Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368681 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14835 Dátum: 2016.01.12 12:55:07 »
Terveim szerint azt tennék én is az autóba, de a cikk miatt kicsit elbizonytalanodtam... Én is eléggé gyári mániás vagyok, amit lehet gyáriból teszek az autóba. Olajszűrőt, légszűrőt minden esetben. Olajból nem tudom mitévő legyek... Tényleg annyival jobb a gyári olaj, mint pl. egy Eneos?(ami szerintem a jó olajok táborát gyarapítja)
Ha gyárit akarsz bele keresd Dodót 209707707 17.ker. Ő japánból rendeli a gyári olajat. Megbízható, rendes szaki aki valóban ért hozzá. HA nem tudsz elmenni hozzá akár postán is elküldi. Én is nála szervizeltettem a P3-at.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14836 Dátum: 2016.01.12 13:11:38 »
Az elfüstölő teljesítményelektronikával kapcsolatban csak ennyit kaptam az osztrák vezérképviselettől:

Coming back to your email from January 11th, 2016 we want to inform you that currently there's no outstanding campaign on your Toyota Prius with the VIN "JTDKN*".

If you have further questions, we kindly ask you to contact your dealer.


Szóval valóban úgy tűnik, hogy a soproniaknál megejtett software upgrade-ben benne volt ez is. Visszanézve a még októberben (szerviz előtt) kapott levelükben ez áll:

According to our database the recall campaign Power Management Control
Reflash, which is free of charge for you, is not yet performed on your
Prius. We informed you about this already in September last year and
recommend you to arrange an appointment at your authorized TOYOTA
retailer as soon as possible.


Ez nagyon annak tűnik. Ha tudtam volna, hogy ez ilyen fontos, hamarabb elmegyek és megcsináltatom.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14837 Dátum: 2016.01.12 17:29:38 »
Tényleg annyival jobb a gyári olaj, mint pl. egy Eneos?(ami szerintem a jó olajok táborát gyarapítja)
A Toyota gondosan titkolja az olajai műszaki jellemzőit. Nem hajlandóak kiadni műszaki adatlapot, és még biztonság adatlapot is csak nagyon nehezen. A kevés elérhető gyári információ is erősen cenzúrázott.
Az olaj értékesítési stratégiájuk nem a termékeik minőségének bizonyítására alapul, hanem a vakhitre.
Két dolog biztos, az olaj minőségéről a színe nem ad tájékoztatást, és a gépeket szabványnak megfelelő olajokhoz tervezik.
A HSD nyomaték osztóműjéhez a Toyota ATF-WS szabványnak megfelelő olajat ír elő.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14838 Dátum: 2016.01.12 19:28:41 »
Az elfüstölő teljesítményelektronikával kapcsolatban csak ennyit kaptam az osztrák vezérképviselettől:

Coming back to your email from January 11th, 2016 we want to inform you that currently there's no outstanding campaign on your Toyota Prius with the VIN "JTDKN*".

If you have further questions, we kindly ask you to contact your dealer.


Szóval valóban úgy tűnik, hogy a soproniaknál megejtett software upgrade-ben benne volt ez is. Visszanézve a még októberben (szerviz előtt) kapott levelükben ez áll:

According to our database the recall campaign Power Management Control
Reflash, which is free of charge for you, is not yet performed on your
Prius. We informed you about this already in September last year and
recommend you to arrange an appointment at your authorized TOYOTA
retailer as soon as possible.


Ez nagyon annak tűnik. Ha tudtam volna, hogy ez ilyen fontos, hamarabb elmegyek és megcsináltatom.
Lefordítanád részemre?  Mert, ha még ékes osztrák-németül lenne...  De a magyar összefoglalás a non plus ultra. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14839 Dátum: 2016.01.12 22:25:41 »
Sziasztok, ha minden igaz van egy másik Bp-i Prius Guri is, talán a kettővel ezelőtti Hungexpos Parkoló Paáadés összejövetelen került szóba. Meg tudnatok adni az ő elérhetőségét is? Ma este felvillant a motor hibát jelsző lámpa, így kénytelen vagy szervízbe menni. Az BT-s OBD adapterem kölcsönadtam egy ismerősnek, így pont nem tudom legalább a hibakódot megnézni. :(

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14840 Dátum: 2016.01.13 07:44:00 »
Sziasztok, ha minden igaz van egy másik Bp-i Prius Guri is, talán a kettővel ezelőtti Hungexpos Parkoló Paáadés összejövetelen került szóba. Meg tudnatok adni az ő elérhetőségét is? Ma este felvillant a motor hibát jelsző lámpa, így kénytelen vagy szervízbe menni. Az BT-s OBD adapterem kölcsönadtam egy ismerősnek, így pont nem tudom legalább a hibakódot megnézni. :(
A Révész Petire gondolsz szerintem. Ő húsz, háromkilencven harminc, hetvenhat.
Vagy Dodóra, (ő kint is volt a legutóbbin)
Én is kiolvasnám, de sajna ma este elég későn vogok végezni :(

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14841 Dátum: 2016.01.13 08:46:50 »
Lefordítanád részemre?  Mert, ha még ékes osztrák-németül lenne...  De a magyar összefoglalás a non plus ultra. :)

Oké:

Coming back to your email from January 11th, 2016 we want to inform you that currently there's no outstanding campaign on your Toyota Prius with the VIN "JTDKN*".

If you have further questions, we kindly ask you to contact your dealer.


Válaszolva a 2016. január 11-én kelt levelére szeretnénk tájékoztatni, hogy jelenleg nincs kimaradt/aktív visszahívási akció az ön JTDK* gyári számú Toyota Priusához. Ha további kérdései vannak, kérjük forduljon a kereskedőjéhez.

According to our database the recall campaign Power Management Control
Reflash, which is free of charge for you, is not yet performed on your
Prius. We informed you about this already in September last year and
recommend you to arrange an appointment at your authorized TOYOTA
retailer as soon as possible.


Az adatbázisunk szerint a Power Management Control (teljesítménymenedzsment-vezérlés) szoftverfrissítésére vonatkozó visszahívási akció - ami az ön számára ingyenes - még nem volt elvégezve a Priusán. Erről már értesítettük tavaly szeptemberben és javasoljuk, hogy beszéljen meg egy időpontot egy hivatalos Toyota értékesítővel amilyen hamar csak lehetséges.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14842 Dátum: 2016.01.13 09:44:32 »
A Révész Petire gondolsz szerintem. Ő húsz, háromkilencven harminc, hetvenhat.
Vagy Dodóra, (ő kint is volt a legutóbbin)
Én is kiolvasnám, de sajna ma este elég későn vogok végezni :(

Révész Peti volt az emlékeim szerint. Köszi!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14843 Dátum: 2016.01.13 09:49:41 »
Az adatbázisunk szerint a Power Management Control (teljesítménymenedzsment-vezérlés) szoftverfrissítésére vonatkozó visszahívási akció - ami az ön számára ingyenes - még nem volt elvégezve a Priusán. Erről már értesítettük tavaly szeptemberben és javasoljuk, hogy beszéljen meg egy időpontot egy hivatalos Toyota értékesítővel amilyen hamar csak lehetséges.

Erre én is rákérdezek mert egy PS ECU reflash volt nekem, de az még 2014-ben.
6/07/2014
= PDC & AGG09# = Recall (C/I for EU: 4KET-024) For MG ECU & PM control ECU reflash on Prius
This European safety campaign has been applied to this vehicle.
Completed
4KET-024

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14844 Dátum: 2016.01.13 10:05:47 »
PII-ben első lengőkar cserére kb. mi lehet kb. egy reális ár, nem márkaszervízben?  Lassan kezd elhasználódni a szilent és lehet ki is cseréltetem, hamár szervízben van a kocsi.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14845 Dátum: 2016.01.13 10:16:58 »
PII-ben első lengőkar cserére kb. mi lehet kb. egy reális ár, nem márkaszervízben?  Lassan kezd elhasználódni a szilent és lehet ki is cseréltetem, hamár szervízben van a kocsi.
Egy szilent csere préseléssel ellemzően 4-6000 forint ha viszed a régi lengőkart.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14846 Dátum: 2016.01.13 11:45:22 »
Hm, akkor nem is kell/érdeme cserélni az egész lengőkart? Hova érdemes vinni, ahol préseléssel is meg tudják oldani?

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14847 Dátum: 2016.01.13 12:29:38 »
Cartársak!
Valakinek van tapasztalata sárfogó gumival kapcsolatban? Érdemes venni rá? Legutóbbi esős időben elég brutál módon nézett ki az oldala a gépnek. Aliexpressen szemezek vele 54 juróért.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14848 Dátum: 2016.01.13 12:51:52 »
Hm, akkor nem is kell/érdeme cserélni az egész lengőkart? Hova érdemes vinni, ahol préseléssel is meg tudják oldani?
Ha nincs elhajolva akkor nem kell.
Budapesten?
https://www.google.hu/search?q=leng%C5%91kar+szilent+csere+budapest&oq=leng%C5%91kar+szilent+csere&aqs=chrome.0.69i59j69i57.4478j0j4&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14849 Dátum: 2016.01.13 13:01:51 »
Cartársak!
Valakinek van tapasztalata sárfogó gumival kapcsolatban? Érdemes venni rá? Legutóbbi esős időben elég brutál módon nézett ki az oldala a gépnek. Aliexpressen szemezek vele 54 juróért.
Ennyiért bármelyik T szervizben gyárit vehetsz át 2-3 napon belül. Szerintem.
Én is így vettem.
Azzal számolj, hogy némely helyen leér, de ha helyesen van feltéve baja nem lesz. Járda felejtős lesz. Üdv.
Üdv!