Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368713 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9735 Dátum: 2014.01.15 10:01:21 »
Nem. Csak akkor ha sebesseget valtok... de nem mindig lehet eszrevenni. Van, h csak akkor ha rukibol elore menetbe kapcsolok, de votl mar olyan is, h siman elindulasnal P-bol vagy N-bol D-be valtasnal is volt. Lehet hulyeseg az egesz mert eddig nem is foglalkoztatott a dolog, de ha v.ki beul akinek ugyszinten Priusa van es szovateszi akkor lehet nem csak en vagyok a hulye...


kowee:

Szabad tudnom mennyit fizettel anno?

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.15 10:10:12 írta Mooc »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9736 Dátum: 2014.01.15 14:08:47 »
Nem. Csak akkor ha sebesseget valtok... de nem mindig lehet eszrevenni. Van, h csak akkor ha rukibol elore menetbe kapcsolok, de votl mar olyan is, h siman elindulasnal P-bol vagy N-bol D-be valtasnal is volt. Lehet hulyeseg az egesz mert eddig nem is foglalkoztatott a dolog, de ha v.ki beul akinek ugyszinten Priusa van es szovateszi akkor lehet nem csak en vagyok a hulye...


kowee:

Szabad tudnom mennyit fizettel anno?
25.035 forint volt pontosan. (Jó dolog a spritmonitor) :)

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9737 Dátum: 2014.01.15 14:09:38 »
SOS! Van egy kis gondom!!
Autópályán jövök épp az osztrak határról, egyszer csak éktelen sípolás és az ABS VSC meg mindenféle nagy háromszög kigyullad. A fék meg mintha regeneratív nélkül csak hagyományos lenne. Most félreálltam hátha reboot segít de a nagy figyelmeztető háromszög ég most is.
Ötlet?? :(((

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9738 Dátum: 2014.01.15 14:25:46 »
SOS! Van egy kis gondom!!
Autópályán jövök épp az osztrak határról, egyszer csak éktelen sípolás és az ABS VSC meg mindenféle nagy háromszög kigyullad. A fék meg mintha regeneratív nélkül csak hagyományos lenne. Most félreálltam hátha reboot segít de a nagy figyelmeztető háromszög ég most is.
Ötlet?? :(((
Fékfolyadék elég van?
A diagnosztikában mit mond a log?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9739 Dátum: 2014.01.15 14:31:59 »
SOS! Van egy kis gondom!!
Autópályán jövök épp az osztrak határról, egyszer csak éktelen sípolás és az ABS VSC meg mindenféle nagy háromszög kigyullad. A fék meg mintha regeneratív nélkül csak hagyományos lenne. Most félreálltam hátha reboot segít de a nagy figyelmeztető háromszög ég most is.
Ötlet?? :(((
Vagy lerántod a sarut a kis akksiról 10 percre ha nicns ODB a kocsiban kiolvasni a hibát ami égve tartja a háromszöget.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9740 Dátum: 2014.01.15 14:36:22 »

Fékfolyadék elég van?
A diagnosztikában mit mond a log?
Folyadékot néztem az rendben.
Nekem a diagnostic látszólag nem mond semmit. Vagy én nem tudom mit kéne nézni?
Ott vagyok h sydtem check mode ott minden ok kivéve az audiot.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9741 Dátum: 2014.01.15 14:38:14 »

Folyadékot néztem az rendben.
Nekem a diagnostic látszólag nem mond semmit. Vagy én nem tudom mit kéne nézni?
Ott vagyok h sydtem check mode ott minden ok kivéve az audiot.
viszont most eltünt a háromszög! nyomkodtam mindent.. Mindegy várnak a mayerben egy kiolvasásra :/

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9742 Dátum: 2014.01.15 14:42:30 »
kowee
3eve mar 25 volt otthon... akkor az itteni 110EUR teljesen reallis, sot!


solya2000:
Ajnalom egy ~20USD-s OBD adapter beszerzeset az E-bay-rol. Gyanitom tobbet fogsz most fizetni a kiolvasasert... Majd ird be, h mi is votl a gond.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9743 Dátum: 2014.01.15 14:45:52 »
Soha! Arra mindig figyelek, h meg veletlenul se legyen az auto mozgasban. Sot van, h meg aztis megvarom, h a km/h 0-t mutasson  :innocent:
Az sem árt neki ha nem vársz, mert villannyal "fékezi", csak mágneses tér van, nem fix mechanika. Nekem rendszeres, hogy előre-hátra manőverezéskor (tehát épp h csak gurulás max 2-3km/h-t mutat ilyenkor) gurulás közben átnyomom a váltót D-R között, és gázzal "fékezem" le, majd indítom el ellenkező irányba.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9744 Dátum: 2014.01.15 14:46:00 »
viszont most eltünt a háromszög! nyomkodtam mindent.. Mindegy várnak a mayerben egy kiolvasásra :/
Ha a 17 kerület környékén laksz akkor este én is ki tudom olvasni. Nekem mindig van a kocsiban egy ODB2 és egy tablet :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9745 Dátum: 2014.01.15 14:51:05 »
viszont most eltünt a háromszög! nyomkodtam mindent.. Mindegy várnak a mayerben egy kiolvasásra :/
Szedd le az aksisarut, mert a hibakód akkor törlődik, ha már az oka nem áll fent!

Én egyszer véletlen bekapcsoltam a gyújtást (tehát fék nélkül) úgy, h nem volt rajta a "P" gomb. Pendrive-os cdtárat szereltem be, és próbáltam ki, és le volt véve a bal burkolat is (a P kapcsolóval). Rögtön hiba, háromszög, ami összerakás után sem törlődött. Felhívtam a Toyotát, azt mondták szedjem le az aksisarut. A negatívot elég könnyű leszedni, szerelés nélkül hozzáférhető a kasztni felőli vége. Leszedtem, vártam kicsit, visszaraktam, és tényleg eltűnt.

Viszont ha nálad el is tűnik... Kérdés h mi váltotta ki... Ilyenkor meg az ember bizalma kicsit meginog, h mikor fog újra előjönni.

Azért kíváncsi vagyok mi lesz a vége, kiderül-e valami!

Kowee: Nekem a fenti hibát a tablet és az Bluetooth OBD nem mutatta, azt mondta nincs hibakód! Közben meg világított a háromszög... Haver Octaviájában meg mutatta a kipuff gáz visszavezetős hibáját.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.15 14:54:04 írta zezoka »

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9746 Dátum: 2014.01.15 14:51:57 »

Ha a 17 kerület környékén laksz akkor este én is ki tudom olvasni. Nekem mindig van a kocsiban egy ODB2 és egy tablet :)
Nagyon köszönöm, én 13 ami nincs közel, de biztos jobban jövök ki még így is, ha nem okoz problémát neked.
Hányszor meg akartam már rendelni az obd-t :/

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9747 Dátum: 2014.01.15 15:34:45 »
Nagyon köszönöm, én 13 ami nincs közel, de biztos jobban jövök ki még így is, ha nem okoz problémát neked.
Hányszor meg akartam már rendelni az obd-t :/
Egyáltalán nem gond. Este 6-tól otthon vagyok az M0 rákoskeresztúri lehajtótól 4 percre. A számom 06703807711. Ha gondolod, gyere este.
Egyébként a torque tud historical log-ot is olvasni tehát ha valami komoly volt akkor hagyott nyomot. Ha nem akkor nem. :-/

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9748 Dátum: 2014.01.15 15:39:18 »

Egyáltalán nem gond. Este 6-tól otthon vagyok az M0 rákoskeresztúri lehajtótól 4 percre. A számom 06703807711. Ha gondolod, gyere este.
Egyébként a torque tud historical log-ot is olvasni tehát ha valami komoly volt akkor hagyott nyomot. Ha nem akkor nem. :-/
Köszönöm. Sikeresen befutottam közben pestre, hivlak ha látom hogy mikorra tudok odamenni.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9749 Dátum: 2014.01.15 16:04:05 »
Nem kell feltétlen leszedni az akku sarut. Viszonylag hosszabb menet és leállítás után magától törlődik a piros háromszög, ha nincs gond.