Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1253344 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2430 Dátum: 2009.03.01 19:23:52 »
De mik ezek a szabályok! Ezt szeretném megtudni ::)

Közlekedés közben megkülönböztető jelzés használata mellett, az egyértelmű kar, illetve kézjel a megállásra utalván és/vagy kiegészítve hangosbeszélőn adott utasítással.
Szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2431 Dátum: 2009.03.01 19:35:20 »


OK! köszi.:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2432 Dátum: 2009.03.01 19:36:48 »
OK! köszi.:)
Lehet, hogy még kiegészítik ezzel azzal a cartársak...  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2433 Dátum: 2009.03.01 20:19:17 »
De mik ezek a szabályok! Ezt szeretném megtudni ::)

Közlekedés közben megkülönböztető jelzés használata mellett, az egyértelmű kar, illetve kézjel a megállásra utalván és/vagy kiegészítve hangosbeszélőn adott utasítással.
Szerintem.
Nekem azt civil autóból mutogathat..... :nonono: múltkor aláztam épp egyet le mikor kék suzi sedan polgárőrautóval bepróbálkozott menet közben....kitettem szépen az irányjelzőt balra nyomtam egy padlót és kikerültem..... nem jött sokáig utánam...... :D Mondjuk lehet ha egyszer kint áll és igazoltat megszopat ha meglát.. ..dehát ez van!! :D  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 20:23:23 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2434 Dátum: 2009.03.02 00:27:33 »
A megállításnak külön szabályai vannak!

De mik ezek a szabályok! Ezt szeretném megtudni ::)

Nem hiszem, hogy ennek egyértelmű, taxatíve felsorolt szabályai lennének. Rendben, nyilván az az alapeset, amit Trotter leírt. De azt kéne megérteni (és nem tudom, ez miért ilyen nehéz), hogy a rendőr igazoltathat téged, függetlenül attól, hogy épp szekéren, rózsaszín Cadillacben, kukásautóban vagy nénós Octaviában közlekedik-e  ;) ... Ettől fogva pedig szvsz eléggé egyértelmű, hogy adott esetben nyilván "improvizálhat" annak érdekében, hogy jelezze, hogy meg kéne állnod.

Na persze, erre nyilván te is mondhatod azt, hogy bocs, neked nem esett le, hogy ő rendőr és igazoltatni akar épp  :innocent: ... Tehát alapban nyilván neki is sokkal egyszerűbb, ha "rendes" rendőrautóban ül. De annyi biztos, hogy nem a járműve, nem az azon lévő (vagy nem lévő) jelzések jogosítják őt fel arra, hogy igazoltasson téged.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2435 Dátum: 2009.03.02 00:35:27 »
Ha képes rá...  [rohog] [rohog] [rohog]
 :innocent:
Mármint az autó, merthogy ezt kérdezte...
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2436 Dátum: 2009.03.02 08:02:22 »
Hát, ha tudtam volna, akkor odamentem volna. És megtudtátok nézni a vértesszentkereszti kolostorromot? Mert nem igazán lehet látogatni azt.

Majd legközelebb. :) Dehonnem lehet látogatni, ki is van írva. Egy emberke van ott, aki készséggel mesél a kolostor történetéről. Aki szeret ilyesmiket látogatni (mint mi :)), annak jó szívvel ajánlom. Belépti díj nincs, mi egy kisebb összeget otthagytunk támogatásként a felújításra. Kicsit trükkös megtalálni, de a GPS a barátunk. :)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2437 Dátum: 2009.03.02 08:33:15 »
Hát, ha tudtam volna, akkor odamentem volna. És megtudtátok nézni a vértesszentkereszti kolostorromot? Mert nem igazán lehet látogatni azt.

Majd legközelebb. :) Dehonnem lehet látogatni, ki is van írva. Egy emberke van ott, aki készséggel mesél a kolostor történetéről. Aki szeret ilyesmiket látogatni (mint mi :)), annak jó szívvel ajánlom. Belépti díj nincs, mi egy kisebb összeget otthagytunk támogatásként a felújításra. Kicsit trükkös megtalálni, de a GPS a barátunk. :)


És ha netán máskor is jársz erre, nyugodtan szólj csak. Aztán kicsit lehet beszélgetni.
Mert volt idő, (nem is oly rég) mikor nem lehetett kimenni oda. (Azt hiszem akkor ki kell oda látogatnom. Sőt, mivel egyik győri ismerősünket hamarosan meghívjuk, akkor kiviszem oda őket, mert ők is szeretnek a természetben járni)
Megnézhettétek volna Majkot is és ott még van egy jó kis étterem is.

Szép ki út van ott az erdőben igaz?
Régen nagyon sokat rendeztek ott ralikat. Ismerem azt az utat, mint a tenyeremet.
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2438 Dátum: 2009.03.02 08:52:06 »
És ha netán máskor is jársz erre, nyugodtan szólj csak. Aztán kicsit lehet beszélgetni.
Mert volt idő, (nem is oly rég) mikor nem lehetett kimenni oda. (Azt hiszem akkor ki kell oda látogatnom. Sőt, mivel egyik győri ismerősünket hamarosan meghívjuk, akkor kiviszem oda őket, mert ők is szeretnek a természetben járni)
Megnézhettétek volna Majkot is és ott még van egy jó kis étterem is.

Szép ki út van ott az erdőben igaz?
Régen nagyon sokat rendeztek ott ralikat. Ismerem azt az utat, mint a tenyeremet.

Ok. Legközelbb majd megnézzük Majkot is, meg a Vitányvárat, Gerencsérvárat, stb, stb. Jó sok látnivaló van a Vértesben, szeretjük. :) Bár az abszolút kedvenc a Zemplén. :)

Az út jó kanyargós, igen. Nekem a PVörösvár - Csobánka szakasz volt a kedvenc "játszós" utam. A kis Civiccel hihetetlenül lehetett ott menni.

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2439 Dátum: 2009.03.02 09:27:16 »

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2440 Dátum: 2009.03.02 09:34:46 »
Ok. Legközelbb majd megnézzük Majkot is, meg a Vitányvárat, Gerencsérvárat, stb, stb. Jó sok látnivaló van a Vértesben, szeretjük. :) Bár az abszolút kedvenc a Zemplén. :)

Az út jó kanyargós, igen. Nekem a PVörösvár - Csobánka szakasz volt a kedvenc "játszós" utam. A kis Civiccel hihetetlenül lehetett ott menni.


Ezen a videón is többször ez az út amin megyünk.
Anno ezen az úton törtem össze életem első autóját is sajnos. (Skoda 120L)  :cry:
Nagyon sokat autóztam/unk ezen az úton.
Meg sok versenyt is rendeztünk rajta.
Sok szép emlék fűz hozzá.
 
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 09:37:26 írta Beken »
BekeN

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2441 Dátum: 2009.03.02 18:54:07 »
Sziasztok!

Kicsit OFF lesz a kérdés, mégis felteszem:

Nem tudjátok hogy hívják azt a "szegélykövet" amit leginkább villamos sinek mellett használnak és félgömbök vannak rajta?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2442 Dátum: 2009.03.02 19:50:18 »
Sziasztok!

Kicsit OFF lesz a kérdés, mégis felteszem:

Nem tudjátok hogy hívják azt a "szegélykövet" amit leginkább villamos sinek mellett használnak és félgömbök vannak rajta?

Demszky átka :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2443 Dátum: 2009.03.02 19:57:45 »
Sziasztok!

Kicsit OFF lesz a kérdés, mégis felteszem:

Nem tudjátok hogy hívják azt a "szegélykövet" amit leginkább villamos sinek mellett használnak és félgömbök vannak rajta?

3D-s fizikai útpályaelválasztó terelőfélgömb.  :stuart:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2444 Dátum: 2009.03.02 19:59:43 »
Sziasztok!

Kicsit OFF lesz a kérdés, mégis felteszem:

Nem tudjátok hogy hívják azt a "szegélykövet" amit leginkább villamos sinek mellett használnak és félgömbök vannak rajta?

Demszky átka :D
Azért így csak nem adhatok le egy önkormányzati megrendelést!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019