nem a csúcsa az ottani modellkínálatnak! Ebből adódóan pl. az utastér kevésbé kelt igényes benyomást, mint az Avensisé (bár ez a te összevetésedben kevésbé igaz, mint a miénkben) - sőt, kapaszkodj meg: igazából nem is nagyobb. Amiben a Camry többet tud, az elsősorban a menetkényelem; cirkálósabb, nagyautósabb feeling - cserébe az Avensis a kezesebb, ha úgy tetszik: sportosabb vezethetőségű kocsi. Kinek mi a fontosabb... Felszereltség terén legfeljebb a tempomat az, ami többlet lehet egy négyhengeres Camryben, mint egy 2.0 Avensisben. A 2.2 automata Camry kicsit lomhább, és kicsit többet eszik, mint a 2.0 automata Avensis. Alkatrész-beszerzés némely esetekben biztosan problémásabb/drágább hozzá.

Ha a szívemre hallgatnék, a Camryt választanám... Ha az eszemre, akkor az Avensist. És azt azért tudni kell, hogy egy ilyen 2.0 automata faceliftes Ave I is minden, csak nem fapad.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.19 14:38:06 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2504 Dátum: 2009.06.19 16:26:28 »
Pontosítanék: az első link alatt szereplő (91-96 között gyártott) Camryből, vagyis a V10-es modellből még volt kombi mindenhol, Európában is :otlet: !
Pont most ment el egy az ablak előt... :D
music