Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766212 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2160 Dátum: 2009.02.14 22:17:17 »
Újabb téma:
D-CAT eléggé eszi az olajat. A szervíz mondja, hogy normális, mert nagy teljesítményű.
Kérdem én: Noooooormáááális?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2161 Dátum: 2009.02.14 22:26:52 »
Sajnos az összes ilyen dízel eszi az olajat kisebb-nagyobb mértékben.
A D-CAT motoros autóknál volt egy módosítás, nagyobbra cserélték az olajteknőt, így több olaj megy a motorba, kitart 2 olajcsere közt.
Ez van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2162 Dátum: 2009.02.15 12:41:01 »
Újabb téma:
D-CAT eléggé eszi az olajat. A szervíz mondja, hogy normális, mert nagy teljesítményű.
Kérdem én: Noooooormáááális?

Igen, az. Valamilyen mértékben a modern TD-k legtöbbje (ha nem is az összes), főleg ezek a legújabb fajta, nagyon magas fajlagos teljesítményű gépek, eszik az olajat. Na persze kérdés, hogy mennyit? A tiéd mennyit kajál? Egyébként gyakran van olyan, hogy a motor a legelején (amíg "bejáratós") több olajat eszik, és később ez lecsökken. Illetve más olaj választásával is lehet csökkenteni, adott esetben az olaj márkájának a megváltoztatása is segíthet a dolgon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2163 Dátum: 2009.02.15 12:42:23 »
Múlt 7en mentünk egy 30 km körüli utat az Avensissel (párás, esős időben) és mivel párásodott az ablak benyomtam az A/C-t (ablakra és lábra), alacsony, majd közepes fokozaton is, de az út végére sem szedte le a párát teljesen az első szélvédőről, a hátsóról meg egy kicsit sem csökkent a páraréteg. A Carinánál ilyen esetben, 1-e fokozaton is pár percen belül eltűnik az első szélvédőről a pára. A pollenszűrő is pár hete lett cserélve, úgyhogy az sem lehet eltömődve. Ja és természetesen nem volt belső keringetésre állítva a rendszer. Mi lehet a gond?
Nektek mi a tapasztalatotok ilyen téren?

Fura! A miénkben azonnal leszedi ilyenkor. Lehet, hogy checkolni kéne a klímát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2164 Dátum: 2009.02.15 22:07:27 »
Újabb téma:
D-CAT eléggé eszi az olajat. A szervíz mondja, hogy normális, mert nagy teljesítményű.
Kérdem én: Noooooormáááális?

Nekem első szervizkor (15E) a minimum alatt volt a szint. (1 centivel)
Aszonta a szaki, hogy ha övé lenne a vas, 8-10 ezrenként cserélne. Azóta így teszek. Jobb fajta 5W-30 és max 10 ezrenként csere.
Ez van. Nemcsak az aszfaltot harapja, az olajat is.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2165 Dátum: 2009.02.16 09:34:35 »
Múlt 7en mentünk egy 30 km körüli utat az Avensissel (párás, esős időben) és mivel párásodott az ablak benyomtam az A/C-t (ablakra és lábra), alacsony, majd közepes fokozaton is, de az út végére sem szedte le a párát teljesen az első szélvédőről, a hátsóról meg egy kicsit sem csökkent a páraréteg. A Carinánál ilyen esetben, 1-e fokozaton is pár percen belül eltűnik az első szélvédőről a pára. A pollenszűrő is pár hete lett cserélve, úgyhogy az sem lehet eltömődve. Ja és természetesen nem volt belső keringetésre állítva a rendszer. Mi lehet a gond?
Nektek mi a tapasztalatotok ilyen téren?

Fura! A miénkben azonnal leszedi ilyenkor. Lehet, hogy checkolni kéne a klímát.
A klíma működőképességén túl, az sem mindegy, hogy mennyire koszos belülről az ablakod. Tapasztalatom szerint a koszos ablakot sokkal lassabban lehet páramentesíteni.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2166 Dátum: 2009.02.16 12:30:01 »
Múlt 7en mentünk egy 30 km körüli utat az Avensissel (párás, esős időben) és mivel párásodott az ablak benyomtam az A/C-t (ablakra és lábra), alacsony, majd közepes fokozaton is, de az út végére sem szedte le a párát teljesen az első szélvédőről, a hátsóról meg egy kicsit sem csökkent a páraréteg. A Carinánál ilyen esetben, 1-e fokozaton is pár percen belül eltűnik az első szélvédőről a pára. A pollenszűrő is pár hete lett cserélve, úgyhogy az sem lehet eltömődve. Ja és természetesen nem volt belső keringetésre állítva a rendszer. Mi lehet a gond?
Nektek mi a tapasztalatotok ilyen téren?

Fura! A miénkben azonnal leszedi ilyenkor. Lehet, hogy checkolni kéne a klímát.
A klíma működőképességén túl, az sem mindegy, hogy mennyire koszos belülről az ablakod. Tapasztalatom szerint a koszos ablakot sokkal lassabban lehet páramentesíteni.

Így van. De a klímának akkor is gyorsan le kéne szednie a párát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2167 Dátum: 2009.02.16 12:40:07 »
Emlékeim szerint azt ajánlják páramentesítésre, hogy tekerd max.-ra a fűtést, csak ablakra, és max fokozaton, bekapcsolt klímával. Nekem így, minden esetben működött. ;) Mindentől függetlenül azért meg kellene azt a klímát nézetni, és ha szükséges feltöltetni.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2168 Dátum: 2009.02.16 13:36:24 »
Emlékeim szerint azt ajánlják páramentesítésre, hogy tekerd max.-ra a fűtést, csak ablakra, és max fokozaton, bekapcsolt klímával. Nekem így, minden esetben működött. ;) Mindentől függetlenül azért meg kellene azt a klímát nézetni, és ha szükséges feltöltetni.

Fűtést? Na ja, úgy még gyorsabban párátlanít, nade ezt nyilván csak hideg időben teszi meg az ember. Mert amúgy midenféle hőfokkal kombinálva is baromi gyorsan párátlanít - a Carina, az Avensis és a Corolla egyaránt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2169 Dátum: 2009.02.16 15:22:01 »
A pollenszűrő is pár hete lett cserélve, úgyhogy az sem lehet eltömődve. Ja és természetesen nem volt belső keringetésre állítva a rendszer. Mi lehet a gond?
Koszos, telített pollenszűrő is okozhat ilyet.
Én a héten kapcsoltam klímát, egyik este esőben hárman ültünk be a hideg autóba, be is párásodott, de a klíma 20-30 mp alatt letisztította a szélvédőt és a két első oldalablakot.
Már csak a gázra tudok tippelni, mert ahogy írtam pár hete kapott új pollenszűrőt. (Az ablak pedig tiszta volt.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.16 15:27:03 írta squiddy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2170 Dátum: 2009.02.16 15:23:20 »
hűteni hűt? - ebből mondjuk valami következtethető ...
Elég hideg van kint, úgyhogy ezt nem próbáltam. Amikor ment az A/C, akkor 16-18 fokon jártattam.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2171 Dátum: 2009.02.16 17:43:24 »
Megvolt az Avensis 195e km-es szervize. Olaj, szűrő, 1 kiégett izzó (rendszámtábla világítás), ennyi.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2172 Dátum: 2009.02.17 01:41:33 »
hűteni hűt? - ebből mondjuk valami következtethető ...
Elég hideg van kint, úgyhogy ezt nem próbáltam. Amikor ment az A/C, akkor 16-18 fokon jártattam.
pl. fűtsd fel a belteret (jó melegre), majd belső keringtetésnél tedd a leghidegebbre, ha nem tolja a 7-8 fokos levegőt, akkor lehet a gázra tippelni, mert talán nincs hőcserélő közeg, csak a levegőt keringteti ... gondolom. másnak lehet jobb ötlete is a tesztre ...
/a'szem a középső rácsokon jön be a hideg - tipp/

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2173 Dátum: 2009.02.17 06:45:14 »
hűteni hűt? - ebből mondjuk valami következtethető ...
Elég hideg van kint, úgyhogy ezt nem próbáltam. Amikor ment az A/C, akkor 16-18 fokon jártattam.
pl. fűtsd fel a belteret (jó melegre), majd belső keringtetésnél tedd a leghidegebbre, ha nem tolja a 7-8 fokos levegőt, akkor lehet a gázra tippelni, mert talán nincs hőcserélő közeg, csak a levegőt keringteti ... gondolom. másnak lehet jobb ötlete is a tesztre ...
/a'szem a középső rácsokon jön be a hideg - tipp/

A bökkenő az, hogy ilyen fiatal autó esetében nem nagyon hiányozhat a gáz a klímából  ::) ... Pláne annyi, hogy totál működésképtelen legyen. Elképzelhető, hogy ez inkább elektronikai probléma lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2174 Dátum: 2009.02.17 17:40:38 »
hűteni hűt? - ebből mondjuk valami következtethető ...
Elég hideg van kint, úgyhogy ezt nem próbáltam. Amikor ment az A/C, akkor 16-18 fokon jártattam.
pl. fűtsd fel a belteret (jó melegre), majd belső keringtetésnél tedd a leghidegebbre, ha nem tolja a 7-8 fokos levegőt, akkor lehet a gázra tippelni, mert talán nincs hőcserélő közeg, csak a levegőt keringteti ... gondolom. másnak lehet jobb ötlete is a tesztre ...
/a'szem a középső rácsokon jön be a hideg - tipp/

A bökkenő az, hogy ilyen fiatal autó esetében nem nagyon hiányozhat a gáz a klímából  ::) ... Pláne annyi, hogy totál működésképtelen legyen. Elképzelhető, hogy ez inkább elektronikai probléma lesz.

Normális esetben valóban nem hiányozhatna, de... Előírás szerint a klíma rendszer csöveinek megbontásakor új tömítésekkel kell összerakni azokat. Azonban ezt gyakran elmulasszák, ezért a "használt" tömítés mellett szivároghat a gáz. Tehát ha a rendszer valamien okból már volt megbontva (karambolos vagy bármilyen egyéb javítás amihez a klímacsöveket meg kell bontani) akkor előfordulhat...
Xanyi