Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368393 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9765 Dátum: 2014.01.16 21:45:03 »
Az Áfát csak véletlenül írtad ki, vagy megszokásból?

Szépen körbe lett törve a zsír új verda. A motorháztető, tető és talán a csomesz kivételével újra lehet fényezni. 300 eHUFból megvan. A műszerfalon a bal oldali levegő beömlő alatt mi az a rusnyaság?
Áfát fizetni kell, ha magánszemély veszi, szerintem. A szellőzőrács alatt pohártartó van, alatta meg egy nagy dzsuvafolt.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9766 Dátum: 2014.01.17 08:24:38 »
A Priusban nincs CVT váltó, ezért a CVT olaj nem belevaló....
... vastagabb WS olajok közé tartozik.

Az elso reszt nem teljesen ertem... Ha nem CVT akkor mi a fene van benne?  :?:
En a Mannol ATF WS-t rendeltem, az itteni (holland) forumban tobben irtak, h az jo. Most akkor megsem?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9767 Dátum: 2014.01.17 09:17:34 »
Áfát akkor kell fizetni, ha 6 hónapnál nem idősebb autót hozol be. Amire már egyszer ki lett fizetve az áfa az unión belül, de fuck logic, ez magyarisztán és kész. Törötten viszont nem biztos, hogy bajlódni kell vele, arra mintha külön szabályozás lenne.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9768 Dátum: 2014.01.17 10:28:41 »
Az elso reszt nem teljesen ertem... Ha nem CVT akkor mi a fene van benne?  :?:
Power splitter.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9769 Dátum: 2014.01.17 13:00:10 »
Mindig tanul az ember...  :innocent:

Az olaj kerdesre visszaterve akkor a Mannol ATF WS most ajanlott vagy sem?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9770 Dátum: 2014.01.17 18:22:52 »
a Mannol ATF WS most ajanlott vagy sem?
A Mannolnak azonban van kifejezetten ATF WS olaja is, ami állításuk szerint megfelel a Toyota specifikációinak.

Akkor fussunk neki még1x, a CVT váltóhoz CVT olaj van előírva, a Prius féle e-CVT-hez pedig a Toyota ATF WS specifikációjának megfelelő.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9771 Dátum: 2014.01.17 21:12:40 »
Áfát akkor kell fizetni, ha 6 hónapnál nem idősebb autót hozol be. Amire már egyszer ki lett fizetve az áfa az unión belül, de fuck logic, ez magyarisztán és kész. Törötten viszont nem biztos, hogy bajlódni kell vele, arra mintha külön szabályozás lenne.
Kintről nem tudod áfa nélkül megvenni magánszemélyként. Azaz 8600Eu+Áfa (Belgiumban) az ára. Cégként más a helyzet, mert EU-s adószámmal Áfa nélkül megveheted kint. (Más téma, hogy itthon, eladásnál megint fel kell majd áfáznia a cégnek)
Egyébként ezek a kocsik (évjárat, km, felszereltségeben egyezők) itthon 5mó körül mennek a hahu-n, tehát szerintem megéri foglalkozni vele, Áfa ide vagy oda.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9772 Dátum: 2014.01.17 21:50:28 »
Kintről nem tudod áfa nélkül megvenni magánszemélyként. Azaz 8600Eu+Áfa (Belgiumban) az ára. Cégként más a helyzet, mert EU-s adószámmal Áfa nélkül megveheted kint. (Más téma, hogy itthon, eladásnál megint fel kell majd áfáznia a cégnek)
Egyébként ezek a kocsik (évjárat, km, felszereltségeben egyezők) itthon 5mó körül mennek a hahu-n, tehát szerintem megéri foglalkozni vele, Áfa ide vagy oda.
Valóban, vám amire gondoltam szerintem.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9773 Dátum: 2014.01.18 08:40:47 »

Koszonom! Ez a 2. link nagyon jo eddig teljesen mashogy kepzeltem el a mukodeset.

Viszont visszabb azt irtad, h felszinti a Mannol ATF WS olaja es vasatgabb. Te/ti beletoltenetek a kocsiba vagy vennetek mast? Csak azert mert meg nem jott meg a csomag es ilyenkor meg vissza tudom mondani a rendelest.

Ill lenne megegy kerdesem hamar ennyire otthon vagy a temaban: Nem teljesen vilagos amit az itteni (hollnad) forumon irnak a hutovizrol. Letezi, h az iverterhez ugyanaz a viz megy ami a rendes motorhoz is? Van itt egy foszer aki alapitotta a forumot P2-vel (de van nekik a csaladban egy Auris Hybrid ill egy Prius Plus is) o szokott otthon is szerelgetni es azt allitja, h a hutoba csak es kizarolag a gyari Toyota hutoviz rakhato mert a tobbi nem tartalmazza azt a speci adalekot ami a ken es megakadalyozza az oxidaciot. Tovabba azt is mondja, h a tobbi Antifreez cuccban vannak/lehetnek olyan adalekanyagok amik karosithatjak a hybrid hutorendszer bizonyos reszeit.
Kicsit ketelkedve olvastam, de tobbsegeben igaza van ill mar tobb mint 610e km van a kocsijaban (2003-as)

Errol mi a velemenyed/velemenyetek?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9774 Dátum: 2014.01.18 15:33:31 »
Alapvetően gyári folyadék és alkatrészpárti vagyok. Kivételek azért vannak.
Akkor vásárolok nem gyárit ha:
- az OEM vagy utángyártott a bizonyítottan legalább a gyárival megegyező minőségű vagy inkább jobb,
- a gyári jelentősen drágább mint ua. minőség máshol,
- a gyári számomra nem nyújt többet és az autó élettartamára nincs hatással (pl. aktívszenes pollenszűrő, lámpa izzó, ablaktörlő lapát, riasztó-immó, apró kiegészítők)

A Toyota ATF WS olajáról nincs sok infóm, ahogyan a többi ilyen minősítésű olajról sem, feltételezem valóban megfelelnek a minősítésnek, és jelentős árkülönbség esetén nyugodt lélekkel használnám.

A P ua. a Toyota SLLC-ot írja elő a a motor és az inverter hűtésére, ebből következik, hogy a két hűtésben ugyanolyan, de nem ugyanaz kering. A hűtőfolyadék sem ördöngősség, ráadásul a mai labormódszerek mellett semmi nem marad titokban. Biztosan lehet találni a SLLC-al szinte teljesen megegyezőt, amik gyakorlatilag ua. paramétereknek megfelelnek. A gond az, hogy a pontos receptet, paramétereket a kisebb gyártók kivételével szinte mindenki titkolja, így a Toyota is, ezért ezek számunkra nem hozzáférhetők.
Elvileg a SLLC szilikát, borát, foszfátmentes aluminumbarát hűtőfolyadék, tehát aki ilyet használaz nagyon nem nyúlhat mellé, és amennyiben kellő időben cseréli, a motornak sem árt.

Többen úgy gondolják, hogy az Eneos LLC azonos a Toyota SLLC-al, ez azonban feltételezés, kb. annyi a valóságalapja, hogy a dobozuk nagyon hasonlít. Ezzel az erővel azt is lehetne mondani, hogy a Toyota LLC és a SLLC a színezéstől eltekintve azonos ami nyilvánvalóan képtelenség.

Én legszívesebben a Toyota SLLC-ot használom, mert:
- kedvező áron tudtam beszerezni,
- azonos típusú folyadék miatt nem feltétlenül szükséges átöblíteni a rendszert desztvizzel (időben végzett csere esetén), és az átöblítés maradványaként nem csökken a fagyáspont;
- esetleges utántöltésnél nincs nem kívánatos, kiszámíthatatlan keveredés.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9775 Dátum: 2014.01.18 20:06:07 »
Itt vásárolt már vki? Tapasztalatok?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9776 Dátum: 2014.01.18 23:52:46 »
Rendeltem tőlük személyes átvétellel. Az eladó húzta a száját, amikor bepróbáltam, és nem lett jó a csomagtértálca (a YIII-tálcája a YHSD-be nem passzolt). Felajánlotta, hogy vágjam le a felesleget. :devil:
A hótálcákat már nem is hozta elő bepróbálásra.  Masszív, a gyárinál jobb minőségűnek tűnő cuccaik vannak.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9777 Dátum: 2014.01.19 00:11:08 »
Én most keverem kavarom, úgyhogy szeretnem hamar a vízpumpával együtt a hütőfolyadékot is cserélni. 
Találtam egy ilyen véleményt: http://m.totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2011/02/03/alternativ_h_t_folyadek_toyotaba/?rnd=256

Mit gondoltok?

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9778 Dátum: 2014.01.19 07:44:16 »
Sziasztok. Központi ablak felhuzo modult valaki használ? Üdv.
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9779 Dátum: 2014.01.19 07:57:56 »
Rendeltem tőlük személyes átvétellel. Az eladó húzta a száját, amikor bepróbáltam, és nem lett jó a csomagtértálca (a YIII-tálcája a YHSD-be nem passzolt). Felajánlotta, hogy vágjam le a felesleget. :devil:
A hótálcákat már nem is hozta elő bepróbálásra.  Masszív, a gyárinál jobb minőségűnek tűnő cuccaik vannak.
Köszönöm, akkor ezek szerint mindenképpen ajánlott a személyes átvétel választása és a ki/bepróbálás is.
Jól tudom, hogy a fészlift előtti modelleknél nem lehetséges utólagosan a tolatókamera beépítése?
Today, tomorrow and after tomorrow!