Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368415 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12270 Dátum: 2014.12.30 19:57:17 »
Esetleg motorfűtés van vkinek installálva?
A Defa, Calix stb. (tehát nem a Toyota gyári) szettekkel kapcsolatban vmi infója van vkinek?


Még nincs, tegnap jött meg a készlet, csak január első felében építem be. Mivel a Calix-ról árat sem kaptam időben, ezért a Defa-nál maradtam.

pozo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12271 Dátum: 2014.12.30 22:54:49 »
A piros az erdekes lehet, nekem 2005-os, JSM rendszammal, most erte el a 170-et, a 167k km az normal hasznalat mellett hiheto es jol is nez ki
Szerintem ez amerikai változat ami ugye hátul dobfékes és nincs benne EV gomb. Ha valaki össze akarja hasonlítani a kopást ,az enyémben 336ezer van (bronz a hahun) meg lehet nézni  ,lehet csodálkoznál hogy a "160" ezret futott hogy néz ki.Az enyémben legalább valós a km és semmi gond nincs vele :)

pozo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12272 Dátum: 2014.12.30 22:58:59 »
Ja látom már többen is írták hogy USA a piros.Ha tetszik a bordó szín ,van egy 2007-esem ami bordómetál 185eKm-rel ,jövő héten lesz fent a neten.És az ezüst is az enyém 1880-ért...

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12273 Dátum: 2014.12.30 23:18:04 »
Esetleg motorfűtés van vkinek installálva?
A Defa, Calix stb. (tehát nem a Toyota gyári) szettekkel kapcsolatban vmi infója van vkinek?
Mire gondolsz?
Nekem Calix van, de Carinában.
Carinásoknál van még Defa is.
Jók a tapasztalatok mindkettővel.
Egyszerű beszerelni, fagydugó helyére ment.
Az aljzatát 2 módon lehet a lökhárítóra tenni.
Nekem a csavarozós lett, teljesen jó.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.30 23:25:26 írta szfp »

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12274 Dátum: 2014.12.31 08:36:49 »
Ja látom már többen is írták hogy USA a piros.Ha tetszik a bordó szín ,van egy 2007-esem ami bordómetál 185eKm-rel ,jövő héten lesz fent a neten.És az ezüst is az enyém 1880-ért...

1.6-ot tudok  autóvásárlásra költeni cakk-pakk..  :(  Hoztam már No.-ból kétszer autót. Lehet az lesz megint, bár szívesen megspórolnám a ráfordított időt.

pozo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12275 Dátum: 2014.12.31 09:04:46 »
Annyiért maximum a bronzot tudom odaadni ,mondjuk az sem rossz vétel.Már 4000km-t mentem vele és nagyon meg vagyok elégedve vele.És ebben legalább valós a km :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12276 Dátum: 2014.12.31 09:05:06 »
1.6-ot tudok  autóvásárlásra költeni cakk-pakk..  :(  Hoztam már No.-ból kétszer autót. Lehet az lesz megint, bár szívesen megspórolnám a ráfordított időt.
Ha jót akarsz venni akkor kénytelen leszel most is kintről hozni, ebben az ársávban a hazai felhozatal minősége enyhén szólva kétséges...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12277 Dátum: 2014.12.31 09:28:04 »
Mire gondolsz?
Nekem Calix van, de Carinában.
Carinásoknál van még Defa is.
Jók a tapasztalatok mindkettővel.
Egyszerű beszerelni, fagydugó helyére ment.
Az aljzatát 2 módon lehet a lökhárítóra tenni.
Nekem a csavarozós lett, teljesen jó.
Mibe fájt maga a termék és mennyibe került a beszerelése?
Today, tomorrow and after tomorrow!

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12278 Dátum: 2014.12.31 12:01:02 »
Annyiért maximum a bronzot tudom odaadni ,mondjuk az sem rossz vétel.Már 4000km-t mentem vele és nagyon meg vagyok elégedve vele.És ebben legalább valós a km :)

Köszönöm, rendes vagy! Még rágódok rajta...

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12279 Dátum: 2014.12.31 12:23:08 »
Mibe fájt maga a termék és mennyibe került a beszerelése?
Idén január közepén vettem a Calix alapszettet.
Ez három részes.
Maga a fűtőtest, az összekötő kábel (ennek a rugósan lezáródó vége lesz a lökhárítón), valamint a tápkábel, aminek a vége mehet a konnektorba.
Ez volt szállítással akkor 39020 Ft.
Persze lehet hozzá csomó minden kütyü, akkutöltőtől kezdve utastér fűtés, mit tudom én.

Jó leírás van a beépítéséhez, itthon szereltem be. A legnehezebben a fagydugó kivétele ment.
O-gyűrűvel tömített a fűtőtest, nagyon vékonyan azért pasztáztam is.
Jól kell légteleníteni, mert ha pont a fűtőszálnál áll meg a buborék, akkor nincs hűtése és szét tud égni.
Lehet a tiédhez nem is fagydugós van, azt nem tudom. Van kontakt kivitel is például.

Ha jól rémlik, kamikaze is otthon szerelte be a Defa-t. Az kicsit nagyobb teljesítményű. Az enyém 550W, így rémlik.
Ő kifúrta a lökhárítót, én a kapott bilinccsel csavaroztam hozzá, mert elfért.

Az ember ráteszi egy párszáz forintos kapcsolóórára, és annyi.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 12:25:14 írta szfp »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12280 Dátum: 2014.12.31 21:01:21 »
Köszönöm az infókat fűtés ügyben!
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy minden kedves Cartársnak kívánjak sikeres, spórolásban és balesetmentes km-ben gazdag új esztendőt!
Hosszantartó EV gombos, hibakód mentes új évet!
Tisztelettel :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12281 Dátum: 2015.01.01 10:36:30 »
Most lesz meg a 15E km a nullás Eneos-szal, nívópálca alapján alig tűnik kevesebbnek, mint betöltéskor, de igencsak kímélő használatban van itthon az autó. Az előző (német) szervizeken 5w-st kapott, nem panaszkodott a tulaj fogyira, bár ő sem pályázott vele sokat :hug:
Hol szoktátok beszerezni a szűrőket olajat?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12282 Dátum: 2015.01.01 10:41:40 »
Köszönöm az infókat fűtés ügyben!
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy minden kedves Cartársnak kívánjak sikeres, spórolásban és balesetmentes km-ben gazdag új esztendőt!
Hosszantartó EV gombos, hibakód mentes új évet!
Tisztelettel :hug:

Köszi, Neked is!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12283 Dátum: 2015.01.01 10:45:35 »
Hol szoktátok beszerezni a szűrőket olajat?

Kinek mi esik közel és hol van kedvezménye. Miskolci kolléga valszeg Miskolcon, a nyíregyi kolléga meg NYC-ben.  Pesten kicsit könnyebb a helyzet.
Én speciel a Gunk-nál mostanában.  Szűrőket meg vagy a Filtercentrumban, vagy a Lángban ízlés szerint, attól függően, hogy melyik kocsiba és milyen szűrő kell éppen. De az Unix, Birner és a Bárdi is pont ugyanolyan jó.   Szegedieknek meg ott a Kovácsautó.  Pécsett biztosan van Láng, a többi nagyról nincsen infóm.

Ha nincsen kedvezményed, akkor az Alkatrészes topicban kapsz segítséget a jóárasításhoz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12284 Dátum: 2015.01.01 10:54:19 »
Kinek mi esik közel és hol van kedvezménye. Miskolci kolléga valszeg Miskolcon, a nyíregyi kolléga meg NYC-ben.  Pesten kicsit könnyebb a helyzet.
Én speciel a Gunk-nál mostanában.  Szűrőket meg vagy a Filtercentrumban, vagy a Lángban ízlés szerint, attól függően, hogy melyik kocsiba és milyen szűrő kell éppen. De az Unix, Birner és a Bárdi is pont ugyanolyan jó.   Szegedieknek meg ott a Kovácsautó.  Pécsett biztosan van Láng, a többi nagyról nincsen infóm.

Ha nincsen kedvezményed, akkor az Alkatrészes topicban kapsz segítséget a jóárasításhoz.
On-line megrendelhetőre gondolok, autósbolt van minden sarkon, csak ott minden 1.5x annyiba kerül. Igaziból néztem webshopokat, de nem találtam olyat ahol megvan mind a három komponens, ezért kérdeztem hátha tudtok ilyet ami tuti.