Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724431 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1410 Dátum: 2010.06.21 18:52:10 »
Ma vezettem egy 1.8-as benzines sedan tesztpeldanyt a tatabanyai kereskedesben. Tudom, hogy mar masfel eve a piacon van a jargany, de most jutottem el oda, hogy lecsereljem a jelenlegi automat es eddig valahogy nem ereztem kesztetest a probara. Leginkabb azert nem amugy mert nagyon is biztam benne (2.0 dieselt mar probaltam egyszer amugy), hogy kozel 150 loero akarmi nyomatekkal bir akkor sem lehet egyszeruen annyira rossz, hogy ne tudna elnyerni a tetszesem. Komolyan ugy alltam neki, hogy ha megy ugy mint a mostani 1.6-os corollam (7 eves) nekem az tokeletesen megfelel majd.

Ott allok, hogy holnap vigyem a penzt egy igen-igen kedvezo aru 1.8-asert. Viszont a tesztvezetes utan most olyan csalodas ert, hogy minden tervem a feje tetejere allt. Latom-latom, hogy azert ment felfele a mutato, de szinte alig erezheto az autoban barminemu gyorsulas, pedig en aztan tudok dinamikusan kergetni egy autot.
A pedalok is olyan lagyak, szinte semmi visszajelzes... persze ettol meg lehetne elfogadhato. Ahogy a diesel is megallja a helyet (amiben anno mikor teszteltem oriasi pozitiv csalodas ert, egy alom volt suhanni vele a palyan. Mindezt mondom ugy, hogy viszonylag gyakran vezetek ceges dizel autokat, 2.2 DCAT-ot is).
Szerettem volna porgetni a motort, azt olvastam azzal minden a helyen lesz. Hat hiaba, mintha valami rejtejes ero ketkezzel huzna vissza gyorsitaskor en meg szinte egyhelyben evickelnek. Palyan mentunk dombra fel, es egyszeruen 5bol vissza kellett raknom 4esbe hogy a "ne guruljunk vissza" erzes elmuljon (tobb kevesebb sikerrel).
Utana atultem a corollamba; hat eg es fold. Ujra ereztem magam alatt az autot elni.

Ennyi a tortenetem.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1411 Dátum: 2010.07.08 14:07:51 »
Túl vagyok az első 10e km-en.  Néhány gondolat az autóról.
Ami nem tetszik benne:
- elég vastagak az oszlopok, főleg a B oszlop a teli fejtámlával a jobb 1-en nagyon nagyot takar ki egy balra kikanyarodáskor az útkereszteződésben, gyakorlatilag semmit sem látok jobbra kanyarodás közben. Érdekes, a lecsapott szűkülő hátsó fertály egyáltalán nem zavaró, mert jók a külső tükrök (szinte kizárólag abból tolatok) és van tolató radar. A hátramenet kapcsolásakor lebillenő tükrök már csak hab lenne a tortán  :)
- Újítottak a deréktámaszon, bár ne tették volna. Nem mechanikusan állítható, hanem egy kis kompresszor fúj fel egy lufit a háttámlában. A probléma vele, hogy nem tart sokáig a hatása, 1 óra alatt leenged. Jobban tetszene, hogy ha tartósan ott maradna.
- Nagyon kényes a fekete üléshuzat, minden meglátszik rajta (az előző autóm szürkés plüss kárpitján felnőtt két gyerek a velük járó minden balesettel, mégsem látszott meg rajta a 8 év nyoma)
 
A motor hozza az elvártat. Tudjuk, hogy nem egy verseny motor, de ha bátran visszakapcsol az ember, akkor nagyon is jól használható. Hülyeség, hogy nem lehet előzni, meg használhatatlan, alul-motorizált az 1,6-ossal. Persze mindenkinek más-más az elvárása e téren, de szerintem megszokható és vállalható kompromisszum az olcsóbb ár és a kisebb fogyasztás ellenében (6,44 az eddigi teljes átlag). Nálam konkrétan +800e Ft lett volna az 1,8-as motor felára és 1,3M Ft a 2.0 D4D  :hmmmm:
Az összeszereléssel sincs gond, nem zörög sehol, kuplung, sebesség váltó nagyon finoman megy.
A jövő héten tele pakolom (4 felnőtt + egy csomó cucc), meglátom így mit szól hozzá.  :whistling:

És mert ilyen szép kerek km állás van, sikerült a bal elején a lökhárító alját egy kiálló kövön meghúznom egy parkolóban, így már nem szűz  :wacko:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1412 Dátum: 2010.07.09 13:42:36 »
..es hianyolsz vmit, amiben a regi autod jobb volt? (nyomatek nem er  :tt2: )
A felszereltseggel elegedett vagy, esetleg most mar adnal tobbet esetleg egy executive felszereltsegert?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1413 Dátum: 2010.07.09 16:08:04 »
..es hianyolsz vmit, amiben a regi autod jobb volt? (nyomatek nem er  :tt2: )
A felszereltseggel elegedett vagy, esetleg most mar adnal tobbet esetleg egy executive felszereltsegert?
Ami hiányzik, az a tempomat (lehet, hogy valamilyent keresek bele)
Az előzőből talán csak a kis apróságok: hátramenet kapcsolására elinduló hátsó ablaktörlő, a kis fülecske a szélvédőn, ahova a parkoló jegyet lehetett csiptetni. De ezek tényleg nem fontos dolgok. Az ülés kárpitot írtam, az nagyon nem praktikus, a Picassoban jobb volt (ez meg szebb, ha tiszta)
Most akcióban a SOL helyett adják  a Travel Edition-t (5,8 " kijelzős integrált navigációs rendszer, USB-bemenet a fejhez és 16-os könnyűfém felni) azonos áron  :wub: Igaz, én még  kb. 400e-rel olcsóbban vettem, mint a mostani ár.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #1414 Dátum: 2010.07.09 16:38:01 »
a kis fülecske a szélvédőn, ahova a parkoló jegyet lehetett csiptetni. \
Szoval ez alapbol volt a Citroenben?  :hmmmm: Nekem fater csinalt egyet plexibol az enyembe :D
Tempomatot neha akcioban szerelik a Toyotanal, kerdezz ra esetleg.  :yes: Amikor nezegettem az Ave listat, pont ezt hianyoltam a Sol-bol. Az exe-ben benne van, csak nem kicsit dragabb...ok, mas is van benne.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1415 Dátum: 2010.07.09 16:50:52 »
a kis fülecske a szélvédőn, ahova a parkoló jegyet lehetett csiptetni. \
Szoval ez alapbol volt a Citroenben?  :hmmmm: Nekem fater csinalt egyet plexibol az enyembe :D
Tempomatot neha akcioban szerelik a Toyotanal, kerdezz ra esetleg.  :yes: Amikor nezegettem az Ave listat, pont ezt hianyoltam a Sol-bol. Az exe-ben benne van, csak nem kicsit dragabb...ok, mas is van benne.
Igen, de a facelift után már kispórolták (ettől lettek gazdagabbak???)
A tempomatra rákérdezek Xanyinál, kössz az infót!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis III.
« Válasz #1416 Dátum: 2010.07.09 20:28:18 »
a kis fülecske a szélvédőn, ahova a parkoló jegyet lehetett csiptetni. \
Szoval ez alapbol volt a Citroenben?  :hmmmm: Nekem fater csinalt egyet plexibol az enyembe :D
Tempomatot neha akcioban szerelik a Toyotanal, kerdezz ra esetleg.  :yes: Amikor nezegettem az Ave listat, pont ezt hianyoltam a Sol-bol. Az exe-ben benne van, csak nem kicsit dragabb...ok, mas is van benne.
Igen, de a facelift után már kispórolták (ettől lettek gazdagabbak???)
A tempomatra rákérdezek Xanyinál, kössz az infót!

Két félét szerelünk.
Az egyik a gyárinak mondott: igazából a kar gyári, maga a tempomat egység egy kis doboz, amit egy Petersen nevü cég szállít be a Toyotának. Elénye, hogy Y kábellel csatlakozik a fékhez és a gázpedálhoz, illeszkedik az autóhoz.
A másik a Dover Kft.től származó univerzális tempomat. Ehhez jobban meg kell bontani az autót, klasszikus értelemben be kell "kötni". A karja kevésbé jól kialakított, viszont van rajta két sebességmemória...
Probléma egyikkel sem volt még, pedig mindkettőt már többször szereltük.
Árakat sajnos nem tudok mondani, kérdezni sem mert szabin vagyok. Jövő héten tudom megkérdezni ha addig ráér. Vagy akár te is odacsöröghetsz...
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1417 Dátum: 2010.07.09 21:17:47 »
Két félét szerelünk.
Az egyik a gyárinak mondott: igazából a kar gyári, maga a tempomat egység egy kis doboz, amit egy Petersen nevü cég szállít be a Toyotának. Elénye, hogy Y kábellel csatlakozik a fékhez és a gázpedálhoz, illeszkedik az autóhoz.
A másik a Dover Kft.től származó univerzális tempomat. Ehhez jobban meg kell bontani az autót, klasszikus értelemben be kell "kötni". A karja kevésbé jól kialakított, viszont van rajta két sebességmemória...
Probléma egyikkel sem volt még, pedig mindkettőt már többször szereltük.
Árakat sajnos nem tudok mondani, kérdezni sem mert szabin vagyok. Jövő héten tudom megkérdezni ha addig ráér. Vagy akár te is odacsöröghetsz...
Elképzelésem van, hogy milyet szeretnék (a Picassoba szereltek többen is ilyet, de én akkor már az eladáson gondolkoztam): lenne rajta sebesség határoló (pl lakott területre 60), ami egy gombnyomásra aktiválható (mint a boxutca a F1-ben  ;)), egyébként a szokásos dolgokat tudja.
Ráér persze, eddig is meg voltam nélküle. Júli 16-tól én sem vagyok, addig meg folyamatos munka van, úgyhogy majd utána kereslek.
Köszi az infót!

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1418 Dátum: 2010.07.10 07:37:59 »
80 korul van a gyari tempomat utolag nemakcios aron a toyotanal.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis III.
« Válasz #1419 Dátum: 2010.07.10 14:57:26 »
Két félét szerelünk.
Az egyik a gyárinak mondott: igazából a kar gyári, maga a tempomat egység egy kis doboz, amit egy Petersen nevü cég szállít be a Toyotának. Elénye, hogy Y kábellel csatlakozik a fékhez és a gázpedálhoz, illeszkedik az autóhoz.
A másik a Dover Kft.től származó univerzális tempomat. Ehhez jobban meg kell bontani az autót, klasszikus értelemben be kell "kötni". A karja kevésbé jól kialakított, viszont van rajta két sebességmemória...
Probléma egyikkel sem volt még, pedig mindkettőt már többször szereltük.
Árakat sajnos nem tudok mondani, kérdezni sem mert szabin vagyok. Jövő héten tudom megkérdezni ha addig ráér. Vagy akár te is odacsöröghetsz...
Elképzelésem van, hogy milyet szeretnék (a Picassoba szereltek többen is ilyet, de én akkor már az eladáson gondolkoztam): lenne rajta sebesség határoló (pl lakott területre 60), ami egy gombnyomásra aktiválható (mint a boxutca a F1-ben  ;)), egyébként a szokásos dolgokat tudja.
Ráér persze, eddig is meg voltam nélküle. Júli 16-tól én sem vagyok, addig meg folyamatos munka van, úgyhogy majd utána kereslek.
Köszi az infót!

Az utólagos gyári ezt a sebesség határoló funkciót nem tudja, csak a gyárigyári :D Annál ehhez egy plusz gomb van a kormányon.
A másikhoz amit mondtam mintha rémlene ilyen bővítőmodul, majd ennek is utánakérdezek.
De ha lehet tudni annak a típusát amit a Picassoba szerettél volna, akkor utána kell járni, hogy létezik-e annak a gyártónak Y kábele az Ave gázpedáljához, és akkor tutira beszerelhető az is.
Xanyi

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1420 Dátum: 2010.07.10 17:16:52 »
Itt van tobbekkozott a tempomat ara is (89.000 Ft).
Viszont ahogy nezem az 1.6-osba nem szerelik.
http://www.toyota.hu/Images/Avensis_accessories_huhu_tcm266-918341.pdf
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

jordan9

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Photographer
    • http://www.htphoto.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1421 Dátum: 2010.07.13 10:22:59 »
Sziasztok.
Bele ültem egy 2oo5-ös kombi 2ezres benzines avensisbe, és érdeklődnék h vki jó áron nem tud hozzá, légterelőt a z ablakokra???

Előre is köszi. HT

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1422 Dátum: 2010.07.13 10:49:45 »
Sziasztok.
Bele ültem egy 2oo5-ös kombi 2ezres benzines avensisbe, és érdeklődnék h vki jó áron nem tud hozzá, légterelőt a z ablakokra???

Előre is köszi. HT
Az még nem Ave III  ;)

jordan9

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • Photographer
    • http://www.htphoto.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1423 Dátum: 2010.07.13 11:30:30 »
Sziasztok.
Bele ültem egy 2oo5-ös kombi 2ezres benzines avensisbe, és érdeklődnék h vki jó áron nem tud hozzá, légterelőt a z ablakokra???

Előre is köszi. HT
Az még nem Ave III  ;)

Tudom tudom, azért is írtam az évjáratot, de ez jobban pörög ez a topik.... remélem nem baj :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis III.
« Válasz #1424 Dátum: 2010.07.13 12:00:12 »
Pont ez a fórum nem pörög nagyon. Inkább Avensis, mi más? vagy Adok-veszek inkább.
Persze maradhat, nem zavar senkit, csak javaslat  :flowers: