Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5028794 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #345 Dátum: 2010.01.02 22:06:03 »
:)

Kicsivel több komolyságot, és főleg egy adatot kérek: mennyi nyomaték kell tonnánként ahhoz, hogy egy autóval rendesen lehessen előzni? Te kezdted ilyen irányba vinni a beszélgetést, tessék végigcsinálni.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #346 Dátum: 2010.01.02 22:11:42 »
Kicsivel több komolyságot, és főleg egy adatot kérek: mennyi nyomaték kell tonnánként ahhoz, hogy egy autóval rendesen lehessen előzni? Te kezdted ilyen irányba vinni a beszélgetést, tessék végigcsinálni.

En nem mondtam adatot arra vonatkozolag, hogy mi az eleg. Azt tudom nagyjabol, hogy mi az ami nem.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #347 Dátum: 2010.01.02 22:12:44 »
A kérdés megválaszolásához definiálni kellene azt is, hogy mit jelent az, hogy egy autóval lehet előzni  :hmmmm: ...

Nekem valami olyasmit, hogy a rugalmassága nem rosszabb, mint nagyságrendileg 13-15 mp négyesben 60-ról 100-ra, és 20-25 mp ötösben 80-ról 120-ra. Ez jelenti nekem a mai viszonyok között, jellemzően az előzési képesség elégséges minimumát.

Ami, hangsúlyozom még egyszer, távolról sem jelenti azt, hogy ha egy autó ennél többet tud, az felesleges. Persze, van egy szint, ami már szerintem is felesleges. De az messze (!) efölött van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #348 Dátum: 2010.01.02 22:14:31 »
En nem mondtam adatot arra vonatkozolag, hogy mi az eleg. Azt tudom nagyjabol, hogy mi az ami nem.  :)

Kétszer is elolvastam, mit írtál: adott teljesítményű (!!! - most akkor a teljesítmény vagy a nyomaték számít?) Octavia és Avensis bukta, másik Octavia és Volvo pöpec. Ezek szerint kell, hogy legyen egy határ, ami alapján ilyen hamar és ilyen magabiztosan döntöttél. Szóval elő a farbával, ne irigykedj, mi is szeretnénk tudni, mi alapján válasszunk legközelebb motort a kocsiba.  :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #349 Dátum: 2010.01.02 22:16:10 »
És persze arról sincs szó, hogy ha egy autó alatta marad ezeknek a számoknak, azzal ne lehetne előzni. Nyilván lehet; csak szerintem adott esetben már olyan nehéz, a vezetőtől akkora körültekintést, koncentrációt stb. igényel, hogy már biztonsági kockázatot jelent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #350 Dátum: 2010.01.02 22:18:40 »
Kétszer is elolvastam, mit írtál: adott teljesítményű (!!! - most akkor a teljesítmény vagy a nyomaték számít?) Octavia és Avensis bukta, másik Octavia és Volvo pöpec. Ezek szerint kell, hogy legyen egy határ, ami alapján ilyen hamar és ilyen magabiztosan döntöttél. Szóval elő a farbával, ne irigykedj, mi is szeretnénk tudni, mi alapján válasszunk legközelebb motort a kocsiba.  :szemez:
Szerintem pedig próbáljunk megmaradni a békés beszélgetés talaján, és ne tegyünk úgy szándékosan, mintha nem értenénk a másikat! Pl. értsük, hogy az Octavia és az Avensis esetében a megadott teljesítmények a típusváltozat beazonosítására szolgáltak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #351 Dátum: 2010.01.02 22:18:53 »
Szóval elő a farbával, ne irigykedj, mi is szeretnénk tudni, mi alapján válasszunk legközelebb motort a kocsiba.  :szemez:

Mielott megvennetek kerdezzetek meg.   :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #352 Dátum: 2010.01.02 22:21:26 »
Mi az, hogy rendesen előzni  :?:
Volt egy teszt anno az Avensis III 1,8-ról, amiben azt írták, hogy "... új Avensisban, és az országúti előzéseket is alaposan gondoljuk át... ". Most akkor az ennél gyengébbel ne is próbálkozzunk  :eek:
Szerintem is hagyjuk ezt, ahány ember, annyi igény, ha a szélsőségeket levesszük.

Peti

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #353 Dátum: 2010.01.02 22:27:30 »
Ültem már (néhány) nagyobb teljesítményű dízelben. (~130LE & 320-330Nm) Amit abban a kocsiban éreztem, azt (csak saccolok) olyan 200+ LE-vel rendelkező benzines hozza csak.

Ez stimmel, ez a csalóka a dízelben.

TSityu

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #354 Dátum: 2010.01.02 22:32:10 »
Mi az, hogy rendesen előzni  :?:
Volt egy teszt anno az Avensis III 1,8-ról, amiben azt írták, hogy "... új Avensisban, és az országúti előzéseket is alaposan gondoljuk át... ". Most akkor az ennél gyengébbel ne is próbálkozzunk  :eek:
Szerintem is hagyjuk ezt, ahány ember, annyi igény, ha a szélsőségeket levesszük.

Eddig nem akartam beleszólni, de már bizsereg a tenyerem. Szerintem 10kg/1Le kell egy autóba, ha több van az se felesleges csak kihasználatlan.
Ilyen erővel azt is mondhatnánk, hogy egy családnak elég 27m2, a többi felesleges, mert a kamrában úgyse lakik senki. De ha egyszer kell milyen jól jön az a kis + lóerőből és m2-ből is. ;)

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #355 Dátum: 2010.01.02 22:37:15 »
Mielott megvennetek kerdezzetek meg.   :)

Ez nem ér, mi lesz, ha - ne adj' Isten - holnap reggel téged elüt a villamos, én meg itt állok hülyén, és megvennék egy szart? Ezt nem akarhatod.

Számot!

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #356 Dátum: 2010.01.02 22:39:01 »
Ez nem ér, mi lesz, ha - ne adj' Isten - holnap reggel téged elüt a villamos, én meg itt állok hülyén, és megvennék egy szart?

Akkor bizony megveszel majd egy szart.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #357 Dátum: 2010.01.02 22:40:31 »
A teljesítmény/tömeg aránnyal lehet nagyjából jellemezni a dolgot, igen. Be lehet vele lőni a nagyságrendet. De teljesebb a kép, ha tudjuk a nyomatékot is; mert hogy egy általam megélt példát mondjak, a kb. azonos teljesítmény/tömeg arányú VW Passat 2.0 TDI (140 LE) és Toyota Avensis 2.0 benzin (147 LE) közül az előbbivel jóval rövidebb távokon, rövidebb idő alatt bonyolíthatóak le a "szokásos", jellemző előzési manőverek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #358 Dátum: 2010.01.02 22:40:58 »
Pl. értsük, hogy az Octavia és az Avensis esetében a megadott teljesítmények a típusváltozat beazonosítására szolgáltak.

Ó, Palaczk, én nagyon békés vagyok, hogy lásd, mennyire: Octavia I-ből nem volt 105 lovas, ellenben volt 130, Octi II-ből van 105 lovas, ellenben nincs 130, csak 140 lovas, és én nem kötöttem bele!  :innocent: A tudásszomj hajt, értsd meg.

Satriani

  • Vendég
Re: (ideiglenes) Egyéb autók
« Válasz #359 Dátum: 2010.01.02 22:42:53 »
Akkor bizony megveszel majd egy szart.  :yes:

Most vagy egy gonosz béka vagy, vagy rájöttél, hogy bizony semmi értelme nyomaték-tömeg arány ( :D) alapján meghúzni egy határt az előzésre alkalmas és alkalmatlan autók között.

Vagy mindkettő.