Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376889 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3615 Dátum: 2011.07.30 17:35:41 »
Most néztem egy Sri Lankai video-t, egy prius-t árulnak. Szerintem japán változat volt, gondolom én a feliratokból.

All Auto az elektromos ablakemelő kapcsolókon!!!!

Elektromos tükörbehajtás!

TV funkciós, HDD-s  HIFI fejegység!

kicsit másabb, több funkciós, okosabb, szemléletesebb menürendszer

itt meg..... Bizony Isten nem értem. Európában a legdrágább ez a kocsi és az itteni változat tud a legkevesebbet. Hát hogy van ez?

Vaze, születni tudni kell   :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.30 17:50:41 írta b.c. »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3616 Dátum: 2011.07.30 17:56:19 »
Most néztem egy Sri Lankai video-t, egy prius-t árulnak. Szerintem japán változat volt, gondolom én a feliratokból.

All Auto az elektromos ablakemelő kapcsolókon!!!!

Elektromos tükörbehajtás!

TV funkciós, HDD-s  HIFI fejegység!

kicsit másabb, több funkciós, okosabb, szemléletesebb menürendszer

itt meg..... Bizony Isten nem értem. Európában a legdrágább ez a kocsi és az itteni változat tud a legkevesebbet. Hát hogy van ez?

Vaze, születni tudni kell   :censored:


pedig ez nem bonyolult. saját magától venne el piacot egy ilyen típussal és a többieknek is meg kell hozniuk a profitot. mért nincs itt pl. camry hibrid? talán mert akkor senki sem venne több avensist, amit európának csináltak? nahát...
a cég profitja meg az állami sarcok meg különböző dolgok. gyakran még kevesebbet is keres a gyár egy olyan piacon - pl. magyar -, ahol nagyon sok az adóteher, mert a nettó árakat olyankor lejjebb szokták engedni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.30 17:58:01 írta csufár »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3617 Dátum: 2011.07.30 18:21:04 »
De európában sincs ilyen változat. Tehát ha már behozták a típust a piacra, akkor már nem tök mindegy, hogy behajtja-e a tükröt? Mármint a gyárnak. Sőt, ennek a típusnak küldetése volt, mindennek benne kéne lenni, hogy vegyék, próbálják ki, és jöjjenek rá, hogy a hibrid rendszer nem egy istentől elrugaszkodott valami  
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.30 18:34:53 írta kleingy »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3618 Dátum: 2011.07.30 19:17:42 »
De európában sincs ilyen változat. Tehát ha már behozták a típust a piacra, akkor már nem tök mindegy, hogy behajtja-e a tükröt? Mármint a gyárnak. Sőt, ennek a típusnak küldetése volt, mindennek benne kéne lenni, hogy vegyék, próbálják ki, és jöjjenek rá, hogy a hibrid rendszer nem egy istentől elrugaszkodott valami  
Így-így!
Amúgy egy belinkelt videót szívesen vennék... ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3619 Dátum: 2011.07.30 19:46:11 »
Tessék, fájdítsd a szíved, ilyet itthol úgysem találsz:



&feature=related

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3620 Dátum: 2011.07.30 20:03:22 »
de ez se semmi, nézzétek csak:


b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3621 Dátum: 2011.07.30 20:16:53 »
itt meg egy 3 éves garis felület kezelés.

Egyébként meg, "ja, hogy így kellene polírozni"...


b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3622 Dátum: 2011.07.30 20:22:24 »
itt meg egy hogyan működik video annak, akit érdekel, én nagyon szeretem:

&feature=related

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3623 Dátum: 2011.07.30 20:31:14 »
Tessék, fájdítsd a szíved, ilyet itthol úgysem találsz:



&feature=related


Szintén ehhez a témához, itt meg ez a kedvencem:



&feature=related

megjegyzem valamelyik AVE-nak talán van behajtós tükre, és nagyon hasonlít a prius-éra

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3624 Dátum: 2011.07.30 20:37:24 »
Akinek van kedve japánból behozhatja ezt, minden benne van, amiről eddig beszéltem, és ja  gyöngyház metál!!!

&feature=related

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3625 Dátum: 2011.07.30 20:44:34 »
A hibrid tudtommal azt jelenti, hogy több erőforrásból is üzemel :hmmmm:
Az, hogy benzinmotormeghajtásu, vagy villanymotoros az más kérdés.
Igen is, meg nem is.

A hibrid járműveken belül, de azok tisztán elektromos járművek felé való határmezsgyén él a növelt hatótávú elektromos autó.
Ezeket egyelőre szeretik megkülönböztetni. Ezért javítottalak ki én is. Ahol tisztességes műszaki tudománnyal bíró hátérrel írnak az autóról, ott általában így nevezik.
Mára már (szerencsére) az, hogy hibrid, nem igazán konkretizálja, hogy milyen is a hajtás. Elég csak kapásból a három felosztásra gondolni a lágy-közepes, és full hibridekre, vagy a soros, párhuzamos, vagy akár (és nekem ez a kedvencem) a teljesítmény elágaztatásos hibridekre gondolni. A Prius pl. ez utóbbi!
Szóval, ma már az, hogy hibrid, az nagyon tágan jellemez egy hajtásrendszert.

" tisztességes műszaki tudománnyal" :hmmmm: hát igen el kell ismerni, hogy általánossan elfogadott hogy a Prius az igazi hibrid, már a nevéhez is hozzátartozik.
De igazából csak benzinnel megy, melyhez járul pár takarékoskodó megoldás, de OK hibridmeghajtásu.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3626 Dátum: 2011.07.30 20:49:10 »
A Prius elvileg tud menni csak  benzinmotoros üzemmodban? :hmmmm: Pl ha tönkrementek / nincs benne akku, csak a normál inditos (vagy olyan nincs külön?)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3627 Dátum: 2011.07.30 20:57:02 »
A Prius elvileg tud menni csak  benzinmotoros üzemmodban? :hmmmm: Pl ha tönkrementek / nincs benne akku, csak a normál inditos (vagy olyan nincs külön?)
Feljebb belinkeltem egy hogyan működik video-t. Nézd meg.
Nincs indító motor.
Még feljebb írtam, hogy ha részletekbe megyünk akkor a prius un. teljesítmény elágaztatásos hibrid hajtással üzemel. Tehát se nem párhuzamos (ez a honda insight), senem soros (ez az opel ampera). Sokan soros-párhuzamosnak mondják, mert a bolygóművel, amivel a teljesítmény elágaztatást megvalósítják mindkét üzem megvalósítható.

A motor a kocsi hajtani csak úgy tud önmagában, ha az MG1-en (motor-generátor) megtermelt áramot  közvetlenül az MG2-re kapcsolják. Magyarul a hajtás mellett megtermelt áram egyből a hajtásban résztvevő villanymotor kapja. Így gyakorlatilag a motor teljes teljesítménye a kerékre jut.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3628 Dátum: 2011.07.30 21:43:41 »
De európában sincs ilyen változat. Tehát ha már behozták a típust a piacra, akkor már nem tök mindegy, hogy behajtja-e a tükröt? Mármint a gyárnak. Sőt, ennek a típusnak küldetése volt, mindennek benne kéne lenni, hogy vegyék, próbálják ki, és jöjjenek rá, hogy a hibrid rendszer nem egy istentől elrugaszkodott valami  
nyilván úgy még drágább lenne...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3629 Dátum: 2011.07.30 21:45:43 »
Tessék, fájdítsd a szíved, ilyet itthol úgysem találsz:



&feature=related


Szintén ehhez a témához, itt meg ez a kedvencem:



&feature=related

megjegyzem valamelyik AVE-nak talán van behajtós tükre, és nagyon hasonlít a prius-éra

pl. az enyém olyan :) de micsoda egy értelmetlen parasztvakítás, ennél már csak a hanggal vezérelhető audioegység súlyosabb...odaadnám mindkettőt egy sibedáért :D