Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3378225 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3030 Dátum: 2011.03.21 19:13:30 »
Ma utánnanéztem ennek az autónak alvázszám alapján:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv.jbl-4592923
Németországból származik, de ami a durva 2010.03.15-én Németországban szervízelték és 174620km!!!! volt benne!
GRATULÁLOK nepperek!!
Ha valaki gondolkodik rajta az felejtse el! :nono:
Egyébként van pár bíztató darab csak ugye kicsit többet kéne áldozni a dologra, de szerintem megéri!!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3031 Dátum: 2011.03.21 19:59:29 »
Ma utánnanéztem ennek az autónak alvázszám alapján:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv.jbl-4592923
Németországból származik, de ami a durva 2010.03.15-én Németországban szervizelték és 174620km!!!! volt benne!
GRATULÁLOK nepperek!!
Ha valaki gondolkodik rajta az felejtse el! :nono:
Egyébként van pár bíztató darab csak ugye kicsit többet kéne áldozni a dologra, de szerintem megéri!!
Már meg ne haragudj, de ez butaság.
A Prius megfelelő karbantartással bizonyítottan, eddig 5-600 ekm-t biztosan elmegy! Ha egyébként jó az autó (lásd squiddy) akkor a valós km-rel is abszolút vállalható a prius.  Emlékezz vissza, Squiddy is azt mondja, hogy az ő kocsija 60-70 ekm-rel lenne a kereskedésben, mivel a prius-t nem 5 évre, 150 ekm-re tervezték! Sőt, általában a toyotákra is igaz ez.
Szóval én a priusnál is azt tartom, hogy az állapot, az előélet legyen a döntő. Egy toyotánál ez a fontos, illetve, hogy odafigyeljenek rá (ez látszik az állapotán) és időben megkapja a kellő szervizt.
Ugyanolyan megbízható lesz, mint egy fiatalabb. Ezt hidd el nekem, nem egy toyota van a családban, nem is a mostani az első és a baráti társaságban is van egy pár. Én meg néha-néha a hobby-m és az idióta maximalizmusom miatt a belvilágukat is látom, szóval tud jó lenni egy toyota 200 e km-nél is!
Az, meg, hogy vissza van tekerve, ha már így van, neked jó, mert te is úgy tudod tovább adni, hogy kevesebb a km benne.  ;) Sajnos itthon ez a divat, ez a fontos, akkor ezt kel adni. Te meg szervizeld a valós km-nek megfelelően, ha egyébként megfelel és örülj neki!
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 20:04:51 írta b.c. »

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3032 Dátum: 2011.03.21 21:02:55 »
Ma utánnanéztem ennek az autónak alvázszám alapján:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv.jbl-4592923
Németországból származik, de ami a durva 2010.03.15-én Németországban szervizelték és 174620km!!!! volt benne!
GRATULÁLOK nepperek!!
Ha valaki gondolkodik rajta az felejtse el! :nono:
Egyébként van pár bíztató darab csak ugye kicsit többet kéne áldozni a dologra, de szerintem megéri!!
Már meg ne haragudj, de ez butaság.
A Prius megfelelő karbantartással bizonyítottan, eddig 5-600 ekm-t biztosan elmegy! Ha egyébként jó az autó (lásd squiddy) akkor a valós km-rel is abszolút vállalható a prius.  Emlékezz vissza, Squiddy is azt mondja, hogy az ő kocsija 60-70 ekm-rel lenne a kereskedésben, mivel a prius-t nem 5 évre, 150 ekm-re tervezték! Sőt, általában a toyotákra is igaz ez.
Szóval én a priusnál is azt tartom, hogy az állapot, az előélet legyen a döntő. Egy toyotánál ez a fontos, illetve, hogy odafigyeljenek rá (ez látszik az állapotán) és időben megkapja a kellő szervizt.
Ugyanolyan megbízható lesz, mint egy fiatalabb. Ezt hidd el nekem, nem egy toyota van a családban, nem is a mostani az első és a baráti társaságban is van egy pár. Én meg néha-néha a hobby-m és az idióta maximalizmusom miatt a belvilágukat is látom, szóval tud jó lenni egy toyota 200 e km-nél is!
Az, meg, hogy vissza van tekerve, ha már így van, neked jó, mert te is úgy tudod tovább adni, hogy kevesebb a km benne.  ;) Sajnos itthon ez a divat, ez a fontos, akkor ezt kel adni. Te meg szervizeld a valós km-nek megfelelően, ha egyébként megfelel és örülj neki!

Már meg ne haragudj de szerintem meg az a butaság hogy egy ilyen tényen átsiklunk azzal hogy ez nem számít mert úgy is elmegy 300-400 ezer km-t!
Nem az a gondom hogy ennyi km van az autóban hanem hogy egyesek ennyire hülyének nézik az embert és ha én azt az autót megveszem azzal csak tovább erősítem egy undorító kamugép nepperben a tényt hogy ezaz ezt kell csinálni!!
 :naspang:  :censored:

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3033 Dátum: 2011.03.21 21:08:06 »
Egyébként a mi családunkban évek óta mindenki Toyotát vesz és soha senkinek nem volt semmi baja egyikkel sem, én pedig most adtam el a 2005-ös 1.4 D4D corollánkat hogy vehessek egy megbízható Priust!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3034 Dátum: 2011.03.21 23:56:49 »
Esetleg ha valakinek bármilyen infója lenne akár az autóról vagy a kereskedőről az jó lenne.
Kecskeméten egy helyről mernék csak Priust venni, onnan is csak akkor, ha jókat mondanak róla: az Izsáki úton van egy kereskedés, még szervizük is van, na onnan... ;) :D [rohog]
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3035 Dátum: 2011.03.22 08:28:08 »
GRATULÁLOK nepperek!!
Én is futottam bele gyakorlatilag egy majdnem ugyanilyen módon visszatekert Priusba. Ez a magyar valóság, el kell fogadni. Mindenesetre ha nem félsz a valós futástól, beszélj ennek a kocsinak a tulajával.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3036 Dátum: 2011.03.22 08:48:25 »
GRATULÁLOK nepperek!!
Én is futottam bele gyakorlatilag egy majdnem ugyanilyen módon visszatekert Priusba. Ez a magyar valóság, el kell fogadni. Mindenesetre ha nem félsz a valós futástól, beszélj ennek a kocsinak a tulajával.

Szia!
Véleményem szerint, ha valaki a valós kilométert, meg akarja saccolni, akkor évente 30 000 km-rel számoljon. Szerintem, közel valós adatot fog kapni. Nyugaton nem hétvégi autósok vannak, egyszerűen használják őket. A probléma gyökere a visszatekerésnél az, hogy a kötelező szervizek kiesnek, így nem történnek meg a fődarabcserék, esetleges ingyenes visszahívásokból kiesik a verda, és ott lehet a 3év + 160 000km garancia vesztés lehetősége is. De kieshet egy megvásárolható gondoskodás programból is. Általában Hollandia, Belgium, Franciaország területén taxiként használják, ami a km számot csak növeli. Láttam már magyar taxit is Priusban.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3037 Dátum: 2011.03.22 11:10:28 »
Leültem, egyessel!

Megjegyzem én csak arra utaltam, hogy a valóság akármit is látsz az a 170 ekm lesz, ami, ha már így van nem kell megijedni. Az meg hogy a nepper mit művel más kérdés, az is, hogy etikus-e.
Ja, meg hogy németországban is 30 % a visszatekert órák aránya.....

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3038 Dátum: 2011.03.22 14:08:29 »
Igazad van csak nagyon bosszant ez a nepper dolog!!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3039 Dátum: 2011.03.22 18:24:18 »
Leültem, egyessel!

Megjegyzem én csak arra utaltam, hogy a valóság akármit is látsz az a 170 ekm lesz, ami, ha már így van nem kell megijedni. Az meg hogy a nepper mit művel más kérdés, az is, hogy etikus-e.
Ja, meg hogy németországban is 30 % a visszatekert órák aránya.....
Ezzel meg kell barátkozni, ha zavar, ha nem ezek tények.
Vigasztaljon az a tény is, hogy a legrosszabbul az járt, aki bár biztos km-rel, de újonnan vette. Ők már 3-4 millát buktak. Te ennyit nem fogsz, akármelyiket veszed!
Én történetesen tudom, hogy az én kocsim 3 éve 8,6 mFt volt! Rettenetes.
Egész egyszerűen ezt az autót nem szabad újonnan, megvenni, mert szívfájdalom ide-vagy oda, annyit nem ér.
Viszont a mostani 3-4 éves használtan áron kb 3,5 milláért cserébe nincs jobb vétel, akinek ezek a méretek bepasszolnak. Én még azt is meg merem kockáztatni, hogy autópájára is, nem csak városba!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3040 Dátum: 2011.03.22 18:44:23 »
Leültem, egyessel!

Megjegyzem én csak arra utaltam, hogy a valóság akármit is látsz az a 170 ekm lesz, ami, ha már így van nem kell megijedni. Az meg hogy a nepper mit művel más kérdés, az is, hogy etikus-e.
Ja, meg hogy németországban is 30 % a visszatekert órák aránya.....
Szia!

Alaapjá
Ezzel meg kell barátkozni, ha zavar, ha nem ezek tények.
Vigasztaljon az a tény is, hogy a legrosszabbul az járt, aki bár biztos km-rel, de újonnan vette. Ők már 3-4 millát buktak. Te ennyit nem fogsz, akármelyiket veszed!
Én történetesen tudom, hogy az én kocsim 3 éve 8,6 mFt volt! Rettenetes.
Egész egyszerűen ezt az autót nem szabad újonnan, megvenni, mert szívfájdalom ide-vagy oda, annyit nem ér.
Viszont a mostani 3-4 éves használtan áron kb 3,5 milláért cserébe nincs jobb vétel, akinek ezek a méretek bepasszolnak. Én még azt is meg merem kockáztatni, hogy autópájára is, nem csak városba!
Szívemből szóltál!
Ha belegondolunk, 25°Áfa+regisztrációs dij+üzembe helyezési költségek, amit abban a pillanatnat elveszít, amikor kigurul a kapun.
Az értéke 7 év alatt harmada alatt lesz, állapottól függően.
A használt jó állapotú valóban jó vétel.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3041 Dátum: 2011.03.22 21:10:01 »
Szvsz nem kell annyira kiakadni a visszatekert Priusokon, hiszen nyilvánvaló hogy a kereskedésekben lévők zöme az. Olyan sok irreálisan kevés km-t futott Prius nincs még egy országban Európában, mint nálunk. Persze nincs kizárva, hogy tiszta előéletű Prius kapható egy neppernél, de a mellékelt ábrák nem igazán ezt mutatják.
Már nem vitázom azokkal akik érdeklődnek és egyből azt mondják, hogy sokat futott a 2005-ös Prius, az ilyenek nincsenek tisztában a Priusok tartósságával nem ismerik igazán a típust. (De akkor meg minek vesz ilyet? :hmmmm:)
Today, tomorrow and after tomorrow!

horipeti15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3042 Dátum: 2011.03.22 21:32:05 »
Szvsz nem kell annyira kiakadni a visszatekert Priusokon, hiszen nyilvánvaló hogy a kereskedésekben lévők zöme az. Olyan sok irreálisan kevés km-t futott Prius nincs még egy országban Európában, mint nálunk. Persze nincs kizárva, hogy tiszta előéletű Prius kapható egy neppernél, de a mellékelt ábrák nem igazán ezt mutatják.
Már nem vitázom azokkal akik érdeklődnek és egyből azt mondják, hogy sokat futott a 2005-ös Prius, az ilyenek nincsenek tisztában a Priusok tartósságával nem ismerik igazán a típust. (De akkor meg minek vesz ilyet? :hmmmm:)

Ilyenek!! :no:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3043 Dátum: 2011.03.23 17:48:45 »
Úgy gondolom, hogy érdemes megnézni azon országok prius felhozatalát, ahonnan importálják az autókat. Németország, Olaszország, Francia, Belgium, stb.
Ott meg lehet nézni, hogy mennyiért, mit lehet kapni. Arra még rá kell rakni a regadót, meg a megéri faktort és rögtön látszik a valóság.
Jobb belenyugodni, hogy nincs olyan, hogy EU-ból behozott és 170 ekm alatti és törésmentes is! Annak ott is van gazdája! Ők sem hülyék! Valamelyik a kettő közül kell, hogy egy nyugat európai ember kiadjon egy olyan kocsit a kezéből, amiért jó sok pénzt fizetett. Mert ez a gép, azért nyugatabbra sem a hétköznapi nép autója volt.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3044 Dátum: 2011.03.24 08:33:37 »
Jobb belenyugodni, hogy nincs olyan, hogy EU-ból behozott és 170 ekm alatti és törésmentes is!
Teljesen egyetértek! :flowers: