Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 206514 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: e-Bay
« Válasz #210 Dátum: 2009.03.02 14:27:06 »
@Palaczk

A Te esetedben tényleg valami keveredés történt, gondolom a különbözö kártyák miatt. A Paypal pont arra lett kitalálva, hogy az egész transaktion gyorsabban müködjön. Az elado rögtön megkapja a pénzt és töled is rögtön levonják. Ha minden rendben van akkor az eladonak már szombaton fel kellet volna adni a prospektet, mivel péntek este fizettél. Èn igy ismerem. Ha nem vontak a számládrol semmit le, az gyanus. Helyedben rákérdeznék az eladora hogy minden OK-e, hogy ne várjál feleslegesen. Lehet hogy az elado is csak néz és vár. Legfeljebb mégegyszer átutalod a pénzt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #211 Dátum: 2009.03.02 15:13:13 »
Végre sikerült megszereznem a csomagomat.  :censored:
Kb. 4-5 telefon után sikerült kideríteni h a postán van. Elmentem érte, befizettem a vámot és az egyéb sarcokat (vámközvetítési díj, vámletéti díj) és már meg is kaphattam.  :censored:
Azt persze nem sikerült kideríteni, mikor és ki próbálta meg kézbesíteni. És ha meg is tette miért nem maradt semmi nyoma.
Így ismételten bebizonyosodott, ami a Magyar Postán keresztül érkezik azzal jó eséllyel valami történik.. De legalább a cucc egyben van és már nálam..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #212 Dátum: 2009.03.02 15:16:54 »
Szinte ez is csoda, ismerve a postát...
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #213 Dátum: 2009.03.02 15:20:31 »
Mármint h egyben van és végül megkaptam?
Tiszta szerencse. Bár ebben jelentős szerepe volt a többszörös, alapos csomagolásnak. A külső borítás eléggé megviselt lett a végén..

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #214 Dátum: 2009.03.03 01:19:22 »
Ezzel gazdagodtam.
 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #215 Dátum: 2009.03.03 10:34:37 »
Gratulálok! Jó vétel volt!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: e-Bay
« Válasz #216 Dátum: 2009.03.03 15:13:37 »
Ha fizetek a Paypallal, akkor ez a tranzakció mennyi idő múlva kellene megjelenjen a netes számlakivonatomon? Péntek éjjel fizettem ki elvileg a Starlet prosit, úgy tűnt hogy minden rendben van, a státuszom a Paypalon "Verified", ki is írta a Paypal hogy a levonás megtörtént, megjött róla a bizonylat is az emailcímemre. Ehhez képest a neten, a számlatörténetemben még mindig nem látom a tranzakciót. A prosi eladója egyébként az égvilágon semmit nem jelzett vissza, hogy megkapta-e a pénzt, elküldte-e a cuccot stb  :wacko: ... Ez normális, hogy ha minden rendben van, nem szólnak semmit? Kiabálna, ha gond lenne? És normális ez, hogy még mindig nem írja ki a számlatörténet a levonást?

Némi kavar van itt sajnos, mert először a hitelkártyámat adtam meg a Paypalon, de közben meggondoltam magam, megadtam a bankkártyámat is, és már ezt erősíttettem meg. Tehát a Paypal erre terhelte rá a 400 forintos ellenőrző tételt. Ezek után be is írtam a négyjegyű ellenőrző kódot a Paypalon, azóta elvileg a státuszom "Verified". Idáig rendben lenne, csakhogy! A 400 forint levonás NEM utalódott vissza a Paypalos számlámra, holott ennek elvileg meg kellett volna történnie. Ez az egyik. A másik, hogy annak ellenére, hogy végül is a bankkártyámról vonták le a pénzt, az ebayes fizetéskor mégis a hitelkártyámat írta ki, hogy arra terhelték az összeget! Nade az a kártya viszont nincs megerősítve  :helpsmilie: ! Miért nem arról a kártyáról vontak, amelyik meg van erősítve? Mi a fene van itt :?: ?

Ha fizetel rögtön levonják mintha a sarki benzinkúton vásároltál vólna.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #217 Dátum: 2009.03.03 20:45:52 »
Közben utánaszámoltam, és a pénzt valóban azonnal levonták. De a számlakivonatomon ez tényleg csak ma jelent meg - szal jó lassan, ahogy Misi is írta.

És valóban két kártyát adtam meg, de csak a másodikat érvényesítettem. Ehhez képest az elsőről, az alapkártyának megadottról vonták le az összeget a legutóbbi vásárláskor. Érdekes... Ja, és ma visszautalták a 400 forintot - de nem ám a Paypal-számlámra, hanem a bankszámlámra.

Szóval mondjuk úgy, hogy vannak dolgok, amiket nem értek - de a lényeg, hogy végül is működik a dolog  ::) ... Ma megint vásároltam (ezúttal egy korabeli Starlet tesztet az Auto Motor und Sportban), és direkt figyeltem az egyenlegemet: azonnal levonták a pénzt.

Jaaa, és megcsíptem egy 5 darab (!) Camry prospektusból (négy prosi az enyém-fajta V1-esről és egy az utód V2-esről) álló kollekciót is  :yes: ... Ezért elég nagy csata ment, öten is licitáltak rajtam kívül, nyomták szépen fölfelé az 1 eurós alapárat  :wacko: ... Az egyik gyerek nagyon ravasznak képzelte magát, mert a 17:23:45-kor lejáró tételre, melynek én vezettem a licitjét 6.05 euróval, 17:23:39-kor hirtelen rádobott egy 11 eurós ajánlatot  :ph34r: ... Igen ám, csakhogy én véletlenül épp 11.06 Eurot adtam meg plafonnak, így megszívta, és enyém lett a cucc  :D

Azt már megtanultam, hogy nem szabad kerek összeggel licitálni - és ez most be is jött  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #218 Dátum: 2009.03.04 14:58:52 »
Közben utánaszámoltam, és a pénzt valóban azonnal levonták. De a számlakivonatomon ez tényleg csak ma jelent meg - szal jó lassan, ahogy Misi is írta.
Nem kell meglepődni. Valójában sosem azonnali semmilyen banki tranzakció. Azonnali csak a zárolás - ha a kártyádat használod (netes, valós), akkor a vásárlás pillanatában csak zárolják azt az összeget amit elköltesz. Ennyivel kevesebbet mutat az elérhető egyenleged, de a tényleges átutalás majd csak napok, akár hetek múlva bonyolódik. Én kértem SMS-es jelzést a bankomtól mindkét esetben: a zároláskor is, és a tényleges kifizetéskor is. Van, amikor több mint egy hét telik el a vásárás időpontja, és a pénz tényleges levonása között.

Az Auchan kártyás töltőállomást láttad már? Ott kártyával fizetsz, direkt a benzinkútba: beállsz a kocsival, beteszed a kártyát a gépbe, bepötyögöd max mennyiért akarsz venni (ha telitankot akarsz, akkor célszerűbb valamivel többet beírni, mint kb amennyi várható, hogy biztos teli tudd nyomni). Ilyenkor rögtön le is zárolja a bepötyögött összeget a kártyádon (jön is az SMS). Majd ezután emelheted le a pisztolyt, és töltheted az anyagot. Ha kevesebbet tankoltál, mint amennyit zároltak, azaz kevesebbet kell fizetned, semmi probléma: amikor a tényleges kifizetés megtörténik, akkor csak annyit utalnak át az egyenlegből, amennyit elköltöttél, a többiről pedig leveszik a zárolást, és újból láthatod az elérhető egyelnegedben.

A számlakivonat mindig a reális egyenleget tartalmazza, nem az elérhető egyenleget. Ezért a kivonaton nem látszanak a zárolt összegek, azaz azok, melyek kártyával fizetődnek, de még ténylegesen nem lettek átutalva.

Mostmár érted?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #219 Dátum: 2009.03.04 15:07:21 »
Az Auchan kártyás töltőállomást láttad már? Ott kártyával fizetsz, direkt a benzinkútba: beállsz a kocsival, beteszed a kártyát a gépbe, bepötyögöd max mennyiért akarsz venni (ha telitankot akarsz, akkor célszerűbb valamivel többet beírni, mint kb amennyi várható, hogy biztos teli tudd nyomni). Ilyenkor rögtön le is zárolja a bepötyögött összeget a kártyádon (jön is az SMS). Majd ezután emelheted le a pisztolyt, és töltheted az anyagot. Ha kevesebbet tankoltál, mint amennyit zároltak, azaz kevesebbet kell fizetned, semmi probléma: amikor a tényleges kifizetés megtörténik, akkor csak annyit utalnak át az egyenlegből, amennyit elköltöttél, a többiről pedig leveszik a zárolást, és újból láthatod az elérhető egyelnegedben.
OFF: én egyszer 5000 helyett 50000-et ütöttem be, és annyit is 'vontak le' (zároltak) a kártyámról. Persze nem vettem 50000 Ft.-nyi benzint, a maradék kb. 44000 Ft.-ot 'vissza fizették' (valójában sosem volt náluk) amikor a kifizetési SMS pár nap múlva igazolta, hogy csak annyiért vettem benzint. Hozzáteszem: a kinyomtatott nyugta is ez utóbbi összeget tartalmazza. ON

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #220 Dátum: 2009.03.04 15:44:35 »
Mármint h egyben van és végül megkaptam?
Tiszta szerencse. Bár ebben jelentős szerepe volt a többszörös, alapos csomagolásnak. A külső borítás eléggé megviselt lett a végén..
Időként kapok idehaza csomagokat külföldről, de a céghez is jön kb hetente valami sima postával. Eddig még minden csomagom "Sérülten érkezett" zacsiban lett átadva. Aha, persze, sérülten érkezett  :censored: :censored:  :fuk2:
Ezért használjuk inkább a futárszolgálatokat, akár egyetlen oldal dokumentumra is. Európán belül alig drágább, mint a posta, de másnapra ott van és biztosan ott van.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #221 Dátum: 2009.03.04 16:10:19 »
Nos nekem eddig a futárokkal csak rossz tapasztalatom volt. Céges ügyekben elmegy, mert mindig van ott valaki munkaidőben, de otthonra a futár totálgáz, mert gyakorlatilag haptákba kell állni végig, amíg jönnek. Rengeteget kell utánuk telefonálni, egyezkedni, hogy normálisan kézbesítsenek, és ahelyett hogy ők igazodjanak a megrendelőhöz, fordítva van.

Legalább a Postára oda lehet menni. A futár ragaszkodik, hogy csak a következő munkanap, de személyesen kézbesítse. Ha címet változtatnék, hogy jó, akkor 4-ig más címen vagyok, jaaaa nem lehet, azt is csak másnap. Ja ünnep, akkor csak ünnep után. Szombat csak délig.

Szal megjártam már DPD-vel, GLS-el - mind ugyanolyan. Nem kellenek, köszi. Inkább a Posta.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #222 Dátum: 2009.03.04 16:20:10 »
Én ezért adom meg mindig a iroda címét. A kézbesítés úgyis mindig munkaidőben van. És ha esetleg nem vagyok itt, akkor is biztos van valaki aki átvegye.
Azok a cégek akik nemzetközi viszonylatban is szállítanak (a "nagy" cégek vagy akik itteni szállítóként működnek) az eddig tapasztalatok szerint megbízhatóak, ami a postáról koránt sem mondható el.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #223 Dátum: 2009.03.04 16:21:43 »
Nos nekem eddig a futárokkal csak rossz tapasztalatom volt. Céges ügyekben elmegy, mert mindig van ott valaki munkaidőben, de otthonra a futár totálgáz, mert gyakorlatilag haptákba kell állni végig, amíg jönnek. Rengeteget kell utánuk telefonálni, egyezkedni, hogy normálisan kézbesítsenek, és ahelyett hogy ők igazodjanak a megrendelőhöz, fordítva van.

Legalább a Postára oda lehet menni. A futár ragaszkodik, hogy csak a következő munkanap, de személyesen kézbesítse. Ha címet változtatnék, hogy jó, akkor 4-ig más címen vagyok, jaaaa nem lehet, azt is csak másnap. Ja ünnep, akkor csak ünnep után. Szombat csak délig.

Szal megjártam már DPD-vel, GLS-el - mind ugyanolyan. Nem kellenek, köszi. Inkább a Posta.
Magánügyben még csak pár netes rendelést (könyv, kisebb háztartási elektronikai cucc) hozott ki futár, de még nem volt gond a kézbesítéssel. Mondjuk egyszer, mert rossz csomagot hagyott ott. De gugli és telefonkönyv segítségével megtaláltam a jogos tulajt, szóltam, hogyha jelentkezik nála a futár, vegye át az én csomagom és majd cserélünk  :)
A cégnél meg teljesen okés, mert munkaidőben úgyis van ott valaki. Ha más nem, a portaszolgálat 24-órás  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: e-Bay
« Válasz #224 Dátum: 2009.03.04 19:44:37 »
Én viszonylag kis helyen lakom (~10.000-es kisváros) így szinte az összes helyi postás ismer, az MPL és a GLS futár pedig már tudja a számom, így reggel 8 körül már értesíteni szoktak, ha érkezik valami csomag (márpedig mostanában elég sűrűn jön, hála Istennek).  :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10