Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368392 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11310 Dátum: 2014.07.31 16:41:30 »
OFF Sumi, 2 napja h eladtuk az aut. Yarist és bőven az általad írt ár alatt. :yes: ON

Basszus:(

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11311 Dátum: 2014.07.31 17:52:49 »
OFF Sumi, 2 napja h eladtuk az aut. Yarist és bőven az általad írt ár alatt. :yes: ON

És ahogy én tudom nem volt ramaty még kissé sem az állapota!! :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11312 Dátum: 2014.07.31 19:05:05 »
a Toyota Sakuránál .... mondom mégis mennyi egy teszemazt 195e-res szerviz? Nem, ő a szervizkönyv nélkül nem tud válaszolni, hozzam be, és utána tárgyalhatunk..
A Sakuránál már nekem is volt érdekes tapasztalatom, de ebben az esetben megértem az illető válaszát.
Nem ismeri az autó előéletét, ezért nem tud pontos választ adni. A hozzáállása azonban emberi és üzleti szempontból is nem menthető.
Sokkal jobb lett volna, ha őszintén elmondja, hogy 195e az előírás szerint köztes szerviz, ami kb 9e+olaj, ismeretlen előéletű autónál szervizkönyv hiányában azonban biztos ami biztos alapon érdemesebb az össze szűrőt, folyadékot cserélni ami kb. X Ft, vmit a gyújtógyertyák cseréje 180-nál volt esedékes. A szervizkönyv és az autó állapotának ellenőrzése során becsülhető meg pontosabban a szükséges karbantartás.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11313 Dátum: 2014.07.31 20:27:06 »
A Sakuránál már nekem is volt érdekes tapasztalatom, de ebben az esetben megértem az illető válaszát.
Nem ismeri az autó előéletét, ezért nem tud pontos választ adni. A hozzáállása azonban emberi és üzleti szempontból is nem menthető.
Sokkal jobb lett volna, ha őszintén elmondja, hogy 195e az előírás szerint köztes szerviz, ami kb 9e+olaj, ismeretlen előéletű autónál szervizkönyv hiányában azonban biztos ami biztos alapon érdemesebb az össze szűrőt, folyadékot cserélni ami kb. X Ft, vmit a gyújtógyertyák cseréje 180-nál volt esedékes. A szervizkönyv és az autó állapotának ellenőrzése során becsülhető meg pontosabban a szükséges karbantartás.

Azt kértem tőle, hogy árulja el, mennyibe kerülnek nagyságrendileg a 200e km körüli szervizek, tehát a 200e előtti és a 200e utáni. Ez ugye pontosan 2db szervizt jelent, a 195e-rest és a 210e-rest. Ezekről érzésem szerint pontosan tudni lehet, hogy mennyibe kerülhetnek, de a nagyságrendet bizonyosan be lehet lőni (hogy mondjuk kb 50e vagy kb 100e forintba kerülnek-e). Ehhez nem értem miért kellene neki a szervizkönyv? Nem azt kértem, hogy most van benne 201e km, 170nél vettem és mondja meg milyen szervizek kellenek rá, alkatrészekre lebontva, hanem azt a kettőt kérdeztem ami 200e körül van. Ez nyilvánvalóan azt is magában hordozza, hogy az esetleges kimaradt szervizt nem szeretném most (100%-osan) megcsinálni, gondolom nem kötelező, nem tagadják meg a 210e-es szerviz elvégzését, ha a 195e-rest nem csinálták meg soha az autón. Szerintem nem kértem lehetetlent, és igazán meg lehetett volna mondani, hogy a 195e-res szerviz ennyi és ennyi, de ha mittudomén 180-nál nem cseréltek benne rotátorrepeszt, akkor vélhetőleg még kb. egy húszassal többe fog kerülni. Úgy vélem tehát, hogy arra a kérdésre, amit utoljára, kínomban tettem fel a muksónak, hogy "akkor árulja el, mennyibe kerül a 195e-res szerviz?", arra nem az a válasz, hogy "sajnálom, ezt nem tudom megmondani anélkül, hogy látnám az autó szervizkönyvét" - már csak azért sem, mert ebből az az érzésem támad, hogy nincs kedve foglalkozni a problémámmal. Így viszont nekem sincs kedvem a pénzemet náluk elkölteni. Csak aztán ne panaszkodjon minden kétkezi munkás, vagy kereskedő ebben az országban arra, hogy nincs meló, meg nem fizetik meg őket - mert ezt a fajta hozzáállást, ügyféllel való bánásmódot, pláne az autóbizniszben kevesen fogják jóérzéssel megfizetni (keresnek mást).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11314 Dátum: 2014.07.31 21:01:37 »
Üdv!

Sumi:

Ebben az értékelésben
jót ír az illető a Toyota Reálszisztémáról.
Én nem tudom, hol van...
Esetleg kérdezd meg tőlük  :otlet:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11315 Dátum: 2014.07.31 21:11:19 »
A Reálszisztéma a Budaörsi úton van, már ahol az autópálya-bevezető párhuzamos vele.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11316 Dátum: 2014.07.31 21:30:39 »
És ahogy én tudom nem volt ramaty még kissé sem az állapota!! :yes:
Valóban nem, még a váltóolaj is friss volt és a kasztni is rendben volt. (mellesleg aut. változatból 2db volt eladó, - szvsz azokat szinte senki nem adja el annyira pöpec párosítás - mégsem hívott a kutya sem hetekig aztán meg egy nap mindenki ezt akarta...)
Na ezért mondom mindig, hogy nem kell az itthoni nepper-Priusokkal foglalkozni
Today, tomorrow and after tomorrow!

soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11317 Dátum: 2014.07.31 22:08:54 »
Valóban nem, még a váltóolaj is friss volt és a kasztni is rendben volt. (mellesleg aut. változatból 2db volt eladó, - szvsz azokat szinte senki nem adja el annyira pöpec párosítás - mégsem hívott a kutya sem hetekig aztán meg egy nap mindenki ezt akarta...)
Na ezért mondom mindig, hogy nem kell az itthoni nepper-Priusokkal foglalkozni

Sajnos Itthon a Priusbol elég szűkös a választék,főleg a nem nepperesből.
Külföldön meg nagyon macerás ha kezdő az ember.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11318 Dátum: 2014.07.31 23:34:21 »
Sajnos Itthon a Priusbol elég szűkös a választék,főleg a nem nepperesből.
Külföldön meg nagyon macerás ha kezdő az ember.
Kell egy megbízható nepper aki elintézi. Ennyi. Többen is így hozattuk a kocsit.

soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11319 Dátum: 2014.07.31 23:39:35 »
Kell egy megbízható nepper aki elintézi. Ennyi. Többen is így hozattuk a kocsit.

Tudtok ilyet?

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #11320 Dátum: 2014.08.01 00:07:10 »


Na ezért mondom mindig, hogy nem kell az itthoni nepper-Priusokkal foglalkozni

Dejó, szinte pontosan ugyan így hoztam be az enyémet másfél éve (Dortmund - német/holland határközeli vonatozás) annyi különbséggel, hogy nem fizettem előre(!!) és visszafele elkapott a nagy decemberi havazás, így nem siettem, két nap alatt jöttem haza szép nyugiban. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Beszélgessünk...
« Válasz #11321 Dátum: 2014.08.01 07:48:23 »

Ne irigyeld, az ilyen színek durván fakulnak egy idő után!
Eppen annyira, mint a többi. ;) évente legalább 1x át kell profi módon waxolni, és rendszeresen mosni, akkor nem fog fakulni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11322 Dátum: 2014.08.01 09:24:16 »

sz.l

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11323 Dátum: 2014.08.01 10:57:21 »
Mai napon 17:30kor PRIUS TALÁLKOZÓ a Pólus Center mögött!!!

3-4en már tuti ott leszünk! :)

Szivesen elmentem volna csak így egy kicsivel (kb 3 órával) előtte megtudva már nem tudtam átszeervezni a napom.  :cry:  Valamikor a közeljövőben esetleg szerveződik ismét ilyen találkozó itt Budapesten?

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11324 Dátum: 2014.08.01 14:04:59 »
ha mittudomén 180-nál nem cseréltek benne rotátorrepeszt, akkor vélhetőleg még kb. egy húszassal többe fog kerülni
[/b]

A rotátorrepesz cseréje maga 50 ezer forint!  :lol: :lol: :lol: