Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3755008 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11850 Dátum: 2016.11.03 18:33:16 »
Ha pedig cserélni kell akkor én ezekre gondoltam: - VARTA D15 Silver Dynamic 63Ah 610A Jobb
 -  Banner Power Bull Professional 12V 63AH J P6340
A benzinesnek elég kicsi a tálcája, azt tudsz belerakni ami belefér. A 63-as úgy emlékszem nem fér be. Mielőtt vennél, mindenképpen mérd le alatta a tálcát. "Vigasztaljon", hogy egyes esetekben az akku halála a feszültségszabályzó végének a tünete.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11851 Dátum: 2016.11.03 18:42:04 »
Én is gondolkodtam már hasonlón. Pl.  Sima felnyíló és beépíteni egy tabletot...csak a töltését kell megoldani és mindent tökéletesen tudna,jobb mint egy gyári navi.
Ha ilyesmiben gondolkozol, akkor ne a töltését old meg, hanem a tápellátását. Tehát vedd ki a li-ion akkut. Kocsiban nyáron igen meleg tud lenni, álmoskönyv szerint nem életbiztosítás azt ott tartani. Egyébként jó az irány, sok a lehetőség. Én még keresem a frame-hez a megfelelő tabletet ami cynagenmod képes, OTG-n át tudja a tolatókamera jelét felvenni, ráköthető a fejegység, esetleg ODBII-t is eléri, 3G képes, stb. Nem egyszerű téma, elég időigényes. Ha nem akarsz kompromisszumokat, akkor a megfelelő tablet mellé össze kell hozni sok más komponenst is. Jó hír, hogy utána már az asztalon lehet bűvölni a cuccot, beépíteni ráér akkor ha tökéletesre van csiszolva.

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11852 Dátum: 2016.11.03 18:47:02 »
Ha ilyesmiben gondolkozol, akkor ne a töltését old meg, hanem a tápellátását. Tehát vedd ki a li-ion akkut. Kocsiban nyáron igen meleg tud lenni, álmoskönyv szerint nem életbiztosítás azt ott tartani. Egyébként jó az irány, sok a lehetőség. Én még keresem a frame-hez a megfelelő tabletet ami cynagenmod képes, OTG-n át tudja a tolatókamera jelét felvenni, ráköthető a fejegység, esetleg ODBII-t is eléri, 3G képes, stb. Nem egyszerű téma, elég időigényes. Ha nem akarsz kompromisszumokat, akkor a megfelelő tablet mellé össze kell hozni sok más komponenst is. Jó hír, hogy utána már az asztalon lehet bűvölni a cuccot, beépíteni ráér akkor ha tökéletesre van csiszolva.
Látom te a tutira mész...helyes😀
Tetszik az elgondolásod. Azt hiszem keresek én is egy sima keretet és kicserélem.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11853 Dátum: 2016.11.03 19:11:37 »
Látom te a tutira mész...helyes😀
Tetszik az elgondolásod. Azt hiszem keresek én is egy sima keretet és kicserélem.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről
Frame alatt a motoros felnyíló egységre gondoltam, nem a sima keretre. Esetleg német bontókban vagy ebay-en nézz szét, itthon még nem láttam. Eredetileg nem akartam venni, de egy topictárs elkezdte árulni a saját feleslegessé vált darabját és mivel hónapokig nem csapott le rá senki, kénytelen voltam megvenni... Azt nem tudom eldönteni, hogy fizikai gombosat keressek és kiforrasszam a vezérlő gombokat, vagy inkább sima fizikai gomboktól mentes példány legyen. A gombok kivezetése kultúráltabb lenne, de a fenének van kedve forrasztgatni... A tablet se egy könnyű eset, eddig Nexus7 az ami legtűrhetőbbnek tűnik a belerakhatóak közül. Ha tavaszig nem jön ki valami erősebb kínai tablet értelmes árazással, akkor valószínűleg Nexus megy bele.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11854 Dátum: 2016.11.03 19:40:52 »
Még egy kérdés...aki mostanában gyűrűztette az avensisét (Deka, Fortuna71...) annál előfordult, hogy  fogy a fagyálló a tágulásiból? Nekem eddig kb. 1lityit szürcsölt be 1000km-en...a szerelő azt mondta, hogy a levegős rendszer miatt fogyni fog a hűtővíz, amit én értek, de meddig légtelenedik???

2 héttel utána szemem sarkából vettem észre (az olajat is megnézem minden vasárnap) minimum körül volt, így +1/2 litert tettem a kiegyenlítőbe, azóta nem is figyeltem. én arra írtam ezt, hogy megbontáskor le lett eresztve, s visszatölteni meg ennyit sikerült. majd jobban a körmére nézek :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.03 19:44:55 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11855 Dátum: 2016.11.03 20:14:34 »
...csapágyhangszerű zúgást hallok menet közben, aminek a hangereje a sebesség növekedésével növekszik. Kerékcserekor a kerekeket megforgatva nem volt csapágyhang. Üresben gurulva is van hang, sebességben/üresben benyomott kuplungnál is van hang...  :hmmmm:

Merre érdemes keresgélnem, amit még otthon esetleg aknán meg tudok magam is nézni?
Váltócsapágy vagy dificsapágy esetén számíthat, hogy be van nyomva a kuplung vagy sem?
:yes: Valszínűleg jó felé kapiskálsz, ha a váltó/kinyomó csapágyakra gyanakodsz. :yes:
Én is cseréltem a kinyomócsapágy-csere előtt kerékcsapágyat... Az avénál sokkal finomabban jön a kinyomócsapágy hangja, mint más autóimnál volt. Elég becsapós.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11856 Dátum: 2016.11.03 20:20:50 »
Sziasztok!
A t25 1,8 benzines avensisekben meddig bírja a gyári akku???  ::)  Mivel az enyémben még az lehet (2004) így félő, hogy a végét járja. A tapasztalatok alapján az autóvásárlás után pár hónappal szinte mindenkinek cserélni kell...
Tapasztalatok?
Ha az még a gyári lenne, nyugodtan bejelenthetnéd guinness rekordnak. Az akku élettartama max 5-6 év, utána kuka(MÉH).

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11857 Dátum: 2016.11.03 20:44:54 »
Az enyém 2007. 06 havi üzembe helyezés  és gyári  az akksi......
Avensis 1.8 / 2007

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11858 Dátum: 2016.11.03 20:59:02 »
Az enyém 2007. 06 havi üzembe helyezés  és gyári  az akksi......
Újkorától van nálad?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11859 Dátum: 2016.11.03 21:42:47 »
Nem újkorától, de az akksi gyártási adatai szerint még az eredeti.
Avensis 1.8 / 2007

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11860 Dátum: 2016.11.03 21:57:47 »
Szerintem ez annyira használat- és szerencsefüggő...

Családban OFF 2007-es Zafirában GM akksi, gyaníthatóan gyári, idén lett cserélve, minden előjel nélkül egyszer csak megmekkent.

Nálam OFF Megane-ban fene tudja mikori Bosch akksi, 8 éve van nálam a kocsi, én nem cseréltem, igaz ami igaz, minden reggel ajándék.  :lol: nem állhat többet egy hétnél, mert különben töltéssel indul a nap. Szóval ez már nem a normál használat, az igaz. :) Kéne bele már egy új, na.

Apám 4 évente rakott/rak új akksit az OFF F Astrába. Volt közte Bosch, Varta, Perion. Tökmindegy a kocsinak. 4 év után kuka.  :lol:

Toyotámban még meg se néztem milyen akksi van.. gondolom nem gyári, nem volt még kapacitásgondom a fél év alatt.

Szerintem baromira függ a használat jellegétől (hosszú-rövidtávok), fűtött garázsban van-e az autó télen, no meg persze az új akksitól is, milyen gyártmány, milyen szériát fogsz ki, stb.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11861 Dátum: 2016.11.03 22:08:20 »
Ha az még a gyári lenne, nyugodtan bejelenthetnéd guinness rekordnak. Az akku élettartama max 5-6 év, utána kuka(MÉH).
A túlméretezett Varta akksik mindig bírnak 7-8 évet, úgy hogy nem garázsban áll a járgány. Utolsó akkut 8 évesen cseréltem, de csak a biztonság kedvéért, még elment volna, semmi tünetét nem mutatta az elmúlásnak, kizárólag a kora miatt aggódtam. Mondjuk az üzemideje/futása csak olyan 40-50.000km volt. Olyanról is hallottam aki évi 100.000km-t fut(szinte mindig teletöltött az akku) és évente cserélnie kell, szóval biztos hogy nem csak életkortól függ, hanem üzemórától is.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11862 Dátum: 2016.11.03 22:18:35 »
Egy ólom akkunak az a legrosszabb mikor nem használják.
Az a legjobb ha folyamatosan ismétlődik a töltés kisütés ciklus.
Idén vettem egy varta aksit szükségből mert pestről haza kellett autóznom töltés nélkül. Ami a kocsiban volt egy jászaku 3 éves azt eladtam a kolegámnak egy jelképes összegért mert különben tönkre ment volna nálam egy év állás után.
Hiába töltögettem volna tönkremegy az állásban.
Kíváncsi leszek meddig húzza majd nálam a varta . Napi 2x 50km  ez elvileg pont optimális az akkunak.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11863 Dátum: 2016.11.03 22:35:15 »
Nem újkorától, de az akksi gyártási adatai szerint még az eredeti.
:eek:
Az igen!
Nekem "már" 6 évesen megadta magát a gyári, pedig nálam jellemzően nem az utcán álldogált az autó... :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11864 Dátum: 2016.11.03 22:38:23 »
:eek:
Az igen!
Nekem "már" 6 évesen megadta magát a gyári, pedig nálam jellemzően nem az utcán álldogált az autó... :D
mennyi volt benne 6évesen??  300e km??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки