Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7093874 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54225 Dátum: 2023.12.31 20:47:07 »
BÚÉK mindenkinek, legyen szebb és jobb év, mint amilyennek kinéz és amilyen az idei volt!
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Beszélgessünk
« Válasz #54227 Dátum: 2024.01.12 15:49:29 »
Tegyük a kezünket a szívünkre, én se szoktam elolvasni az ASZF-et meg semmi hasonlót... - viszont, ha lenne egy pótdíjam, amit rendezni akarok, arról azért valamit írásos formában biztosan kérnék, amiben leírják, hogy igen, ezennel eltörölték a pótdíjamat, vagy hogy a fizetés végett megszűnt a tartozásom. Mert onnantól fogva van valami a kezedben, főleg ha pecsét és dátum is van rajta... verjék csak le a Micikén.  :D

Gondolom direkt lett ilyen az ASZF, tudják, hogy nem olvassa senki, így abba el lehet rejteni, hogy az éves matrica megvásárlása magában nem mentesít a pótdíj megfizetése alól.
A körülöttük lévő, normális, európai országok közül biztosan csak nálunk, Magyarisztánban van ez így.  :hug:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54229 Dátum: 2024.01.15 12:22:45 »
Tegyük a kezünket a szívünkre, én se szoktam elolvasni az ASZF-et meg semmi hasonlót... - viszont, ha lenne egy pótdíjam, amit rendezni akarok, arról azért valamit írásos formában biztosan kérnék, amiben leírják, hogy igen, ezennel eltörölték a pótdíjamat, vagy hogy a fizetés végett megszűnt a tartozásom. Mert onnantól fogva van valami a kezedben, főleg ha pecsét és dátum is van rajta... verjék csak le a Micikén.  :D

Gondolom direkt lett ilyen az ASZF, tudják, hogy nem olvassa senki, így abba el lehet rejteni, hogy az éves matrica megvásárlása magában nem mentesít a pótdíj megfizetése alól.
A körülöttük lévő, normális, európai országok közül biztosan csak nálunk, Magyarisztánban van ez így.  :hug:
Hát nem tudom, ha megbüntetnek, mert valami ok miatt elfelejtek matricát venni - mint ahogyan történt is ilyesmi pár éve -, akkor az első dolgom elolvasni az ÁSZF-et, hogy nem lehetne-e valami mentő körülményre hivatkozva megúszni a büntetést.
Alap jogi szabály, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól.
Amúgy nem vennék éves matricát csak amiatt, hogy ne kelljen büntetést fizetni.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Beszélgessünk
« Válasz #54230 Dátum: 2024.01.15 13:25:18 »
60 napon innen még nem éri meg, de ha 60 napon túl rendezed a pótdíjat, akkor viszont kb 1,5 db éves matricát is vehetnél már az összegből.

Meg eleve nehéz dolog 1 évre előre (meg)tervezni, hogy fog-e kelleni XY vármegyébe autóval menned vagy ha netán olcsóbbra jön ki csak mondjuk 3-4 db megyei éves matrica vásárlása, mert csak arrafelé vannak rokonok, barátok, stb, akiket látogatni kell majd.

Nekem pl éves matricám van/volt az Avensisen, de pl Vas, BAZ, Szabolcs-Sz.B-. vagy Győr-Moson-Sopron megyében egyszer sem jártam 2023 folyamán - de persze ha netán úgy adódott volna, akkor nem kellett volna azon agyalni, mit is kellene venni vagy éppen mi éri meg jobban.

Az a gáz itthon, főleg összehasonlítva a környező országokkal, hogy indokolatlanul baromi drága nálunk a matrica minden fajtája, az éves esetében egy havi átlag nettó kereset 1/5-e simán kb. És akkor még ugye fizesd a teljesítmény adót, tankold a drága adókkal sújtott üzemanyagot, kössél egyre dráguló kötelező biztosítást, és akkor még 1 métert se mentél a kocsival...  :hmmmm: :whistling: :no:

Szerintem ha 10-12e Ft lenne az éves matrica, mindenki megvenné szépen, mert az még egy vállalható összeg - főleg 1 teljes évre levetítve.
De hát ugye ahol már 4-5 Mrd Ft-ba kerül 1 km útpálya megépítése, miközben a szomszédoknál kijön még 1 Mrd Ft-ból is ugyanez a művelet, akkor valóban sz@rrá kell szívatni és adóztatni a szerencsétlen autóst, hogy valami visszajöjjön a haveroknak leosztott pénzekből "kiadásokból".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54231 Dátum: 2024.01.15 15:21:17 »
Mivel kb 9 éve éves matricával közlekedek, így már nem merem nem megvenni, pedig már valószínű felesleges (olcsóbban jönnék ki néhány megyeivel). Annyira megszoktam, hogy nem foglalkozom vele, hogy nagy eséllyel akkor sem vennék, ha esetleg kellene máshova.
Így inkább megveszem.
Amikor a kék T27-ből átültem a fehérbe (azon volt matrica, a kéken nem, mert minek) és vittem szervizbe Szombathelyre, simán 2x végigmentem a fizetős M86-on, anélkül, hogy leesett volna, hogy nincs matrica azon.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54232 Dátum: 2024.01.15 18:57:13 »
(...)
De hát ugye ahol már 4-5 Mrd Ft-ba kerül 1 km útpálya megépítése, miközben a szomszédoknál kijön még 1 Mrd Ft-ból is ugyanez a művelet, akkor valóban sz@rrá kell szívatni és adóztatni a szerencsétlen autóst, hogy valami visszajöjjön a haveroknak leosztott pénzekből "kiadásokból".
Most már kicsit több is 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54233 Dátum: 2024.01.15 19:59:34 »
Én még sosem vettem éves matricát, és sosem érte volna meg. Nyilván van olyan, akinek megéri, nem vagyunk egyformák, de a fordítottja is létezik. Egy évben még sosem volt kettőnél több előre nem tervezett autópályás utam, amúgy általában 3, kivételes esetben 4 megyei matrica lefedi a szükségleteimet. (És 9-nél éri meg az éves.)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Beszélgessünk
« Válasz #54234 Dátum: 2024.01.17 11:40:24 »
Fura dolog ez, mert most aztán elszálltak az árak, és mintha az éves felé nyomnák az embert.
1 hónapos matrica 10560 Ft?  :eek: :hmmmm:

Veszel 5 ilyet, és máris megvan az éves matrica ára, ami a legkisebb mértékben emelkedett.
Viszont ha tudod előre, és valóban nem fogsz 8 megyénél többet érinteni (a 19-ből) adott évben, akkor jobban megéri megvenni az éves megyei matricákat.

"Régi szép időkben", bár azért annyira nem volt az olyan régen a 2000-es évek elején  ;) talán 3000 valahány Ft volt a matrica, és emlékszem még be is kellett ragasztani a szélvédő belső oldalára jól látható helyre - ami aztán szépen megkötött, és néha csak kínkeservesen akart lejönni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54235 Dátum: 2024.01.18 07:32:53 »
kedves cartársak,
reggel a feleségemnek hibaüzenetet dobott a prius, ég a műszerfalon pár lámpa, nem indul, viszont kikapcsolni sem tudja.
vajon az akkumlátor merült le ilyen furán, nincs ötletetek?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54236 Dátum: 2024.01.18 17:34:27 »
A fb-on gyorsabban választ kapsz. Igaz, egy-két fikázással együtt...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54237 Dátum: 2024.01.18 21:44:24 »
kedves cartársak,
reggel a feleségemnek hibaüzenetet dobott a prius, ég a műszerfalon pár lámpa, nem indul, viszont kikapcsolni sem tudja.
vajon az akkumlátor merült le ilyen furán, nincs ötletetek?
Jó esély van rá. Nekem magához tért, amikor bebikáztam. Ki lehetett kapcsolni, utána be is indult normálisan - még mindig bikáról. Az akku feltöltése után teszi a dolgát. (Asszony töltés nélkül hallgatta rádiót az amúgy is cellazárlatos akkuról.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54239 Dátum: 2024.01.27 00:42:48 »
Én nem állok ilyen rosszul még, most kb. 10.000 km után fogyott el 1 liter motorolaj.
music