Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763300 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2025 Dátum: 2009.01.01 20:14:50 »
Hello!

A belinkelt autó első blikkre jónak látszik. Meg kel nézni. Ha ott is ígéretes, akkor jöhet egy állapotfelmérés.
Általában a használt autó vásárláskor ezekre kell figyelni.
Ami ennél a típusnál külön is érdekes, az a 2 literes dízelmotor lendkerék problémája. Már csak emiatt is ajánlott az állapotfelmérés vásárlás előtt....

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2026 Dátum: 2009.01.01 21:44:15 »
:helpsmilie:
Szevasztok!

Le szeretném cserélni jelenlegi autóm és szemem elé került egy AVENSIS -> http://www.hasznaltauto.hu/2534277_toyota_avensis_2000 . Mivel ti többet tudtok erről a kocsiról, szeretnék pár alap infót róla úgymint átlag fogyasztás, szervízköltség, típushibák, mire kell odafigyelni mielőtt megvenném stb.

Köszi a fáradságot.

Látom Re-Va caros. Elég drágán adják a kocsikat. :(
Ha kell egy pillantást érdemes rá vetni.

Én ezzel szoktam szemezni ha megyek a meki felé :
http://www.autonagy.hu/1jarmu.php?a_id=343&keres=&page=1
Ez jobban megéri az árát.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2027 Dátum: 2009.01.01 22:46:56 »
:helpsmilie:
Szevasztok!

Le szeretném cserélni jelenlegi autóm és szemem elé került egy AVENSIS -> http://www.hasznaltauto.hu/2534277_toyota_avensis_2000 . Mivel ti többet tudtok erről a kocsiról, szeretnék pár alap infót róla úgymint átlag fogyasztás, szervízköltség, típushibák, mire kell odafigyelni mielőtt megvenném stb.

Köszi a fáradságot.

90 %-ot adnék rá, hogy nem igaz a 165.000 km. Pláne, hogy kereskedés árulja. Ha az autó magyarországi első forgalomba helyezésű, és szervízkönyves, és az abban szereplő szervíz megerősíti az adatot - akkor talán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2028 Dátum: 2009.01.02 11:47:01 »
Megmondom őszintén ilyen Avensisből 1.6-os motor+Terra felszereltséget venni, khmm... szóval szerintem nem illik.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2029 Dátum: 2009.01.02 12:26:26 »
Használt autó esetében valóban érdemes a magasabb felszereltséget keresni, de új autó vásárlásakor azért sok százezres volt a felár a Sol-hoz képest, és ezt nem mindenki akarta/engedhette meg magának.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2030 Dátum: 2009.01.02 22:46:23 »
Használt autó esetében valóban érdemes a magasabb felszereltséget keresni, de új autó vásárlásakor azért sok százezres volt a felár a Sol-hoz képest, és ezt nem mindenki akarta/engedhette meg magának.

De azért meg lehet nézni, hány ilyen alap Avensis futkos. Marha ritka, és nem véletlenül. Alig vették meg újonnan, mindenki a Solt tekintette "alapnak". Ez a felszereltség azért tényleg osztályon aluli ebbe a kocsiba, és akkor ehhez jön még az ebben a kasztniban rettentően vérszegény motor  ::) ... Ráadásul ehhez képest drága is. Én nem venném meg, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2031 Dátum: 2009.01.03 16:49:11 »
Az I. generációból azért szép számmal futkosnak alap Terra kivitelek, a dízelhez meg tudtommal csak a Sol felszereltséget lehetett párosítasni.
A II. generáció esetében már valóban elmondható, hogy nem való bele az alapfelszereltség.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2032 Dátum: 2009.01.04 12:48:45 »
Az I. generációból azért szép számmal futkosnak alap Terra kivitelek, a dízelhez meg tudtommal csak a Sol felszereltséget lehetett párosítasni.
A II. generáció esetében már valóban elmondható, hogy nem való bele az alapfelszereltség.

II. generációra értettem, amit írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2033 Dátum: 2009.01.04 14:27:07 »
Én pedig az első generációra (ilyen volt belinkelve), akkor félreértettelek, bocsi.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2034 Dátum: 2009.01.04 15:07:12 »
Én pedig az első generációra (ilyen volt belinkelve), akkor félreértettelek, bocsi.

Én erre gondoltam:

Én ezzel szoktam szemezni ha megyek a meki felé :
http://www.autonagy.hu/1jarmu.php?a_id=343&keres=&page=1
Ez jobban megéri az árát.

És szerintem squiddy is erre reagált.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szattila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2035 Dátum: 2009.01.05 04:45:02 »
Nos, komolyan gondolkozom az Autó Nagy féle Avensis-en. Tüzetesen szemügyre veszem. Egyébként mennyit fogyaszthat ez az 1.6 liftback benzines ? csak mert a gyári adat valami 7 liter körül van. Nem vagyok egy megrögzött száguldozó... A másik dilemmám a szervízköltség. Renault Thaliám van jelenleg (1.5 dCi) és baromi drága bele az alkatrész, szerencsére gyakran is kell szerelőhöz vinni, múltkor is bekakált a turbó - lerobbantunk az M3 on.. Valami megbízható kocsit keresek, ez annak tűnik.  :whistling:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2036 Dátum: 2009.01.05 10:31:28 »
Nos, komolyan gondolkozom az Autó Nagy féle Avensis-en. Tüzetesen szemügyre veszem. Egyébként mennyit fogyaszthat ez az 1.6 liftback benzines ? csak mert a gyári adat valami 7 liter körül van. Nem vagyok egy megrögzött száguldozó... A másik dilemmám a szervízköltség. Renault Thaliám van jelenleg (1.5 dCi) és baromi drága bele az alkatrész, szerencsére gyakran is kell szerelőhöz vinni, múltkor is bekakált a turbó - lerobbantunk az M3 on.. Valami megbízható kocsit keresek, ez annak tűnik.  :whistling:

Az enyém ugyan Ave I 1,6-os motor városban 7,5-10L között van most 9,2-nél járok kis távú 4km üzemelésnél.
Országúton 80-90-es tempónál 4,5-5,5 között fogyaszt.

Szervízköltség?Bemész a titánhoz és megnézed mennyi a kötelező szervíz ára. :D
Olaj+szűrő olyan 10 körül van,pollenszűrő levegőszűrő gyertyák megint 10-15 és kb ennyi meg tankolni kell. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

szattila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2037 Dátum: 2009.01.05 11:40:47 »
Ez bíztató.
Köszi az infókat, lehet, hogy emellett döntünk, gondolkodom még egy ford focus kombin, de kitudja... Jobban teccik az Avensis...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2038 Dátum: 2009.01.05 17:56:03 »
Nos, komolyan gondolkozom az Autó Nagy féle Avensis-en. Tüzetesen szemügyre veszem. Egyébként mennyit fogyaszthat ez az 1.6 liftback benzines ? csak mert a gyári adat valami 7 liter körül van. Nem vagyok egy megrögzött száguldozó... A másik dilemmám a szervízköltség. Renault Thaliám van jelenleg (1.5 dCi) és baromi drága bele az alkatrész, szerencsére gyakran is kell szerelőhöz vinni, múltkor is bekakált a turbó - lerobbantunk az M3 on.. Valami megbízható kocsit keresek, ez annak tűnik.  :whistling:

A 7 literes átlaghoz azért biztosan könnyű láb és megfelelő körülmények (gondolok itt pl. a városi/városon kívüli utak arányára) kellenek, de szvsz egy 7.5-8-as átlagot nem nehéz összehozni a gyakorlatban ezzel az autóval, ha nem vagy nehéz lábú. Városban szvsz olyan 8-9 liter, országúton KRESZ-tempóban 6 alatt, pályán szintén KRESZ-tempóban 7 körül. Ilyesmikkel lehet számolni. Azt azért tudni kell, hogy ez az 1.6-os motor elég kicsi ebbe a karosszériába, muszáj pörgetni valamennyire, hogy mozogjon. A turbódízel után először fura lesz, hiányolni fogod a nyomatékot, a húzóerőt. De egy próbaúton úgyis kiderül, hogy meg tudsz-e barátkozni vele.

Mindenesetre maga a típus nagyon ajánlható - kényelmes, stabil, nagyon csendes, tágas, jó minőségben összerakott kocsi, és (főleg benzines motorral) felettébb valószínűtlen, hogy otthagyjon valahol az út szélén.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2039 Dátum: 2009.01.07 12:30:53 »
És szerintem squiddy is erre reagált.
Igen, erre gondoltam.
Egyébként meg nálunk Ave ügyben minden oké, már csak át kell venni az átírt kocsit és hazafurikázni  :clap: Egy bajom van ezzel: ha pénteken felmegyek mondjuk vonattal, akkor valahogy ki kéne jutnom a Reálszisztémához  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.07 12:33:49 írta squiddy »