Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766207 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1620 Dátum: 2008.07.07 10:39:30 »

Még apróbb dolgok...


Mr. Moon, neked már a faceliftes kocsid van?



Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1621 Dátum: 2008.07.07 11:46:06 »
Nem, az enyém még az utolsó nem faceliftesek egyike.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1622 Dátum: 2008.07.07 16:02:12 »
Nem, az enyém még az utolsó nem faceliftesek egyike.

aha.
csak mert az enyém is d-cat, 2006-os, tehát az első faceliftesek egyike :)
viszont ezeket a dolgokat egyáltalán nem produkálja amit a tiéd.
az alacsony lökössel kapcsolatban annyit, hogy az enyém már 215/50R17 nyári kerekekkel van szerelve és amikor 205/55R16-os télire cseréltem, mindig mindenhol leért. Alig vártam megint a nyarat. Következő télre marad a 16-os felni, de 205/60 -as kerekeket dobok rá. Az is segít valamit.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1623 Dátum: 2008.07.07 16:56:31 »
Szerencsére ezek azért nem vészes dolgok, szóval nagyon is rendben van az autó.
Nekem télen-nyáron 205/55/R16-os van fent, csak nyáron OZ Titan felnikkel, (http://archiv.langzeittest.de/toyota-avensis-combi/intern/grafik/al-oz-titan.jpg) télen pedig acélfelni és a gyári dísztárcsa.
Az előző autómon (LagunaII)  225/45/R17-es felni volt, de az nem ért le sehol, igaz teljesen más volt az orrkiképzés. De ezen kár is rágódni, ez van, már nagyjából hozzászoktam.
Neked volt eddig valami problémád vele? Páraknál olvastam, hogy turbót cseréltek és hasonlóak...Igyekszem vigyázni rá. Nem kap kénes gázolajat, illetve sohasincs egyből leállítva. Városi használatnál is várok vele egy keveset, bár elvileg 50km/h alatt nem kéne, de azért jobb a békesség. Tartos 80km/k felett 1 percet várok, tartós autópálya után pedig 2 percet.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1624 Dátum: 2008.07.08 09:01:50 »
Szerencsére ezek azért nem vészes dolgok, szóval nagyon is rendben van az autó.
Nekem télen-nyáron 205/55/R16-os van fent, csak nyáron OZ Titan felnikkel, (http://archiv.langzeittest.de/toyota-avensis-combi/intern/grafik/al-oz-titan.jpg) télen pedig acélfelni és a gyári dísztárcsa.
Az előző autómon (LagunaII)  225/45/R17-es felni volt, de az nem ért le sehol, igaz teljesen más volt az orrkiképzés. De ezen kár is rágódni, ez van, már nagyjából hozzászoktam.
Neked volt eddig valami problémád vele? Páraknál olvastam, hogy turbót cseréltek és hasonlóak...Igyekszem vigyázni rá. Nem kap kénes gázolajat, illetve sohasincs egyből leállítva. Városi használatnál is várok vele egy keveset, bár elvileg 50km/h alatt nem kéne, de azért jobb a békesség. Tartos 80km/k felett 1 percet várok, tartós autópálya után pedig 2 percet.

Nekem egyelőre semmi. A váltó télen hidegben (1-2) akadozik, ez az egy nyűgöm van.
Természetesen próbálok odafigyelni, hidegben finoman, melegen 1-2 perc hűtés, stb... olajat 10 ezreknént cserélem. De furcsa is lenne ha baja lenne, 26E km van benne.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1625 Dátum: 2008.07.08 15:25:37 »
Nemcsak a japánok; a legtöbb mai autón mélyre lóg az első szoknya.
Két dologról beszélünk. én arra céloztam, hogy az összes japán autónál - sőt, tk. a koreaiak is idevehetők - a hasmagasság eleve kicsi, ezt fejeli meg még az első szoknya.
Szüleim garázsában elég meredek volt a feljáró, és elég sok autó állt már benne, ezek közül a Corolla és anno nővéremék Mitusbishije volt, amelyeknek elég rendesen leért a feneke (értsd: hátsó kipufogódob).
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1626 Dátum: 2008.07.08 18:22:23 »
Nemcsak a japánok; a legtöbb mai autón mélyre lóg az első szoknya.
Két dologról beszélünk. én arra céloztam, hogy az összes japán autónál - sőt, tk. a koreaiak is idevehetők - a hasmagasság eleve kicsi, ezt fejeli meg még az első szoknya.
Szüleim garázsában elég meredek volt a feljáró, és elég sok autó állt már benne, ezek közül a Corolla és anno nővéremék Mitusbishije volt, amelyeknek elég rendesen leért a feneke (értsd: hátsó kipufogódob).

Egyik haveromnak van egy Seat Leon Monstere és mikor benne ültem, mindíg azt hittem, hogy leér az első lökös! Hozzáteszem, hogy OCT tuningos lökös van rajta, ami elég rendesen lent van! Ja és nincs megültetve.
BekeN

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1627 Dátum: 2008.07.09 09:52:12 »
Na emberek képzeljétek el hogy tegnap B.C mesterrel sikerült betanítani az új kulcsomat és már nyitja is a kocsit. :D
Viszont a leírás szerinti immó hozzáadása nem megy. :( Esetleg valaki tud seíteni?Immó kódot lehet törölni a kulcsból?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1628 Dátum: 2008.07.09 10:28:01 »
Na emberek képzeljétek el hogy tegnap B.C mesterrel sikerült betanítani az új kulcsomat és már nyitja is a kocsit. :D
Viszont a leírás szerinti immó hozzáadása nem megy. :( Esetleg valaki tud seíteni?Immó kódot lehet törölni a kulcsból?

Kalapács??? :hammer: :hammer:
******************
Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1629 Dátum: 2008.07.09 11:43:48 »
Na emberek képzeljétek el hogy tegnap B.C mesterrel sikerült betanítani az új kulcsomat és már nyitja is a kocsit. :D
Viszont a leírás szerinti immó hozzáadása nem megy. :( Esetleg valaki tud seíteni?Immó kódot lehet törölni a kulcsból?

Kalapács??? :hammer: :hammer:
******************
Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :1eye:
Hiába beszélek, hogy a kulcsban csak fixen beépített kód van,amihez ráadásol még az elem sem kell!!!
Az immocoputer értékeli, hasonlítja össze a kódot, amit az ECU-től kap, illetve azt, amit a kulcstól. ez egy sima összehasonlító algoritmus. Ha stimmel akkor küldi az ecunek, hogy OK ! Ha nem akkor meg cumi!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1630 Dátum: 2008.07.10 08:22:27 »
Hát pediglen nem a kulcsba hanem a távirányítóban van az immó. :( Ezt tegnap szomorúan konstatáltuk.

Mostmár 2 külömböző eljárás is kipróbáltunk.És nem tudtuk a kulcsot hozzáadni az immóhoz.Pedig elméletileg 9 fekete kulcsot tud megjegyezni az immó.
Na most kéne egy ötlet vagy eljárás.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1631 Dátum: 2008.07.10 19:19:54 »
Hiába beszélek, hogy a kulcsban csak fixen beépített kód van,amihez ráadásol még az elem sem kell!!!
:eek: nekem nem indul a kocsi, ha nincs elem a kulcsban :no:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1632 Dátum: 2008.07.11 07:52:16 »
Hiába beszélek, hogy a kulcsban csak fixen beépített kód van,amihez ráadásol még az elem sem kell!!!
:eek: nekem nem indul a kocsi, ha nincs elem a kulcsban :no:
Na akkor mostmár teljes a fejetlenség a témában.
Elméletileg is meg, a leírás szerint is működnie kell elem nélkül!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1633 Dátum: 2008.07.11 08:26:18 »
Hiába beszélek, hogy a kulcsban csak fixen beépített kód van,amihez ráadásol még az elem sem kell!!!
:eek: nekem nem indul a kocsi, ha nincs elem a kulcsban :no:

Hiszen a táviányítóba van az immó mint mondom. :) Esetleg van szürke szervíz kulcsod?Na az érdekelne hogy ott hogy oldják meg az immót.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1634 Dátum: 2008.07.11 10:08:13 »
Hiába beszélek, hogy a kulcsban csak fixen beépített kód van,amihez ráadásol még az elem sem kell!!!
:eek: nekem nem indul a kocsi, ha nincs elem a kulcsban :no:

Hiszen a táviányítóba van az immó mint mondom. :) Esetleg van szürke szervíz kulcsod?Na az érdekelne hogy ott hogy oldják meg az immót.
Minden immo úgy kapja az energiát, hogy a gyújtáskapcsoló körüli tekercs által létrehozott eletromágnesen térből feszültséget hoz létre, gondolom egy kondiban tárolja és után ezt az energiát használja arra, hogy kódját kisugározza! szal magának csinálja, ezért sem kell külső energiaforrás!
Ennyi!