Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770269 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lizso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3135 Dátum: 2008.12.09 16:10:25 »
Sziasztok!
45 ezer km-nél kuplungszerkezet csere volt az 1.0 Yarison(2003-as) és azóta hidegen borzasztó nehezen lehet 1-ből a 2. fokozatba tenni (3-ból 2-be visszafelé simán) Amint bemelegszik a váltó, már könnyű, mint régen. Lehet, h a "SZAKSZERVÍZ"-ben nem megfelelő oljat kaptam? Számla szerint MOBIL UBE 75/90, de hogy ténylegesen mit töltöttek bele, az nagy kérdés. Lehet, hogy valami kevésbé minőségit kaptam?

Szerintetek érdemes egy olajcsere a CASTROL TAF-X 75/90-re, hogy újra olyan legyen, mint előtte volt?
Előre is köszönöm a választ....
Üdv, Zs.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 11:12:00 írta Lizso »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3136 Dátum: 2008.12.10 21:22:41 »
Sziasztok!
45 ezer km-nél kuplungszerkezet csere volt az 1.0 Yarison(2003-as) és azóta hidegen borzasztó nehezen lehet 1-ből a 2. fokozatba tenni (3-ból 2-be visszafelé simán) Amint bemelegszik a váltó, már könnyű, mint régen. Lehet, h a "SZAKSZERVÍZ"-ben nem megfelelő oljat kaptam? Számla szerint MOBIL UBE 75/90, de hogy ténylegesen mit töltöttek bele, az nagy kérdés. Lehet, hogy valami kevésbé minőségit kaptam?

Szerintetek érdemes egy olajcsere a CASTROL TAF-X 75/90-re, hogy újra olyan legyen, mint előtte volt?
Előre is köszönöm a választ....
Üdv, Zs.
Szia,

már hallottam róla, hogy márkaszervizben nem a gyári olajat teszik bele, attól lehet simán ez a jelenség. Nálam sajnos nemhogy TAF-X-szel, hanem a nála kicsit hígabb gyárival sem jó, hasonlóan viselkedik amit leírtál. A TAF-X-el rosszabb biztosan nem lesz, sőt. Valaki egyszer írta, hogy a Yaris váltó elég érzékeny az olajra.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 21:27:31 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3137 Dátum: 2008.12.11 09:36:22 »
Nekem van egy fölösleges gyári, bontatlan, TS szürke (fejből nem tudom a színkódot) javítófestékem. Kocsi hiányában viszonylag szükségtelenül tárolom. :)
Ha valaki igényt tart rá 2 gombóc fagyiért odaadom  :flowers:
Lezárom az árverést, benji megnyerte!

Benji, nálam van a javítófesték. Ha valamikor aktuális az átvétel keress meg!

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3138 Dátum: 2008.12.11 15:28:52 »
Sziasztok!
45 ezer km-nél kuplungszerkezet csere volt az 1.0 Yarison(2003-as) és azóta hidegen borzasztó nehezen lehet 1-ből a 2. fokozatba tenni (3-ból 2-be visszafelé simán) Amint bemelegszik a váltó, már könnyű, mint régen. Lehet, h a "SZAKSZERVÍZ"-ben nem megfelelő oljat kaptam? Számla szerint MOBIL UBE 75/90, de hogy ténylegesen mit töltöttek bele, az nagy kérdés. Lehet, hogy valami kevésbé minőségit kaptam?

Szerintetek érdemes egy olajcsere a CASTROL TAF-X 75/90-re, hogy újra olyan legyen, mint előtte volt?
Előre is köszönöm a választ....
Üdv, Zs.

Hidegen nekem is ugyanezt csinálja. (ugye a rükibe rakásról ne is beszéljünk, de azt ugye tudjuk hogy minden toyota csak másodikra veszi be  )
Ha van megoldás rá én is szívesen venném.
Bár sokat már nem akarok költeni a kocsira, mert átülök nemsokára egy Corollába  :)

krampus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3139 Dátum: 2008.12.14 14:26:12 »
1.0 -ás félautomata (Hycomat Trabant?) yarisomnál az a tapasztalásom, hogy ha vizes. esős időben használom, a váltó úgy viselkedik, minta "csúszna". Azaz, egyes, kettesben szinte csak pörög a motor és nem adja át a hajtást. Ha száraz az időjárás, akkor ismét tökéletes a kuplung nélküli váltás. A kocsiban 56.000 km van. Ha valaki tapasztalt ilyet jelezze és az okosoktól kérdezném a miértet és a megoldást.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3140 Dátum: 2008.12.15 07:19:30 »
megbízok a szerelőmben, de azért nem árott leellenőrizni, amit mondott.... ::) úgyhogy, akkor nem mondott hülyeséget és most bízok Szűz Máriában, hátha...a szakszervíz mondott egy 55 ezres árat....na azt azért ne. ez a modern autók átka, egyébkéntegy mihaszna (?) hülyeség, a füstgáz cuccost intézi, ha nem lenne benne akkor sem történne semmi. ráadásul azt mondták a szervízben, lehet hogy emelkedni fog a fogyasztás, nem emelkedett, csak világít az a fránya lámpa. várok egy hetet, aztán ha mégse javul meg, akkor kiüttetem.

Bár már régebbi hozzászólás, megakadt rajta a szemem.... Nem értem azt az autószerelőt, ha kicserél egy rossz alkatrészt akkor ki kell törölni a hibakódot. Egyáltalán nem kell hozzá speciális eszköz. Egy általános OBD scanner elég. Rádugja, törli. Alig húszezer forint. Nálam ugyanez volt. Mondtak 45 ezer forintot a lambda szondára. De mondom, megpróbálom kitörölni. Tudtam hogy visszajön, de lové nem volt, katalizátornak meg nem jó a szükségüztem. Két törlés után nem jött vissza többet, a benzinbe lehetett-e valami, korom kosz lepte be nem tudom. Amúgy ha egy hiba megszűnik, akkor az OBD diagnosztika valahány hidegindítási ciklus után törli a hibakódot magától is. Úgyhogy én kidobtam volna 45 ezret, ha közben nem jön rendbe. Bár nálam biztos hogy nem maga a szonda volt rossz.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3141 Dátum: 2008.12.15 07:25:24 »
Sziasztok!
45 ezer km-nél kuplungszerkezet csere volt az 1.0 Yarison(2003-as) és azóta hidegen borzasztó nehezen lehet 1-ből a 2. fokozatba tenni (3-ból 2-be visszafelé simán) Amint bemelegszik a váltó, már könnyű, mint régen. Lehet, h a "SZAKSZERVÍZ"-ben nem megfelelő oljat kaptam? Számla szerint MOBIL UBE 75/90, de hogy ténylegesen mit töltöttek bele, az nagy kérdés. Lehet, hogy valami kevésbé minőségit kaptam?

Szerintetek érdemes egy olajcsere a CASTROL TAF-X 75/90-re, hogy újra olyan legyen, mint előtte volt?
Előre is köszönöm a választ....
Üdv, Zs.


Én is írtam már ide ilyen ügybe... Nálam vándorol a hiba.... Most épp hármasba visszaváltásnál passzos akadó melegen, felváltásnál kettőből háromba jó.... Multkor fordítva. De érdekes, néha éppcsak felengedem kicsit a kuplungot indulna a kocsi, néha meg majdnem teljesen fel kell engedni. Remélem nem a munkába vezető 50km-es úton tojja össze magát a kuplung. Főleg hogy a szervíz aztmondta jó az még. Jó a ló***** jó.

Hidegen nekem is ugyanezt csinálja. (ugye a rükibe rakásról ne is beszéljünk, de azt ugye tudjuk hogy minden toyota csak másodikra veszi be  )
Ha van megoldás rá én is szívesen venném.
Bár sokat már nem akarok költeni a kocsira, mert átülök nemsokára egy Corollába  :)

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3142 Dátum: 2008.12.15 07:31:30 »
Bocs, fentebb kicsit rossz helyre írtam a mondandóm....

Én is írtam már ide ilyen ügybe... Nálam vándorol a hiba.... Most épp hármasba visszaváltásnál passzos akadó melegen, felváltásnál kettőből háromba jó.... Multkor fordítva. De érdekes, néha éppcsak felengedem kicsit a kuplungot indulna a kocsi, néha meg majdnem teljesen fel kell engedni. Remélem nem a munkába vezető 50km-es úton tojja össze magát a kuplung. Főleg hogy a szervíz aztmondta jó az még. Jó a ló***** jó
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.19 09:54:28 írta kleingy »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3143 Dátum: 2008.12.15 11:54:33 »
Talán az egyik kis lapát lehet eltörve, beragadva (vagy az azt mozgató bovden szakadt el), ami szabályozza, hogy honnan vegye a levegőt.
Belső levegőnél kapcsold be a klímát, akkor nem fog párásodni.
Szia Misi!

Kösz a segítséget. Mások okulására írom le, annyira banális volt a megoldás: annyi volt a gond, hogy az utastér levegőszűrője (mely a kesztyűtartó mögött van) 0,5 cm-t kicsusszant a helyéről. Így a hideg levegő beszökött a szűrő mellett. Azt vissza kellett tolni és máris minden rendben volt. Köszönet a Toyota Reálszisztémának, ahol gyorsan azonosították a problémát.

Botond

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3144 Dátum: 2008.12.15 20:02:31 »
Reggel indítottam az autót, és nem akart beindulni, csak forgatta az indítómotort, de az nem kapta el a fogaskoszorút, csak forgott magában :no:
2-3-szor ezt csinálta, majd beindult, picit dadogott, aztán normális lett. Mentem vele ma kb. 200 km-t, gond egy szál se, napközben indítottam vagy hússzor, semmi probléma. Azért elvittem a szalonba, ahol átnézték, és azt mondták a komputer szerint minden rendben, semmi hibát nem találtak, és ritkán előfordulhat ilyen akár egy a reléhez került sár vagy koszdarabtól is.
Hát, remélem most fordult elő ilyen utoljára :wacko:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3145 Dátum: 2008.12.18 18:50:57 »
Hát a hátsó lökös oldalán volt egy pici horzsolás, ahol lejött a festék, azt javítottam, egész jól sikerült, nem lett gázos, szebb, mint ha nem lenne ott színe, utána ment rá a lakk(ami persze jár a javítófestékhez), egészen jó lett.
légyszives írjál egy részletes használati útmutatót a hiba javításához!
van egy átlátszó és egy fekete-piros kupakos 2x9ml-es tubusom.innen  induljunk ki :)

köszi

Idézetet javítottam/töröltem. Kleingy
Légyszi ne idézz 3-5 hsz-t egyszerre.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.19 09:59:03 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3146 Dátum: 2008.12.19 07:44:58 »
Igazából semmi különös, én is a mellékelt használati utasítást követtem, alap, hogy tiszta legyen a felület, NAGYON fel kell rázni a tubusokat, a festékes tubus kupakjába van integrálva egy kis "drótkefe", ezzel előkészítheted a felületet, de azért ne kaparj le róla minden réteget :clap:
Szóval ezután rákened a festéket, hagyod megszáradni, majd rákened a lakkot.

Ennyi. de gondolom vannak akik itt jobban értenek a fényezés témához, úgyhogy  nyugodtan lehet tippeket adni.

Üdv!

Felesleges idézetet töröltem.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.19 09:53:00 írta kleingy »

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3147 Dátum: 2008.12.28 16:56:39 »
Szerelte már le valaki a hátsó ajtó kárpitját? Hogy lehet a 7 kis rögzítő patentot szétszedni? Az a bajom, hogy kontaktos valahol a vezeték a hátsó hangszóróig, valahol ott, ahol a hátsó ajtóba bemegy, ezt akarom megnézni belülről.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3148 Dátum: 2008.12.28 17:12:51 »
Valaki találkozott-e már azzal a jelenséggel,hogy:1,3 15000 km-t futott példányban 1800-2000 fordulat között becsörög a moci?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3149 Dátum: 2008.12.28 18:43:25 »
Valaki találkozott-e már azzal a jelenséggel,hogy:1,3 15000 km-t futott példányban 1800-2000 fordulat között becsörög a moci?

Esetleg lehet nem jó minőségű benyától. Próbáld ki, hogy máshol tankolsz.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154