Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161098 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3255 Dátum: 2010.07.14 12:50:33 »
Én azt szoktam csinálni, hogy vékony rétegben felhordom körkörösen, majd száradás után letörlöm. Ezután megnézem az eredményt, és, ha nem tetszik, átmegyek rajta még egy pasztaréteggel. Rendszerint a 2. nekifutás után felesleges a további rétegek felhordása. Bár sok függ attól, hogy mennyire elhanyagolt a fényezés...  ::)
Én is pontosan így csináltam. Csak nagyon vékonyan és a karcoktól függ, hogy hányszor megyek át rajta még.

Egy jóbarátom mesélte, hogy Debrecenben van arra lehetőség, hogy 10-15.000-ért fullra polírozzák az autót, úgy, hogy a legkisebb hajszálkarcot is kiszedik belőle, pl. amit a gépi mosó ejt. Állítólag nagyon durva az eredmény...  :hmmmm:
Pontosan, viszont ahogy nézem, egy polírgépet bőven 15 alatt meg lehet úszni és mivel 3 autót kell csinálni csak a családban, így bőven megtérül.  :yes:
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3256 Dátum: 2010.07.14 13:10:09 »
Na megjöttem...egyszerre sok volt az infó amit olvastam...de.... levegős polírozógépből a festo az rohadt jó de drága!! Full alap viszont elektromosból az einhell,állítható digitálisan a fordulat,vehetsz hozzá 150mm-es tárcsát,mert alapban csak 180mm-es van hozzá!! De tökéltetes!! Nekem ebből van egy sárga,célnak teljesen megfelel!! Ára valahol 15e Ft környékén van+ a 150mm-es korong+ nem mindegy milyen keménységű szivacsot veszel!!
Polírtermékből a turtle jó,otthonra,pár hétig hatásos!! 3M,Riwax,Maxolen,vagy a Jesse cuccai!! Nem mindegy milyen karcot,és mattulást milyen szemcse méretűvel polírozol...lehet több kárt csinálsz mint hasznot!! Aki életében nem dolgozott még polírgéppel,addig ne is tegye még nem tapasztalta hogy kell,mivel könnyen fényezés lehet a vége....haverom is azt hitte könnyű,és max fordulaton megégette a lakkot!! Drága tanulópénz!!  :innocent:
Bizonyos karcoknál szükség lehet 1000-es 2000-es v. 3000-es vizes polírpapírra is,de ezt olyan tényleg ne használja aki még nem látott ilyet,mert könnyen ledörgölheted vele a festéket!! :wacko:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3257 Dátum: 2010.07.14 13:23:45 »
Akkor ez jó? Mit vegyek még hozzá? Ezt a polír szettet? Vagy bármilyen másfajta polírozófej-szett jó hozzá, amit pl akárhol megveszek?
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3258 Dátum: 2010.07.14 13:25:42 »
Én azt szoktam csinálni, hogy vékony rétegben felhordom körkörösen, majd száradás után letörlöm. Ezután megnézem az eredményt, és, ha nem tetszik, átmegyek rajta még egy pasztaréteggel. Rendszerint a 2. nekifutás után felesleges a további rétegek felhordása. Bár sok függ attól, hogy mennyire elhanyagolt a fényezés...  ::)
Én is pontosan így csináltam. Csak nagyon vékonyan és a karcoktól függ, hogy hányszor megyek át rajta még.
Írja is a flakon hátulján, hogy vékony rétegben kell fölvinni a felületre, átfedéssel.

A másik dolog a polírozógéppel kapcsolatban több autónál egyértelműen jobban megéri venni egy gépet, mondjuk egy 10-esért, mint autónként kifizetni legalább ennyit... meg ez az én hülyeségem, de a mosást-polírozást szeretem én magam csinálni. Ha túl lesztek a projekten, tegyél fel képeket mindenképpen!!!  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3259 Dátum: 2010.07.14 13:37:47 »
Akkor ez jó? Mit vegyek még hozzá? Ezt a polír szettet? Vagy bármilyen másfajta polírozófej-szett jó hozzá, amit pl akárhol megveszek?
a gép az teljesen jó..de 150mm-es cuccokat vegyél hozzá!! egy tépőzáras tárcsa,+kemény szivacs,hullámos szivacs,puha szivacs!! Na ezek nem olcsók így összesen!!
ehhez 180mm-est adnak gyárilag,de az kuuuuva nagy!!
Aki teheti persze hogy csinálja maga,de a leírásban nem fog olyan dolgokat leírni ami miatt megszívhatod!! Az a legdrágább ha az ember a saját kárán tanul!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3260 Dátum: 2010.07.14 13:54:35 »
Apum szakmáját tekintve fényező, úgyhogy remélhetőleg ért majd hozzá.  :whistling:
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3261 Dátum: 2010.07.14 15:13:58 »
Apum szakmáját tekintve fényező, úgyhogy remélhetőleg ért majd hozzá.  :whistling:
Szia Gyöngyi!! :D
Tudom...nem Neked szántam!! :D :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3262 Dátum: 2010.07.14 15:15:20 »
Nem vettem magamra és apumra, igazából tényleg csak nagyon remélem, hogy valóban jól tudja majd használni. Vmelyik nap elugrom az itteni barkácsboltokba és körbenézek.  ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3263 Dátum: 2010.07.14 15:24:28 »
üdv,

igaz a fórumon annó volt szó róla, de érdekelne, ki mivel kezeli a metálfényes corolláját.. nekem grafitmetál az autó és minden apró kis karist meglátszik rajta:(

Eddig mindenki a Turtle polir/viaszt javasolta, én anno a Winns (lehet rosszul írom) cuccokat szerettem, de már nem lehet kapni.

Azt is hallottam, amig a gyári fény megvan, nem szabad polírozni.. Ez oké, de akkor az apró -idegesítö- karcokat mivel tudom eltünteni?

Köszi! ;)

kuf
Jó tanács, amivel tutira ne költs: tv-ben reklámoznak egy filcszerű stiftet x ezer Ft-ért. Azt mondják, hogy beépül a karcba, és valahogy átveszi a színt az eredetiről...Na, ezt felejtsd el! :excl:
Ahogy az utóbbi hozzászólásainkban olvashatod, közülünk sokan ajánlják - jó magam is - a Turtle Wax (Tesco - ~1800Ft/flakon) termékeit, én kiváltképp a Metallicot ajánlom én azt is használom évek óta. Ez is teljesen eltünteti a kicsi, felületi karcokat...
Ha bemész egy fényezőműhelybe, ott valszeg tudsz még ennél is jobb szert venni, az árát nem tudom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3264 Dátum: 2010.07.14 15:25:43 »
Ez egy 2004-es hsz, sztem véletlen idézte be Halogén fórumtárs. :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3265 Dátum: 2010.07.14 15:27:56 »
Aki teheti persze hogy csinálja maga,de a leírásban nem fog olyan dolgokat leírni ami miatt megszívhatod!! Az a legdrágább ha az ember a saját kárán tanul!!
Én, meg tudom, hogy nekem szántad ;), de úgy vagyok vele, hogy, ha egyszer veszek egy gépet a munkához, a hátsó lökhárítómon fogom kipróbálni, mert azon már van jópár pötty, ami miatt majd újra kell fényezni az egészet. Szóval, igyekszem megelőzni, hogy hülyeséget csináljak, ezért is jó, hogy itt beszélünk róla...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Halogén

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3266 Dátum: 2010.07.14 15:33:52 »
Sziasztok!
Toyotámat, én is políroztam ami corolla ( A béka ). Nekem a kutyák ráugrottak és emberesen össze karmolták! Vettem 1 durva polírt, 1 finom polírt, és vakszot. Nagyon szépen eltüntette! Végül is minden autót lehet kezelni,mert a védő lakk sérül rajta de csak abban az esetben ha kis karcok van nak rajta. Nekem vegyesen volt rajta, de nem panaszkodok mert elég szépen sikerült! A polír neve: AUTÓ-MAGC. Ez van ráírva a tubosra.
 
   Szép napot!   :taz:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3267 Dátum: 2010.07.14 15:45:57 »
... de úgy vagyok vele, hogy, ha egyszer veszek egy gépet a munkához, a hátsó lökhárítómon fogom kipróbálni,
Én meg beiratkozom Kareszhoz egy gyorstalpalóra  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3268 Dátum: 2010.07.14 15:48:02 »
Sziasztok!
Toyotámat, én is políroztam ami corolla ( A béka ). Nekem a kutyák ráugrottak és emberesen össze karmolták! Vettem 1 durva polírt, 1 finom polírt, és vakszot. Nagyon szépen eltüntette! Végül is minden autót lehet kezelni,mert a védő lakk sérül rajta de csak abban az esetben ha kis karcok van nak rajta. Nekem vegyesen volt rajta, de nem panaszkodok mert elég szépen sikerült! A polír neve: AUTÓ-MAGC. Ez van ráírva a tubosra.
 
   Szép napot!   :taz:

Ha kutyákok is használják a verdát, érdemes lenne vegyél egy átlátszó fóliát a kérdéses elemre, ahol a kutakörmök érik...
Én ezt a kérdést megoldottam úgy, hogy kutyaboxban van az ebszerkezet, így nem karistol össze semmit (angol cocker spankó)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3269 Dátum: 2010.07.14 15:48:39 »
... de úgy vagyok vele, hogy, ha egyszer veszek egy gépet a munkához, a hátsó lökhárítómon fogom kipróbálni,
Én meg beiratkozom Kareszhoz egy gyorstalpalóra  :D

ááááá, az úgy túl egyszerű lenne...  [rohog] :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i