Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368759 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11505 Dátum: 2014.08.26 15:16:59 »
Én így vettem a mostanit is és az előző priust is. Foglalónak csak a regadó díját tettem le (kb 36.000 forint) és a többit amikor megvolt a honosítás névre írva. A foglaló átvételéhez kell írni egy szerződést az átaásról. Ez alap.
A mobile.de jó kiindulási alap, de közel sem mérvadó. ha a kereskedő licit oldalon szerezte meg, az nem lesz fent.
Gondolj bele. Az én kocsim 3 milla volt forgalomba helyezve, frissen fényezve mert karistos volt a kasztni, executive felszereltséggel és még a kereskedőnek is volt haszna. Így kalkulálva neki is 8500 euro környékén kellett volna megszereznie, de ennyiért nincs a mobile.de-n. Nem biztos hogy ők onnan vásárolnak.

A licitre nem is gondoltam, ebben igazad van. De ettől még tök zavaros, hogy ki a tulaj és hogy az eladó valóban eladhatja-e az autót.
Azt nem is mondtam, hogy szervizkönyve nincs az autónak. Az eladó szerint 2009-től cask elektronikus. Lefotózhattuk az alvázszámot és mondta, hogy nyugodtan kérdezzük le egy szervizben.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.26 15:18:44 írta Somez »

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11506 Dátum: 2014.08.26 15:22:40 »
A licitre nem is gondoltam, ebben igazad van. De ettől még tök zavaros, hogy ki a tulaj és hogy az eladó valóban eladhatja-e az autót.
Azt nem is mondtam, hogy szervizkönyve nincs az autónak. Az eladó szerint 2009-től cask elektronikus. Lefotózhattuk az alvázszámot és mondta, hogy nyugodtan kérdezzük le egy szervizben.

"Első tulaj, mi?!" Őrületesek ezek a nepperek.

Mindenesetre ha rossz érzésetek van az autóval kapcsolatban, akkor tényleg ne vegyétek meg.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11507 Dátum: 2014.08.26 15:30:55 »
A licitre nem is gondoltam, ebben igazad van. De ettől még tök zavaros, hogy ki a tulaj és hogy az eladó valóban eladhatja-e az autót.
Azt nem is mondtam, hogy szervizkönyve nincs az autónak. Az eladó szerint 2009-től cask elektronikus. Lefotózhattuk az alvázszámot és mondta, hogy nyugodtan kérdezzük le egy szervizben.
Háár behozott autónál nem nagyon fogod látni ki volt a tulaj, csak ha utána nyomozol. De ha ő vállalja a forgalomba helyezést és a névre írást akkor szerintem nincs mitől félni.
Szervizkönyv. A 2009.11-es kocsimhoz papír szervizkönyvet kaptam. Az alapján kérdeztem le a kinti márkaszerviznél.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11508 Dátum: 2014.08.26 15:46:04 »
Háár behozott autónál nem nagyon fogod látni ki volt a tulaj, csak ha utána nyomozol. De ha ő vállalja a forgalomba helyezést és a névre írást akkor szerintem nincs mitől félni.
Szervizkönyv. A 2009.11-es kocsimhoz papír szervizkönyvet kaptam. Az alapján kérdeztem le a kinti márkaszerviznél.

Úgy látom csak mi vagyunk ilyen parásak :D
Azt lehet tudni, hogy te kivel hozattál be? Lehet, hogy mi is ezt az utat választanánk.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11509 Dátum: 2014.08.26 15:47:25 »
"Első tulaj, mi?!" Őrületesek ezek a nepperek.

Mindenesetre ha rossz érzésetek van az autóval kapcsolatban, akkor tényleg ne vegyétek meg.

Az autóval pont nincsen, baromira tetszik. Egyedül az ülésfűtés nem akart működni. Világított a kapcsoló, de nem nagyon melegedett az ülés? Létezik, hogy külső hőmérséklettől teszi függővé a bekapcsolást?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11510 Dátum: 2014.08.26 15:53:26 »
Úgy látom csak mi vagyunk ilyen parásak :D
Azt lehet tudni, hogy te kivel hozattál be? Lehet, hogy mi is ezt az utat választanánk.
Elküldtem a számát privátban.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11511 Dátum: 2014.08.26 18:38:35 »
Az autóval pont nincsen, baromira tetszik. Egyedül az ülésfűtés nem akart működni. Világított a kapcsoló, de nem nagyon melegedett az ülés? Létezik, hogy külső hőmérséklettől teszi függővé a bekapcsolást?

Nem hiszem, de ami nekem voltak ülésfűtéses autóim (Accord, Civic), azoknál azért várni kellett egy jó 5-10 percet mire lehetett érezni (és rajta kellett ülni végig).

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11512 Dátum: 2014.08.26 18:46:11 »
Nem hiszem, de ami nekem voltak ülésfűtéses autóim (Accord, Civic), azoknál azért várni kellett egy jó 5-10 percet mire lehetett érezni (és rajta kellett ülni végig).

Annyit mi is vártunk. Az Alfámban 1 perc után már kellemesen meleg. Gondoltam, hátha a Prius így takarékoskodik, hogy feleslegesen nem járatja.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11513 Dátum: 2014.08.26 18:47:16 »
ő vállalja a forgalomba helyezést és a névre írást akkor szerintem nincs mitől félni.
Pontosan ebben az esetben lehet a legnagyobbat bukni, mert a közterhek befizetését nem tudod ellenőrizni, és csak a forgalmit kapod a kezedbe, ami jó esetben valódi.
A nepper ráadásul valószínűleg nem fogja előbb a saját (cég)nevére íratni az autót, mert még véletlenül a közösbe is kellene fizetnie utána.

Az mindenesetre bizalomgerjesztő lehet, ha a papírozás ktg-it fedező előleg átadásakor aláírt szerződésen eladóként a bemutatáskor megismert cím szerepel, és egybevág az eladó okmányaival.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11514 Dátum: 2014.08.26 19:12:51 »
Pontosan ebben az esetben lehet a legnagyobbat bukni, mert a közterhek befizetését nem tudod ellenőrizni, és csak a forgalmit kapod a kezedbe, ami jó esetben valódi.
A nepper ráadásul valószínűleg nem fogja előbb a saját (cég)nevére íratni az autót, mert még véletlenül a közösbe is kellene fizetnie utána.

Az mindenesetre bizalomgerjesztő lehet, ha a papírozás ktg-it fedező előleg átadásakor aláírt szerződésen eladóként a bemutatáskor megismert cím szerepel, és egybevág az eladó okmányaival.
Háát én a papírokhoz megkaptam a befizetést igazoló csekket, vámhatározatot és minden csekket számlát, bizonylatot amivel honosították.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11515 Dátum: 2014.08.26 19:38:01 »
Pontosan ebben az esetben lehet a legnagyobbat bukni, mert a közterhek befizetését nem tudod ellenőrizni, és csak a forgalmit kapod a kezedbe, ami jó esetben valódi.
A nepper ráadásul valószínűleg nem fogja előbb a saját (cég)nevére íratni az autót, mert még véletlenül a közösbe is kellene fizetnie utána.

Az mindenesetre bizalomgerjesztő lehet, ha a papírozás ktg-it fedező előleg átadásakor aláírt szerződésen eladóként a bemutatáskor megismert cím szerepel, és egybevág az eladó okmányaival.
Biztos paranoiás vagyok,mde az a totalcar cikk sem hozta meg a kedvemet, ahol az eredetvizsgán is átment a hamisított alvázszámú autó...

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11516 Dátum: 2014.08.26 21:16:44 »
Csak nem a Somez kolléga által nézett autóról írják ezt a zindekszen?

Most néztem meg egyet, tetszik is és állapotra is jónak tűnik, az eladó benne van, hogy elvigyem egy átvizsgálásra is.
Alvázszámot is adott. Ő hozta be az autót, még nincs forgalomba helyezve. 140.000km környékén áll az óra.

Elmentem egy márkaképviseletre, bejelenteni átvizsgálásra ami 3 nap múlva lesz majd.
Rá is néztek a rendszerben az alvázszámra.
Egyetlen infó van az autóról, fél éves korában volt egyetlen egyszer szervízben és akkor volt benne 48.000km. :-)
Ha évi átlag csak 80.000km és csak 4,5év, akkor is 360.000km van benne :-(

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11517 Dátum: 2014.08.26 21:18:38 »
Csak nem a Somez kolléga által nézett autóról írják ezt a zindekszen?

Most néztem meg egyet, tetszik is és állapotra is jónak tűnik, az eladó benne van, hogy elvigyem egy átvizsgálásra is.
Alvázszámot is adott. Ő hozta be az autót, még nincs forgalomba helyezve. 140.000km környékén áll az óra.

Elmentem egy márkaképviseletre, bejelenteni átvizsgálásra ami 3 nap múlva lesz majd.
Rá is néztek a rendszerben az alvázszámra.
Egyetlen infó van az autóról, fél éves korában volt egyetlen egyszer szervízben és akkor volt benne 48.000km. :-)
Ha évi átlag csak 80.000km és csak 4,5év, akkor is 360.000km van benne :-(


Amúgy a külföldi szervizeket is meg tudják itthon nézni?
szögi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11518 Dátum: 2014.08.26 21:24:34 »
Amúgy a külföldi szervizeket is meg tudják itthon nézni?
Nem
A toyota hivatalos válasza erre a kérdésre:
Tisztelt Kovalcsik László!
Köszönettel megkaptuk levelét, amelyre az alábbiakban válaszolunk.
A központi rendszerben nem vezetett fel karbantartásról információt egyik Márkaszerviz sem, így nem tudunk Önnek ezügyben segíteni.

Tehát ha nem vezették fel csak bepecsételték akkor nem látják az itteniek. A kinti szervizt kell megkeresni
De a tapasztalat szerint segítenek. Én minden infot megkaptam.
Geachte heer,

Hierbij het onderhoud overzicht van de Prius.

08-01-2010         15.474 km           15.000 km beurt
04-03-2010         22.031 km           Recall herprogrameren ABS
21-06-2010         33.273 km           30.000 km beurt
08-12-2010         48.188 km           45.000 km beurt + remblokken voor vernieuwd
18-05-2011         60.325 km           60.000 km beurt + 2 banden vernieuwd
29-11-2011         76.756 km           75.000 km beurt
24-05-2012         90.374 km           90.000 km beurt + remblokken achter vernieuwd
10-09-2013         126.627 km         Recall rembekrachtingspomp


               
   Met vriendelijke groet,   
   Gebr. van Gent Autobedrijf B.V.
 
     

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11519 Dátum: 2014.08.26 21:28:34 »
Nem
A toyota hivatalos válasza erre a kérdésre:
Tisztelt Kovalcsik László!
Köszönettel megkaptuk levelét, amelyre az alábbiakban válaszolunk.
A központi rendszerben nem vezetett fel karbantartásról információt egyik Márkaszerviz sem, így nem tudunk Önnek ezügyben segíteni.

Köszi, akkor én is letámadom a Belgákat.
szögi