Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1612192 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6105 Dátum: 2010.11.20 22:35:07 »
Ha egy hálózati helyen lévő megosztott könyvtárból valaki véletlenül vagy direkt kitörli a tartalmat, azt vissza lehet állítani valahogy?  :helpsmilie:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6106 Dátum: 2010.11.20 22:57:56 »
Fizikailag a tárolási helynél undelete ( getdataback...)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6107 Dátum: 2010.11.20 23:16:05 »
Zoneminder-t Ubuntu-ra telepíteni

megnéztem, bizok az autodetect ben  :clap
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6108 Dátum: 2010.11.21 11:49:55 »
Hol van a legolcsóbb webtárhely (php+mysql, pár száz mega, egy e-mail cím elég) .hu domain regisztrációval manapság? Ezer cég van...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6109 Dátum: 2010.11.22 09:10:30 »
Koma, a törvény szerint csak max. 5 napig lehet tárolni a felvételeket, mert különben az ombudsmanó közbelép!

Mit tud tenni az ombudsman? Kötelezhet, hogy töröljél és ellenőrzi is, vagy büntet pénzre, esetleg annyit mond, hogy ejnyebejnye?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6110 Dátum: 2010.11.22 11:25:09 »
Van vmi trukk, amivel a google books-bol le lehet tolteni a koynveket?  :innocent:

Itt elvileg 5 is van:
http://www.aboutonlinetips.com/google-books-downloader/
Az elsőt régebben használtam párszor, kisebb könyveket letöltött szépen, nagyobbakkal (több száz oldalas könyvekkel) nem boldogult.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6111 Dátum: 2010.11.22 13:50:17 »
Koszi  :flowers: A harmadik verzio kivaloan mukodott tobb mint 300 oldalas konyvnel is. Arra jo, hogy eldontsem megveszem-e a konyvet vagy sem  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6112 Dátum: 2010.11.22 14:39:19 »
Szuper, örülök, hogy kipróbáltad és visszajeleztél. Nekiesek én is néhány bekedvencelt könyvnek.  :devil:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6113 Dátum: 2010.11.22 15:07:39 »
Azert arra vigyazz, hogy windows-nal az osszes fajlt majd at kell nevezni, mert kiterjesztes nelkul tolti le  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6114 Dátum: 2010.11.22 15:09:27 »
Kéne egy kis segítség. Egy kedves ismerösömnek van a telefonjára mobilnetes előfizetése, és elég gyakran kapcsolódott a netre így (laptoppal). A régi telefonjával kiválóan működött, az újjal (Nokia 5230) viszont nem hajlandó. Frissítettük a Nokia programot a gépen, és mindig azt írja, hogy a modem nem elérhető, vagy más alkalmazás használja. A telefon (a régi és az új is) bluetooth-on keresztül kapcsolódott a gépre, tehát ezzel sem lehetne gond.
Ötlet?
A gépen Windows Vista van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6115 Dátum: 2010.11.22 15:30:09 »
Ha nincsenek tisztességesen párosítva az eszközök, előfordulhat ilyesmi. (Sőt, máshogy is.  :devil: ) Első tipp: párosítás után engedélyezni kellene a telefonon, hogy a laptop külön kérdés nélkül csatlakozhasson a telefonhoz. Ezt akár egy újrapárosítás (mindkét eszközről bluetooth beállítások között törölni a másikat, újrapárosítani, engedélyezettként jelölni) is megoldhatja. Másik tipp: Nokia driver újratelepítés. Harmadik tipp: ha a friss szoftver az Ovi Suite, a régi pedig a Nokia PC Suite volt, akkor a régit visszatenni... Az Ovi Suite egy halom lótúró, csak a helyet foglalja és zabálja az erőforrásokat, buta és instabil. (Mindez elmondható a régi programról is elmondható volt, de az legalább ilyen alapfunkciókat tudott.) Negyedik tipp: windows tűzfal időszakos kikapcsolása. Ötödik tipp: vistához is lehet frissíteni a BT szoftvert, ha eredendően támogatja a widcomm az adott BT eszközt. Innen le lehet tölteni a frissítést.

Nulladik tipp: ki kéne próbálni, hogy adatkábellel megy-e a dolog. Ha nem, akkor elsősorban a tűzfal vagy a Nokia szoftver lehet a hibás. Ha igen, akkor a BT kapcsolatban lehet a bibi.

Egyébként a BT ugyan szabvány, de nem feltétlenül működik, aminek működnie kéne, tele van X-aktával a BT lélektana. Ha nem megy, pedig már mindent megpróbált, akkor fogadja el. Kollégám jártas az informatikában, Motorola ROKR (?) és XP-s laptop vitte a sírba, nem tudta megoldani a dolgot, pedig az asztali gépével minden ment rendesen. Ha a két BT-egység nem szereti egymást, abból sok jó nem sül ki.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6116 Dátum: 2010.11.22 15:37:15 »
Köszi!
Ezzel el fogok játszani egy darabig. A hét végéig kellene megoldanom, mert a jövő héten utazna a tulajdonos és megígértem, hogy megoldjuk  ::) .
Pc Suite-al próbálkoztam alapvetően. Feltette az OVI-t, de el sem indítottam, de majd megpróbálom azzal is.
BT-vel az van, hogy a gép nem tudja, de van hozzá egy usb-s adapter, ami eddig minden Nokia telefonnal jól működött (az enyémmel is kipróbáltuk és ment vele a net). Adatkábelt nem adtak a telefonhoz, de majd próbálok beszerezni (jobban hiszek benne én is, mint a bt-ben).

Köszönöm, még majd jelentkezem a problémával, vagy a megoldással!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6117 Dátum: 2010.11.22 15:46:26 »
Ha a két BT-egység nem szereti egymást, abból sok jó nem sül ki.
Ahogy az általam vett BT headset sem hajlandó Nokia 5800-val kommunikálni. Bezzeg minden más típussal igen. Ennyit a Nokiáról... :D
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6118 Dátum: 2010.11.22 15:49:25 »
Azt találtam ki, hogy kipróbálom az én gépemmel (IBM beépített BT-al). Ha ezzel megy, akkor valószínűleg a bt egységgel lesz a gond. Ez is valami lenne, mert akkor már tudnám, hogy kábelt kell szerezni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6119 Dátum: 2010.11.22 15:54:08 »
Kérdezz körbe kollegákat, vkinek tuti van microUSB-s kábele (ha jól tudom, ez is szabvány már az 5230-nál).