Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764831 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1860 Dátum: 2008.10.29 22:20:29 »
Sziasztok.
Nekem egy 98-as diesel avensisem  van a  problémám  pedig az , hogy mikor fél meleg állapotban van a motor akkor az indítózás közben legalább 3-4 -t teker mire elindul . A szervizben annyit mondtak ,hogy nincs baja ezt meg kell szokni vagy az adagolót ki kell tisztítani de ez csak tipp. Viszont hidegen 1 nap vagy 1 hét állás után 1/4 fordítás után ketyeg. Na most legyünk okosok mert a hozzáértők is csak tippelnek. Ha valaki tud valamit szívesen állok elébe ki próbálom. Köszi. :winkiss:
eti a DIESEL...

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1861 Dátum: 2008.10.29 23:03:52 »
Mivelhogy a klíma nem csak hűt, de szárítja is a levegőt...
Nálam télen is menni szokott. De hetente 1x 20-30 percre illik bekapcsolni és akkor nem lesz vele gond.
Ja, és pára ellen a külső levegő is jó...
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...

Így igaz! :yes:
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1862 Dátum: 2008.10.30 00:01:43 »
Nekem egy 98-as diesel avensisem  van a  problémám  pedig az , hogy mikor fél meleg állapotban van a motor akkor az indítózás közben legalább 3-4 -t teker mire elindul . A szervizben annyit mondtak ,hogy nincs baja ezt meg kell szokni vagy az adagolót ki kell tisztítani de ez csak tipp. Viszont hidegen 1 nap vagy 1 hét állás után 1/4 fordítás után ketyeg. Na most legyünk okosok mert a hozzáértők is csak tippelnek. Ha valaki tud valamit szívesen állok elébe ki próbálom. Köszi. :winkiss:
Szerintem is normális.
music     

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1863 Dátum: 2008.10.30 07:41:17 »
Nekem egy 98-as diesel avensisem  van a  problémám  pedig az , hogy mikor fél meleg állapotban van a motor akkor az indítózás közben legalább 3-4 -t teker mire elindul . A szervizben annyit mondtak ,hogy nincs baja ezt meg kell szokni vagy az adagolót ki kell tisztítani de ez csak tipp. Viszont hidegen 1 nap vagy 1 hét állás után 1/4 fordítás után ketyeg. Na most legyünk okosok mert a hozzáértők is csak tippelnek. Ha valaki tud valamit szívesen állok elébe ki próbálom. Köszi. :winkiss:
Szerintem is normális.

  ::) De ez még a TD-s  és egyik napról a másikra jött elő ez a hiba olyan mintha nem izzítana . Az ismerősömnek már  a D4D-s van neki alapból többet teker.
eti a DIESEL...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1864 Dátum: 2008.10.30 15:25:29 »
  ::) De ez még a TD-s  és egyik napról a másikra jött elő ez a hiba olyan mintha nem izzítana . Az ismerősömnek már  a D4D-s van neki alapból többet teker.
Nézd, lehet, hogy tévedek, és ez egy hiba előjele, de sztem 3-4 tekerés teljesen normális, még akkor is, ha korábban nem ennyi volt. Az akksidat viszont valamivel hamarabb le fogja meríteni, az biztos.
Ha 10 mp-ig kéne indítózni, az már sok lenne.
music     

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1865 Dátum: 2008.10.30 21:36:24 »
  ::) De ez még a TD-s  és egyik napról a másikra jött elő ez a hiba olyan mintha nem izzítana . Az ismerősömnek már  a D4D-s van neki alapból többet teker.
Nézd, lehet, hogy tévedek, és ez egy hiba előjele, de sztem 3-4 tekerés teljesen normális, még akkor is, ha korábban nem ennyi volt. Az akksidat viszont valamivel hamarabb le fogja meríteni, az biztos.
Ha 10 mp-ig kéne indítózni, az már sok lenne.

Köszi de már vettem új akkut és önindítót is. Mert én is erre gondoltam ,hogy jó lesz. :no:
eti a DIESEL...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1866 Dátum: 2008.10.31 01:11:27 »
Mivelhogy a klíma nem csak hűt, de szárítja is a levegőt...
Nálam télen is menni szokott. De hetente 1x 20-30 percre illik bekapcsolni és akkor nem lesz vele gond.
Ja, és pára ellen a külső levegő is jó...
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...

Mármint, ha már bepárásodott. Mert ha még nem, akkor klíma nélkül is megakadályozható a párásodás. Szélvédőre kell hozzá fújatni a levegőt, és persze véletlenül sem belső keringtetésre kapcsolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1867 Dátum: 2008.10.31 01:13:32 »
Sziasztok.
Nekem egy 98-as diesel avensisem  van a  problémám  pedig az , hogy mikor fél meleg állapotban van a motor akkor az indítózás közben legalább 3-4 -t teker mire elindul . A szervizben annyit mondtak ,hogy nincs baja ezt meg kell szokni vagy az adagolót ki kell tisztítani de ez csak tipp. Viszont hidegen 1 nap vagy 1 hét állás után 1/4 fordítás után ketyeg. Na most legyünk okosok mert a hozzáértők is csak tippelnek. Ha valaki tud valamit szívesen állok elébe ki próbálom. Köszi. :winkiss:

Ha 3-4 fordulat után indul, az szerintem abszolút rendben van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1868 Dátum: 2008.10.31 09:44:16 »
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...
Mármint, ha már bepárásodott. Mert ha még nem, akkor klíma nélkül is megakadályozható a párásodás. Szélvédőre kell hozzá fújatni a levegőt, és persze véletlenül sem belső keringtetésre kapcsolni.
Nekem ez sem szokott segíteni, és ez az eddigi összes autónkban így volt, csak ott még klíma se volt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1869 Dátum: 2008.10.31 20:29:18 »
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...
Mármint, ha már bepárásodott. Mert ha még nem, akkor klíma nélkül is megakadályozható a párásodás. Szélvédőre kell hozzá fújatni a levegőt, és persze véletlenül sem belső keringtetésre kapcsolni.
Nekem ez sem szokott segíteni, és ez az eddigi összes autónkban így volt, csak ott még klíma se volt...

Hát... Nemtom, nekem azért ha beszállás után egyből indítok és kapásból magasabb ventillátor-fokozaton nyomatom a levegőt a szélvédőre, akkor nem szokott bepárásodni. Az oldalablakok, főleg a hátsók persze igen, de a szélvédőt azért klíma nélkül is tisztán lehet tartani. Persze ha koszos a pollenszűrő, akkor nehezedik a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1870 Dátum: 2008.10.31 21:32:43 »
Az oldalablakok, főleg a hátsók persze igen.
Ja, hát én ablak alatt nemcsak a szélvédőt értem, így már más...
music     

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1871 Dátum: 2008.11.02 18:29:58 »
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...
Mármint, ha már bepárásodott. Mert ha még nem, akkor klíma nélkül is megakadályozható a párásodás. Szélvédőre kell hozzá fújatni a levegőt, és persze véletlenül sem belső keringtetésre kapcsolni.
Nekem ez sem szokott segíteni, és ez az eddigi összes autónkban így volt, csak ott még klíma se volt...

Hát... Nemtom, nekem azért ha beszállás után egyből indítok és kapásból magasabb ventillátor-fokozaton nyomatom a levegőt a szélvédőre, akkor nem szokott bepárásodni. Az oldalablakok, főleg a hátsók persze igen, de a szélvédőt azért klíma nélkül is tisztán lehet tartani. Persze ha koszos a pollenszűrő, akkor nehezedik a dolog.

Hát én mióta nem kapcsolom ki a klima gombot, egyáltalán nem párásodik sehol, sőt még az a kellemetlen bűz is eltünt, és egész kellemes illat van benne... :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1872 Dátum: 2008.11.03 19:30:08 »
Hát én mióta nem kapcsolom ki a klima gombot, egyáltalán nem párásodik sehol, sőt még az a kellemetlen bűz is eltünt, és egész kellemes illat van benne... :clap:

Folyamatosan klímával mész? Hát, nekem ehhez azért nem biztos, hogy lenne kedvem: állandó plusz fogyasztás, állandó mínusz teljesítmény  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Ilyen-olyan hangok 1.8 VVT-i motornál
« Válasz #1873 Dátum: 2008.11.03 20:56:33 »
Gyors véleménykutatást szeretnék tartani, kinek milyen tapasztalata van az 1.8 VVT-i (1ZZ-FE) motorokkal;
elsősorban azok ilyen-olyan hagjaival kapcsolatban.

1.) Hideg (< +10°C) motor alapjárati fordulatszáma nálatok mennyi? Szerintetek rendellenes a 2100-2200 körüli rpm?
(a motor melegedésével szépen lemegy 800 körüli értékre, de a Carina-nál még -20°C esetén sem megy ilyen magasra)

2.) Hidegindításnál két kellemetlen hangjelenség is van
a.) "síró" (NEM a csúszó ékszíj féle) hang, forrása behatárolhatatlan; a motor fordulatszámával arányosan változik.
Tudom, hogy nem túl részletes a hang leírása, de nem is igazán tudom, milyen lenne a megfelelő jelző;
leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a láncos vezérlésnek van-e valami olyan hangja (főként hideg motornál), amit a szíjas autóknál nem lehet hallani.
Egyébként ez a hang is meleg motornál eltűnik, de hidegen jelen van.
b.) fémes jellegű, "kenetlen csapágy" hang; a változatosság kedvéért szintén csak nem teljesen üzemmeleg motor esetén.
Ez egyértleműen valamelyik, ékszíj által hajtott szíjkerék felöl jön; legnagyobb eséllyel a generátortól.
Konkrétan valakinek volt már ilyen problémája, hogy 130 ezer km-t futott motornál a generátor csapágyazása elfáradt volna?

3.) Nagyobb gázadáskor (félnél jobban lenyomott gázpedál; nem nagy, 2-3ezres rpm) tapasztal-e valaki  nem túl erős,
leginkább tompítatlan szívászajhoz hasonlítható hanghatást? Ja, üzemmeleg motorról beszélek, kivételesen :-)

Előre is köszi a megosztott tapasztalatokat!
(egyébként 2001-es, 130ezret futott Avensisnél tapasztalom ezeket a dolgokat; érdekelne, melyik rendellenes, melyik nem)
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1874 Dátum: 2008.11.03 21:51:13 »
Sajnos nem emléxem, hogy a Versomban mennyi volt az alapjárat hidegen, de elképzelhető, hogy rövid időre 2000 körülire is felment.
A többi zajt viszont 60.000 km alatt nem tapasztaltam.