Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368414 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5430 Dátum: 2012.04.12 21:09:07 »
Ezt hogy számoltad ki?

Bár nem tőlem kérdezted, de gondolom (205/195-1)*5 literes fogyi = 0,25l növekedés a gumi százalékos szélességkülönbsége miatt.
Ez persze nem ennyire egyértelmű, de biztos nő valamennyivel a fogyi.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5431 Dátum: 2012.04.12 21:58:57 »
Sziasztok,
Használ valaki 205/55R16 méretű gumit prius2n?
Ugy nézem olcsobb méret mint a gyári. Kérdés, hogy befér-e?

Igen, nyárinak ez a méret van fent a gépen (ld. kép), nyugodtan tehetsz rá ilyet, semmi gond.

Télinek viszont én is 15-ös Ave lemezfelnit vettem (kellőképpen zárt dísztárcsákkal) + 185/65-R15 gumikat rá és valóban kezesebb vele a járgány.


[a csatolmányt egy admin törölte]

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5432 Dátum: 2012.04.12 22:07:05 »
Ez szerintem inkább a gumi profilja miatt van. Offos kocsin ua. felnin gumit cseréltem. Előtte Bridgestone Turanza volt, aminek elég szögletes a profilja, utána meg Pirelli P7 Cinturato, ami gömbölyű. Ua. gumiméret.

Bridgestone -> Kiszedi a nyomvályú a kezemből a kormányt.
...
Nekem is ilyen van elöl (hátul még a gyári Michelin), hogy a rák enné meg. :cry:
Már azon gondolkoztam, hogy futóművet állíttassak vagy miért nem arra megy az 54-es úton, amerre én akarom. :(

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5433 Dátum: 2012.04.12 22:16:42 »
Hatvan-tól nem messze nincs véletlenül egy 2es Priushoz értő kolléga? :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5434 Dátum: 2012.04.12 23:48:42 »
Elég rég vau-ztam már bele a témákba, mióta 2x-es apa lettem :)

Kéne egy olyan Topicot csinálni, hogy Prius fogyasztás csökkentés és pl. az előző 3 oldal mehetne bele :otlet:

Aztán Hifi témába szólnék még: kérdeztétek hogyan szólna jobban: használjátok a CD lejátszóját - a Toyota gyári rádiók gyenge jelet kapnak (Avensis T22 - T25, Corolla, PII saját tapasztalat). Valószínűleg a rádióhallgatáshoz kéne egy antennajelerősítő, amit szerintem meg is fogok venni. Az én JBL-es szettem pl. CD lejátszásnál teljesen elfogadható hangot ad, de rádióknál sz-r. Ha megvan a cucc kb 4e ft, akkor jelezek mi történt.
A nem JBL feliratú hifit is a JBL adja, csak nem adja a nevét hozzá...
Amikor szétszedtem az ajtókárpitot rápróbáltam egy pár fajta MacAudio hangszórót, de semelyik nem volt hallhatóan jobb a gyári JBL hangszórónál, szóval az a része szerintem felejtő, sajna tényleg a fejegység cseréjével kéne kezdeni, amihez senkinek nincs kedve...


Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5435 Dátum: 2012.04.12 23:49:51 »
Szoktam én olyat kérdezni, hogy mit kell ahhoz összetörni egy priusban, hogy a facelift utáni verzió az előző műszerfalát kapja?

http://www.hasznaltauto.hu/galeria/1567-5677423-31-0-0-0

Az utasoldali légzsákot esetleg? És az durva? 
Igen!

Az már, hogy a hátulja is fényezett.....
Sukár a felnije, szeretik kint USA-ban a rapperek a Priust?  [rohog]
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5436 Dátum: 2012.04.13 08:43:09 »
Csak két szó még a gumi témához:

Igazad lehet a "karkasz" kialakítása miatt lehet ez a kormánytekergetős buli.

A poén az, hogy elvileg a gyári papucsok a benzintakarékos gumik, amiket kifejezetten a prius-ra választott a gyár Európában legalább is.
Vagyis rosszul mondom azokkal tudja a gyárihoz közeli fogyasztást.
Ezt állították, ezt is tudja.

Csak a pirelli télivel meg még jobbat tud!  :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5437 Dátum: 2012.04.13 13:25:44 »
Csak két szó még a gumi témához:

Igazad lehet a "karkasz" kialakítása miatt lehet ez a kormánytekergetős buli.

A poén az, hogy elvileg a gyári papucsok a benzintakarékos gumik, amiket kifejezetten a prius-ra választott a gyár Európában legalább is.
Vagyis rosszul mondom azokkal tudja a gyárihoz közeli fogyasztást.
Ezt állították, ezt is tudja.

Csak a pirelli télivel meg még jobbat tud!  :D

Ez egy olyan dolog, hogy pl. szintén offos kocsira annak idején Pirelli SottoZero téli gumikat vettem. A tesztek jó része azt írta, hogy baromi zajos, de a legjobban kapaszkodik hóban, és még jégen is relatíve jól teljesít. Azt mondtam, leszarom a hangját, kapaszkodjon. Feltettem, láss csodát, csendesebb volt a gumi, mint az agyon dicsért Conti. Szóval fórumokat kell böngészni, ha az embere gumit akar választani.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5438 Dátum: 2012.04.13 19:46:45 »
Igen ezzel teljesen egyetértek. Én autóvásárlásra is a népítéletet szoktam javasolni. Sokaknak nem tetszik, de szerintem igen is van benne valami, hogy a választott típust a népítéletek alapján le kell ellenőrizni. Én a 8,3-8,5 átlag felettieket szoktam javasolni, ha a megbízhatóság szempont. Nekem eddig bejött.

Szegény ismerőseink sokat örlődtek a corolla verso D-4D és más egyterű közt. A corolla ráadásul ismert család barátja autó volt első perctől. Sajnos hatékonyan segíteni nem tudtam, nem ismerem a típust, de átadtam az infót a szervizes ismerőstől, hogy végül is nincs velük gond, megvehető. Be kell tudni, hogy esetleg az üzemanyag rendszer igényelhet majd 80-140 eft-ot, de ennyi.
Addig vacakoltak szegények, míg eladták a corollát és végül egy Seat Alhambra lett az új járgány, ami meg ugye a méltán hírhedt VW Sharan testvére. Sajnos az meg a híresen sz..r. Javasoltam én akkor is népítéletet, de hát..... Nagy autó kell, nagy a család. Ez mondjuk igaz, de ....
Kíváncsi leszek, de előre sajnálom őket, mert szeretetre méltó kedves emberek, csak éppen nem szófogadók!  :cry:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5439 Dátum: 2012.04.13 19:56:19 »
OFF
Most volt a kollégám Seat Alhambraval 120-as szervizen + műszaki. 255-ben állt meg. :whistling: Sajnáltam szegényt, mert jó arc.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5440 Dátum: 2012.04.13 20:04:35 »
Nekem a b.c. mester által is ismert nagyobbik verdánk május elején műszakizik.  Most volt rajta kisszerviz, olaj, szűrők, csere, és megnézettem, hogy mit kell a műszakira kicserélni, megcsináltatni stb.  Összesen egy jobb külső kormányösszekötő gömbfej csere lesz rajta, más minden jó. Rulez pesti utak. 5.500.- HUF minőségi alkatrészből.

Mi a fenéért ennyira xar az az Alhambra????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5441 Dátum: 2012.04.13 20:23:53 »
OFF
Most volt a kollégám Seat Alhambraval 120-as szervizen + műszaki. 255-ben állt meg. :whistling: Sajnáltam szegényt, mert jó arc.
Ez a Prius-szal majd 10 kötelező szervíz költsége :tt2:
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5442 Dátum: 2012.04.13 20:56:39 »
OFF
Most volt a kollégám Seat Alhambraval 120-as szervizen + műszaki. 255-ben állt meg. :whistling: Sajnáltam szegényt, mert jó arc.
esetleg nem 320000 van abban az autóban? :-D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5443 Dátum: 2012.04.13 21:06:33 »
esetleg nem 320000 van abban az autóban? :-D
A 120-as előírt dolgokon felül csak fékjavítás volt. Azt mondta a srác, hogy a 15000-enkénti kisszerviz is 100e körül fáj, a 120-as pedig azért sokkal több, mert vezérműszíjat és görgőket is cserélnek.

Ez már nem az első ismerősöm, aki a vévé konszern valamelyik modeljét használja és szinte mind horror szerviz költségeket említett.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5444 Dátum: 2012.04.13 21:13:29 »
Igen, nyárinak ez a méret van fent a gépen (ld. kép), nyugodtan tehetsz rá ilyet, semmi gond.

Télinek viszont én is 15-ös Ave lemezfelnit vettem (kellőképpen zárt dísztárcsákkal) + 185/65-R15 gumikat rá és valóban kezesebb vele a járgány.

Szia.
És a fogyasztásodra milyen hatással van a nagyobb gumi?