Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5029044 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #420 Dátum: 2010.01.03 16:01:16 »
Miért lenne (az eladhatóság szempontjából) hátrány, hogy dízel? Szerintem pont hogy árnövelő tényező. Manapság pláne, amikor égbe ugrottak az üa. árak és a dízel-benzin árkülönbözet is megint jelentős lett a dízel javára.
Mert 13 éves ez a dízel. Öreg dízelekkel meg több (forintban kifejezve) a gond.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #421 Dátum: 2010.01.03 16:02:40 »
Ezres Swiftből nincs klímás, tudtommal... Vagy ha mégis van, ritka, mint a fehér holló.
Van, de nagyon kevés, és azoknak is a 90%-a 3 ajtós, ami nálad nem jöhet szóba.
Nem csoda, hiszen ha bekapcsolod a klímát, az olyan, mintha ráakasztottad volna a kéttengelyes lakókocsit.
Az egy más dolog.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #422 Dátum: 2010.01.03 16:10:08 »
Na, de álljon meg a menet. Itt csúcsteljesítményről, meg -nyomatékról beszélünk, miközben a mindennapi autózásban közel sem mindig használjuk ezt ki - különösen a benzinesnél nem - akkor most mi lesz? Elő a nyomaték-, és teljesítménygörbékkel!!!

Anélkül, hogy hosszabban bele szeretnék menni, de talán érthetőbb lesz. Szóval az alapvető probléma, hogy az autóban levő nyomatékváltó, mint azt a neve is mutatja, megváltoztatja a nyomatékot. A teljestményt viszont gyakorlatilag nem (fogaskerekes rendszereknél viszonylag jó közelítéssel vehető 100%-nak a hatásfok). Ezért is van az, hogy két különböző autó teljesítménye, teljesítménygörbéje közvetlenül összehasonlítható, míg a nyomatéka, nyomatékgörbéje nem. A másik ok, hogy azonos haladási sebességet felételezve a kifejthető vonóerő kizárólag a teljesítménytől függ (kiküszöbölvén az eltérő kerékméretet). Tehát a teljesítmény mint adat hiába származik a nyomatékból, mégis sokkal többet mond el.

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #423 Dátum: 2010.01.03 16:13:46 »
Engem az érdekelne, hogy ha chiptuningot teszünk a SSangyongba, ami most 141 ló, és 170-et mondanak, mi lesz, ha véletlenül 175 sikerül? Adócsalók leszünk? Megállít a KPM, felteszik padra, és megmérik...

Dehogy teszik fel, senkit sem fog érdekelni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #424 Dátum: 2010.01.03 16:58:30 »
El vagytok tik kényeztetve, srácok. :)
Ja, én aztán nagyon el vagyok kényeztetve, a Starlettel  :yes: ... Meg a 9 év Moszkviccsal is el voltam. Többek közt pont ezért mondom, amit mondok. A megfelelő teljesítmény-tartalék az aktív biztonság része, akkor is, ha szerinted nem az  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #425 Dátum: 2010.01.03 17:11:00 »
Satriani, szerintem senki számára nem kérdéses, hogy a kg/LE és a kg/Nm adatot együtt kell nézni  :)
Na, de álljon meg a menet. Itt csúcsteljesítményről, meg -nyomatékról beszélünk, miközben a mindennapi autózásban közel sem mindig használjuk ezt ki - különösen a benzinesnél nem - akkor most mi lesz? Elő a nyomaték-, és teljesítménygörbékkel!!!
Ugyan már, music. A csúcsteljesítményből és -nyomatékból egész jól lehet következtetni arra, hogy hogy megy az adott autó. Egyébként sem értem a hozzászólásaidat a témában. Senki nem beszélt lámpától gyorsulásról meg ilyen hülyeségekről. Senki nem beszélt arról, hogy ne lehetne túlélni az autózást egy gyengébb autóban. Ezek olyan frankó kis vitaszító reakciók  ::) ...

Arról beszéltem, és akárhogyan is forgatjátok, akkor is nekem van ebben igazam, hogy az erőtartalék, egy meglehetősen széles skálán belül, nem fölösleges. Ezt úgy kb. minden, vezetéstechnikával többé-kevésbé hivatásszerűen foglalkozó szakember elismeri. Az, hogy gyengébb autóval is lehet közlekedni, mindezt nem cáfolja. Az, hogy néhány felelőtlen és/vagy éretlen emberre rossz hatással van az erős autó, mindezt szintén nem cáfolja. Pofon egyszerű dologról van egyébként szó. Már bocs, de egy hülyeséget ragoztok, úgy leginkább a vita kedvéért :nonono: ... Én a magam részéről befejeztem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #426 Dátum: 2010.01.03 17:11:41 »
A megfelelő teljesítmény-tartalék az aktív biztonság része, akkor is, ha szerinted nem az  :)

Akkor sem, ha szerinted mégis. :flowers:

Szóval egyezzünk ki egy döntetlenben, te is leírtad a véleményed, én is a magamét, lépjünk tovább. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #427 Dátum: 2010.01.03 17:12:08 »
Miért lenne (az eladhatóság szempontjából) hátrány, hogy dízel? Szerintem pont hogy árnövelő tényező. Manapság pláne, amikor égbe ugrottak az üa. árak és a dízel-benzin árkülönbözet is megint jelentős lett a dízel javára.
Mert 13 éves ez a dízel. Öreg dízelekkel meg több (forintban kifejezve) a gond.
Ettől függetlenül kelendőbb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #428 Dátum: 2010.01.03 17:23:12 »
Eddig nem akartam beleszólni, de már bizsereg a tenyerem. Szerintem 10kg/1Le kell egy autóba, ha több van az se felesleges csak kihasználatlan.
Ilyen erővel azt is mondhatnánk, hogy egy családnak elég 27m2, a többi felesleges, mert a kamrában úgyse lakik senki. De ha egyszer kell milyen jól jön az a kis + lóerőből és m2-ből is. ;)
Nekem ez az Avensis az első autóm, amelyik eléri ezt a szintet, és még élek, pedig előtte vezettem már majd 18 évet...

Nekem a TS-en kívül egyetlen autóm se volt ami hozta volna ezt a szintet (TS volt a 9.) Egyébként nem is erről szólt a hozzászólás. Gondolom ebből a cinikus hozzászólásból kiderült, hogy még én is élek.  :flowers: :flowers: :flowers: ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #429 Dátum: 2010.01.03 17:29:03 »
Nekem a TS-en kívül egyetlen autóm se volt ami hozta volna ezt a szintet (TS volt a 9.) Egyébként nem is erről szólt a hozzászólás. Gondolom ebből a cinikus hozzászólásból kiderült, hogy még én is élek.  :flowers: :flowers: :flowers: ;)

Ha már ekkora kámingáutok vannak, nekem volt idáig saját tulajdonban ha jól számolom 7 autóm. Ebből 4 10kg/LE alatt volt (a legjobb kb. 6,4). A mostani autóm nem. :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #430 Dátum: 2010.01.03 17:33:29 »
Most előztem 1 jót a 65 lovas alulmotorizált Yarissal. Semmi gond nem volt. 55-nél 3-as, azt elküldtem 78-ig, és már vége is volt  :D
Viszont feltűnően hangos a motor benne 70től. A Corim halkabb úgy 120ig ;)
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #431 Dátum: 2010.01.03 17:38:00 »
...volt idáig saját tulajdonban ha jól számolom 7 autóm. Ebből 4 10kg/LE alatt volt (a legjobb kb. 6,4).

Listát!  :clap:

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #432 Dátum: 2010.01.03 17:40:20 »
Nekem a TS-en kívül egyetlen autóm se volt ami hozta volna ezt a szintet (TS volt a 9.) Egyébként nem is erről szólt a hozzászólás. Gondolom ebből a cinikus hozzászólásból kiderült, hogy még én is élek.  :flowers: :flowers: :flowers: ;)

Ha már ekkora kámingáutok vannak, nekem volt idáig saját tulajdonban ha jól számolom 7 autóm. Ebből 4 10kg/LE alatt volt (a legjobb kb. 6,4). A mostani autóm nem. :)


Én örülök neki, hogy te örülsz neki, hogy neked jó az ami van, csak azt nem értem, hogy mért nem örülsz annak, hogy más, másnak örül?  ;)

És annak is örülök, hogy véded music-ot, csak nem kell védeni, mert nem bántom, csak vicces próbáltam lenni. (hangulatjelekkel jeleztem)  ;)

Ja, nem számháborúba kezdtem, csak tényeket írtam.  :surrender:

Remélem most már mindenki örül.  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #433 Dátum: 2010.01.03 17:48:23 »
...volt idáig saját tulajdonban ha jól számolom 7 autóm. Ebből 4 10kg/LE alatt volt (a legjobb kb. 6,4).

Listát!  :clap:

7prius :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #434 Dátum: 2010.01.03 18:00:19 »
Listát!  :clap:

Minek? Már megin' táblicskut akarsz csinálni? :)

Amúgy rájöttem, az 5. is 10 alatt volt. Skandallum! :)