Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249899 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7470 Dátum: 2011.12.15 12:31:47 »
Másik oldalról megvilágítom neked ezt. Céges ügyek miatt szoktam itt/ott (jellemzően külföldön) megszállni.
1. a cég kártyával előre lefoglalja a szállást
2. céges kártyával, vagy kp.-vel kell a helyszínen fizetni
(képzelheted, senki sem fog jattot adni a céges pénzből, amivel fillérre pontosan el kell számolni; van, hogy az adott ország pénzneméből csak annyi van nálad, amennyit a cégtől kaptál)
3. a napi díj, amit kap az ember utazás esetén kevesebb, mintha nem utazna el (aznapra nem kapsz kaja jegyet, helyette van a napidíj, ami Ft.-ba kevesebb) - eleve rosszul jársz, hogy kiküldött a cég. És ezt a pénzt csak a hó végén utalják a fizuval.
4. az, hogy ott aludtál a szállóban az nem a te választásod, a munkáltatód küldött oda. Hogy jól érezted magad ott, vagy sem, arról nem te tehetsz, és nem feltétlenül a szálloda sem (nyilván a munkáltató anyagi megfontolások alapján választ szállást nem szolgáltatosk minősége alapján).
Ezek után, örülsz, hogy végre hazahúzhatsz meló után, mert kevesebb fizut is kaptál, mintha a munkahelyed telephelyén dolgoztál volna.
Na ezért nem ad a többség jattot a recepciónál akkor amikor csak simán jól bántak vele.
Az ilyen, céges ügyben utazó emberektől nem is veszem rossz néven, ha nem adnak. Tisztában vagyok azokkal a dolgokkal, amikről írsz  :yes:

De ezek mind-mind rész-szegmensek. Ezzel szemben tény: 2002-2003 környékéhez képest a huszadára (!) csökkent a borravaló mennyisége, márpedig erre nem ad magyarázatot semmi ilyen speciális eset, amiről te is írsz. Csak az, hogy sóher g...cik lettek az emberek  :devil: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7471 Dátum: 2011.12.15 12:34:25 »
Na, ez érdekes, ezt még nem hallottam.  :)
Egyszer svédországban hazautazás előtt megmaradt némi bontatlan kajám (snack, édesség, vákumfóliás magyar kolbász ...),  üdítőm, pékáru és gyümölcs, amit nem akartam a repülőn hazacipelni. Felajánlottam a szobalányoknak, de ők csak néztek rám fura tekintettel és nem tudtam eldönteni hogy most legszívesebben behúznának egyet vagy csak zavarba jöttek a felajánlástól. Így hozzá tettem, hogy ha nem kérik, nyugodtan dobják ki.

Itthon szállodában nem adok külön-külön mindenért, nincs is pénzmozgás az ottlét alatt, általában mindent a számlához írnak és a végén fizetek (kártya vagy Ü.Cs.). De ott azért nem járja 10% jatt.  ;)
Szállodában szerintem sem "járja" a 10 % - bár előfordul, akadnak jobb fej vendégek, akik pl. az egyágyas szoba 8.000 Ft-os árát 9.000-re kerekítik fel. De az ilyen ma már egy évben jó, ha háromszor-négyszer fordul elő.

Amit írtam a szobában, a takarító személyzetnek hagyott jattról, az pl. Ausztriában, ahol egyik jó barátom szállodában dolgozik, teljesen általános. Minden 2.-3. szobában találnak a lányok pár eurót az ágyon, az éjjeliszekrényen stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7472 Dátum: 2011.12.15 12:36:38 »
Igen, a megfogalmazás erős nekem. Ugyanis ez alapján én mint vendég/fogyasztó eleve úgy kell tekintsek a szolgáltatást végzőre, hogy a végén majd jattot KELL adnom, különben én vagyok a bunkó. Tehát a vendég eleve predesztinált. Holott pont fordítva kellene lennie: ha a vendég maradéktalanul elégedett, akkor ezt kifejezHETi jatt formájában. De amikor eleve otthagy az ember ~150k összeget egy hosszú hétvégéért egy négycsillagosnak mondott szállodában és nem kap semmi extrát azon felül, ami a hírdetményben volt, sőt, akkor felőlem gondolhatja a fizetéskor ott álló recepciós, hogy bunkó voltam, mert a végösszeget max kerek ezresig toldom meg.
Sajnos a tapasztalatunk az, hogy az esetek háromnegyedében nem azt nyújtja a szálloda, amit ígér. Én nem szoktam verni a pultot egy elmaradt üdvözlő koktélért vagy foszlott lepedőért, sőt az ingyen járó masszázst sem szoktuk igénybe venni, de akkor ne mondják, hogy JÁR. Inkább vállalom, hogy bunkónak titulálnak távozáskor, úgysem látnak többet.
Nem KELL adnod. De ha elégedett vagy, akkor ILLIK. Ennyi  :yes:

Aki pedig 150 ezernél tényleg nem képes legalább 2-3 ezret rádobni (mármint ha meg volt elégedve), az tényleg inkább ne jöjjön többet vissza, mert teszünk majd róla, hogy ne érezze annyira jól magát  :devil: ... Minél nagyobb összeget hagy ott, annál nagyobb pofátlanság, ha nem ad borravalót. 150 ezernél mi az a 2-3 ezer. Semmi.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.15 12:38:20 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7473 Dátum: 2011.12.15 14:25:27 »
Aki pedig 150 ezernél tényleg nem képes legalább 2-3 ezret rádobni (mármint ha meg volt elégedve), az tényleg inkább ne jöjjön többet vissza, mert teszünk majd róla, hogy ne érezze annyira jól magát  :devil: ... Minél nagyobb összeget hagy ott, annál nagyobb pofátlanság, ha nem ad borravalót. 150 ezernél mi az a 2-3 ezer. Semmi.
Hát nézd, a dolog másik végét is érdemes átgondolni: ha mint vendég/fogyasztó veszek egy szolgáltatást 150k Ft-ért, akkor az azért üssön meg egy szintet. És ne az legyen, jó volt, de x, y, z ...

Más: ha Te mint recepciós kapsz jattot, ugye megosztod a kollégáiddal? Mert általában nem egy ember szolgálja ki a vendéget az ottlét alatt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7474 Dátum: 2011.12.15 14:26:48 »
Nem KELL adnod. De ha elégedett vagy, akkor ILLIK. Ennyi  :yes:
Ebben szerintem mindenki egyetért.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7476 Dátum: 2011.12.15 20:29:34 »
Más: ha Te mint recepciós kapsz jattot, ugye megosztod a kollégáiddal? Mert általában nem egy ember szolgálja ki a vendéget az ottlét alatt.
Ez változó. Olyan helyeken, ahol rendszeres a borravaló, azt általában egy közös kasszában gyűjtik a kollégák, és vagy egyenlően, vagy a ledolgozott idő arányában elosztják a hónap végén.

Viszont ez nincs mindenhol így - főleg olyan helyeken, ahol a borravaló ritkább, nem is lenne fair.

Nálunk konkrétan az utóbbi rendszer működik - amit kapsz, az a tiéd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7477 Dátum: 2011.12.16 07:35:25 »
Nálunk konkrétan az utóbbi rendszer működik - amit kapsz, az a tiéd.
Értem. Viszont ez alapján azt a vendéget is lebunkózod, akinek tettél valami pluszt, de távozáskor nem Nálad fizetett, így a jatt a kollégának ment.  :hmmmm:

Csak azért kérdeztem, mert annak idején, amikor még olyan helyen dolgoztam, ahol megvolt a "jatt" lehetősége, akkor az ügyelet végén megosztottam a zsét a személyzettel. Még akkor is, ha ez egy 48 órás hétvégi ügyelet alatt nem érte el az 1000 Ft-ot sem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7478 Dátum: 2011.12.17 01:49:17 »
Értem. Viszont ez alapján azt a vendéget is lebunkózod, akinek tettél valami pluszt, de távozáskor nem Nálad fizetett, így a jatt a kollégának ment.  :hmmmm:
Nem. Az csak pech (illetve a kollégának szerencse).

Amúgy elég erős negatív hozzáállást vélek itt felfedezni, valszeg jól sejtem, hogy ott van a sorok között a "hogy várod el te bárkitől is, hogy extra pénzt fizessen neked azért, mert a munkádat végzed" üzenet - szerintem nyugodtan abba is hagyhatjuk; eddig mindig mindenről tudtunk indulat nélkül beszélgetni, itt van az a pont, ahol én erről többet nem igazán tudnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7479 Dátum: 2011.12.17 12:30:39 »
Nem. Az csak pech (illetve a kollégának szerencse).

Amúgy elég erős negatív hozzáállást vélek itt felfedezni, valszeg jól sejtem, hogy ott van a sorok között a "hogy várod el te bárkitől is, hogy extra pénzt fizessen neked azért, mert a munkádat végzed" üzenet - szerintem nyugodtan abba is hagyhatjuk; eddig mindig mindenről tudtunk indulat nélkül beszélgetni, itt van az a pont, ahol én erről többet nem igazán tudnék.
A negativitás csak abban az értelemben áll fenn, hogy lassan fogyasztóként már eleve úgy kell szolgáltatást igénybe venni, hogy a szolgáltató szélesre tárja a zsebét. Egyszer talán eljutunk oda, mint az egészségügyben: boríték ellenében kapsz csak szolgáltatást?

De még egyszer kihangsúlyozom: szívesen adok, ha elégedett voltam és nem érzem a kényszert, hogy kell. Még olyankor is, ha semmi extrát nem kértem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7480 Dátum: 2011.12.17 13:10:27 »
De még egyszer kihangsúlyozom: szívesen adok, ha elégedett voltam és nem érzem a kényszert, hogy kell. Még olyankor is, ha semmi extrát nem kértem.
Ezzel így egyet is értek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7481 Dátum: 2011.12.21 10:38:43 »
HELP!

Kéne SOS kölcsön egy karácsonfatalp... ha valakinek akad, ne tartsa magában!!!!!! SOS SOS  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7482 Dátum: 2011.12.21 10:56:18 »
Valamelyik nap vettem az OBI-ban, csomó féle van, nézd meg ott!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7483 Dátum: 2011.12.21 15:16:35 »
Kéne SOS kölcsön egy karácsonfatalp... ha valakinek akad, ne tartsa magában!!!!!! SOS SOS  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
Elég sok fenyőfaárusnál lehet kapni. A hipermarketekben, barkácsáruházakban kaphatók fele semmire nem jó sajnos...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7484 Dátum: 2011.12.22 23:06:52 »
HELP!

Kéne SOS kölcsön egy karácsonfatalp... ha valakinek akad, ne tartsa magában!!!!!! SOS SOS  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
Hát tudod, aki karácsonyfa-talpat tart magában, annak azért lehet baja  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )