Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368627 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Krisztián

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11445 Dátum: 2014.08.23 14:26:34 »
Sziasztok,

csak egy gyors kérdésem lenne,

Autópályán Ecoban vagy Powerban közlekedtek?

Köszönöm: Krisztián
Hybrid + LPG =1200Ft/100km

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11446 Dátum: 2014.08.23 16:30:27 »
8.Hány évesig adnak hibridgaranciát?

Az év 5 (önmagában 9.5) ezres felülvizsgálattal az akkura lehet jótállást hosszabbítani (a hibrid rendszer többi részére nem), asszem max. 10 éves korig.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11447 Dátum: 2014.08.23 16:39:23 »
Nekem annyiban speciális a dolog, hogy a munkábajárásom 4x3.5km naponta (van szünetem), havi 1-2 hétvégére van általában 40km pálya (120km/h, sok helyen lekorlátozva 80-ra) + 40km országutas erősen emelkedős utazás.
Asszonyt heti 2x viszem dolgozni, Ő 8,5km-re lakik, az út nagyja 60-as krúzolás.

4-5-6 hetente meg lesz egy 1240km-es autópályázás Svájcból haza. (itt nem lenne hátrány, ha jól fogyasztana, és elférne mögöttem valaki, ha hátratolom az ülést. Sokszor utazunk 3-an, 4-en költséghatékonyságból)


Az automata előny, de messze nem elvárás, a tempomat viszont nagyon kell. Klíma úgy gondolom alapdolog egy autóba.
BT, IPA, GPS nekem felesleges.

A Prius mellett szólna az automata, a fogyasztás, a műszaki nyugalom, de relatív kicsi a hátsó láb-és fejtér, meg a csomagtartó is véges.  Viszont Prius árban lévő nagy kombi dízelek sokkal többet futottak, és bevallom, egyre jobban félek a használt dízelektől. Nem a javítási költségtől, mert azt meghozzák fogyasztásban, de nem akarok soha sehol ottmaradni az út szélén ilyen nagy távoknál.

Azt azért mindenképpen tudnod kell, hogy a rövid városi utakon (pl, 4x3,5km) nem fogyaszt túl jól a Prius. Úgy tudom, hogy a dízeleknek (pláne a turbósnak) sem tesz jót az ilyen rövid utas használat.

Ilyen használat mellett csak a móka kedvéért van értelme a Priusnak, szerintem átlagosan 5-6 körül fog fogyasztani, tehát nem vagy sokkal előrébb, mint egy tetszőleges 1.4-1.6os benzinessel..

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11448 Dátum: 2014.08.23 16:47:12 »
Pár megjegyzés:
1. azért a Toyota diesele se hangos, viszont nem visit mint a trolibusz
2. sokaknak,így nekem is a kézi váltó hozzátartozik az autózás élményéhez, hadd döntsem el én mikor váltok. Plusz általában többet fogyaszt. Használtban pedig egy plusz hibaforrás.
3.OK legtöbben rajongank az extrákért, de nem mindenki.(több hibaforrás)OK tempomat, A/C azért legyen.
4.5. akkor városban és országuton is a Prius a nyerő. Max autópályán  jobb a diesel.
6.7. Szerintem azért  van nagy értékvesztése, (hasonlóan a dieselhez), mert bizalmatlanok az emberek, hogy ha mégis elromlik nagyon sokba fog kerülni, még ha az élet rá is cáfol.Ráadásul kevésbé lehet a szakszervizeket megkerülni mint egy sima benzines autónál- bonyolultabb autó.
8.Hány évesig adnak hibridgaranciát?
Talán mégis Priust kellene venni ;) Auris hibrid mennyivel rosszabb, feltszereltségen kivül :hmmmm:?

1, Számomra nem zavaróbb egy halk elektromos hang, mint a dízel állandó kerregése (+ kasztnirázása)
2, Megértem ha valakinek élmény a vezetés, és a kézi váltó miatt érzi magát menőnek / versenyzőnek. De van akinek az a lényege egy autónál, hogy elvigye A-ból B-be a legkényelmesebb, gondtalanabb módon. Nem azt mondom, heti egyszer rám is rámjön a racsing feeling, akkor felpattanok a 950-es KTM-emre, és kiélem:) a Prius-szal nem, de egy hagyományos automata esetén is eldönthető a váltás pillanata a gázpedál dőlésszögének állításával (lábbal).
..

8. Elnézést, valóban "csak" az akkura adnak garit (10 éves korig). Mondjuk ezzel együtt, ha az ember átolvassa a Priuschat fórumát, akkor nem sok olyan bejegyzést talál, ahol elromlott volna mondjuk az inverter (azon mi romlana el?) vagy a bolygómű/elektromos motorok.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.23 16:50:03 írta Sumi »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11449 Dátum: 2014.08.23 17:36:50 »
Azt azért mindenképpen tudnod kell, hogy a rövid városi utakon (pl, 4x3,5km) nem fogyaszt túl jól a Prius. Úgy tudom, hogy a dízeleknek (pláne a turbósnak) sem tesz jót az ilyen rövid utas használat.

Ilyen használat mellett csak a móka kedvéért van értelme a Priusnak, szerintem átlagosan 5-6 körül fog fogyasztani, tehát nem vagy sokkal előrébb, mint egy tetszőleges 1.4-1.6os benzinessel..
Ilyen rövid utakon semmi se fogyaszt jól :no: Pláne egy sima benzines nem :no:
Saját tapasztalatom szerint Swift, Jazz is 7-8 litert iszik ilyen rövid útakon. A diesel elvan 6 l-elvan rövid utakon- de azt mondják elkormolódik , nem tesz jót neki. :no:
 Tehát akkor mégis a Prius a jobb a városban ;)

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11450 Dátum: 2014.08.23 17:56:04 »
1, Számomra nem zavaróbb egy halk elektromos hang, mint a dízel állandó kerregése (+ kasztnirázása)
2, Megértem ha valakinek élmény a vezetés, és a kézi váltó miatt érzi magát menőnek / versenyzőnek. De van akinek az a lényege egy autónál, hogy elvigye A-ból B-be a legkényelmesebb, gondtalanabb módon. Nem azt mondom, heti egyszer rám is rámjön a racsing feeling, akkor felpattanok a 950-es KTM-emre, és kiélem:) a Prius-szal nem, de egy hagyományos automata esetén is eldönthető a váltás pillanata a gázpedál dőlésszögének állításával (lábbal).
..

8. Elnézést, valóban "csak" az akkura adnak garit (10 éves korig). Mondjuk ezzel együtt, ha az ember átolvassa a Priuschat fórumát, akkor nem sok olyan bejegyzést talál, ahol elromlott volna mondjuk az inverter (azon mi romlana el?) vagy a bolygómű/elektromos motorok.

Ha már elromlás. Én egy P2-t tervezek venni valamikor tavasszal és felmerül bennem a kérdés, hogy a magas megbízhatóság ellenére is nálam már bejöhet egy-két probléma, amit orvosolni kell és nem a fékbetét cseréjére gondolok :) Van hova vinni ilyenkor? Van Prius/HSD szaki ebben az országban? A márkaszerviztől az árak miatt tartózkodnék már egy 10-15 éves autó esetén.
Például egy cellacserét nem biztos, hogy a márkaszerviz elvállal...
Mit gondoltok?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11451 Dátum: 2014.08.23 18:51:04 »
Ha már elromlás. Én egy P2-t tervezek venni valamikor tavasszal és felmerül bennem a kérdés, hogy a magas megbízhatóság ellenére is nálam már bejöhet egy-két probléma, amit orvosolni kell és nem a fékbetét cseréjére gondolok :) Van hova vinni ilyenkor? Van Prius/HSD szaki ebben az országban? A márkaszerviztől az árak miatt tartózkodnék már egy 10-15 éves autó esetén.
Például egy cellacserét nem biztos, hogy a márkaszerviz elvállal...
Mit gondoltok?
Mondjuk cellacserét otthon is meg lehet csinálni, több videó van róla a youtube-on. De vannak prisokra szakosodott kis szervizek is. Például a XVII-ben a cinkotai úton.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11452 Dátum: 2014.08.23 20:45:42 »
Mondjuk cellacserét otthon is meg lehet csinálni, több videó van róla a youtube-on. De vannak prisokra szakosodott kis szervizek is. Például a XVII-ben a cinkotai úton.

Köszi az infót. Nekem az sem baj, ha vidéken van. Évek óta Várpalotára járok, mert ott van két nagyon jó szerelő (apa-fia családi vállalkozás). Nagyon profik, de a Prius HSD részéhez nincs felszerelésük.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11453 Dátum: 2014.08.23 20:50:29 »
Köszi az infót. Nekem az sem baj, ha vidéken van. Évek óta Várpalotára járok, mert ott van két nagyon jó szerelő (apa-fia családi vállalkozás). Nagyon profik, de a Prius HSD részéhez nincs felszerelésük.
Ők régóta foglalkoznak hibridekkel. Hoznak is be amerikából, de információim szerint váltót még nem kellett cserélniük. Egyik unokatestvérem angliában van a toyotánál, ott sem hallottak az elmúlt 10 évben váltócseréről vagy váltóhibáról.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11454 Dátum: 2014.08.23 21:17:22 »
Ők régóta foglalkoznak hibridekkel. Hoznak is be amerikából, de információim szerint váltót még nem kellett cserélniük. Egyik unokatestvérem angliában van a toyotánál, ott sem hallottak az elmúlt 10 évben váltócseréről vagy váltóhibáról.
Ahogy nézem a hazai kínálatot, úgy tűnik nekem is be kell majd hozatnom egyet. Tudsz ehhez a szervizhez pontosabb elérhetőséget?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11455 Dátum: 2014.08.23 21:32:10 »
Ahogy nézem a hazai kínálatot, úgy tűnik nekem is be kell majd hozatnom egyet. Tudsz ehhez a szervizhez pontosabb elérhetőséget?
Persze
http://www.hasznaltauto.hu/partner/polip_automobil_bt.-93
A tulaj egyébként az egyik szomszédon :) De sok priusos jár hozzájuk innen is és az index prius fórumról is olajcserékre meg hasonló dolgokra.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11456 Dátum: 2014.08.23 21:51:10 »
Persze
http://www.hasznaltauto.hu/partner/polip_automobil_bt.-93
A tulaj egyébként az egyik szomszédon :) De sok priusos jár hozzájuk innen is és az index prius fórumról is olajcserékre meg hasonló dolgokra.
Lehet őt láttuk a faceliftes P2-vel, amikor nálad voltunk? :)
Köszi szépen a linket.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11457 Dátum: 2014.08.23 22:07:42 »
Lehet őt láttuk a faceliftes P2-vel, amikor nálad voltunk? :)
Köszi szépen a linket.
Nem nem. Az egy másik szomszédé. Kettővel mellette van egy tesla roadster és amellett kettővel egy hibrid camry. Azok az ő kocsijai.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11458 Dátum: 2014.08.23 22:40:32 »
Nem nem. Az egy másik szomszédé. Kettővel mellette van egy tesla roadster és amellett kettővel egy hibrid camry. Azok az ő kocsijai.
Nem rossz :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11459 Dátum: 2014.08.23 23:21:51 »
Azt azért mindenképpen tudnod kell, hogy a rövid városi utakon (pl, 4x3,5km) nem fogyaszt túl jól a Prius. Úgy tudom, hogy a dízeleknek (pláne a turbósnak) sem tesz jót az ilyen rövid utas használat.

Ilyen használat mellett csak a móka kedvéért van értelme a Priusnak, szerintem átlagosan 5-6 körül fog fogyasztani, tehát nem vagy sokkal előrébb, mint egy tetszőleges 1.4-1.6os benzinessel..

Igazából munkábamenet két gázfröccs elég, mert végig lejtős. Hazafelé meg emelkedik :)
Most bicajjal járok.
Dízelnek hazajárni lenne igazán értelme, meg dízelbe nagyobb a kasztniválaszték, vannak nagy kombik...
Bonyolult ez.... ::)
kisa
born to ride