Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368686 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9885 Dátum: 2014.02.02 15:01:39 »
Az elehet tudni egyébként, hogy a budapesti fórumlakóknak hogy alakul a fogyasztás a téli időszakban a PII-vel?
Nekem 4.8 és 6.2 között alakul, attól függ milyen forgalomban és milyen távolságra megyek többet az adott időszakban.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9886 Dátum: 2014.02.02 15:30:47 »
5.3  2 Pomáz 2 Vác oda vissza a többi BP az utolsó tankolasig. Sebességek betartva, Prius stílusban.
Üdv!

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9887 Dátum: 2014.02.02 16:23:09 »
Szigoruan gyari. Megmondom oszinten, h ez a gyari a szerviz szerint tokeletes, de nekem v.hogy nagyon billegosnek/puhanak tunik. Azota par embert utaztattam vele es mindenki azon a velemenyen volt, h en vagyok a hulye mert ez ilyen es ezt is varjak el a tulajok.
Nekem ez inkabb a bozonytalan, mintsem a kenyelmes kategoria. Errol a Blisteinrol eleg jokat olvastam marcsak ha abbol indulok ki, h a gyarto azt allitja kozuton nem lehet kinyirni akkor elegge igeretes a dolog... foleg itt hollandiaban ugye ahol az utak fenyevekkel jobbak, mint otthon. Jovoheten kiderul...
Engem inkább az zavar, hogy milyen bénán kezeli a futómű az úthibákat, amire sajnos csak egy másik típus lehet a megoldás.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9888 Dátum: 2014.02.02 17:04:56 »
Az lehet tudni egyébként, hogy a budapesti fórumlakóknak hogy alakul a fogyasztás a téli időszakban a PII-vel?
5,4-5,6

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9889 Dátum: 2014.02.02 19:30:43 »
Engem inkább az zavar, hogy milyen bénán kezeli a futómű az úthibákat, amire sajnos csak egy másik típus lehet a megoldás.

Mit értesz azon,hogy bénán???

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9890 Dátum: 2014.02.02 20:09:32 »
Aha, jó a kérdés :O
Üdv!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9891 Dátum: 2014.02.03 10:19:30 »
Amelyik nem JBL gyengen szol. De a JBL tulajok sem ropkodnek. Ezt olvastam!
Üdv!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9892 Dátum: 2014.02.03 10:19:49 »
A benara en is kivancsi vagyok… Bar nekem azzal van problemam, h 100 folott eleg egy kisebb iv is ahhoz, h bizonytalannak erezzem az elejet es ha veletlenul egy ilyen iven meg korrigalnom is kell (nagyobb kormany elfordulas) akkor vegkepp azt erzem, h le fogok esni az utrol… lehet, h nem, de nekem ez igy nagyon nem tetszik.
Ezert is vettem egy szett Blistein lengescsillapitot amit szerdan megyek beszereltetni, majd beszamolok.

A fogyasztas temakorben nalam jelenleg 4.3 es 5.1 kozott alakul attol fuggoen, h mennem kell e a palyan vagy sem.  Az igazsaghoz hozzatratozik, h ha nem akkor csak a helyi foutak es alsobbrendu utakon kozlekedem ahol a max sebesseg ora szerint 85 igy tud kijonni. Igaz itt most nincs is hideg annyira, mint otthon eddig -1 volt a leghidegebb reggel.

A hangszoroval senkinek nincs tapasztalata?



lfarkas

Az enyem sima igy vennek egy szett hangszorot elolre, de azt saja nem tudom, h az elso ajto toveben levo kis "doboz" az en esetemben valoban tratalmaz-e magasnagsugarzot vagy az csak a JBL sajatossaga...?
Mellesleg mivel nem vagyok otthon a temaban igy abban sem vagyok biztos, h mit birna el a gyari fejegyseg mert azt nem vagyok hajlando lecserelni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.03 10:22:15 írta Mooc »

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9893 Dátum: 2014.02.03 10:22:37 »
Jé, eléd került a hsz-m.:)
Üdv!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9894 Dátum: 2014.02.03 11:13:47 »
A nem jbl-es Priusokban is van magas sugárzó az első ajtókban a tükörnél. Alul az ajtókban lévő hangszórókban nincs magas kiemelő kónusz, még a JBL-ben sem. Nekem gyári alap a rádió 6 hangszóróval (elől 4, hátul 2) de én lecseréltem( Ebay) a gagyi alap hangszórókat eredeti gyári JBL-ekre, sokkal szebben szól, a gyári erősítő nélkül is.
Üdv!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9895 Dátum: 2014.02.03 12:15:19 »
Szoval van magashangsugarzom is... A vezetekezest hagytad ahogy volt? (En most tervezem, h rendelek egy szettet) de a legtobb varriacioban van v.mi amirol fogalmam sincs: konkretan arrola  2 kis gyufasdoboznyi v.mirol van szo
 

Jo arban tudnam megrendelni (otthon 80e itt 37-be lenne  :devil:) de mi van ha a gyari fejegyseg ezzel mar nem birkozik meg?

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9896 Dátum: 2014.02.03 13:16:14 »
A szerelési pontok kompatibilisek? Ezeket kifejezetten Prius II-höz gyártották? Mert akkor a magas sugárzókat, "csak" be kell pattintani. A csatlakozókról nem is szólva!!
A "csak"-ról:
Ajtókárpit le
Nagy hszóró szegecselve van, tehát lefúrni
helyébe lemezcsavarok

Msugárzó házát kipattintani,fém bolhára vigyázni, ha kiesett vagy be, akkor tükör le
 majd a msugárzót óvatosan kipattintod a fészkéből,
Ha gyári v kompatibilisek a hszórók, a csatikat vissza pattintani
kárpit vissza.
A kis dobozokhoz lövésem sincs. Annyi, talán, ha komolyabb erősítőhöz kell kötni?
Üdv!

gyd456

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9897 Dátum: 2014.02.03 13:41:32 »
Szoval van magashangsugarzom is... A vezetekezest hagytad ahogy volt? (En most tervezem, h rendelek egy szettet) de a legtobb varriacioban van v.mi amirol fogalmam sincs: konkretan arrola  2 kis gyufasdoboznyi v.mirol van szo
 

Jo arban tudnam megrendelni (otthon 80e itt 37-be lenne  :devil:) de mi van ha a gyari fejegyseg ezzel mar nem birkozik meg?

Bocs, hogy bele vau de azok a kis dobozok a hangváltók. Ezek osztják el a hangot a két sugárzó között. Minél nagyobbak azok a kis dobozok annál komolyabb az elektronika bennük.
A JBL nem egy csoda itt tucat termék, keress kompatibilis hangszórókat "komponens" szetteket.
Üdv Gyula

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9898 Dátum: 2014.02.03 14:17:41 »
Nagy hszóró szegecselve van, tehát lefúrni
helyébe lemezcsavarok
Hmm érdekes. Én simán kicsavaroztam a hangszórót mikor a kónusz perem szétszakadt és kellett cserélni. A hangszóró pereme a lemeznél 4 csavarral van felfogatva, arra van rá ragasztva egy takaró műanyag. Ha azt leszeded, ki tudod csavarozni és nem kell fúrni.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9899 Dátum: 2014.02.03 16:08:30 »
2009 es az enyem, itt mind a negy nagy gyari szegecselt volt. Nalatok még kulturalt a szereles.
Üdv!