Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368720 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6885 Dátum: 2012.10.12 11:55:02 »
A PriusII-ben kikapcsolható a kipörgésgátló?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6886 Dátum: 2012.10.12 12:53:41 »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6887 Dátum: 2012.10.12 15:25:38 »
A PriusII-ben kikapcsolható a kipörgésgátló?
a 2006+ előttiekben biztos nem.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6888 Dátum: 2012.10.12 20:16:20 »
Megtaláltam az első különböző alkatrészt a PII és a YHSD 1NZ-FXE motorja között. Végig az orrom előtt volt,de nem vettem észre. PII gyertya Denso SK16R11 azaz 1.1mm-es gyertyahézaggal (megfelelői még IK16,VK16), a YHSD-nek pedig FK16R-A8 (ill.VFKH16 0.8mm -re beállíitva?) ,ami nem kompatibilis a PII-ével. Vajon a gyújtótrafók  is különböznek?  :hmmmm:

PII motor mechanikai szerelése,
gyújtási rendszer
"váltó"
fhttp://www.selidori.com/tech/00000-04999/290-oKYKa.pdfutómű
fék
ajtók
zárak
hűtőrendszer
légkondi
egyéb nyalánkságok
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 20:46:25 írta Agyarka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6889 Dátum: 2012.10.13 11:41:48 »
A PriusII-ben kikapcsolható a kipörgésgátló?
Nem kapcsolható ki, és kicsit agresszívebben dolgozik, mint kéne: legkisebb kaparásra (mikor érzi az ember, h pedig többre nem lenne ereje) úgy visszavesz, hogy rendesen előrebólint az ember.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6890 Dátum: 2012.10.13 13:08:37 »
A PriusII-ben kikapcsolható a kipörgésgátló?

Miért merült föl benned, hogy ki kellene kapcsolni?

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6891 Dátum: 2012.10.13 18:06:35 »
Sziasztok!
Nemrég kerestem felnit télire. köszi mindenkinek a segítséget/infokat.
Végül új 15-ös lemezfelnitket vettem (7500ft/db áron), conti TS850 új gumikkal.

végül innen vettem: http://www.hasznaltlemezfelni.hu/
nagyon jó tapasztalatom van velük. postán másnapra megjött a 4db szerelt kerék, csavarok és dísztárcsák. mindenkinek ajánlom.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6892 Dátum: 2012.10.14 07:44:08 »
Miért merült föl benned, hogy ki kellene kapcsolni?

Köszönöm mindenkinek. Végül is valahol azt olvastam, hogy nem érdemes kikapcsolni, mert rossz lehet a váltónak. Vagy valami ilyesmi.

Azért merült fel bennem, mert az előző autómban kikapcsolható volt és télen nagy hóban volt rá szükség. Főleg amikor itthon kiállok, ugyanis eléggé meredek a felhajtó, és kipörgésgátlóval mindig visszacsúsztam, ha meg kikapcsoltam, akkor felkaparta magát.  Mivel idén lett meg a Prius, nem tudom, hogy hogyan fog viselkedni az autó. Előbb-utóbb megtudom :)

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6893 Dátum: 2012.10.14 21:08:30 »
...télen nagy hóban volt rá szükség. Főleg amikor itthon kiállok, ugyanis eléggé meredek a felhajtó, és kipörgésgátlóval mindig visszacsúsztam, ha meg kikapcsoltam, akkor felkaparta magát...

Jó gumi és lendület mindenképpen kell. Ahol meg ez sem segít, hááát, oda gyalog megyek  ;)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6894 Dátum: 2012.10.15 07:18:33 »
Köszönöm mindenkinek. Végül is valahol azt olvastam, hogy nem érdemes kikapcsolni, mert rossz lehet a váltónak. Vagy valami ilyesmi.

Azért merült fel bennem, mert az előző autómban kikapcsolható volt és télen nagy hóban volt rá szükség. Főleg amikor itthon kiállok, ugyanis eléggé meredek a felhajtó, és kipörgésgátlóval mindig visszacsúsztam, ha meg kikapcsoltam, akkor felkaparta magát.  Mivel idén lett meg a Prius, nem tudom, hogy hogyan fog viselkedni az autó. Előbb-utóbb megtudom :)
Ne akard kikapcsolni! A nyáron egy próbapályán volt módom vele autózni erősen provokatív stílusban is a "határok környékén" és elég szomorú volt látni mit tudnak a kikapcsolt és/vagy kipörgésgátló nélküli autók adott szituációkban, a kitörésgátlóról nem is beszélve. Bezzeg a Prius! Én annyit tudok hozzáfűzni a jó minőségű (téli) gumik mellé, hogy használd az elektromos módot is bátran!
Today, tomorrow and after tomorrow!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6895 Dátum: 2012.10.15 08:05:03 »
Garázslejáróból való kiálláskor valóban lehetnek problémák. Nekem volt egy alkalom amikor majdnem lent maradtam egy garázsban, mert a vizes picit saras feljárón - igaz jó meredek volt - csak sokadszorra sikerült feljönni. Az elektronika mindig elvette a gázt amint egy kicsit megcsúszott valamelyik kerék.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6896 Dátum: 2012.10.15 08:37:45 »
Azért merült fel bennem, mert az előző autómban kikapcsolható volt és télen nagy hóban volt rá szükség.
Én fordítva jártam eddig: ahol nem bírtam kikászálódni kiprögésgátló nélkül, ott kipörgésgátlóval sikerült (Persze, mert a fékezgetések miatt a jobb-bal kerék is tudott hajtani, nem csak az egyik oldal kipögött, azt annyi). Persze én meg csak próbálkozás miatt kapcsoltam ki egy offosban, hogy úgy milyen.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6897 Dátum: 2012.10.15 08:43:13 »
Garázslejáróból való kiálláskor valóban lehetnek problémák. Nekem volt egy alkalom amikor majdnem lent maradtam egy garázsban, mert a vizes picit saras feljárón - igaz jó meredek volt - csak sokadszorra sikerült feljönni. Az elektronika mindig elvette a gázt amint egy kicsit megcsúszott valamelyik kerék.
Én is attól féltem, h mi lesz télen, hóban, mert úgy visszaveszi a gázt. De érdekes módon mégsem teljesen. Szóval nyugodtan lehet padlógázzal gyorsítani, mert úgyis csak annyi gázt fog adni, amennyi kell. De fog adni rá, csak nyomni kell. :) Bár valszeg nálad elég volt az az egy kis kihagyás, hogy a meredeken meg is álljon, onnan meg már ciki.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.15 08:45:15 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6898 Dátum: 2012.10.15 08:48:52 »
Én minden reggel garázsfeljáróból állok ki és eddig még nem tapasztaltam kipörgést, igaz mivel ott a szintkülönbséget rosszul csinálták meg anno igen kis sebességgel tudok csak feljönni (különben felütne az alja). Teljesen feltöltött aksikkal egyébként előfordult már h elektronyos módban is fel tudtam menni az amúgy tervezési hiba miatt meredek emelkedőn.
Today, tomorrow and after tomorrow!

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6899 Dátum: 2012.10.15 10:04:34 »
Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat. Akkor nem izgulok tovább :) Kíváncsi leszek majd, és én is leírom, hogy sikerül-e vagy sem :)