Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1164092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3705 Dátum: 2011.04.29 17:23:03 »
Autó mosással kapcsolatban lenne kérdésem. Elsősorban azoknak a véleményére lennék kíváncsi akik otthon mosnak autót és van magas nyomású mosójuk.

Szia, én Makitát használok ( http://www.makitaszerszamhaz.hu/index.php?menu_id=8&id=545&oldal=1&laponkent=20&kat1=525&kat2=552&kat3=0&mitkeres=&akciok=&menu_vissza=2 ) Egy éve használom ezt a típust, ez 40000-ről kezdődött, anno amit most 20000 forintért meg tudsz vásárolni. Nekem volt előtte Karcher, de ebben sok a műanyag alkatrész és sajnos idővel nem igazán volt meg a gyári teljesítménye. Ezt jelezve a szerviz felé (gari lejárva, műanyag alkatrész) egy elég drága sz@r műanyagért nem adtam ki ekkora összeget. A makitából meg nem sajnálták ki a fém alkatrészeket, jelenleg is ua. a hatásfoka.

Üdv!

Sokan írták, hogy a magas nyomású mosójukkal "előnedvesítenek" meg hogy fellazítják a koszt, illetve hogy mosás után azzal öblítenek. De nekem ott a slag! Akkor most használat szempontjából mitől jobb a magas nyomású mosó a síma slagtól.
Én azt hallottam, hogy akinek csak "játék" "magasnyomású" mosójuk van azok tényleg nem tudják sok mindenre használni... Ezért is kérdeztem a tapasztalatotok. Érdekelne olyan valakinek is a véleménye aki középkategóriás vagy profibb gépet használ.
(egyébként ha nem mos a magas nyomású "mosó" tisztára, akkor mi az értelme?)

Én a szivacsnál jobbnak tartom a kefét, de ez más téma.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3706 Dátum: 2011.04.29 17:45:44 »
Tervezem, hogy vásárolok egyet, de előtte kíváncsi lennék a véleményetekre és főleg a tapasztalatotokra. Mennyivel jobban használható egy 80.000 Ft-os berendezés, mint egy 25.000. Megéri a különbség? Példaként két gép:
Olcsóbb: http://www.karchershop.com/hu/products/K-2.120-magasnyom%C3%A1s%C3%BA-mos%C3%B3.html
Drágább: http://www.karchershop.com/hu/products/K-5.650-T250-Celebration-magasnyom%C3%A1s%C3%BA-mos%C3%B3.html
Gép típust illetően Karcher-ben gondolkodom, szerintem ár/érték arányban jók.
Az olcsóbbal az a baj, hogy a dugattyúrész műanyag, ami hamar tönkremegy és lehet kidobni.
A fémalkatrészes meg eléggé drága, nem biztos, hogy megéri otthonra. A kefés változat meg semmiképp nem jó autóra. Max teraszra. Az is fontos, hogy legyen a hálózati víz és a szívócsonkja közé egy finomszűrő betéve.
A cégnél vagy egy drága Karcher, régebben sokat mostam vele, tud habot is fújni, szépen lehet vele dolgozni, meg jó hosszú csöve van. Meg van egy Sterimob gőzborotva is, de azt autómosásra nem használjuk mert képes leszedni a festéket is, ha egy kisebb sérülésnél alákap.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3707 Dátum: 2011.04.29 18:43:44 »
Vettem szőnyeget az ótóba, asszem tudom ajánlani az oldalt. Akit érdekel, az megtekintheti ma este mikrotalin  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3708 Dátum: 2011.04.29 20:46:30 »

Gép típust illetően Karcher-ben gondolkodom, szerintem ár/érték arányban jók
Ha csak kocsit akarsz mosni, a legolcsóbb, akár no-name kisgépet vegyél, amennyiben csak a kosz nagyját akarod 'leveretni'.
Nekem K5 Jubilee hidegvizes mosóm van, de nem a kocsik mosására, a teraszok és kerítés-fedkövek  tisztítására vettem.
Egy ilyen gép 60e körül van, egy kézimosós külső takarítás (gőzborotvával, bogároldással, samponozással, viasszal, stb. kb. 1800 Ft (és lehet hogy sokat mondtam).
Ezek szerint, nem hogy nem térül meg az ár, még magad is csinálod (és veszed a kegyszereket)! :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3709 Dátum: 2011.04.30 09:10:28 »
mostanában gőzborotvával mosom a kocsit egy közeli kézi automosoban.
kb 1000ft bol megvan, és leszed minden koszt, szennyeződést.......de ami a legjobb hogy nem kell törlögetni utánna a gépet, mert cseppmentesen szárad :hug:

itthon meg muszáj volt mindig át törölni , mert nagyon kemény a viz és foltos maradt a kocsi száradás után.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3710 Dátum: 2011.04.30 09:22:09 »
Vettem szőnyeget az ótóba, asszem tudom ajánlani az oldalt. Akit érdekel, az megtekintheti ma este mikrotalin  ::)
Ó bakker és én ezt a hsz-t csak most látom... :censored:
         

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3711 Dátum: 2011.04.30 10:50:18 »
Üdv!
Enyhén matt  felület polirjára szerintetek jó ez?
Illetve az nem baj ha nem metál a kocsi?
Kaptam próbára egy flakont, ki kellene próbálnom  :hmmmm:.

http://legradiautosbolt.hu/termekek/id/autoapolas/245
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.30 10:52:10 írta kamikaze555 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3712 Dátum: 2011.04.30 11:57:59 »
Üdv!
Enyhén matt  felület polirjára szerintetek jó ez?
Illetve az nem baj ha nem metál a kocsi?
Kaptam próbára egy flakont, ki kellene próbálnom  :hmmmm:.

http://legradiautosbolt.hu/termekek/id/autoapolas/245
Én pont ezt használom a metál fényezésemre, bár az enyém nincs mattulva. Szerintem kézi munkára teljesen jó, nyilván egy gépi polírral, és Riwax, vagy 3M polírral pl. szkaresz jelentősen szebb eredményt tudna elérni, de egyszerű otthoni használatra tök jó.  :yes: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3713 Dátum: 2011.04.30 15:16:19 »
mostanában gőzborotvával mosom a kocsit egy közeli kézi automosoban.
kb 1000ft bol megvan, és leszed minden koszt, szennyeződést.......de ami a legjobb hogy nem kell törlögetni utánna a gépet, mert cseppmentesen szárad :hug:

itthon meg muszáj volt mindig át törölni , mert nagyon kemény a viz és foltos maradt a kocsi száradás után.
Ha kézi mosóban mosatod a kocsit ott a gépet tisztára törölgetik, a lágyviaszos kezelés és az előzetes bogároldás, felnitisztítás is az árban van.
Ha kútnál, magad, mosod az autót a 'kézi mosóban' jó esetben lágyított vizet és mosóadalékot kapsz.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3714 Dátum: 2011.04.30 15:51:03 »
mostanában gőzborotvával mosom a kocsit egy közeli kézi automosoban.
kb 1000ft bol megvan, és leszed minden koszt, szennyeződést.......de ami a legjobb hogy nem kell törlögetni utánna a gépet, mert cseppmentesen szárad :hug:

itthon meg muszáj volt mindig át törölni , mert nagyon kemény a viz és foltos maradt a kocsi száradás után.
Ha kézi mosóban mosatod a kocsit ott a gépet tisztára törölgetik, a lágyviaszos kezelés és az előzetes bogároldás, felnitisztítás is az árban van.
Ha kútnál, magad, mosod az autót a 'kézi mosóban' jó esetben lágyított vizet és mosóadalékot kapsz.
A "jó esetben"-t annyiban pontosítanám, hogy "általában" azt kapsz. Újabb, jobb helyeken (igényesebb mosókban), ahol szintén nagynyomású mosóval magad mosod az autódat, bő mennyiségű sampont kapsz és az öblítővíz egyrészt lágyított szűrt víz, másrészt viasz van benne, ezáltal is cseppmentesen szárad, felesleges áttörölni mosás után. Én Békéscsabán legalább 2 olyan jó mosót tudok, ahol így csinálják. Ráadásul az  átlagosan koszos Corollámat ledrágábban eddig 600Ft-ból mostam full tisztára.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3715 Dátum: 2011.04.30 16:18:53 »
A "jó esetben"-t annyiban pontosítanám, hogy "általában" azt kapsz. Újabb, jobb helyeken (igényesebb mosókban), ahol szintén nagynyomású mosóval magad mosod az autódat, bő mennyiségű sampont kapsz és az öblítővíz egyrészt lágyított szűrt víz, másrészt viasz van benne, ezáltal is cseppmentesen szárad, felesleges áttörölni mosás után. Én Békéscsabán legalább 2 olyan jó mosót tudok, ahol így csinálják. Ráadásul az  átlagosan koszos Corollámat ledrágábban eddig 600Ft-ból mostam full tisztára.  :yes:
Akkor 600!
Felénk a 'mosd magad' akció kimerül a lágyított víz+sampon kombóban.
Foltos marad a kocsi, akár egy hiéna.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3716 Dátum: 2011.04.30 16:58:42 »
mostanában gőzborotvával mosom a kocsit egy közeli kézi automosoban.
kb 1000ft bol megvan, és leszed minden koszt, szennyeződést.......de ami a legjobb hogy nem kell törlögetni utánna a gépet, mert cseppmentesen szárad :hug:

itthon meg muszáj volt mindig át törölni , mert nagyon kemény a viz és foltos maradt a kocsi száradás után.
Ha kézi mosóban mosatod a kocsit ott a gépet tisztára törölgetik, a lágyviaszos kezelés és az előzetes bogároldás, felnitisztítás is az árban van.
Ha kútnál, magad, mosod az autót a 'kézi mosóban' jó esetben lágyított vizet és mosóadalékot kapsz.
A "jó esetben"-t annyiban pontosítanám, hogy "általában" azt kapsz. Újabb, jobb helyeken (igényesebb mosókban), ahol szintén nagynyomású mosóval magad mosod az autódat, bő mennyiségű sampont kapsz és az öblítővíz egyrészt lágyított szűrt víz, másrészt viasz van benne, ezáltal is cseppmentesen szárad, felesleges áttörölni mosás után. Én Békéscsabán legalább 2 olyan jó mosót tudok, ahol így csinálják. Ráadásul az  átlagosan koszos Corollámat ledrágábban eddig 600Ft-ból mostam full tisztára.  :yes:
Kíváncsi vagyok erre a cseppmentes száradásra  :whistling: :devil:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3717 Dátum: 2011.04.30 18:26:48 »
Van ilyen mosó nálunk is. Több gomb van rajt, van samponos, stb... és a legutolsó lépés valami nemtommimentesvíz  :D Na ha azzal vereted a végén a TISZTA!!! autót, akkor az tényleg csepmentessen szárad törölgetés nélkül!
Xanyi

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3718 Dátum: 2011.04.30 19:06:31 »
Én mosom magamnak, elöször samponos viz, majd az öblités........ és olyan tiszta lesz hogy szivaccsal se tudnám itthon jobban csinálni, és valoban cseppmentesen szárad, sehol egy folt a kocsin :yes: :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3719 Dátum: 2011.05.04 17:13:44 »

Gép típust illetően Karcher-ben gondolkodom, szerintem ár/érték arányban jók
Ha csak kocsit akarsz mosni, a legolcsóbb, akár no-name kisgépet vegyél, amennyiben csak a kosz nagyját akarod 'leveretni'.
Nekem K5 Jubilee hidegvizes mosóm van, de nem a kocsik mosására, a teraszok és kerítés-fedkövek  tisztítására vettem.
Egy ilyen gép 60e körül van, egy kézimosós külső takarítás (gőzborotvával, bogároldással, samponozással, viasszal, stb. kb. 1800 Ft (és lehet hogy sokat mondtam).
Ezek szerint, nem hogy nem térül meg az ár, még magad is csinálod (és veszed a kegyszereket)! :eek:

Szia! Én egy pont ilyen műszaki tulajdonságú gépet néztem ki, mint amilyen neked is van. (2,1kW, max 140 bar, 460 l/h) Azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy egy ilyen paraméterekkel rendelkező gép azért már tisztára mossa az autót a sima szórófejével (tehát nem a szennymarós részt használva?
Köszi a választ!