Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763262 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1560 Dátum: 2008.06.22 21:01:45 »
Értem, 2 emberrel is teszteltem a kocsit, hogy ők mit mondanak, és valószínüleg az a baj hogy kímélem a kocsit nagyon:D
Valószínüleg túl hamar váltok a kocsival (kb 2000-es fordulatnál,1.8 benzin-es) és azért jöhet elő ez a rezonálás:S

Azt írtad, kinyomott kuplunggal rezonál. Most akkor mégsem, hanem felengedés közben ;) ? Na mindegy, a leírás alapján még kevésbé hiszem, hogy hibáról lenne szó. Ilyen kis fordulaton, kuplung-felengedés közben & után némi kis rezonálás eléggé normális dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vasco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1561 Dátum: 2008.06.23 07:17:42 »
Az az igazság hogy mind a 2 alkalommal csinálja néha...
Néha ha benyomom akkor lehet érezni, de ha ráteszem simán a lábam és nagyon-nagyon picit lenyomom, akkor is lehet érezni.
De most megpróbálom máshogy vezetni, lehet csak annyi a baj :d

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1562 Dátum: 2008.06.23 15:17:44 »
Sziasztok!
Megpróbálom, hátha találkozott már vele valaki, akadozó vízhőfokjelző ráncfelvarott (2001) Avensisnél. Mennyire nagy "mutatvány" a javítás illetve milyen költségei lehetnek? Nem akad rendszeresen van, hogy magától szépen beáll, van hogy kis kocogtatás hatására. Ha tud valaki tanácsot adni  megköszönném ! Ja és az üzemanyagszint jelző sem működik,ha teletankolom sem mutat semmit,de az ilyen is volt mióta megvettem és nem különösebben zavar.Hűtéssel külömben nincs semmi gond, nemrég volt cserélve a termosztát,ventillátor is rendben csak a visszajelző akadozik.
Előre is köszönöm a segítséget!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1563 Dátum: 2008.06.23 17:45:46 »
Sziasztok!
Megpróbálom, hátha találkozott már vele valaki, akadozó vízhőfokjelző ráncfelvarott (2001) Avensisnél. Mennyire nagy "mutatvány" a javítás illetve milyen költségei lehetnek? Nem akad rendszeresen van, hogy magától szépen beáll, van hogy kis kocogtatás hatására. Ha tud valaki tanácsot adni  megköszönném ! Ja és az üzemanyagszint jelző sem működik,ha teletankolom sem mutat semmit,de az ilyen is volt mióta megvettem és nem különösebben zavar.Hűtéssel külömben nincs semmi gond, nemrég volt cserélve a termosztát,ventillátor is rendben csak a visszajelző akadozik.
Előre is köszönöm a segítséget!

Ilyen hibák egy 2001-es Avensisben?  :ph34r: ... Nem volt törött?

Ami a benzinszintmérőt illeti, kérdés, hogy maga a műszer rossz-e, vagy a jeladó (ami a tankban van), vagy csak valahol nincs összedugva egy csati? Ha korábban cserélték a műszercsoportot, éppenséggel ez utóbbi is előfordulhat. Ha a műszer maga a rossz, akkor (tekintettel a hőfokmérő hibájára is, amit nem hiszem, hogy lehetne külön javítani) érdemes lehet venni egy bontott műszercsoportot. Ez olyan 15-20 ezerbe kerül, a cseréje sem egy nagy mutatvány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1564 Dátum: 2008.06.23 21:25:29 »
Sziasztok!
Megpróbálom, hátha találkozott már vele valaki, akadozó vízhőfokjelző ráncfelvarott (2001) Avensisnél. Mennyire nagy "mutatvány" a javítás illetve milyen költségei lehetnek? Nem akad rendszeresen van, hogy magától szépen beáll, van hogy kis kocogtatás hatására. Ha tud valaki tanácsot adni  megköszönném ! Ja és az üzemanyagszint jelző sem működik,ha teletankolom sem mutat semmit,de az ilyen is volt mióta megvettem és nem különösebben zavar.Hűtéssel külömben nincs semmi gond, nemrég volt cserélve a termosztát,ventillátor is rendben csak a visszajelző akadozik.
Előre is köszönöm a segítséget!

Ugráló vízfokmérőm volt nekem is a Carinába.Ell lehetett vele éldegélni ha felugrott kocc és vissza állt. :D
A benzinszintet meg szépen a computer Range-vel jól mérhető.A 0 km alatt 5 L brenya van.

De szerintem a kábel van csak szétcsúszva.Ha jövöl szombaton a Bújtosra megnézzük neked. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1565 Dátum: 2008.06.24 08:16:00 »
Az üzemanyagszintmérő engem sem zavar mert a computer szerint tankolok,meg tankolásonként nullázok is, de a vízhőfokmérő annyiban kellemetlen, hogy volt már olyan autóm (német) amit "megfőztem" volna az elfolyt hűtőfolyadék miatt ha nincs éppen tél és nem hiányzik a fűtés. Kellemetlen de ott a műszer volt jó.
Bujtoson szombaton, de hol ( pontosabban)  és mikor?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1566 Dátum: 2008.06.24 08:27:42 »
Az üzemanyagszintmérő engem sem zavar mert a computer szerint tankolok,meg tankolásonként nullázok is, de a vízhőfokmérő annyiban kellemetlen, hogy volt már olyan autóm (német) amit "megfőztem" volna az elfolyt hűtőfolyadék miatt ha nincs éppen tél és nem hiányzik a fűtés. Kellemetlen de ott a műszer volt jó.
Bujtoson szombaton, de hol ( pontosabban)  és mikor?

ELőször én is  hőfokjeladóra gyanakodtam hogy gond van.Majd hűtőrendszer átmosás,hűtőradiátor csere mert elrepedt a hűtőm.Olaszországból hazafelé én se működtettem klímát semmit.Majd műszer kocogtatás és jó minden.Igy a hőmérő kontakt hibás.


Lenne egy kérdésem Automata állásba a szellőződ kapcsolja a klímát magától?

Szombat 3 körül a Bujtosi- tónál a játszótér környékén.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.24 09:06:47 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1567 Dátum: 2008.06.24 13:06:33 »
A vízhőfokmérő az én Avémben is akadozik. Én úgy vettem észre, hogy mechanikus hiba. A műszeregység számlapja nem áll tökéletesen és nekifeszül a mutató tengelyének.  :wacko:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1568 Dátum: 2008.06.24 17:40:47 »
Az üzemanyagszintmérő engem sem zavar mert a computer szerint tankolok,meg tankolásonként nullázok is, de a vízhőfokmérő annyiban kellemetlen, hogy volt már olyan autóm (német) amit "megfőztem" volna az elfolyt hűtőfolyadék miatt ha nincs éppen tél és nem hiányzik a fűtés. Kellemetlen de ott a műszer volt jó.
Bujtoson szombaton, de hol ( pontosabban)  és mikor?

ELőször én is  hőfokjeladóra gyanakodtam hogy gond van.Majd hűtőrendszer átmosás,hűtőradiátor csere mert elrepedt a hűtőm.Olaszországból hazafelé én se működtettem klímát semmit.Majd műszer kocogtatás és jó minden.Igy a hőmérő kontakt hibás.


Lenne egy kérdésem Automata állásba a szellőződ kapcsolja a klímát magától?

Szombat 3 körül a Bujtosi- tónál a játszótér környékén.

Manuális a klímám sajnos,nekem marad a gombnyomogatás.
Én is inkább mechanikus hibának érzem,középállás felé félúton mgakad egy kicsit,kocc és a helyére megy.
Akoor szombaton a tónál!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1569 Dátum: 2008.06.24 21:01:05 »
Az Ave külső hőmérője meglehetősen lassan követi a valós helyzetet, így mindig lemaradásban van. Tegnap pl. kábé fél óráig tartott, míg a garázsból kiállás és indulás után 24-ről felment a reális 35-re - este pedig, mikor a levegő már rég visszahűlt, szintén csak igen lassan ment visszafelé.

Nektek mi a tapasztalatotok erről?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1570 Dátum: 2008.06.24 21:18:25 »
Az Ave külső hőmérője meglehetősen lassan követi a valós helyzetet, így mindig lemaradásban van. Tegnap pl. kábé fél óráig tartott, míg a garázsból kiállás és indulás után 24-ről felment a reális 35-re - este pedig, mikor a levegő már rég visszahűlt, szintén csak igen lassan ment visszafelé.

Nektek mi a tapasztalatotok erről?
Nálam kb. öt- tíz perc, amíg feveszi a valós hőmérsékletet.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1571 Dátum: 2008.06.24 23:55:35 »
Az Ave külső hőmérője meglehetősen lassan követi a valós helyzetet, így mindig lemaradásban van. Tegnap pl. kábé fél óráig tartott, míg a garázsból kiállás és indulás után 24-ről felment a reális 35-re - este pedig, mikor a levegő már rég visszahűlt, szintén csak igen lassan ment visszafelé.
Igen, nagyon komótosan csinálja, ha nagy a hőmérséklet-különbség, akkor kb. fél percenként ugrik 1 fokot, ha kicsi a difi, akkor még ennél is lassabban áll helyre. Úgy vettem észre, hogy onnan indul, amit a motor leállítása előtt mutatott, de lehet, hogy tévedek.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1572 Dátum: 2008.06.25 07:43:57 »
Az Ave külső hőmérője meglehetősen lassan követi a valós helyzetet, így mindig lemaradásban van. Tegnap pl. kábé fél óráig tartott, míg a garázsból kiállás és indulás után 24-ről felment a reális 35-re - este pedig, mikor a levegő már rég visszahűlt, szintén csak igen lassan ment visszafelé.
Igen, nagyon komótosan csinálja, ha nagy a hőmérséklet-különbség, akkor kb. fél percenként ugrik 1 fokot, ha kicsi a difi, akkor még ennél is lassabban áll helyre. Úgy vettem észre, hogy onnan indul, amit a motor leállítása előtt mutatott, de lehet, hogy tévedek.

Akkor úgy látszik, hogy ez sajnos ilyen, és kész. Hm. Ez esetben pl. fagyveszély jelzésére nem a leghatékonyabb, elvégre lehet, hogy már percek óta 0 fok van, amikor ő még plusz 3-at mutat...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1573 Dátum: 2008.06.25 13:40:50 »
A vízhőfokmérő az én Avémben is akadozik. Én úgy vettem észre, hogy mechanikus hiba. A műszeregység számlapja nem áll tökéletesen és nekifeszül a mutató tengelyének.  :wacko:
+1 az akadozó vízhőfokmérőhöz - annyi kiegészítéssel, hogy csak télen, szigorúan 6 fok alatt. Kocc-kocc segít rajta, valószínűleg a fenti ok miatt.
Lehet ez egy plusz ficsör, hogy jelezze ideje téli gumira váltani?  ::) De akkor sem gondoltam volna, hogy ennyire tipikus jellemző lenne az Ave I-re.

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1574 Dátum: 2008.06.25 22:57:29 »
Az Ave külső hőmérője meglehetősen lassan követi a valós helyzetet, így mindig lemaradásban van. Tegnap pl. kábé fél óráig tartott, míg a garázsból kiállás és indulás után 24-ről felment a reális 35-re - este pedig, mikor a levegő már rég visszahűlt, szintén csak igen lassan ment visszafelé.

Nektek mi a tapasztalatotok erről?
Nekem lefelé és fölfelé is nagyon hamar megy, teremgarázsból kiállva megyek 3-4 sarkot és már beáll. A Corollánké lassabb.
A régi cégnél lévő új Corolláé meg egyenesen csiga volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety