Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883735 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4095 Dátum: 2009.08.30 21:42:11 »
Hat....

Reszben igaz, mert tenyleg voltak ilyen sorozatu motorok, de hogy a kopogasos egestol nem lesz baja az vicces egy picit. (ilyenkor ugye a benzin kevereked hamarabb robban be magatol, mint hogy szikra lenne es ez nem uzemszeru a benzineseknel, ezt hivjak csorgesnek).

Probald meg, hogy tankolj 2 teljes tank OMW Carrera 100-at a masodik tanknal nezd meg ismet, tankolast elott nagyon fogyasztd ki. Lehet nem artana egy ECU reset sem, de csak a masodik tank utan. Ugyanis a gyari ECU-nak a kopogaserzekelo alapjan el kellene tuntetnie a csorgest, hiszen pont ez a feladata.

Hello mozso!

2 kérdésem volna még ehhez a válaszodhoz,amit amúgy köszönök,tőled mindig tanul az ember.Szóval:
1,miért kell megvárnom a 2 tankolást és utána csak reset?
2,hol a kopogásérzékelő?nem lehet hogy az a rossz

Kösz
B.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4096 Dátum: 2009.08.30 21:43:36 »
ez utóbbi is kérdés akart lenni.:)
szóval nem lehet hogy a kopogásérzékelő rossz?

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4097 Dátum: 2009.08.30 21:57:48 »
Üdv!
A nyikorgás nálam a motortérből,a kuplung szerkezetből jön,mikor a pedált majdnem félig lenyomom.A működtető mechanika adja a hangot ami egy porvédő gumival van eltakarva.
Ha lehúzom a gumit akkor sem látom tisztán a nyikorgást kiváltó részt és ezt a felületet nem szívesen fújkálom össze olajjal,mert szerintem (bár ez nem biztos) közel lehet a kuplungtárcsa.
Felteszek képet: katt
Képet kiszedtem, mert széthúzta az oldalt. Kleingy


Tuti belulrol jon, az egesz rendszer hidraulikus, a tapasztalatok alapjan nem ad hangot. En is azt hittem kivulrol jon, de nem. Zsirozd meg belul.
Ok.megpróbálom.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4098 Dátum: 2009.08.30 22:25:21 »
Hello mozso!

2 kérdésem volna még ehhez a válaszodhoz,amit amúgy köszönök,tőled mindig tanul az ember.Szóval:
1,miért kell megvárnom a 2 tankolást és utána csak reset?
2,hol a kopogásérzékelő?nem lehet hogy az a rossz

Kösz
B.

1. Az ECU-nak hozza kell szoknia a megvaltozott dolgokhoz. Az eddigiek alapjan akkor is csorgott a motoro,d ha az ECU ranyult. Ha a 100-as benyaval is csinalja, akkor olyan merteku a gond amit nem tud lekezelni -> nem normalis, lehet szar a kopogaserzekelod. A 2 tankolas azert kell, hogy mindenhol az uj benzined legyen es ne keveredjen.
1a. Nekem is csorgott neha az atalakitasok utan, de kb 4 perc utan megtanulta es azota is minden ok.
2. nem tudom hol van, illetve mar elfelejtettem...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4099 Dátum: 2009.08.30 23:08:52 »
Tuti belulrol jon, az egesz rendszer hidraulikus, a tapasztalatok alapjan nem ad hangot. En is azt hittem kivulrol jon, de nem. Zsirozd meg belul.
Nem, onnan jön, ahonnan írta. Mindkét kocsinkban nyikorog a kuplung munkahengere a motornál. A folyadékcsere (DOT4/5.1) segít, a gumi harang alá meg jóféle kenőzsír kell, NLGI2-es konzisztenciával.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4100 Dátum: 2009.08.30 23:27:35 »
Sziasztok!

Elvittem az autót szervízbe!(1.4 vvti 2001,gyorsításkor kerregő hang)
Azt mondták rossz az előgyújtás,kopogásos égés jelensége áll fenn,a computer az oka.Az új 308 ezer forint.De nem kell kicserélni,nem baj ez igazán,a motornak nem lesz baja,éljek együtt vele.(egyrészt nincs erre ennyi pénzem,másrész ha pörgetem a motort nincs ez a hang).
Azt mondták sok Corollánál van ez,nem hibás a computer,hanem ez egyszerűen ilyen.Főleg nyáron jön elő,mikor meleg a levegő.
Javaslat:tankoljak magasabb oktánszámú benzint.
Eddig a shellnél tankoltam,most kipróbálok mást.
Szóval  kuplungcseréhez ennek semmi köze.(Emiatt lelettem itt hurrogva,hogy nem szóltam)
Olajcserém is volt,5W40-es Castrol ment bele,rakok bele most sűrűbbet,hátha ez híg neki,mint utolsó lehetőség,hátha ezt jobban kamálja,bár nem hinném.


Ez egy ismert típushiba ennél a szériánál, nem tudom, hogy nem mondta itt neked senki.. Egyébként az enyém is csörög, ha erőlködik(pl. 1-esben nem adok elég gázt, akkor becsörög)
B.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 07:42:31 írta kleingy »

bulesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4101 Dátum: 2009.08.31 09:11:27 »
Az én váltós kerregésemmel meg nem találkozott senki?  ::)
Nagyon kivancsi lennek ra! ;)
Köszi,
B.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4102 Dátum: 2009.08.31 09:29:30 »
Az én váltós kerregésemmel meg nem találkozott senki?  ::)
Nagyon kivancsi lennek ra! ;)
Köszi,
B.

Na faxa. Kellett nekem Toyota..

bulesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4103 Dátum: 2009.08.31 09:34:17 »
Az én váltós kerregésemmel meg nem találkozott senki?  ::)
Nagyon kivancsi lennek ra! ;)
Köszi,
B.

Na faxa. Kellett nekem Toyota..

;) Ezt leszamitva nagyon meg vagyok elegedve vele..:) A regi 94-es 1,3as VVTI motoros rövid hátuljú is baromi jó kis kocsi volt! ;) Csak kicsi volt a csomagtartoja (1db babakocsival tele volt) es nem volt benne klíma..de 240e km utan is pöpec volt a motorja...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4104 Dátum: 2009.08.31 09:37:26 »
Az én váltós kerregésemmel meg nem találkozott senki?  ::)
Nagyon kivancsi lennek ra! ;)
Köszi,
B.
Na faxa. Kellett nekem Toyota..


Így van, az összes vacak. Felesleges is vásárlás előtt átnézetni, vagy eleve 100%-osan leinformálhatót keresni.
Akinek meg állítólag nincs vele baja, az csak nem meri elmondani, hogy egy pénztemető. :ph34r:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4105 Dátum: 2009.08.31 09:59:34 »
Jah' én sem merem mondani. A csomagtérben van egy tölcsér kicsi kis kereszt van a tetején és oda kell önteni a pénzet! :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 10:00:59 írta kleingy »
Fery

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4106 Dátum: 2009.08.31 10:00:22 »
Az én váltós kerregésemmel meg nem találkozott senki?  ::)
Nagyon kivancsi lennek ra! ;)
Köszi,
B.
Na faxa. Kellett nekem Toyota..


Így van, az összes vacak. Felesleges is vásárlás előtt átnézetni, vagy eleve 100%-osan leinformálhatót keresni.
Akinek meg állítólag nincs vele baja, az csak nem meri elmondani, hogy egy pénztemető. :ph34r:

Nem vacak, csak hemzsegnek a típushibáktól, motor, váltó.. Én meg le lettem hülyézve, hogy merek ilyeneket egyáltalán gondolni is egy Toyotáról, és tessék, az enyém is zabálja az olajat, nincs 2 hónapja hogy vettem. És át lett nézetve, és zsír állapotban van, egy családnál volt új kora óta. Típushiba, hiába nézeted át 100%-osan, meg hiába van szk, attól még szétmehet pl. a szívócsonk.

bulesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4107 Dátum: 2009.08.31 10:01:20 »
Jah' én sem merem mondani. A csomagtérben van egy tölcsér kicsi kis kereszt van a tetején és oda kell önteni a pénzet! :)
én a kocsi vezető felöli oldalán lévő lyukba szoktam.. akkor lehet, hogy emiatt csörög...?  :eek: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 10:31:20 írta kleingy »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4108 Dátum: 2009.08.31 10:03:51 »
Nem vacak, csak hemzsegnek a típushibáktól, motor, váltó.. Én meg le lettem hülyézve, hogy merek ilyeneket egyáltalán gondolni is egy Toyotáról, és tessék, az enyém is zabálja az olajat, nincs 2 hónapja hogy vettem. És át lett nézetve, és zsír állapotban van, egy családnál volt új kora óta. Típushiba, hiába nézeted át 100%-osan, meg hiába van szk, attól még szétmehet pl. a szívócsonk.
Ide a fórumra az jön, akinek van valami problémája. Típushiba a szívócsonk a korai vvt-i motoroknál, más típushiba nincs.
7éves autót használtan megvenni kockázat, bármilyet veszel, és annál nagyobb a kockázat, minél több homály van az előéletében.
Egyébként meg járj a végére, lehet nincs is olyan nagy gáz.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4109 Dátum: 2009.08.31 10:15:00 »
Nem vacak, csak hemzsegnek a típushibáktól, motor, váltó.. Én meg le lettem hülyézve, hogy merek ilyeneket egyáltalán gondolni is egy Toyotáról, és tessék, az enyém is zabálja az olajat, nincs 2 hónapja hogy vettem. És át lett nézetve, és zsír állapotban van, egy családnál volt új kora óta. Típushiba, hiába nézeted át 100%-osan, meg hiába van szk, attól még szétmehet pl. a szívócsonk.
Ide a fórumra az jön, akinek van valami problémája. Típushiba a szívócsonk a korai vvt-i motoroknál, más típushiba nincs.
7éves autót használtan megvenni kockázat, bármilyet veszel, és annál nagyobb a kockázat, minél több homály van az előéletében.
Egyébként meg járj a végére, lehet nincs is olyan nagy gáz.

Hát végülis mást nem tudok csinálni, minthogy figyelem, mennyire fogy, aztán lecserélem az olajat, és megint figyelem, és reménykedek, hogy csak ez volt a baja, hogy szar olajat raktak bele. Mást nem tudok. Egyéb ötlet? Ja, a motor alja száraz. Tehát tuti hogy megeszi, mert ekkora folyásnak látszódnia kell.