Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763511 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1575 Dátum: 2008.06.29 14:56:01 »
Tegnap talin kipróbáltuk Tigri avéját  :clap: hát igencsak jó. :D
Enyémnek van még mit fejlődnie.

Viszont felmerült bennem a 10E forintos kérdés hogy a motor tartó bak miatt esetlegesen rezeghet,remeghet-e a kormány gyorsításkor?
Féktárcsát már cseréltem. 
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1576 Dátum: 2008.06.29 16:51:52 »
Az ráncfelvarrott ave I-ben OBD2-es csati van? Ma egy gyorsításnál megtorpant, majd elindult, s mellé kigyulladt a kis motort ábrázoló piktogram :no: :helpsmilie: :fuk2: holnap kollégám elhozza a kütyüjét, oszt megnézzük mit ír ki, remélem csak vmi pillanatnyi hülyeség volt, ha egyáltalán van ilyen, mert =-re semmit sem vettem észre.
Szétszedtem a teljes csomadteret, locsolta asszony, 1x azt hittem a háromszög ablak a ludas, ki is szedtem, de nem ott ázott 8mostmán, lehet, h fog  :online2long: úgy tűnik az ajtóemelő levegős teló csavarja mentén megy be, kiszedtem, a tömítést körbe bekentem kasztni tömítővel (vettem jó drágán, de sziló is elég lett vón ide) oszt most szárad, kiderül nemsokára
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1577 Dátum: 2008.06.29 21:14:55 »
Az ráncfelvarrott ave I-ben OBD2-es csati van? Ma egy gyorsításnál megtorpant, majd elindult, s mellé kigyulladt a kis motort ábrázoló piktogram :no: :helpsmilie: :fuk2: holnap kollégám elhozza a kütyüjét, oszt megnézzük mit ír ki, remélem csak vmi pillanatnyi hülyeség volt, ha egyáltalán van ilyen, mert =-re semmit sem vettem észre.
Szétszedtem a teljes csomadteret, locsolta asszony, 1x azt hittem a háromszög ablak a ludas, ki is szedtem, de nem ott ázott 8mostmán, lehet, h fog  :online2long: úgy tűnik az ajtóemelő levegős teló csavarja mentén megy be, kiszedtem, a tömítést körbe bekentem kasztni tömítővel (vettem jó drágán, de sziló is elég lett vón ide) oszt most szárad, kiderül nemsokára

Igen van.
Ahol a biztosítékok vannak ott van a csati legfelül.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1578 Dátum: 2008.06.29 21:40:30 »
Az ráncfelvarrott ave I-ben OBD2-es csati van? Ma egy gyorsításnál megtorpant, majd elindult, s mellé kigyulladt a kis motort ábrázoló piktogram :no: :helpsmilie: :fuk2: holnap kollégám elhozza a kütyüjét, oszt megnézzük mit ír ki, remélem csak vmi pillanatnyi hülyeség volt, ha egyáltalán van ilyen, mert =-re semmit sem vettem észre.
Szétszedtem a teljes csomadteret, locsolta asszony, 1x azt hittem a háromszög ablak a ludas, ki is szedtem, de nem ott ázott 8mostmán, lehet, h fog  :online2long: úgy tűnik az ajtóemelő levegős teló csavarja mentén megy be, kiszedtem, a tömítést körbe bekentem kasztni tömítővel (vettem jó drágán, de sziló is elég lett vón ide) oszt most szárad, kiderül nemsokára

Igen van.
Ahol a biztosítékok vannak ott van a csati legfelül.
KÖszi a csatit megtaláltam már :wacko:
Még mindíg beázik :2guns: :fuk2: most már mindenhova kentem tömítőt (leszedtem a kédergumit is az alatt is kitömítettem, ahol illesztés van alatta) remélem már jó lesz, mert megőrjít, most ez a check engine lámpa, a camrynek minden megbocsájtható, de ennek nem :hammer: :nono: :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.29 21:46:28 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1579 Dátum: 2008.06.29 22:00:04 »
tsak nyugalom.LEhet hogy rossz helyen keresed a beázást?
nem lehet hogy valami elvezető cső van eltömődve?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1580 Dátum: 2008.06.30 17:52:57 »
tsak nyugalom.LEhet hogy rossz helyen keresed a beázást?
nem lehet hogy valami elvezető cső van eltömődve?
Nem, minden folyik a maga útjám, most majd megnézem az eső után mit találok.
Az hibakód p0172 =System Too Rich (Bank 1) 1x asszem megpucolom a légtömegmérőt, utána szétverem a kocsit :hammer: :2guns: :censored:
Tudom törölni a kódot, akusaru levételével, mert visszajött, hiába töröltük, lamda szonda lehet ludas, vezetésben nem igen érzek változást, talán alacsony fordulaton hangyatüsszentésnyit gyengült, de nem biztos ááááááááááá :fuk2: :helpsmilie:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1581 Dátum: 2008.06.30 20:22:49 »
tsak nyugalom.LEhet hogy rossz helyen keresed a beázást?
nem lehet hogy valami elvezető cső van eltömődve?
Nem, minden folyik a maga útjám, most majd megnézem az eső után mit találok.
Az hibakód p0172 =System Too Rich (Bank 1) 1x asszem megpucolom a légtömegmérőt, utána szétverem a kocsit :hammer: :2guns: :censored:
Tudom törölni a kódot, akusaru levételével, mert visszajött, hiába töröltük, lamda szonda lehet ludas, vezetésben nem igen érzek változást, talán alacsony fordulaton hangyatüsszentésnyit gyengült, de nem biztos ááááááááááá :fuk2: :helpsmilie:

Egy légtömegmérővel talán ki tudlak segíteni ha kell. :D

B.c pont ilyen kocsit keres. :D

Eladjod neki én eladom az ő Avéját most már csak egy másik haver AveI-esét kéne eladni és mindenki boldog. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1582 Dátum: 2008.06.30 20:55:26 »
Egy légtömegmérővel talán ki tudlak segíteni ha kell. :D

B.c pont ilyen kocsit keres. :D

Eladjod neki én eladom az ő Avéját most már csak egy másik haver AveI-esét kéne eladni és mindenki boldog. :D
Kipucoltam féktisztítóval (Palaczk ! az a kis xar a légtömegmérő, ami 2 fűtőszál és a hülés alapján következtet a levegőáramlásra :eek: ) a légtöbegmérőt, EFI bizti ki 5 percre, most nincs check engine, majd +lássuk, kitömítettem a esőcsatornát a fekete gumi alatt, több 5letem nincs a beázásra :wacko:
Mennyit kostálna a légtömegmérő, új, v bontott?
Nem tom eladni a kocsit, mert céges 5 évig ez van, remélem nem sokat fog idegesíteni :winkiss: :nono:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1583 Dátum: 2008.06.30 22:11:27 »
35-40 ezer Ft egy új légtömegmérő. De jellemzően elég a féktisztítós pucolás neki!
Xanyi

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1584 Dátum: 2008.06.30 23:07:47 »
Bontot és az én kocsimból lesz ha minden igaz. :D
Megvárjuk a tisztítás eredményét és utána meglássuk a cserét.
Összeget meg majd megbeszéljük. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1585 Dátum: 2008.07.01 07:00:49 »
35-40 ezer Ft egy új légtömegmérő. De jellemzően elég a féktisztítós pucolás neki!
41 asszem, de most tudnék szerezni számla nélkül 25-ért :whistling:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1586 Dátum: 2008.07.01 10:32:54 »
 
35-40 ezer Ft egy új légtömegmérő. De jellemzően elég a féktisztítós pucolás neki!
41 asszem, de most tudnék szerezni számla nélkül 25-ért :whistling:

Te doki, milyen autót vettél Te? Komolyan a Scenicet az egy év alatt nem szereltem hibával ennyit...  :devil: :devil: :innocent: :innocent:
(no remélem ezután sem fogom...) :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1587 Dátum: 2008.07.01 10:49:54 »
HÁla égnek az én rommá törött kocsimnak nincs ilyen baja. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1588 Dátum: 2008.07.01 12:12:19 »
Sziasztok!

Hátsó kipufogódob igen csúnya fémes zörejt hallat. Valakinek előfordult már hasonló??? Ellenőriztem nem a felfüggesztésekkel van a gond, szépen a helyén van. Ütögetésre lehet hallani, hogy a dobban van valami kánya... Főleg alapjáraton hallható és igen zavaró, olyan mintha valami csotrogány lenne alattam...
Szervizelés előtt állok, tudtok javasolni olajtipust? fékbetétet? szűrőket? melyiket érdemes használni? Ti melyiket preferáljátok?

tgazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1589 Dátum: 2008.07.01 12:18:33 »
Nemrég a házam előtt parkoló autómba tolattak bele. Csak a hátsó ajtó sérült. Biztosító cserére vette. 120 eFt az ajtó, 18 eFt a díszléc,  45 eFt a fényezés, szerelés. Épphogy belefért a biztosító által ajánlott összegbe. Azt hiszem ezúttal korrekt számítással dolgozott a biztosító. Pont annyit térített amennyibe került.