Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368534 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12150 Dátum: 2014.12.10 19:39:32 »
Akinek van egy jó autója, az tudja, hogy mit árul, vár a komoly vevőre.
Ritkán, de találni jó vasakat, azért meg megkérik az árát szerintem.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12151 Dátum: 2014.12.10 20:07:11 »
Sziasztok, még mindig 16"-os felnit szeretnék venni P3-ra, nem horror áron (van 4 db 205/55R16 gumim, azt pattintanám rá). Találtam ET 45 , 5x100, VW agyméretest (57,1 mm), ha ehhez veszek még tehermentesítőt, akkor az nagy hackelés? :) Esetleg van ötletetek, hol érdemes még körbenézni, ahol nem 22eFt-tól kezdődnek a felnik?

P3-ra 16-os acélfelnit elég sok netes gumiboltban találtam, olyan 16-18e-től indultak. Úgy rémlik, hogy 7910 a kódja. 6Jx16, ET45, 54,1 mm, 5*100 osztókör.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12152 Dátum: 2014.12.10 21:35:50 »
Akinek van egy jó autója, az tudja, hogy mit árul, vár a komoly vevőre.
Ritkán, de találni jó vasakat, azért meg megkérik az árát szerintem.
OFF Na hallod, az aut. Yarist is áruljuk egy ideje de, hogy mennyi hülye van a világon azt nem is gondolná az ember... :cry:ON
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12153 Dátum: 2014.12.10 21:39:00 »
A következő kiszemelt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_vezetett_sz._konyv-8454071
Még a HD képek alapján is szép, 230ekm van benne, ausztriai magánszemélytől van, 2012-ig vezetett szervizkönyv, meg egy halom számla.
Mit gondoltok róla? Holnap megyek meglesem. Megy nekem ez a zavarosban halászás csak nehogy valami konzervdobozt fogjak ki :)
Ez sok lesz ennyiért ráadásul leárazott darab tehát viszonylag régóta eladó (bár ez a képeken is látszik de legalább az árnál ne írná ki, talán hamarabb elmenne), ha ennyi a valós futott km, akármilyen állapotú is max. 1,5-1,6M Ft. Amúgy meg ha annyira jó akkor minek adja el?
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.10 21:41:08 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12154 Dátum: 2014.12.10 21:44:01 »
P3-ra 16-os acélfelnit elég sok netes gumiboltban találtam, olyan 16-18e-től indultak. Úgy rémlik, hogy 7910 a kódja. 6Jx16, ET45, 54,1 mm, 5*100 osztókör.

7910, ez kellett, köszi! :)
szögi

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12155 Dátum: 2014.12.11 13:47:27 »
Ez sok lesz ennyiért ráadásul leárazott darab tehát viszonylag régóta eladó (bár ez a képeken is látszik de legalább az árnál ne írná ki, talán hamarabb elmenne), ha ennyi a valós futott km, akármilyen állapotú is max. 1,5-1,6M Ft. Amúgy meg ha annyira jó akkor minek adja el?
Megnéztem a vasat, valóban nagyon jó állapotú, sőt megkockáztatom hogy amit eddig láttam ebben az árban az egyik legjobb. Van benne egyébkén JBL hifi is, ezt nem is írta a csávó a hirdetésben :)
Jól is megy (jobban, mint az elsőnek kipróbált fekete), nincsenek furcsa rezonanciák, úgy tűnik semmi nyűgje. A csomagtartón van egy minimális horpadás de azzal együtt tudok élni. Egyébként abszolút nem tűnik újraélesztett roncsnak. Az, hogy a km valós-e, én a 160ezret is elhinném neki... mindenesetre tényleg van egy valag számla meg szervízkönyv hozzá. Kedden visszük átvizsgálásra, ha ott is átmegy akkor veszem-viszem.

És a legjobb az egészben, hogy most végre az asszony is vezetett egy Priust és megvan őrülve tőle, hogy hű meg ha! :) Szóval mostmár tuti Prius lesz vagy így vagy úgy...

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12156 Dátum: 2014.12.11 14:13:23 »
,,A márkaszerviz szerelőjének privát műhelyéről'' lehet tudni közelebbit?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12157 Dátum: 2014.12.11 14:31:31 »
,,A márkaszerviz szerelőjének privát műhelyéről'' lehet tudni közelebbit?
Van egy pár számla a karbantartásról, a szervízkönyvig hivatalos Toyotás számla, utána meg egyéb. Nagyon tüzetesen nem néztem meg, majd kedden csekkolom ha amúgy minden oké a kocsival.

Egyébként az vicces volt, hogy végighívtuk az összes toyota szervízt budapesten és csak a toyota superben tudtak keddre időpontot adni, a többiek csak 10 nap és január válasszal illettek...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12158 Dátum: 2014.12.11 21:03:12 »
Van egy pár számla a karbantartásról, a szervízkönyvig hivatalos Toyotás számla, utána meg egyéb. Nagyon tüzetesen nem néztem meg, majd kedden csekkolom ha amúgy minden oké a kocsival.

Egyébként az vicces volt, hogy végighívtuk az összes toyota szervízt budapesten és csak a toyota superben tudtak keddre időpontot adni, a többiek csak 10 nap és január válasszal illettek...
Az egyetlen hely volt eddig ahol próbakörre is elvitték az előzetesen átnézett Priust :whistling:
Bár az átnézés Toyota szalonok között az egyik legdrágább volt, de az autó árához képest még mindig nem sok.
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12159 Dátum: 2014.12.12 09:02:48 »
Megnéztem a vasat, valóban nagyon jó állapotú, sőt megkockáztatom hogy amit eddig láttam ebben az árban az egyik legjobb. Van benne egyébkén JBL hifi is, ezt nem is írta a csávó a hirdetésben :)
Jól is megy (jobban, mint az elsőnek kipróbált fekete), nincsenek furcsa rezonanciák, úgy tűnik semmi nyűgje. A csomagtartón van egy minimális horpadás de azzal együtt tudok élni. Egyébként abszolút nem tűnik újraélesztett roncsnak. Az, hogy a km valós-e, én a 160ezret is elhinném neki... mindenesetre tényleg van egy valag számla meg szervízkönyv hozzá. Kedden visszük átvizsgálásra, ha ott is átmegy akkor veszem-viszem.

És a legjobb az egészben, hogy most végre az asszony is vezetett egy Priust és megvan őrülve tőle, hogy hű meg ha! :) Szóval mostmár tuti Prius lesz vagy így vagy úgy...
Örülök neki, hogy nem lett igazam! A pozitív csalódás mindig jobb!   :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12160 Dátum: 2014.12.12 09:27:30 »
Arra még mindig kíváncsi lennék, hogy vajon a hibird akkut miért kellett egyes autókban cserélni? Most is van fent egy-két ilyen hirdetés ahol írják, hogy cserélve lett. Nem igaz az a legenda, hogy sosem romlik el?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12161 Dátum: 2014.12.12 11:06:15 »
Arra még mindig kíváncsi lennék, hogy vajon a hibird akkut miért kellett egyes autókban cserélni? Most is van fent egy-két ilyen hirdetés ahol írják, hogy cserélve lett. Nem igaz az a legenda, hogy sosem romlik el?
Felejtsd el ezeket a Toyota legendákat. Az a baj velük, hogy mind azt sugallja, hogy ami Toyota, ami hibrid, az sosem romlik el. Nagyon sokáig nem is fog valószínűleg, de egy 10 éves, 200.000km feletti futású autónál van némi esély rá, hogy csökken a kapacitása, pláne akkor, ha az utóbbi időben sokat állt az autó. Ugyanis a hibridnek az egyetlen gyilkos körülménye az élettartamra vonatkozóan, ha áll az autó. Használni kell, meg karbantartani és akkor nem lesz vele gond. Ha cseréltek benne cellát - és ez nem balesetből fakadóan történt -, akkor örülj neki, hogy nem neked kell. Ezért IS célszerű vásárlás előtt szakszervizben átvizsgáltatni a hibrid rendszer állapotát.  :excl: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12162 Dátum: 2014.12.12 11:28:03 »
Felejtsd el ezeket a Toyota legendákat. Az a baj velük, hogy mind azt sugallja, hogy ami Toyota, ami hibrid, az sosem romlik el. Nagyon sokáig nem is fog valószínűleg, de egy 10 éves, 200.000km feletti futású autónál van némi esély rá, hogy csökken a kapacitása, pláne akkor, ha az utóbbi időben sokat állt az autó. Ugyanis a hibridnek az egyetlen gyilkos körülménye az élettartamra vonatkozóan, ha áll az autó. Használni kell, meg karbantartani és akkor nem lesz vele gond. Ha cseréltek benne cellát - és ez nem balesetből fakadóan történt -, akkor örülj neki, hogy nem neked kell. Ezért IS célszerű vásárlás előtt szakszervizben átvizsgáltatni a hibrid rendszer állapotát.  :excl: ;)
Köszi az infót! Elvileg a kiszemelt autóm folyamatosan használva volt az utóbbi években, nálam meg tutira az lesz :) Milyen eredményt kell hallanom a toyotasuperben  kedden, hogy megvegyem az autót? Van ennek valami mérőszáma, teszem azt, azt mondják, hogy az akksik 75%-osak, az jó?

Egyébként egy teljes akksicsere mennyibe fáj? (na nem így akarok nekiindulni, csak ha mégis egyszer beüt a krach)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12163 Dátum: 2014.12.12 19:04:45 »
Egyébként egy teljes akksicsere mennyibe fáj? (na nem így akarok nekiindulni, csak ha mégis egyszer beüt a krach)
Mire gondolsz? A hibátlan fémdobozzal, hibátlan elektronikával és az egy hibás cella melletti 17 hibátlan cella cserével?
Vagy csak a hibás cella árára? (Utóbbi 20-30 dollár)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12164 Dátum: 2014.12.12 20:25:08 »
Mire gondolsz? A hibátlan fémdobozzal, hibátlan elektronikával és az egy hibás cella melletti 17 hibátlan cella cserével?
Vagy csak a hibás cella árára? (Utóbbi 20-30 dollár)

Ezek szerint nem általános/jellemző a teljes akkucsere? Amúgy nem 28 cella van benne? Mintha ezt olvastam volna ma valahol...