Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3960 Dátum: 2009.08.08 15:50:55 »
Kint a főoldalon megtalálod a bontók listáját(baloldalt lefelé)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3961 Dátum: 2009.08.08 18:13:38 »
Szóval ilyen tartó műanyagra lenne szükségem, remélem tudjátok mire gondolok (3 csavar rögzíti az ajtóhoz belülről).
Nem igazán új cucc érdekelne, inkább bontott, de ha minden kötél szakad akkor marad az új.

Szia!

Sajna mar azt hittem szerencsed van, de nem. Nekem anno leloptak a tukromet (tokor + motor + szinrefust elolap), de megmaradt a sertetlen tukortarto az osszes kabellel egyutt (a tolvaj profi volt, a kabelekat szetcsatlakoztatta es nem pedig tepte). Nekem ez meg megvan meg csak az a baj, hogy bal oldali es nem pedig jobb...  :cry:

Mindenkeppen bontoban keress. En is ott kezdtem, csak akkor egyikben sem volt (na ja valamiert el kellett lopni az enyemet is). Gyarilag csak kompletten rendelheto, ami nekem 65 rugo volt anno.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.08 18:19:38 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3962 Dátum: 2009.08.09 09:04:54 »
Sziasztok !

Köszönöm a válaszaitokat, a héten majd érdeklődök a bontókban hogy van é.
A bosszantó benne az értetlenkedésem hogy hogy lehet valaki ilyen tapló....... megállt pihenni a járdán és pont az én tükrömre tudott támaszkodott....  :censored:
De hát ez van, az autó tartásakor ilyennel is kell kalkulálni........
Köszi mégegyszer.

Üdv.
Encore

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3963 Dátum: 2009.08.09 12:20:10 »
én nem tudom milyen erő kell egy e12 tükröt letörni de a múltkor véletlenül a babakocsi tolás /autókerülés közben teljes erömmel nekimentem egy ilyen cori tükrének az oldalammal,  meg se nyikkant.
szóval erő kell hozzá vagy rúgdosni kell :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3964 Dátum: 2009.08.09 14:29:45 »
de a múltkor véletlenül a babakocsi tolás /autókerülés közben teljes erömmel nekimentem egy ilyen cori tükrének az oldalammal,
Na, szóval akkor te voltál az, aki letörte :clap:

tnorb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3965 Dátum: 2009.08.10 01:29:12 »
Sziasztok! E100-s Corolla (’96 1.6 GL) klíma használatkor valami furcsa szag jön a rostélyokból. Ha csak ventilátort használok, akkor nincs szag. Motip klíma tisztítót fújtam bele, de csak időlegesen segített. Prevent klíma tisztítót (amit az utastérbe kell fújni) használtam ma, egyelőre jó. Nem szívesen vinném klímáshoz, szerintem ezt a típust nem ismerik. Átfutottam a klímás topicot, de ilyen modellről nem volt szó. Elkezdtem szétszedni, hogy kitisztítsam a belső hideget leadó radiátort. A csatolt képig jutottam. Leszedtem az anyósülés szelőztetőjéhez tartozó lég vezető csövet, így ki tudtam csavarozni egy csavart (képen látszik is, hogy nincs teljesen visszacsavarva a helyére). Plusz leszedtem két patentot, kicsavartam két nagy csavart, és egy anyát a tűzfalon. Erre már szét tudtam feszíteni a házat, és láttam a radiátort, láttam hogy nincs benne szűrő, (kéne benne lenni?) de száraz falevelek igen… A kérdés: hogy lehet szétszedni,én több csavart, patentot, izét nem találtam mégse jött szét. Nem találtam robbantott rajzot a neten. Van esetleg valakinek? Egyik klubtagnak szintén ilyen kocsija van fehérben, tudjátok mi a nickje, mert őt se találom. (ha jól emlékszem triatlanos / tájfutó…) A következő modellben (E110) is ugyanez a klíma? Mert a motor pl. szintén 4A-FE-s. Abban van már szűrő? Ebbe is lehetne rakni? Esetleg egy klímást tudnátok ajánlani? A csömöri nekem nem nyerő, abban az utcában szereltettek 7 éve, ciki lenne hogy máshoz viszem. ja, és márkaszervizbe sem viszem, túl jól ismerem őket. Köszönet!


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.10 01:33:58 írta tnorb »
Avensis T25 1,8 2003

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3966 Dátum: 2009.08.10 07:00:21 »
tnorb! Az alábbi linken leírta egy márkatárs, miként lehet szétszedni és pollenszűrőt rakni bele. klikk Utólag is köszönet a leírásért!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3967 Dátum: 2009.08.10 08:22:12 »
de a múltkor véletlenül a babakocsi tolás /autókerülés közben teljes erömmel nekimentem egy ilyen cori tükrének az oldalammal,
Na, szóval akkor te voltál az, aki letörte :clap:

én nem törtem le. az megint más hogy a kcosi a megállni tilos ellenére állt a szűk járdán, úgy hogy a 2 gyerekkel ki kellett mennem az úttestre mert nem fértünk el.
innentől nem érdekel h toyota. inkább a tükör mint egy teherautó szemből..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3968 Dátum: 2009.08.10 09:26:43 »
Szóval ilyen tartó műanyagra lenne szükségem, remélem tudjátok mire gondolok (3 csavar rögzíti az ajtóhoz belülről).
Nem igazán új cucc érdekelne, inkább bontott, de ha minden kötél szakad akkor marad az új.

Szia!

Sajna mar azt hittem szerencsed van, de nem. Nekem anno leloptak a tukromet (tokor + motor + szinrefust elolap), de megmaradt a sertetlen tukortarto az osszes kabellel egyutt (a tolvaj profi volt, a kabelekat szetcsatlakoztatta es nem pedig tepte). Nekem ez meg megvan meg csak az a baj, hogy bal oldali es nem pedig jobb...  :cry:

Mindenkeppen bontoban keress. En is ott kezdtem, csak akkor egyikben sem volt (na ja valamiert el kellett lopni az enyemet is). Gyarilag csak kompletten rendelheto, ami nekem 65 rugo volt anno.


Szia !

Azért a tisztázás végett nekem az anyósoldali kellene és NEM a vezetőoldali.
Ha így már azonos oldaliról beszélünk akkor érdekelne.  :helpsmilie:

Üdv.
Encore

encore@freemail.hu

tnorb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3969 Dátum: 2009.08.10 10:18:37 »
tnorb! Az alábbi linken leírta egy márkatárs, miként lehet szétszedni és pollenszűrőt rakni bele. klikk Utólag is köszönet a leírásért!
Wow, azt hiszem pontosan erre vágytam. Király...  és köszönöm!
Avensis T25 1,8 2003

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3970 Dátum: 2009.08.10 11:19:15 »
Meg tudná mondani valaki, hogy az összes E12-es 1,4vvt-i corollába ugyan az a méretű pollenszűrő való?
Ezt tervezem megvenni, szerintetek?
http://the-filtershop.com/shop_artdet.php?shop_id=3821&cikk=X164

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3971 Dátum: 2009.08.10 16:36:22 »
Szedd ki a tiedet és meglátod!  :flowers:
A gyakorlati tanács oka: ahhoz a Corolla típushoz, mint az enyém, van kettő- vagy háromféle... Persze elsőre mindig a rosszat kapom meg, holott alvázszám alapján rendelnek.  :wacko:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3972 Dátum: 2009.08.10 16:40:34 »
Szedd ki a tiedet és meglátod!  :flowers:
A gyakorlati tanács oka: ahhoz a Corolla típushoz, mint az enyém, van kettő- vagy háromféle... Persze elsőre mindig a rosszat kapom meg, holott alvázszám alapján rendelnek.  :wacko:
Mit látok meg?  :hmmmm: Nem tudom sajnos a linkelt szűrőnek a méreteit, nem találtam sehol leírást. A cégnek a keresője, meg csak annyit hoz, hogy E12 1,4vvt-i. Ezért bízom benne, hogy az összesnek azonos.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3973 Dátum: 2009.08.10 16:52:16 »
Azt, hogy pontosan ugyanígy néz-e ki a te szűrőd, mert akkor szinte biztos, hogy jó lesz.
Az én angol gyártású autómhoz pollenszűrőből és légszűrőből van kétféle is, nézd csak (méretben mindegyik ugyanaz, csak nem kompatibilisek a japánnal!):

Angolhoz légszűrő jó-rossz


Angolhoz pollenszűrő jó-rossz
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.05 17:54:32 írta kleingy »
         

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3974 Dátum: 2009.08.10 16:59:11 »

Tudom. Ezert irtam, hogy azt hittem jo neked, de megsem. Hiszen nekem bal oldali van, neked meg jobb kell.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb