Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1159497 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #570 Dátum: 2004.11.02 14:52:45 »
Ember nem hallja, legfeljebb  vámpír beütésűek, lásd denevér. Delfinek meg nincsenek az útszegélyén momentán..... :-)

1/2retéve a viccet, 1 hete láttam a Tecsóban olyan 3-400 HUF-ba fáj egy pár, igaz tajvani műanyag fekete. Láttam fémból is csili-vilit, igaz autósboltba, lecsatolhatót, csak a tartó maradt fent kocsimosás idejére, de 2E HUF körül volt pár éve.... A ragasztós műanyag feltételét követően el lehet felejteni az autómosót!!!

Ha lelopod az avataromat és kinagyítod, akkor a lökhárító oldalán (sárvédő alatti rész) lévő fekete paca a vadriasztóm! :idea:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #571 Dátum: 2004.11.02 15:41:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tecsóban olyan 3-400 HUF-ba fáj egy pár, igaz tajvani műanyag fekete. Láttam fémból is csili-vilit, igaz autósboltba, lecsatolhatót, csak a tartó maradt fent kocsimosás idejére, de 2E HUF körül volt pár éve.... A ragasztós műanyag feltételét követően el lehet felejteni az autómosót!!!

Ha lelopod az avataromat és kinagyítod, akkor a lökhárító oldalán (sárvédő alatti rész) lévő fekete paca a vadriasztóm! :idea:


Köszi az infót. Csak azért veszek műanyagot, hogy a mosót egy lusta percemben ki ne próbáljam :lol:  :lol:

Figyuzzatok. Esőbe is műxik a kütyü? Az ember azt gondolja, hogy az esővíz kimosódik, de a jó kis IFA által felvágott mocsok.... kis eséllyel távozik a kis sípból és még nem is hallom, hogy most jó-é, vagy nem. Tehát valami jó kis helyen kellene elgondolkodni.....
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #572 Dátum: 2004.11.02 16:21:23 »
Idézet
A ragasztós műanyag feltételét követően el lehet felejteni az autómosót!!!

Nekem ilyen problémám sincs!  :lol: Bár amúgy sem viszem soha mosóba!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #573 Dátum: 2004.11.02 22:56:51 »
Homashita, van átlátszó műanyagból is, belefújva megszólal, minél erősebben fújtam, annál magasabb hangon. elvileg 60-fölött hatásos, legalábbis a leírás szerint.


Meglássuk :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #574 Dátum: 2004.11.03 08:07:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Homashita, van átlátszó műanyagból is, belefújva megszólal, minél erősebben fújtam, annál magasabb hangon. elvileg 60-fölött hatásos, legalábbis a leírás szerint.


A zalaegerszegi tuskóba nem volt semmilyen :cry: , de még az intersparba sem, ami viszonylag nagynak számít itt. :cry:

....és, hogy a fizetett reklámozók ne haragudjanak meg rám: Inter Fruct, METRO, CORA, COOP, stb :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #575 Dátum: 2004.11.08 07:52:56 »
Hétvégén megejtettem a kerékcserét, a leszedett kf felniket szépen lemostam. Iszonyat mennyiségű olajos-fékporos dzsuva rakódott rá tavasz óta a belső részen, ahová felszeretl állapotban kézzel képtelenség benyúlni. A szomszédtól kaptam ipari tisztítószert, azzal estem neki. Nem hittem a szememnek: úgy működött a dolog, mint a Pur reklámban az odakozmált tepsi - végighúztam a szivacsot és a fekete szutyok alól felragyogott az ezüstöt felni!  :lol: Pedig a víz ráadásul hideg volt...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #576 Dátum: 2004.11.15 23:13:07 »
Idézetet írta: "Tamás69"
...viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas,  mind-mind menekülni fog  a közelemből :)


Nem akarok ünneprontó lenni  :roll:  ... De az AutoBild szerint semmit nem ér , valóban kiad ugyan valami hangot , de szakértők szerint ez gyakorlatilag semmilyen hatással nincs az állatokra  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #577 Dátum: 2004.11.15 23:16:46 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
A ragasztós műanyag feltételét követően el lehet felejteni az autómosót!!!

Nekem ilyen problémám sincs!  :lol: Bár amúgy sem viszem soha mosóba!


Jól is teszed . Én most , a Carina 10 ezres felpolíroztatása után fogadtam meg végképp , hogy gépi mosóba soha többet !!! A fényezés halálos ellensége  :!:  A szaki , aki csinálta , is alátámaszotta ezt - hozzátéve , hogy voltaképpen saját maga ellen beszél , mert ha az emberek nem járnának gépi mosóba , neki sokkal kevesebb lenne a munkája  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #578 Dátum: 2004.11.15 23:18:23 »
Idézetet írta: "whis"
Hétvégén megejtettem a kerékcserét, a leszedett kf felniket szépen lemostam. Iszonyat mennyiségű olajos-fékporos dzsuva rakódott rá tavasz óta a belső részen, ahová felszeretl állapotban kézzel képtelenség benyúlni. A szomszédtól kaptam ipari tisztítószert, azzal estem neki. Nem hittem a szememnek: úgy működött a dolog, mint a Pur reklámban az odakozmált tepsi - végighúztam a szivacsot és a fekete szutyok alól felragyogott az ezüstöt felni!  :lol: Pedig a víz ráadásul hideg volt...


Némelyik ilyen tisztítószer döbbenetesen hatékony - a szerelő ismerősöm is már régóta kapacitál , hogy próbáljam ki a valamelyik haverje által forgalmazottat - talán hamarosan meg is teszem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #579 Dátum: 2004.11.17 13:50:45 »
Még nem vitt rá a lelkierőm, hogy nekiessek, így csak pihengetnek a felnik a polcon, szépen kettő-kettő egymáson....
Brigecol van odahaza, lehet, hogy azzal esek neki. Tudja-e valaki, hogy a gumit megeszi a Brigecol? Bár annak már úgyis mind1, mert leszaladt teljesen, ráadásul az egyik az oldalán kordszálszakadásos (hála a gödröknek), így a kocsi alá semmiképpen nem teszem már fel...

Az az igazság, hogy feltéve nem látszott, a belső oldalán dudorodott ki.  :!:  :!: Eléggé leizzadtam, amikor átszerelték a téligumit. Az első keréken volt és a pályán bizony-bizony nem mindíg 130-al mentem..... Rossz belegondolni, hogy kilóötvennél a bal első elszáll...... Brrrr.... Pedig eléggé gyakorlott sofőr vagyok...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #580 Dátum: 2004.11.17 14:22:23 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Az az igazság, hogy feltéve nem látszott, a belső oldalán dudorodott ki.  :!:  :!: Eléggé leizzadtam, amikor átszerelték a téligumit. Az első keréken volt és a pályán bizony-bizony nem mindíg 130-al mentem..... Rossz belegondolni, hogy kilóötvennél a bal első elszáll...... Brrrr.... Pedig eléggé gyakorlott sofőr vagyok...
Gyakoroltad már a durrdefekteket?? Ott szerintem minimum egy Schumi kell, hogy megúszd a bajt. Mondj el gyorsan 10 mi atyánkot.
Üdv: Kishaver 74

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #581 Dátum: 2005.02.01 15:08:02 »
Ez a téma kicsit elsüllyedt.  :wink:  Nem ápolja senki a kocsiját télvíz idején?
Le akartam kenni a gumirészeket a frissen beszerzett glicerinel, de közben rájöttem, hogy előtte illő lenne lemosni és nem a koszra rákenni. Mivel erősen fagyott a hétvégén, elmaradt a pácolás. (Meg ecsetet se találtam a felkenéshez)  :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #582 Dátum: 2005.02.01 23:20:24 »
Idézetet írta: "whis"
Ez a téma kicsit elsüllyedt.  :wink:  Nem ápolja senki a kocsiját télvíz idején?
Le akartam kenni a gumirészeket a frissen beszerzett glicerinel, de közben rájöttem, hogy előtte illő lenne lemosni és nem a koszra rákenni. Mivel erősen fagyott a hétvégén, elmaradt a pácolás. (Meg ecsetet se találtam a felkenéshez)  :roll:
 8)


Én karácsony után, amikor azok a kellemes tavaszias hőmérsékletek voltak lemosattam, gyakrabban nem akarom, mert elkopik :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #583 Dátum: 2005.02.02 01:28:36 »
Idézetet írta: "whis"
Ez a téma kicsit elsüllyedt.  :wink:  Nem ápolja senki a kocsiját télvíz idején?

Én nem nagyon... :oops:  :oops: A múlt héten már rettentő koszos volt, de a hétfői vizes hó egész jól lepucolta :P
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #584 Dátum: 2005.02.02 07:16:36 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Én karácsony után, amikor azok a kellemes tavaszias hőmérsékletek voltak lemosattam, gyakrabban nem akarom, mert elkopik :)

Én is akkor mosattam!  :lol:  Eddig egész jól bírta, a héten kezd erősebben szürkülni az oldalcsík alatti rész  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety