Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368361 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15555 Dátum: 2016.05.27 17:01:17 »
Mindenképp előtte legyen az átvizsgálás. Ha nem ad rá lehetőséget az eladó, szó nélkül hagyd ott akármennyire is tetszik kívülről a kocsi. Én is így tettem és nem bántam meg mert később kaptam egy hibátlan példányt korrekt eladótól.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15556 Dátum: 2016.05.27 19:10:41 »
Tegnap voltam a 75e-res szervizen Sopronban, a részletek majd mennek a szervizes topicba is, továbbra is melegen tudom ajánlani őket mindenkinek.

Az ok, hogy itt is megemlítem: sikeresen lefutott a hibridgarancia-teszt és megkapta a kocsi az "oklevelet" a következő 1 évre - a seggem verem a földhöz örömömben.  :D Ezt ugye előtte már kétszer próbálták, de a Révész Péter-féle lopásgátló beépítése miatt a fedélzeti komputer mindkét kísérletre beintett és nem hagyta. A szerviz az előző kísérlet óta kapott egy újabb szoftvert, lehet, hogy ez (is) az oka, de nem tudták megmondani. A lényeg, hogy lefutott és rendben is találta a hibrid rendszert.

Tehát nem a Révész Peti-féle IR ID és egyebek okozta a hibakódot.  ;)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15557 Dátum: 2016.05.27 22:01:58 »
Tehát nem a Révész Peti-féle IR ID és egyebek okozta a hibakódot.  ;)
Mármint a hybrid teszt megakadására gondolsz?
A korábbiak alapján a hibakód törlésétől eltelt  500 km ami a szervizesek állítása szerint a teszt hibátlan lefutásának egyik feltétele.
A szoftveren módosítottak, a változás nem tudni, hogy érintette-e a fenti kritériumot.
A korábbi lefutás megakadásáról itt maximum találgathatunk. Az viszont biztos, hogy a nem aktivált állapotú immo nem okozhat hibát (hibakódot) a hybrid rendszerben, egész egyszerűen azért, mert nem aktív. Az emberi mulasztástól okozhat nem rendeltetésszerű működést, de mivel az előző kísérlet óta nem történt emberi beavatkozás, így ezt a variációt kizárhatjuk.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15558 Dátum: 2016.05.28 08:57:50 »
Továbbá átvizsgálás során kiderülhetnek értékcsökkentő hibák is. ...
Azért jó helyén kezelni a márkaszervizes átvizsgálást is. A enyémre ezer hibát mondtak - pl. 4 féktárcsa cserét, mert rozsdás - hogy még 5k-t rá kell költeni. Ehhez képest akkor egy kuplung csere volt, amit tudtam előre, meg évekkel később egy O2 szenzor.
Ellenben nem vették észre, hogy a hátulja nem rendesen volt javítva.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15559 Dátum: 2016.05.28 09:58:58 »
Azért jó helyén kezelni a márkaszervizes átvizsgálást is. A enyémre ezer hibát mondtak - pl. 4 féktárcsa cserét, mert rozsdás - hogy még 5k-t rá kell költeni. Ehhez képest akkor egy kuplung csere volt, amit tudtam előre, meg évekkel később egy O2 szenzor.
Ellenben nem vették észre, hogy a hátulja nem rendesen volt javítva.

Természetesen. Mi 3 autót vittünk és 3 különböző szerelő nézte meg őket, nekem nem volt ilyen problémám egyáltalán (jó azt hozzá kell tenni, hogy nem utcáról betévedt ember voltam, a testvérem is ott dolgozik) sőt. Az első kocsi rengeteg hibái ellenére (kemény, alul fogó kuplung, féltengely csere, váltószimmering, erősen korrodált alváz, jobb hátulján 1500-2000-3000 mikronos gittelés) még mindig azt mondták, hogy ettől még meg lehet venni, csak ezekkel az összegekkel kalkulálni kell (200-250 e Ft nem gyári alkatrészekkel!) A kemény 40 ezer Ft-os engedés és a nyári gumi hiánya miatt ott is hagytuk a kereskedőt.
2. autó egy P2-es Prius volt, 140 e km-el... Hűtő szétrohadva, már engedte a fagyállót, valamint motorbontás volt észlelhető. Na többek között ilyenekért kell elvinni a kocsit állapotfelmérésre(14 ezret megér...), ugyanis az olajteknőt normális esetben nem kell megbontani. Persze aki nem ért hozzá, ezt nem tudja, én se tudtam. Itt telt be a pohár és nem néztünk több autót kereskedésből.
Egy szó mint száz, szerintem ajánlott.

Bai79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15560 Dátum: 2016.05.29 07:21:16 »
Kedves Fôrumtârsak!
Segîtsèget kèrnèk hol tudom letölte i a Prius 2 magyar hasznâlati útmuttatôjât?

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15561 Dátum: 2016.05.29 08:13:06 »
Kedves Fôrumtârsak!
Segîtsèget kèrnèk hol tudom letölte i a Prius 2 magyar hasznâlati útmuttatôjât?
Itt megtalálod:
http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/category/2-prius-2-2004-2009
Előtte regisztrálnod kell, csak úgy tölthető le azt hiszem.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15562 Dátum: 2016.05.29 14:13:58 »
Üdv

Na némi tapasztalat.
A kocsi remek. Fogyasztás 3,8-4L (rekord 3,6L). Autópályán 5.6-5.8L 140-et mutatott az óra :D (Bécsi lejtőn úgy kellett kilapátolni az áramot a kocsiból :D).

Navigáció.
Hát Budapesten még elmegy. Kiskunlacháza és Nagytarcsa kifogott rajta és nem új utakkal (ezért sem volt feltétel a vásárlásnál).

Aksi szerintem jól bírja, bár fogalmam sincs mennyit kéne elmennie egy töltéssel.

Hibrid garanciát nem fogok kötni, mert elolvastam az apró betűt. 1 év vagy 15.000km, hát ez nekem kicsit kevés, úgy 3 hónap lenne. Azért majd egy tesztre elviszem.

Mivel a kereket lecseréltem 15"-ra így a km óra elég rendesen csal :( A 17" ami kéne rá, nekem nem jön be, a 15" komfortosabbnak érzem.

Aki esetleg még gondolkozik a vásárláson, annak javaslom vegyen egyet :D

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15563 Dátum: 2016.05.29 17:01:25 »
A P2 városon kívüli fogyasztására én is nagyon kíváncsi vagyok! Esetleg 1-2 tulaj írhatna ez ügyben.  :)
Rendszeresen járunk majd le vidékre (129 km autópálya, 70-75 km autóút). 2 hét múlva lesz esedékes az utazás. Cammogni nem szeretnék, de nem is vagyok gyorshajtó, remélem a 120-130 km/h még ideális lesz neki pályán.(?)  :hmmmm: 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15564 Dátum: 2016.05.29 19:19:46 »
Üdv

Na némi tapasztalat.
A kocsi remek. Fogyasztás 3,8-4L (rekord 3,6L). Autópályán 5.6-5.8L 140-et mutatott az óra :D (Bécsi lejtőn úgy kellett kilapátolni az áramot a kocsiból :D).

Navigáció.
Hát Budapesten még elmegy. Kiskunlacháza és Nagytarcsa kifogott rajta és nem új utakkal (ezért sem volt feltétel a vásárlásnál).

Aksi szerintem jól bírja, bár fogalmam sincs mennyit kéne elmennie egy töltéssel.

Hibrid garanciát nem fogok kötni, mert elolvastam az apró betűt. 1 év vagy 15.000km, hát ez nekem kicsit kevés, úgy 3 hónap lenne. Azért majd egy tesztre elviszem.

Mivel a kereket lecseréltem 15"-ra így a km óra elég rendesen csal :( A 17" ami kéne rá, nekem nem jön be, a 15" komfortosabbnak érzem.

Aki esetleg még gondolkozik a vásárláson, annak javaslom vegyen egyet :D

Na, pont ezért gurulok én 16"-os keréken. (205/55-R-16, gyári Toyota alufelnin)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15565 Dátum: 2016.05.29 19:56:58 »
A P2 városon kívüli fogyasztására én is nagyon kíváncsi vagyok! Esetleg 1-2 tulaj írhatna ez ügyben.  :)

Nekem országúton, könnyű lábbal 4 és 4.5 között. Jobban nyomva 4.5 és 5 között.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15566 Dátum: 2016.05.29 20:50:57 »
A P2 városon kívüli fogyasztására én is nagyon kíváncsi vagyok! Esetleg 1-2 tulaj írhatna ez ügyben.  :)
Rendszeresen járunk majd le vidékre (129 km autópálya, 70-75 km autóút). 2 hét múlva lesz esedékes az utazás. Cammogni nem szeretnék, de nem is vagyok gyorshajtó, remélem a 120-130 km/h még ideális lesz neki pályán.(?)  :hmmmm:
Nekem 5 l az átlag, sokat járok az M0-son... Azt vettem észre,  hogy tempomattal kevesebb. (Régebben nem nagyon használtam.)
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15567 Dátum: 2016.05.29 21:56:56 »
A P2 városon kívüli fogyasztására én is nagyon kíváncsi vagyok! Esetleg 1-2 tulaj írhatna ez ügyben.  :)
Rendszeresen járunk majd le vidékre (129 km autópálya, 70-75 km autóút). 2 hét múlva lesz esedékes az utazás. Cammogni nem szeretnék, de nem is vagyok gyorshajtó, remélem a 120-130 km/h még ideális lesz neki pályán.(?)  :hmmmm:
Budapest - Northampton 130-140-el megpakolva 5,5-5,7 volt minden alkalommal.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15568 Dátum: 2016.05.30 06:34:29 »
Remek! Köszi Mindenkinek!
Amúgy, amit a fogyasztás mérő mutat az nagyjából helytálló?

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15569 Dátum: 2016.05.30 08:30:14 »
Tehát nem a Révész Peti-féle IR ID és egyebek okozta a hibakódot.  ;)

Beszéltem vele még az előző megakadt tesztek után és sikerült meglepnem, ti. nem hallott még ilyenről.

Válasz Agyarkának is: igen, volt ez, hogy "menj még 500 km-t", de ezt kétszer is eljátszotta, miközben bőven megtettem már annyit. Most majdnem 15e-ret sikerült 1 év alatt, de nem tudom megmondani, hogy ennek van-e köze a sikerhez.