Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368626 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1980 Dátum: 2010.09.11 11:43:53 »
DPF: igy legalabb csak a nanomeretu korom kerul levegobe, ami sokkal de sokkal rosszabb mintha jonne minden, mert a nagyobb szemcsekhez a nanomeretu hozza tud tapadni es kiulepedni.
Nem igaz, hogy a diesel ne lenne kornyezetszennyezobb. Magasabb NOx, magasabb CO, magasabb SOx.  Allj be egy diesel autoval es egy benzinessel garazsba, szallj ki es rogton erzed is mirol beszelek!
Tavaly teszteltek Peugeot dizel hibrideket 207-esben talan (azauto.hu-n talan meg fennt van).
Igy ahogy mondod, varosban a villanymotor kerul eloterbe: ergo a diesel nem tud annyival sokkal kevesebbet enni mint egy Atkinson benzines.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.11 11:48:40 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1981 Dátum: 2010.09.11 11:47:57 »
Egyébként tuttommal a diesel se környezetszennyezőbb mint a benzin, csak más a károsanyagkibocsájtás. A koromra meg ott részecskeszűrő.

Anyám... Hát működik a marketing, az biztos.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1982 Dátum: 2010.09.11 12:04:12 »
Egyébként tuttommal a diesel se környezetszennyezőbb mint a benzin, csak más a károsanyagkibocsájtás. A koromra meg ott részecskeszűrő.

Anyám... Hát működik a marketing, az biztos.

Tudod az átlagembert a következők érdeklik:
Olcsó,de legalábbis reális legyen az ára.--drágál!
Kevesebbet fogyaszon----ugyan ott van mint egy kis diesel
Környezetbarát legyen---- ez is szennyezi alevegőt
Ezekben tehát a mai hibridek nem érnek el áttőrő sikert.
Nem véletlen hogy pl Ausztriában évekig több dieselt adtak el mint benzinest.
A Hibridnek sincs jelentős vásárlóköre (ott összesen 3559 db van) pedig környezettudatosabbak mint mi (Forrás: AZ auto  augusztusi száma)
Remélem ha kiprobáltam egyetr megváltozik a véleményem, ha fegeteges élmény lesz :yes:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1983 Dátum: 2010.09.11 12:12:10 »
Szépen kérlek még1x. Fejezd be ezt a szokásos "hibridfikázást", mert látszik hogy lövésed nincs a témában és baromi unalmas. Köszönöm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1984 Dátum: 2010.09.11 20:20:16 »
Szépen kérlek még1x. Fejezd be ezt a szokásos "hibridfikázást", mert látszik hogy lövésed nincs a témában és baromi unalmas. Köszönöm.


Az a durva, hogy fogalma sincs hogy működik, még csak állni sem állt mellette nem hogy vezette, de ő biza tudja.
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1985 Dátum: 2010.09.12 00:32:57 »
Tudod az átlagembert a következők érdeklik:
A Prius nem az átlagembereknek készül. ;)
Olcsó,de legalábbis reális legyen az ára.--drágál!
Az Avensis is az.
Kevesebbet fogyaszon----ugyan ott van mint egy kis diesel
Akkor nem fogyaszt keveset?
Környezetbarát legyen---- ez is szennyezi alevegőt
Jobb ha tudatosítod magadban, hogy a villanyautók is. Az áramot nagyrészt még mindig foszilis energiahordozókból nyerik.  :hug:
Ezekben tehát a mai hibridek nem érnek el áttőrő sikert.
Nem véletlen hogy pl Ausztriában évekig több dieselt adtak el mint benzinest.
A Hibridnek sincs jelentős vásárlóköre (ott összesen 3559 db van) pedig környezettudatosabbak mint mi (Forrás: AZ auto  augusztusi száma)
Remélem ha kiprobáltam egyetr megváltozik a véleményem, ha fegeteges élmény lesz :yes:
Nem lehet, hogy az Osztrákok leszarják a környezetszennyezést, ha megspórolhatnak 50Ft-ot? Szerintem akkor is Dízelt vennének, ha nem lenne részecskeszűrő. És úgy álltalában az emberek többségénél sokkal előrébb áll az, hogy mennyiért kell majd bele havonta tankolni, mint az, hogy mennyire környezetszennyező.
Nem kell szeretni a hibrideket, de igaza lehet a Toyotának abban, hogy ez egy jó átmenet a villany autók felé.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1986 Dátum: 2010.09.12 03:34:40 »
Hibridet érteni kell, nem megy mindenkinek.
Ne tegyetek szemrehányás ezért ember társaitoknak!
(ez szép volt)

autoworld.partner

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1987 Dátum: 2010.09.12 07:46:03 »
A diesel sem fogyaszt kevesebbet, érdemes megnézni a www.spritmonitor.de oldalt, és hasonlítgatni. Amúgy saját tapasztalat E90 320D BMW kb. 20000km, nagy átlag fedélzeti szerint 6l/100km, lemérve többször is 5decivel több a valós. Most Prius II-t használok, a fedélzeti,mérések alapján úgy hogy sokat megyek országúton átlag 5.3l/100km, szóval 1,2l/100km van a két autó között. A városi forgalomban pedig verhetetlen!!!! Ja és nem kormol.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1988 Dátum: 2010.09.12 10:52:43 »
Meg ugye miert hasonlitja mindenki kisdizelhez? Az uj mar tenyleg akkora mint az Ave. Jarj el a 2.0 dizel Ave-val a Pesti dugoban 5 liter alatt ;) "Ha' nem fog nekik sikerulni "  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1989 Dátum: 2010.09.12 16:41:48 »
Gondolod, hogy kissebb? nem lehet hogy csak magas azért néz ki kicsinek, rövidnek?
Egyébként meg hasonlóan kombis egyterüs és ezért nagyon jól pakolható kell hogy legyen.
Nézd meg ezt a képet, szinte nincs csomagtartója ( a Jazz-é meg 340 körül van):
Megeszem a kalapom, ha ez a kep a Yaris VErso belsejet abrazolja!!! Nezd meg a kulso kepeket, teljesen mas a hatso ablak, mashol vannak az ulesek. Ez a kep sztem az IQ belsejerol keszult  ;)
Pontosan. El vannak kutyulva a képek a galériában, csak az első kettőn van a Verso-S; a harmadik és a negyedik egy IQ belterét ábrázolja, az ötödiken meg egyenesen egy Aygo műszerfal van  :sorcerer: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1990 Dátum: 2010.09.12 16:50:24 »
Szépen kérlek még1x. Fejezd be ezt a szokásos "hibridfikázást", mert látszik hogy lövésed nincs a témában és baromi unalmas. Köszönöm.
Azért mert szkeptikus/tájékozatlan (ebben), még nem kell lehurrogni szerintem  :szemez: ... Nem volt sértő amit írt, vitatkozni pedig szabad.

Az ő ellenérvei amúgy pont hogy a tipikus átlag ellenérvek, és szvsz a felvilágosítás/magyarázat hasznosabb lehet mint ez a "nincs igazad úgyhogy hagyd abba" hozzáállás  ;) ...

Mit lát az átlagos autóvásárló, ha nem ismeri a Priust és csak az adatok alapján ítél? Hogy adott egy kompakt méretű autó ami annyiba kerül mint egy középkategóriás; amit mega-takarékosnak hirdetnek, miközben nála jóval egyszerűbb technikájú (dízel) autók ugyanolyan takarékosak. A pénzről van szó, ami azért, valljuk be, a legtöbb ilyen racionális kérdésben (mint az autó-kérdés is) a No.1 perdöntő szempont a legtöbb ember számára. Nem kell ezen  csodálkozni és pláne nem bosszankodni  :) ... El kell mondani, hogy erre a két fő "problémára" mi a válasz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1991 Dátum: 2010.09.12 18:37:10 »
Ez is egy szempont. Viszont itt én a Priusról szeretnék olvasni és beszélgetni, nem pedig az egyéb dízel "alternatívákról". Nem mondtam, hogy sértő lenne, csak unalmas. Ráadásul ha venné a fáradtságot és akár itt a topikban visszaolvasna, megtalálná minden kérdésére a választ. Nekem meg elment a kedvem a "hittérítéstől", nem fogom századszor is leírni ugyanazt. Bocsánat.

A gond ott van, hogy még az átlagfogyasztást sem tudják a dízelek, kivéve az 1.4D4D E12-t és a gyengébbik 1.5dci Megane-t (egy 2004-es PII-t feltételezve), nemcsak a városi fogyasztást. Viszont ezek meg 20-25LE-vel gyengébbek. Plusz a kombi kiviteleket kivéve a Prius jelentősen nagyobb, utóbbiaknál csak az utastér. Na de végülis ezt te pontosan tudod, ahogy az automata váltó kényelmét, a sokkal zöldebb működést, stb, stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1992 Dátum: 2010.09.13 11:20:34 »
Én vágom, nem is rólam van szó  :) ... Azt is megértem ha unod a sokszori leírást (én is gyakran unom), dehát ez van, ez elég természetes, hogy ha valaki újonnan érkezik, az leírja a gondolatait, kétségeit stb. Nem muszáj rá válaszolni, de leszólni sem kell szerintem, mert ez elég frusztráló lehet egy új felhasználó számára.

Fogyasztás... Az aktuális kompakt típusok kisebb dízelmotoros változatai, főleg a takarékosságra trimmeltek mint pl. a Golf 1.6 TDI BlueMotion, simán hozzák a Prius értékeit. Átlagban. A Priust egy területen nem tudják utolérni: városban. Dehát ezt is lerágtuk már, és nem is a vitafelújítás szándékával írom, mert számomra pl. már önmagában véve az egy komoly érv, hogy a Prius benzines létére nem eszik többet, mint ezek a dízelek. De ha jön xy átlagakárki és megnézi az átlagfogyasztást, akkor azt látja, hogy jaaa, hát az Auris 1.4 dízel sem eszik többet mint a Prius, akkor mit papolnak itt takarékosságról satöbbi... Nem azt mondom hogy ezt én is ugyanúgy gondolom, de megértem a logikájukat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1993 Dátum: 2010.09.13 14:23:15 »
A fogyasztást szvsz korosztályon belül érdemes hasonlítgatni. Tehát a mostani dízelek mellé a HSD Aurist és a PIII-at illő tenni. Ezért írtam, hogy a PII átlagfogyasztását kb. az a két modell tudta, 2004 környékén.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1994 Dátum: 2010.09.13 14:27:10 »
Ja és ha már itt tartunk, azért szép belépő volt ebbe a topikba, hogy "értelme semmi, a dízelek is ugyanezt tudják". Hányan köszöntenek be úgy mondjuk az Avensis topikba, hogy srácok, adjátok el a xarotokat, mert ezt a Corollám is tudja csak jobban? Szóval tudom, hogy kicsit túlreagálom, de őszintén semmi kedvem tengerbe vizet hordani, széllel szemben h.gyozni, stb. Sorry... :flowers: :)