Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1761152 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

samuka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3330 Dátum: 2009.06.09 20:48:40 »
mindkét irányban és igen eléggé alá kell szedni, hogy csinálja, egy fontos hogy gyorsan kell menni ls nagyot fékezni és kanyarodni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3331 Dátum: 2009.06.09 20:59:15 »
mindkét irányban és igen eléggé alá kell szedni, hogy csinálja, egy fontos hogy gyorsan kell menni ls nagyot fékezni és kanyarodni.
Hm, akkor más jellegű probléma mint az enyém. Mivel garis, vidd el szervizbe, szerintem nem kattoghat semmikor.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3332 Dátum: 2009.06.10 12:58:58 »
Érdekes, itt többen beszélnek olyan Toyota akksiról, amelyek nem 4, hanem akár 6-8 éveket is elmennek (Gomba talán ma írta, hogy 10 éves az akksi egy Yarisban és még jó...).

Ha kell hétvégén tudok csinálni róla fényképet :). Ha addig nem cserélik le aurisra - merthogy ez a terv ;)

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3333 Dátum: 2009.06.11 22:39:15 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2004-es gyártmányú a dízel Yarisom, és most jöttek elő az első komolyabb hibái.
Az egyik az az, hogy először 3-4-es sebességnél néha rángat, ez kb. már 1,5 hónapja tart, a másik probléma pedig az, hogy tegnapelőtt kigyulladt a motor kontroll-lámpa. Nő lévén eléggé bepánikoltam, ezért tegnap elvittem Toyota szervízbe, ahol a kontroll lámpát kijelzést egy levegőmennyiség-mérő tisztítással megoldották, de sajnos, csak 1 napig tartott, ma újból kigyulladt. A rángásra nem volt tippjük, de ma már nemcsak 3-4-esnél, hanem mindegy milyen sebességnél, sokkal többször berángatott.
Valamelyikőtöknek esetleg volt már ilyen tapasztalata, illetve milyen tippetek van az ilyen jellegű hibára? Az autóban 60.000 km van.

Köszönöm a segítségetek!

Üdv., Gabi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3334 Dátum: 2009.06.12 18:15:06 »
Vidd vissza a szervízbe, valószínüleg a motorkontroll lámpa és a rángatás összefügg, csak félrenyúltak a légtömegmérővel!
Xanyi

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3335 Dátum: 2009.06.12 22:39:27 »
Köszönöm Xanyi, holnap visszaviszem a szervízbe...érdekes volt, mert a mai napon már annyit nem rángatott, és a kontroll-lámpa még mindig ég. Kiváncsi vagyok, mit találnak..... még egyszer köszönöm, a végeredményt megírom.....tanulságképp a többi Yaris tulajdonosnak.
Üdv.,
Gabi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3336 Dátum: 2009.06.15 23:21:09 »
hello

segítséget szeretnék kérni. Van egy másfél éves yarisom és az utóbbi időben fura kattanás hallatszik vagy jobb elölről vagy a vezető ülés alól valahonnan, amikor lendületből nagyot fékezve élesen kanyarodok. Pl garázsba, parkolóban való beforduláskor. Egy nagy határozott kattanás. Mi lehet ez?

előre is köszi!

sam

Le van lazulva az ülésen valami (sín stb) és terhelésváltáskor kattan?  :hmmmm:
Esetleg a biztonsági öv kattan amikor megfog?

Olyan helyen ahol lehet próbáld ki becsatolt öv nélkül....

Ilyen banális dolgok is lehetnek  :D

 
Yaris II d4d 2006

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3337 Dátum: 2009.06.16 14:59:56 »
Sziasztok,

nincs jó hírem....szombaton a szervízben kicserélték a légmennyiségmérőt egy másik (új) yaris légmennyiségmérőjére, és megállapodtunk, néhány napot megyek vele, és  megnézzük, hogy megy. Még a csere előtt rárakták a hibakeresőt, és nem találtak semmit....egy kivételével: néha-néha egy pillanatra megszakadt az elektromos kapcsolat a műszer és az autó között.....ez kicsit zavarja őket, mert ilyennel nem találkoztak....utána állítólag az összes elektromos kábelt megnézték egyenként, ami ezt okozhatná, de semelyik sem volt zárlatos stb...szóval azok rendben voltak....Még szombaton a csere után ők is mentek vele kb. 20 km-t, és nem volt rángás, a motorkontroll-lámpa se égett....utána beleültem én: a csere utáni napon semmi baja nem volt, a motorkontroll-lámpa nem ég (azóta sem), de a második nap megint előjött a rángás, ami a harmadik napon meg már gyakrabban jelentkezett....hívom őket, és elmesélem nekik...remélem, valami "okosat" kitalálnak....kicsit zavar az egész, mert imádom az autót, zömmel csak városban használom, 60e km van benne, eddig nem hagyott cserben.....és 3 hét múlva szülök, úgyhogy pont most.....kezdem azt hinni, hogy van lelkük....:-)  (bocs, ez volt a női duma...)
Xanyi, többiek, van valami további ötletetek?
Köszönöm,
Gabi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3338 Dátum: 2009.06.16 20:05:41 »
Szia,

van szervizkönyve a kocsinak? Tudni pontosan hogy mikor cseréltek utoljára szűrőket? A gázolajszűrőre gondolok.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3339 Dátum: 2009.06.16 21:08:04 »
Januárban volt szervízben, remélem, cseréltek, de holnap megkeresem a szervízkönyvet....köszönöm a tippet!!!


Szia,

van szervizkönyve a kocsinak? Tudni pontosan hogy mikor cseréltek utoljára szűrőket? A gázolajszűrőre gondolok.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3340 Dátum: 2009.06.16 21:24:16 »
Januárban volt szervízben, remélem, cseréltek, de holnap megkeresem a szervízkönyvet....köszönöm a tippet!!!
Ha jól látom a szervizprogramban, gázolajszűrőre 60e km-t, vagy 72 hónapot írnak a cserére, vagyis pont most kellett volna cserélni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3341 Dátum: 2009.06.17 16:25:49 »
Megtaláltam a szervízkönyvet. A számla szerint volt motorolaj, levegőszűrő, üzemanyagszűrő, pollenszűrő és olajszűrő csere. Látok rajta még egy tételt: Mobilube 1 SHC. Ez nem tudom, mi, de 9e Ft volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.17 16:26:40 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3342 Dátum: 2009.06.17 16:27:21 »
Váltóolaj volt.

Üzemanyagszűrőnél azonban nem mindegy, hogy a nagy szűrőt cserélték vagy a kicsit. (Már ha itt is kettő van, mint az általam ismert dízelmotorokban).
         

sopszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3343 Dátum: 2009.06.17 16:52:23 »
Váltóolaj volt.

Üzemanyagszűrőnél azonban nem mindegy, hogy a nagy szűrőt cserélték vagy a kicsit. (Már ha itt is kettő van, mint az általam ismert dízelmotorokban).

Nem tudom, az árból lehet-e arra következtetni, de egy 5.300 Ft-os tételár volt. Mindenesetre ha beszélek velük, rákérdezek, nagy volt-e vagy kicsi. Köszönöm a tippet!!!

Tommy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3344 Dátum: 2009.06.24 21:44:40 »
 ::) ::)Sziasztok kedves kollegák segítségre lenne szükségem!Össze törtem a Yarisom és alkatrészre lenne szükségem 2006.06 havi az autó. Első lökhárító, lámpák, gépháztető, hűtök. Ha valaki tudna segíteni az király lenne bontót és esetleg enyhén sérült is megteszi. E-mailba várom a megoldásokat.Előre is nagyon szépen köszönöm

asdlkj82@freemail.hu