Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306696 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2340 Dátum: 2009.12.17 18:37:02 »
A váltó olajat akarom, mert a hidegben néha akad, vlamikor meg nem vesz ibe a kettest!

Az akadásnak nincs köze a váltóolajhoz.
De, van; a hidegben ledermedő olajban a szinkronizáció nem tud megfelelően működni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2341 Dátum: 2009.12.17 18:47:13 »
Nincs is autód.
 :tank:

Misi nem jó fej, misi durcás kisfiú, misit nem szeretem.  :tt2: ;) :flowers: :surrender:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2342 Dátum: 2009.12.17 18:49:34 »
Misinek van autója.
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2343 Dátum: 2009.12.17 18:51:46 »
Ja, de ha megint veszel egyet, akkor majd Te leszel Next Sityu.
 :sorcerer:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2344 Dátum: 2009.12.17 18:53:05 »
Akarom mondani Next Spityu.
 :1eye:

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2345 Dátum: 2009.12.17 18:57:43 »
Misinek van autója.
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Ok most 1:0 oda, de jössz te még az én utcámba, legalább is remélem....  [rohog] [rohog] [rohog]

borussanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Szerviz
« Válasz #2346 Dátum: 2009.12.18 23:35:14 »
Üdv mindenkinek! Van egy 2006-os 2.2 d-cat cor. verso-m 200 ezer km-rel. 100 e-nél cserélték a részecske szűrőt mert eldugult a két cső ami kijön belőle a szenzorhoz, plusz kapott egy új 5.-ik injektort, modosított új software-t !Most megint kb. ugyan az a szitu! A mostani részecskeszűrő csöveit ami nagyobb átmérőjű átfújták levegővel és már nem világít a motor ábra ill. nincs ford.szám tiltás.Ez tök jó, de még mindíg füstöl szinte folyamatosan, nagyon!Mintha állandóan menne az utánégetés! Így nagyon kellemetlen közlekedni mert dudálnak, villognak és iszonyú büdös is! A legrosszabb pedig az, hogy nemtudok vele dolgozni és itt a karácsony! Taxizom vele. A szervizbe úgy játam, ahogy elő van írva! Sajnos idén már nem vállalják sehol! Mit javasoltok, van v.mi ötletetek? sziasztok

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2347 Dátum: 2009.12.18 23:42:52 »
dolgozni és itt a karácsony! Taxizom vele. A szervizbe úgy játam, ahogy elő van írva! Sajnos idén már nem vállalják sehol! Mit javasoltok, van v.mi ötletetek? sziasztok

www.chiptuning.hu

Ők lemérik és belövik a motort , nem fog füstölni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Szerviz
« Válasz #2348 Dátum: 2009.12.19 11:18:46 »
Üdv mindenkinek! Van egy 2006-os 2.2 d-cat cor. verso-m 200 ezer km-rel. 100 e-nél cserélték a részecske szűrőt mert eldugult a két cső ami kijön belőle a szenzorhoz, plusz kapott egy új 5.-ik injektort, modosított új software-t !Most megint kb. ugyan az a szitu! A mostani részecskeszűrő csöveit ami nagyobb átmérőjű átfújták levegővel és már nem világít a motor ábra ill. nincs ford.szám tiltás.Ez tök jó, de még mindíg füstöl szinte folyamatosan, nagyon!Mintha állandóan menne az utánégetés! Így nagyon kellemetlen közlekedni mert dudálnak, villognak és iszonyú büdös is! A legrosszabb pedig az, hogy nemtudok vele dolgozni és itt a karácsony! Taxizom vele. A szervizbe úgy játam, ahogy elő van írva! Sajnos idén már nem vállalják sehol! Mit javasoltok, van v.mi ötletetek? sziasztok

Ha nagyon sokat járod a várost, nem tud rendesen kiégni, csak próbálkozik, ( azért füstöl, mert tolja belre az anyagot a kiégetési célzattal, csak sose végez vele ) - Ha a légszűrő rendben van, ( mert attól is tud durván füstölni, ha eldugult - ami pesten azért jóval hamarabb összejön, mint az alpokban) akkor egy hosszabb autópályás ~140 körüli utazás próbaképpen. ha ezek után is füstöl, akkor szerviz. 
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2349 Dátum: 2009.12.21 23:17:37 »
Ja-ja. Meg kéne kergetni hosszabb úton. Sajnos ezek a modern emisszió-csökkentő cuccokkal felszerelt dízelek szeretnek problémázni a tartós, folyamatos városi használattól  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

borussanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Szerviz
« Válasz #2350 Dátum: 2009.12.24 17:49:07 »
Nagyon köszönöm a figyelmet és a tanácsokat! Hétfőn sikerült becsempészni magam egy olajcserével a szervizbe és szerencsémre behívták szabiról a szerelőmet is egy másik munka miatt. Addig kutyultam míg három óra elteltével neki ugrottunk és megtaláltuk a hibát!!!!!!!!! EGR szelep és környéke teljesen el volt dugulva! Fél marék korom volt legalább a rendszerben! Azóta miden rendben!!! Boldog karácsonyt mindenkinek!!!!!!!!!!!! sziasztok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2351 Dátum: 2009.12.25 12:39:41 »
Örülök, hogy sikerült megoldani  :yes: ! Egyébként ez az EGR szelep is standard hiba, mármint úgy általában ezeknél a modern dízeleknél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2352 Dátum: 2009.12.28 15:22:53 »
Ma megnéztem az autón az olajszintet kétszer is (ahogy elő van írva, vizszintes helyen, hideg motornál, illetve előbb hideg motornál, aztán 4-5 km után egy kis hülés után megint) és mindkét alkalommal azt láttam, hogy az olajszint a nívó maximum felett van majdnem 1 centivel. 6000 kilométert mentem az olajcsere óta. Ez az 1 cm érzésem szerint kb 3 dl olaj lehet.

Ez most nagyon gáz és vigyem el, engedjenek le belőle, vagy ez nem annyival több, hogy gondot okozzon?
Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2353 Dátum: 2009.12.28 15:32:17 »
Határeset; szerintem nem okozhat problémát ennyi többlet. De a biztonság kedvéért leszívathatsz belőle egy kicsit. Mondjuk fél litert, aztán ha így max alá megy, visszatöltesz belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2354 Dátum: 2009.12.28 15:38:40 »
Határeset; szerintem nem okozhat problémát ennyi többlet. De a biztonság kedvéért leszívathatsz belőle egy kicsit. Mondjuk fél litert, aztán ha így max alá megy, visszatöltesz belőle.

Akkor ha be tudok állni valami aknás garázsba, ha picit tekerek a leeresztő csavaron akkor szép lassan ki tud belőle csorogni ez a mennyiség. Mivel nincs aknás garázsom, ezért kicsit bonyolult a történet. Vagy van egyszerűbb megoldás is?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...