Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368739 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5070 Dátum: 2012.03.14 08:13:54 »
A legjobb védekezés a ....
Tolólapot minden Priusra! :D
:) Az még mindíg csak a bogarak ellen vég a motorháztetőn :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5071 Dátum: 2012.03.14 11:16:07 »
Két dolog: az egyik kérdés, ha elkezd vilogni az üres tank jelzés, mennyi km vagy liter van még benne?

Másik: azon gondolkodom, hogy a jobb helykihasználás végett a hátsó műanyag tároló helyett csináltatok asztalossal rétegelt lemezből egy tárolót, szerintetek befolyásolja-e az akkuk hőmérsékletét ha más a tároló illetve hogy más csinált-e már ilyet? A "polcot" már rég kivettem, az alatta lévő rekeszre gondoltam.

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5072 Dátum: 2012.03.14 11:23:26 »
Két dolog: az egyik kérdés, ha elkezd vilogni az üres tank jelzés, mennyi km vagy liter van még benne?

Másik: azon gondolkodom, hogy a jobb helykihasználás végett a hátsó műanyag tároló helyett csináltatok asztalossal rétegelt lemezből egy tárolót, szerintetek befolyásolja-e az akkuk hőmérsékletét ha más a tároló illetve hogy más csinált-e már ilyet? A "polcot" már rég kivettem, az alatta lévő rekeszre gondoltam.
Az első: kb. 8 max. 10 lityi nafta lehet még benne. Én korábban 150km-t is mentem már villogós piktoval de ez egyáltalán nem ajánlott a tankrendszer sajátossága folytán, ne tégy ilyet!
A második: passz :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5073 Dátum: 2012.03.14 11:24:55 »
Két dolog: az egyik kérdés, ha elkezd vilogni az üres tank jelzés, mennyi km vagy liter van még benne?

Másik: azon gondolkodom, hogy a jobb helykihasználás végett a hátsó műanyag tároló helyett csináltatok asztalossal rétegelt lemezből egy tárolót, szerintetek befolyásolja-e az akkuk hőmérsékletét ha más a tároló illetve hogy más csinált-e már ilyet? A "polcot" már rég kivettem, az alatta lévő rekeszre gondoltam.
Én 6 litert számoltam eddig. De sokszor írtam már, hogy lehetséges, hogy nem véletlen, hogy nem ajánlják rendszeresen a 1/4 alá való menést!  :wacko:

Nem befolyásol, már én is gondoltam rá. Nagyon utálom ezeket  a ma divatos 2 szintes csomagtartókat. Normális előnye nincs, csak a keveset is kettéosztja.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.14 11:36:17 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5074 Dátum: 2012.03.14 11:29:02 »
Én anno sokat nézegettem a spritmonitor.de oldalt a prius fogyasztások tekintetében. Van egy-két svájci elvetemült, aki rendszeresen ezzel szórakozik, hogy mennyit megy villogó lámpával. Ott az addigi átlagból számolgattam vissza, innen rémlik ez a 4 liter körüli érték.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5075 Dátum: 2012.03.14 14:14:32 »
"Két dolog: az egyik kérdés, ha elkezd villogni az üres tank jelzés, mennyi km vagy liter van még benne?"

Nálam, akkor 5 liter van, tehát, ha tankolok 40 liter megy bele!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5076 Dátum: 2012.03.14 14:39:06 »
Nem szabad elfelejteni az elasztikus tankot. Ez lehet, hogy nyáron 43 l lenne, -10 fokban 38 l!
Ezért sem érdemes centizni!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5077 Dátum: 2012.03.14 14:42:17 »
Felraktam a nyári kerekeket. Michelin Energy gumik a gyári könnyűfém felnin. Nem tetszik a hangja. Meglepő, hogy hangosabb, mint a szintén Michelin téli Alpine A4-es. Kicsit pattogósabb is, pedig azonos méretről van szó. Lehet, hogy rosszul gondolom, de egy hangos gumi jobban tapad az úthoz, és ha jobban tapad, akkor többet fogyaszt vele a kocsi. Nem?

Más. Miközben szerelték a kerekeket, azt figyeltem meg, hogy a Toyota könnyűfém felnik mintázata aszimmetrikus. Az jutott az eszembe, hogy a Majernél mondták, a felnik aerodinamikai szempontból tervezettek. Ez szerintem kamu lehet, mert az egyik oldalon a besüllyedő rész elől van, a másik oldalon meg - értelemszerűen - hátul. Akkor ez most mitől aerodinamikus?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5078 Dátum: 2012.03.14 14:55:15 »
Akkor ez most mitől aerodinamikus?

A tervezéstől.


Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5079 Dátum: 2012.03.14 15:49:30 »
Tündérpofa:

http://www.autonavigator.hu/ujdonsag/vegre_egy_hibrid_ami_uzeme_mellett_araval_is_olcso-7253?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_2012-03-13&utm_content=cimlapi_cikk

Azért marhaságokat is tudnak írni.

"4,7 méter átmérőjű fordulókör,"

Szerintem sugarú.

A csomagtartója kb. akkora, mint az enyémé.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5080 Dátum: 2012.03.14 16:15:52 »
Sajna az a Yaris külföldön mindenhol nemhogy nem a dízel alatt van, de igencsak fölötte árban. Fapados 17000 euro körül van. Nálunk mennyi lesz vajon?

http://www.toyota.de/cars/coming_soon/yaris_hsd/index.tmex remélem így linkel :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.14 16:18:18 írta Szax »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5081 Dátum: 2012.03.14 16:33:51 »
Én azt nem értem, hogy hogyan tud ez a kis izé alternatívája lenni bármilyen formában egy 4-5 éves normális állapotú P II-nek?
Ki az aki gondolkozna ezen? (mármint a helyiek közül!  )
vagyis, inkább aki tudja, hogy ennyiért P II is van a világon
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.14 16:38:37 írta b.c. »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5082 Dátum: 2012.03.14 16:38:20 »
Aranyos cikk:
"A piacra májusra ígért Yaris Hybrid árát így 4 millió forint környékére várhatjuk"
Azért én inkább 5 környékére saccolnám... Épeszű ember tényleg inkább 2-3 éves Priust vesz az árából.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5083 Dátum: 2012.03.14 16:51:11 »
Kérdés,hogy mi kapunk a Prius C-ből vagy nálunk Yaris lesz a Prius C? :D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5084 Dátum: 2012.03.14 17:04:48 »
Azt gondolom -és talán ez a világ más tájára is igaz-, hogy a toyota kicsit kényszerű öngólt rúgott a priussal (főleg a II szériával).
Kényszerű, mivel kénytelen volt bevezetni egy 30 évig csiszolt technikát, hogy világelső legyen vele és piacot szerezzen vele, végre lássa visszajönni a befektetett pénzt. Ez úgy tudott csak működni, hogy iszonyat magasra tette a minőségi mércét.
Sokszor olvastuk már, hogy a prius az észérvek autója. Ezt én is csak támogatni tudom. Éppen úgy lehet vele járni, mint a carina E-vel.
Ha valaki nem divatból vesz autót, akkor igen hosszú időre köti össze vele az életét, mert egyszerűen nincs ésszerű ok lecserélni.
A PII-vel is ez lesz. Azon kívül, hogy valaki megunja.... nem igen tudok rá más indokot eldobni. Szebb a PIII, nagyobb a csomagtér, meg lehet, hogy fél literrel kevesebbet eszik. De észérvek nincsenek, sem a PIII, sem másra, sem vásárlás, sem fenntartás szempontjából. Ez a csomag, ennyiért így jó, ahogy van.

Megmondom őszintén anno, amikor vettem nagyon vaciláltam az AVE és a Prius közt. Az AVE 1 misivel volt olcsóbb, nagyobb, stb.  A prius, meg érdekelt, jövőbe mutató technika, már akkor nagyon komolyan kibontakozott, hogy ez is a megbízhatóság legendája lesz még a toyotán belül is. Sosem volt jobb döntésem attól, hogy a prius mellett maradtam. Kicsit akkor is szívtam a fogam, amikor alkudoztam a gépre. Az istennek sem akart engedni a tulaj, kemény 50 eft-ot sikerült kivasalnom belőle, semmimást. Pedig még így is drágább volt egy százassal, mint amit szántam rá. De minden forintot megért, nem bánok semmit. Legyen boldog a pénzével.

Egyébként nem is értem, hogy miért titeket győzködlek.  :hmmmm:
Bocs, kicsit elragadott a vásárlás emléke és izgalma.