Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579688 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8430 Dátum: 2014.09.07 09:58:59 »
tényleg szórakoztató, gratulálok. már majdnem ott tartasz, mint kányádi és kölcsey együtt   :lol:
legközelebb, ha esetleg lehetne, megpróbálhatnál beleszőni mondjuk egy hőtechnikai okfejtésbe néhány idézetet, teszem azt, az ómagyar mária siralomból  :lol:
egyébként, csak a miheztartás végett: magyar alkalmazott vagyok, ha már ez nem derült ki a számodra eddig
Off.
Aligha hiszem hogy az lenne, hogy ezt külön magyarázni kell, a2. kiemelés tükrében, pláne!!!
Annál inkább indokolatlan számomra az értetlenkedés és idegenkedés az irodalmi magyar nyelv igen kivonatos használatával szemben a 2. kiemelés minőségjelzőjével nyomatékosítva. Az tudandó, hogy tulajdon nevek nagybetűvel kezdendők. Szóval akkor most miheztartás??
On
Bocs Trotter Főni, megszólíttattam, ezért ragadott el az alkotó hév. (még jó, hogy nem a soroksári, v. a gödöllői) :D

Magam részéről maradok a 98-sa oktánszámú motorbenzin használatánál, mert az olajcsere (Eneos Sustina 5W30) olyan meggyőzően alakult a tüzelőanyag fogyasztás az általam hajtott vasmusztángom esetén. Nyilván nem egy tanknyi mennyiség elégetése után leszűrt vélemény. A többszöri emelés ellenére a maglódi fosankúton a legolcsóbb a hálózaton belül, 412 Ft/l egységáron.   
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.07 10:07:53 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8431 Dátum: 2014.09.07 10:24:38 »
Én 408.9-ért tankoltam a megszokott kagylós kutamon a 95-ös literjét.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8432 Dátum: 2014.09.07 10:28:08 »
Én 408.9-ért tankoltam a megszokott kagylós kutamon a 95-ös literjét.
A fosanon 402 uott (Maglód) a 95-ös.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8433 Dátum: 2014.09.07 10:31:02 »
Köszi, de egyelőre maradok a kagylósnál, láttam Dallas kúton is 403-as árat, de nem kértem abból sem.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8434 Dátum: 2014.09.07 12:00:21 »
Off.
Aligha hiszem hogy az lenne, hogy ezt külön magyarázni kell, a2. kiemelés tükrében, pláne!!!
Annál inkább indokolatlan számomra az értetlenkedés és idegenkedés az irodalmi magyar nyelv igen kivonatos használatával szemben a 2. kiemelés minőségjelzőjével nyomatékosítva. Az tudandó, hogy tulajdon nevek nagybetűvel kezdendők. Szóval akkor most miheztartás??
On
Bocs Trotter Főni, megszólíttattam, ezért ragadott el az alkotó hév. (még jó, hogy nem a soroksári, v. a gödöllői) :D

Magam részéről maradok a 98-sa oktánszámú motorbenzin használatánál, mert az olajcsere (Eneos Sustina 5W30) olyan meggyőzően alakult a tüzelőanyag fogyasztás az általam hajtott vasmusztángom esetén. Nyilván nem egy tanknyi mennyiség elégetése után leszűrt vélemény. A többszöri emelés ellenére a maglódi fosankúton a legolcsóbb a hálózaton belül, 412 Ft/l egységáron.   

OFF

A tulajdon nevek nagybetűvel kezdendők, csakhogy az említett szövegkörnyezetben a "magyar" nem tulajdonnév, hanem jelző/melléknév, így kis betűvel írandó. Persze, csak akkor, ha egyáltalán erről a szóról szólt a megjegyzésed.

Kicsit úgy érzem, hogy én indítottam el a "vitát", pedig én hangsúlyoztam, hogy majd megpróbálom megérteni a szózsonglőrködést, és nem kívántam, hogy bárki változtasson a stílusán. Emellett azonban látható, hogy másnak is feltűnt a hozzászólások nehezen érthetősége, még ha azok irodalmi mivolta szépségesnek tűnhet is. Én eléggé "tájszólásos" vidékről származom, de írásban ott is (iskolában is) úgy írtuk, ahogyan a nyelvtan szabályai előírták, még akkor is, ha egyébként élőszóban nem úgy használtuk.

ON

Az üzemanyagokkal kapcsolatban annyit tapasztalok, hogy a prémium gázolajjal jóval ritkábban történik kén-regenerálás, tehát nagy eséllyel valóban kevesebb a kén benne. (OMV tüzelőanyagról beszélünk) ...bár...most épp MOL-os prémium van benne, mert úgy jött ki a lépés...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8435 Dátum: 2014.09.07 17:54:26 »
Szokás szerint ismét bejelentem: törölni fogok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8436 Dátum: 2014.09.07 22:10:06 »
OFF

A tulajdon nevek nagybetűvel kezdendők, csakhogy az említett szövegkörnyezetben a "magyar" nem tulajdonnév, hanem jelző/melléknév, így kis betűvel írandó. Persze, csak akkor, ha egyáltalán erről a szóról szólt a megjegyzésed.

Kicsit úgy érzem, hogy én indítottam el a "vitát", pedig én hangsúlyoztam, hogy majd megpróbálom megérteni a szózsonglőrködést, és nem kívántam, hogy bárki változtasson a stílusán. Emellett azonban látható, hogy másnak is feltűnt a hozzászólások nehezen érthetősége, még ha azok irodalmi mivolta szépségesnek tűnhet is. Én eléggé "tájszólásos" vidékről származom, de írásban ott is (iskolában is) úgy írtuk, ahogyan a nyelvtan szabályai előírták, még akkor is, ha egyébként élőszóban nem úgy használtuk.

ON

Az üzemanyagokkal kapcsolatban annyit tapasztalok, hogy a prémium gázolajjal jóval ritkábban történik kén-regenerálás, tehát nagy eséllyel valóban kevesebb a kén benne. (OMV tüzelőanyagról beszélünk) ...bár...most épp MOL-os prémium van benne, mert úgy jött ki a lépés...

 "kén-regenerálás" Az mi a makkos  pulö? Egyébként mellé!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8437 Dátum: 2014.09.07 22:21:53 »
"kén-regenerálás" Az mi a makkos  pulö? Egyébként mellé!
ereggymá aludnyi,tááá!!!!!!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8438 Dátum: 2014.09.07 23:23:45 »
"kén-regenerálás" Az mi a makkos  pulö? Egyébként mellé!
Ha már üzemanyagos topikban vagyunk, a mellé is egyfajta üzemanyag, csak a csecsemőknek való...
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8439 Dátum: 2014.09.08 00:24:20 »
Ha már üzemanyagos topikban vagyunk, a mellé is egyfajta üzemanyag, csak a csecsemőknek való...
nem,az mell-lé:)) :))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8440 Dátum: 2014.09.08 10:33:59 »
Arról beszélek.  ;)
music     

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8441 Dátum: 2014.09.08 18:35:04 »
"kén-regenerálás" Az mi a makkos  pulö? Egyébként mellé!

Ha komolyan kérdezed, akkor csak arról van szó, hogy a NOx tárolóban a gázolajban lévő kén elégése miatt NOx helyett SOx tárolódik, ami sokkal erőteljesebb kötést alakít ki a katalizátor aktív rétegével, mint a NOx, emellett leköti az aktív felületeket, így nem lesz hatékony a NOx redukció. Nah a kén-regenerálás, vagy kén-mentesítés során olyan magas hőfokra hevíti a katalizátort, ahol a SOx kötései feloldódnak és eltávoznak az aktív felületről. Akinek télen sokat füstöl a d-cat-je, annál valószínűleg ez történik, és nem a részecskeszűrő szokásos (korom) regenerálását látja a tükörbe nézve. Ha már alapjáraton is elkezdi ezt a füstöt csinálni, akkor már az ECU is a kényszerregenerálást végzi, ami nem teljesen egészséges.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8442 Dátum: 2014.09.08 21:19:16 »
Szerdától megint drágulás jön a benzin esetében - 4 Ft-tal emelkedik majd -, a dízel ára nem változik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8443 Dátum: 2014.09.08 21:42:24 »
na,csoda. majd tankolok pénteken.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8444 Dátum: 2014.09.08 21:46:51 »
A szerdaival 2 héten belül összesen 10 Ft-nyi emelkedést érünk meg a benzin esetében.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61