Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2898208 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4830 Dátum: 2010.01.12 21:32:30 »
6 számjegyű lesz, az biztos....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4831 Dátum: 2010.01.12 21:35:53 »
Megnéztem a toyodiy-en, az E12-höz (csak ez van fent) 736 euro a kormány (csak a kerék, légzsák nélkül). Gyanítom az E15-höz sem olcsóbb sokkal.
Szerintem a Luna csomag jobb választás lett volna.....

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4832 Dátum: 2010.01.12 23:24:03 »
Sziasztok!
Van egy új corollám, és az vele a problémám, hogy a vásárlás kicsit el lett kapkodva (így tudtam csak jó pénzért hozzájutni), ezért az alapkivitelű kocsiról van szó. Annyira ez nem is nagy baj, mert a luna felszereltségből olyan sok dolgot nem hiányolok, de egyet nagyon, a multikormányt. Szóval valami úton-módon szeretném ezt kicserélni, és arra gondoltam, hogy bontóból megpróbálok szerezni egyet, csak az a kérdésem, hogy egy ilyen csere mennyire bonyolult dolog?

Vaterán volt régebben bőrös multikormány 20 ezerért. Meg kell nézni, hátha....

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4833 Dátum: 2010.01.13 00:57:52 »
Megnéztem a toyodiy-en, az E12-höz (csak ez van fent) 736 euro a kormány (csak a kerék, légzsák nélkül). Gyanítom az E15-höz sem olcsóbb sokkal.
Szerintem a Luna csomag jobb választás lett volna.....

Ráadásul a az itt feltüntettek eurós árak átszámítva FT-ra már rég nem jók. Sajnos többe kerülnek az innen átszámolt áraknál. Utánakérdeztem már jópár dolognak de egy olyan +30 %-ot hozzá kell adni a toyody-s árakhoz.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4834 Dátum: 2010.01.13 08:03:38 »
@ somapecs: amúgy márkaszervizben mit mondanak a multikormány-csere kérdésre? Nem beszéltél még velük?

Köszönöm mindenkinek a gyors választ! A márkaszervizben még nem kérdeztem, mert ahol vettem, az már csődbe ment (Troska Pécs), máshol meg nincs még kapcsolatom, de majd bemegyek valamikor, hátha tudnak valami okosat mondani. A garancia-vesztésre nem is gondoltam, így tényleg nem fogok házilag nekiállni. És lehet, hogy tényleg sznob dolognak tűnik, hogy ilyesmit hiányolok egy autóból, de az előző Astramban volt, és akkor nagyon megszoktam, magam sem gondoltam volna, hogy ennyire, ezért sem foglalkoztam ezzel vásárláskor, de most hiányzik.
Bármely kérdésben fordulj a Toyota KOTO-hoz Kaposváron, nagyon korrekt társaság, szokatlanul magas (Mo.-on!!!) kiszolgálási szinvonallal. Én a Troska helyett eddig is ide jártam. Ha e-mailt írsz, akkor is gyors választ kapsz! Ez is gyakorlati tapasztalat.  :clap:

somapecs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4835 Dátum: 2010.01.13 17:43:19 »
Küldtem egy mailt a Kotonak, bár az előzőekben leírtak alapján sok jóra nem számítok. Vaterán, e-bay-en már körülnéztem, de egyelőre nem találtam meg ezt a típusú kormányt.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, amint kapok választ a levelemre, beszámolok róla.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4836 Dátum: 2010.01.13 18:55:18 »
Megnéztem a toyodiy-en, az E12-höz (csak ez van fent) 736 euro a kormány (csak a kerék, légzsák nélkül). Gyanítom az E15-höz sem olcsóbb sokkal.
Szerintem a Luna csomag jobb választás lett volna.....

Ráadásul a az itt feltüntettek eurós árak átszámítva FT-ra már rég nem jók. Sajnos többe kerülnek az innen átszámolt áraknál. Utánakérdeztem már jópár dolognak de egy olyan +30 %-ot hozzá kell adni a toyody-s árakhoz.

Valószínüleg azok is valami ÁFAféle nélküli árak, mert valóban rá kell számolni 25-30 %-ot, sajnos már én is utánanéztem egy-két dolognak.
Xanyi

Toyotafan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4837 Dátum: 2010.01.13 21:11:55 »
Sziasztok!

 Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy mivel érdemes egy Toyota corolla 1.4i (1999-es,ee111-es típus) tuningolását kezdeni. Eladás kizárt :-D . A fő kérdés az,hogy lehet-e turbosítani. A fék,futómű,az alap,hogy akkor erősíteni kell.


Újra sziasztok!!
Köszönöm a válaszokat. Turbósítás lőve,de a tuningot még nem adtam fel.Akkor a következő kérdésem az,hogy lehet-e Chip-tuningot rakni az autóba és hogy megéri-e.És például veszek egy autóspecifikus sportkipufogót,levegőszűrőt és minőségi sportgyertyákat,akkor lehet-e még húzni az autót???

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4838 Dátum: 2010.01.13 21:35:19 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Turbósítás lőve,de a tuningot még nem adtam fel.Akkor a következő kérdésem az,hogy lehet-e Chip-tuningot rakni az autóba és hogy megéri-e.És például veszek egy autóspecifikus sportkipufogót,levegőszűrőt és minőségi sportgyertyákat,akkor lehet-e még húzni az autót???

Megkérdezhetem milyen okból lőtted ki a turbósítást ?

A chip tuningot felejtsd el, semmit se érsz el vele. Önmagában se a kipufogó se a légszűrő se a sportgyertya nem hoz változást és a fura az, hogy még a 3 dolog együtt sem !!!. Mivel az ECU-d szoftvere és beállítása ugyanaz marad, így NEM LESZ , ami kihozná a többlet lóerőket.
Az autót húzni lehet de a legjobb megoldás a nagyobb motor és a hozzáigazított ECU.
VVTI motorod van ? Mert akkor tudnék megoldást.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4839 Dátum: 2010.01.13 21:36:07 »
4EFE van neki.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4840 Dátum: 2010.01.13 21:49:33 »
Köszönöm a válaszokat. Turbósítás lőve,de a tuningot még nem adtam fel.Akkor a következő kérdésem az,hogy lehet-e Chip-tuningot rakni az autóba és hogy megéri-e.És például veszek egy autóspecifikus sportkipufogót,levegőszűrőt és minőségi sportgyertyákat,akkor lehet-e még húzni az autót???
Az egésszel együtt sem lehet többet "találni", mint néhány plusz lóerő. Szerintem a chiptuningot és a gyertyákat felejtsd el; a direkt szűrő és a specifikus sport kipuff együtt hoz valami minimális tényleges javulást is, nomeg morcosabb hangja lesz tőle a kocsinak, ami egész meggyőzően tudja azt a benyomást kelteni az emberben, hogy jobban megy  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4841 Dátum: 2010.01.14 08:13:21 »
Helló.

Van valakinek tapasztalata, hibakód kiolvasás árára?
thx a választ

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4842 Dátum: 2010.01.14 08:17:39 »
Általában 5-8 ezer forint között szokott mozogni szerviztől függően.
         

Toyotafan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4843 Dátum: 2010.01.15 21:43:35 »
Sziasztok!
Akkor az a kérdésem lenne,hogy ezt a motort ami van benne,lehet-e turbosítani,amúgy a húzós ár miatt vetettem el a dolgot,de úgy néz ki nem lehet elmenni mellette. Ha lehetséges,nem akarokmotort cserélni,sőt kizárt, ez van benn,úgyhogy marad. :-D
adatok: Toyota COROLLA Liftback 1.3 i 16V Liftback (E11)

Lökettérfogat (cm3):     1332
Furat / löket (mm):    77.4/74
Sűrítési viszony:    10.0
Hengerenkénti szelepszám:    4
Szelepvezérlés típusa:    
Keverékképzés:    
Feltöltés:    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    86(63)/5400
Nyomaték (Nm / 1 min):    120/4200
Hajtás:    
Kézi váltó fokozatai:    5

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4844 Dátum: 2010.01.16 20:39:34 »
Szerintem még egy lehetőség lenne a kompresszor. Szuti elég jól megy vele és talán a tiédhez is van. Lehet hülyeséget mondok de asszem azzal még olcsóbban kijönnél és nagyon szépen megy!