Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368414 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2580 Dátum: 2011.02.05 14:35:23 »
A világitás nálam nem ég, ha be van zárva a kesztyűtartó :no:
Kösz, hogy megnézted, de a fényszóró fel volt kapcsolva? Az azért kell hozzá!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.05 20:20:56 írta Palaczk »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2581 Dátum: 2011.02.05 14:41:40 »
Végülis egy próbát megér :)

http://kowee.org/prius/PRIUS_CAMERA_INSTALLATION.pdf

http://kowee.org/prius/Parking%20Assist%20Monitoring.pdf
Hát ezek engem nem győztek meg. Amit az elsőben épít a fickó szerintem nem a gyári kamera rendszere.
A második meg a gyári rendszer hibafeltáró manuál-ja. Szal....
Nem tudom, biztos én vagyok a buta, de sok szerencsét annak, aki ennek nekifog.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2582 Dátum: 2011.02.05 16:37:05 »
No, bár nem dühöngött a segítségnyújtási láz, de elmondom mire jutottam a kesztyűtartó világítás témában.
A 2004-es változat kapcsolási rajzán egyértelműen egy izzó és egy kapcsoló szerepel, egy házban.
2006-tól led van beépítve.
Elég gyenge elektrotechnikai emlékeim vannak, de a csatolt kapcsolásban egy Zener-dióda van párhuzamosan kötve a LED-del.
Sehol máshol nincs így, de ha az Zener, akkor ezt bizony nem kapcsolja semmi. Csak akkor minek meg Zenerzni? Ebben a kapcsolásban a Zenernek megfelelő feszültséget tart a LED-en. Ennek max akkor lenne értelme, ha a LED nem 12 V-os. Nem értem. ???

Valaki? Okosabbat?
 

[a csatolmányt egy admin törölte]

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2583 Dátum: 2011.02.05 17:11:48 »
Végülis egy próbát megér :)

http://kowee.org/prius/PRIUS_CAMERA_INSTALLATION.pdf

http://kowee.org/prius/Parking%20Assist%20Monitoring.pdf
Hát ezek engem nem győztek meg. Amit az elsőben épít a fickó szerintem nem a gyári kamera rendszere.
A második meg a gyári rendszer hibafeltáró manuál-ja. Szal....
Nem tudom, biztos én vagyok a buta, de sok szerencsét annak, aki ennek nekifog.

Én is nézegettem diagnosztikai módban, de alapból nem látszik az hogy tolató módban van e. Viszont ha a relét beteszem előre, akkor egyszerre megjelenik az opció :) Viszont nincs kikábelezve, így szerintem nem bontom annyira szét érte. :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2584 Dátum: 2011.02.06 09:32:42 »
A diesel sem fogyaszt kevesebbet, érdemes megnézni a www.spritmonitor.de oldalt, és hasonlítgatni. Amúgy saját tapasztalat E90 320D BMW kb. 20000km, nagy átlag fedélzeti szerint 6l/100km, lemérve többször is 5decivel több a valós. Most Prius II-t használok, a fedélzeti,mérések alapján úgy hogy sokat megyek országúton átlag 5.3l/100km, szóval 1,2l/100km van a két autó között. A városi forgalomban pedig verhetetlen!!!! Ja és nem kormol.

EZ ugye az a prius amit most vettem meg? Erről beszéltél igaz? :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2585 Dátum: 2011.02.06 10:56:37 »
Sehol máshol nincs így, de ha az Zener, akkor ezt bizony nem kapcsolja semmi. Csak akkor minek meg Zenerzni? Ebben a kapcsolásban a Zenernek megfelelő feszültséget tart a LED-en. Ennek max akkor lenne értelme, ha a LED nem 12 V-os. Nem értem. ???
A LED a fix áramot szereti. Ezt vagy áramgenerátorral érik el vagy a feszültség stabilizálásával. (Egyébként a 12V-os LED tudtom szerint nincs, 3V körül van a tipikus feszültség. Persze ha mondjuk 4-et integrálnak...) A generátor meg biztos nem 12V-ot ad. Ha pedig a pl. 14.4V-tal tölt, akkor ez Zener nélkül kb. 10%-al több áramot jelentene a LEDnek, amitől a kvázi végtelen élettartam néhány évre csökkenne. (Ez szokott történni az utólagos nem stabilizált LED-es égőkkel.)
Amúgy valahol a Zenerrel és a LEDdel sorban kéne lennie egy ellenállásnak is - bár ezt lehet nem jelölik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2586 Dátum: 2011.02.06 11:42:40 »
No, bár nem dühöngött a segítségnyújtási láz, de elmondom mire jutottam a kesztyűtartó világítás témában.
A 2004-es változat kapcsolási rajzán egyértelműen egy izzó és egy kapcsoló szerepel, egy házban.
2006-tól led van beépítve.
Elég gyenge elektrotechnikai emlékeim vannak, de a csatolt kapcsolásban egy Zener-dióda van párhuzamosan kötve a LED-del.
Sehol máshol nincs így, de ha az Zener, akkor ezt bizony nem kapcsolja semmi. Csak akkor minek meg Zenerzni? Ebben a kapcsolásban a Zenernek megfelelő feszültséget tart a LED-en. Ennek max akkor lenne értelme, ha a LED nem 12 V-os. Nem értem. ???

Valaki? Okosabbat?
 

Behatóbban megvizsgáltam. Úgy is hogy levettem a kesztyűtartó fedelét, a zárat bekattintottam,
és a világitást bekapcsoltam, ugyan ugy világitott a ledlámpa, mint ahogy leirtad. Azért ez tényleg
gáz egy ilyen ár kategóriájú verdától :hmmmm:
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2587 Dátum: 2011.02.06 13:29:03 »
Ezt el kell dönteni, hogy probléma-e vagy sem. Én csak azért lepődtem meg, mert nem az állandó világítás a gyakorlat, valamint a user manual-ban is azt írja, hogy csak akkor világít, ha nyitva van az ajtó. Szal... Lehet ez jó így, csak..... Meglepett, hogy este vezetés közben világlik valami.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 17:48:52 írta kleingy »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2588 Dátum: 2011.02.06 13:31:04 »
A LED a fix áramot szereti. Ezt vagy áramgenerátorral érik el vagy a feszültség stabilizálásával. (Egyébként a 12V-os LED tudtom szerint nincs, 3V körül van a tipikus feszültség. Persze ha mondjuk 4-et integrálnak...) A generátor meg biztos nem 12V-ot ad. Ha pedig a pl. 14.4V-tal tölt, akkor ez Zener nélkül kb. 10%-al több áramot jelentene a LEDnek, amitől a kvázi végtelen élettartam néhány évre csökkenne. (Ez szokott történni az utólagos nem stabilizált LED-es égőkkel.)
Amúgy valahol a Zenerrel és a LEDdel sorban kéne lennie egy ellenállásnak is - bár ezt lehet nem jelölik.
Értem és köszönöm. Viszont akkor még mindig nem tiszta, hogy egyéb helyen csak a LED-et jelölik, itt meg ott van a hókuszpókusz is.
Még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy itt a fordított polaritású bekötés védelem miatt is lehet ez. Esetleg.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 17:49:09 írta kleingy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2589 Dátum: 2011.02.06 15:56:05 »
Kínai barátainktól rendeltem tolatóradart, még pár hét gondolom míg megjön de előtte már szeretném feltérképezni, hogy honnan érdemes levenni a tolatólámpa jelét. Tudtok erről valamit? Valami olyan hely érdekel, amihez könnyen hozzá lehet férni és el lehet rejteni a vezetéket?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 16:04:00 írta squiddy »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2590 Dátum: 2011.02.06 17:14:40 »
Én is kérdezek.
Túltettem magam a kesztyűtartó világítás problémán, de rögtön született másik.
Használta már valaki a külső audio bemenetet a középső könyöklőben?

Ugyanis van nekem egy nagyon szuper kis FM transzmiterem. Sajnos FM módban elég élvezhetetlen a hangzás. Szerencsére (gondoltam én) van rajta jack dugó, megpróbálom külső audio forrásként közvetlenül bekötni. Össze is kötöttem, bekapcsoltam az AUX csatornát, de semmi.
Szerintetek? (Azon kívül, hogy írjak CD-t MP3 zenével)

Tapasztalatok?   


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2591 Dátum: 2011.02.06 17:21:19 »
Az FM transzmitteren a jack csatlakozó nem kimenet, hanem bemenet. Ezért nem működik.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2592 Dátum: 2011.02.06 17:42:08 »
Az FM transzmitteren a jack csatlakozó nem kimenet, hanem bemenet. Ezért nem működik.
Remek. Köszönöm!
Ezek szerint marad a CD írás.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2593 Dátum: 2011.02.06 18:01:55 »
Kínai barátainktól rendeltem tolatóradart, még pár hét gondolom míg megjön de előtte már szeretném feltérképezni, hogy honnan érdemes levenni a tolatólámpa jelét. Tudtok erről valamit? Valami olyan hely érdekel, amihez könnyen hozzá lehet férni és el lehet rejteni a vezetéket?

ELvileg a bal hátuljánál könnyen hozzáférsz a tolatólámpa kábeléhez.

Ebben látható:

http://kowee.org/prius/PRIUS_CAMERA_INSTALLATION.pdf

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2594 Dátum: 2011.02.06 18:03:25 »
Én is kérdezek.
Túltettem magam a kesztyűtartó világítás problémán, de rögtön született másik.
Használta már valaki a külső audio bemenetet a középső könyöklőben?

Ugyanis van nekem egy nagyon szuper kis FM transzmiterem. Sajnos FM módban elég élvezhetetlen a hangzás. Szerencsére (gondoltam én) van rajta jack dugó, megpróbálom külső audio forrásként közvetlenül bekötni. Össze is kötöttem, bekapcsoltam az AUX csatornát, de semmi.
Szerintetek? (Azon kívül, hogy írjak CD-t MP3 zenével)

Tapasztalatok?  

:( Nekem nincs ott csatlakozó :( Meglehet hogy nincs mindben?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 18:10:12 írta kleingy »