Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679292 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9465 Dátum: 2014.10.30 09:40:58 »
vmi nevesebb márka fékekben esetleg?
kedvezménnyel talán jók az árak.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9466 Dátum: 2014.10.30 11:28:53 »
üdv zsolt68!

A trisóval nagyon kell vigyázni, ha teszel is bele, akkor kis mennyiségben, mert ha felmelegszik a víz, az mar, nem is kicsit!
Én ellenőrizném első körben a pollenszűrőt, nem-e túl koszos és nem tud átfújni rajta a ventilátor, illetve a termosztát nyitási idejét nézd meg!
Hideg motort elindítva álló helyben tapogatod a termosztátról - hűtőre menő vastag vízcsövet, de ne közvetlenül a termosztátnál.
Ha ilyen 5-10°C-os idő mellett hamarabb kezd áramolni a meleg a hűtő felé, mint 5-10 perc, akkor érdemes, jó minőségű termosztátot venned!

A jakoparts elég alsó kategória, nem javasolt!
Roadhouse, Remsa stb esetleg.

Fermoy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9467 Dátum: 2014.10.30 18:33:21 »
Sziasztok!
Sajnos a légtelenítés és a folyadékcsere nem segített, el kellett vontatni az autót egy szerelőhöz, mert a pedál már egyáltalán nem jött vissza. Ő azt mondta, hogy a főmunkahenger adta be a kulcsot, elvileg holnapra ki tudja cserélni. Én nem akartam ezzel szenvedni, úgy láttam elég lehetetlen helyen van.

A kilométerszámlálóm nem működik, esetleg ilyen tapasztalata van valakinek!?
Illetve ha a fényszóró be van kapcsolva az megjelenik az órán, vagy csak a távolsági?
Üdv
'82 Tercel 4WD
'92 Carina 2,0 GLI

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9468 Dátum: 2014.10.30 23:33:58 »
üdv Fermoy!

A km óra hibája tipushibának számít! Egy biztosítékellenőrzést megér azért!
Csak a távfény van kékkel visszajelezve, a helyzetjelzőre/tompítottra a műszerfal és a kapcsolók háttérvilágítása kapcsol fel.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9469 Dátum: 2014.10.31 20:13:16 »
üdv zsolt68!

A trisóval nagyon kell vigyázni, ha teszel is bele, akkor kis mennyiségben, mert ha felmelegszik a víz, az mar, nem is kicsit!
Én ellenőrizném első körben a pollenszűrőt, nem-e túl koszos és nem tud átfújni rajta a ventilátor, illetve a termosztát nyitási idejét nézd meg!
Hideg motort elindítva álló helyben tapogatod a termosztátról - hűtőre menő vastag vízcsövet, de ne közvetlenül a termosztátnál.
Ha ilyen 5-10°C-os idő mellett hamarabb kezd áramolni a meleg a hűtő felé, mint 5-10 perc, akkor érdemes, jó minőségű termosztátot venned!

A jakoparts elég alsó kategória, nem javasolt!
Roadhouse, Remsa stb esetleg.
A trisón már túl vagyok. Most már mindegy. Egyébként nem volt koszos. Pollenszűrőt kiszedtem annó, mert nem vagyok allergiás. :) A termosztátot kicserélem, mert most NIPPARTS van benne 4 éve, de szétment a gumigyűrű és lötyög a biztonsági szelep.
Az mitől lehet hogy megállt a JE és a BH ablak? Csak a vezetőoldali működik. Lehet hogy megzavarta, hogy a JH kiiktattam mert elszakadt a bovden?
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9470 Dátum: 2014.11.01 19:01:28 »
Pollenszűrőt kiszedtem annó, mert nem vagyok allergiás. :)....Az mitől lehet hogy megállt a JE és a BH ablak? Csak a vezetőoldali működik. Lehet hogy megzavarta, hogy a JH kiiktattam mert elszakadt a bovden?

 Szia Zsolt!
 A pollenszűrő a klíma elpárologtatóját hivatott megvédeni a szennyeződésektől. Klímatisztító szerrel "öblítsd" át a szellőztető rendszert,a pollenszűrő helyét különös gonddal,mert ott van az elpárologtató.Javasolt visszatenni a pollenszűrőt.
 Egy vagy több ablakemelőről lehúzott csati miatt a maradék működőképes ablaknak működnie kell...anno szakadás miatt gyártottam bowdent az egyik hátsóba.Kiszerelt emelőmotor esetén működött a többi-párhuzamosan vannak kötve. Sok sikert! Üdv!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9471 Dátum: 2014.11.01 23:02:35 »

 Szia Zsolt!
 A pollenszűrő a klíma elpárologtatóját hivatott megvédeni a szennyeződésektől. Klímatisztító szerrel "öblítsd" át a szellőztető rendszert,a pollenszűrő helyét különös gonddal,mert ott van az elpárologtató.Javasolt visszatenni a pollenszűrőt.
 Egy vagy több ablakemelőről lehúzott csati miatt a maradék működőképes ablaknak működnie kell...anno szakadás miatt gyártottam bowdent az egyik hátsóba.Kiszerelt emelőmotor esetén működött a többi-párhuzamosan vannak kötve. Sok sikert! Üdv!
Köszönöm a választ! A pollenszűrőt azért nincs, mert amikor vettem az autót 14 évesen (autó volt ennyi), szűrő nem volt (talán soha) viszont, tele volt csurig szeméttel. Fönt, a szélvédő előtti beömlőre tettem egy szűrőt, így a ventilátor is meg van védve a falevelektől.  Azért vettem ki mert így is megfagyok télen. Valószínű, hogy még nem eléggé átjárható a rendszer. A klímatisztító tudtommal csak a gombásodást tisztítja, a retek ott marad. Szétszedni viszont nagyon nincs kedvem.
Az emelőmotorral kapcsolatban megnyugodtam, de most megint nem tudom mi lehet a probléma. Van ennek valami elektronikája, lehet hogy az bolondult meg?
Nekiesek újból a kopogásszenzornak (angol). Javította már valaki? A test rendben van. Ki kellene mérni a másik vezetéket. Hallottam, hogy valakinek elszakadt. Hova csatlakozik be? Az ECU-ba? De ott hova? Az ECU hol van pontosan? Jó ez a rajz?
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9472 Dátum: 2014.11.02 06:31:09 »
Fönt, a szélvédő előtti beömlőre tettem egy szűrőt, így a ventilátor is meg van védve a falevelektől.  Azért vettem ki mert így is megfagyok télen. Valószínű, hogy még nem eléggé átjárható a rendszer......
Hali! Az általad készített szűrőn nem rekedhetnek meg a falevelek? Lehet,a fűtő radiátor is dzsuvás...olvastam itt a fórumon egy tanácsot,miszerint kárpit tisztító hab oldja a mocskot,azzal tisztítandó az elpárologtató és fűtés radiátor külseje -ezt én nem próbáltam. Fűtéscsap,annak bowden-hibája-nézted már? Radiátor gumicsöve nincs megtöretve,leszűkítve ezzel a lumenét?
 Próbálj meg 12 V egyenfeszt adni az ablakemeló motornak +,- polaritással egyaránt....de ha félsz ettől,dugd rá a nem működő motort a működő helyére,kipróbálod,így kizárhatod a motor hibáját.Mindenesetre érdemes ránézni,rámérni a bal első ajtóban található központi működtető /kapcsoló/ egységre. Ha hibát keresünk egy adott szakaszon,érdemes a közepén kezdeni /pl. próbalámpa,feszültség mérés stb/ a hibásnak vélt szakaszokat mérés szempontjából cirka felezgetni,míg nem lokalizáltuk a hibaforrást...így módszeresen,gyorsan behatárolhatjuk a "bibit".Na hajrá! :otlet: Ja,igen,ha kiszereled a kesztyűtartót,megtalálod az ECU-t,oda csatlakozik a kop.szenzor.
 
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.02 06:43:43 írta DS65 »

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9473 Dátum: 2014.11.02 19:48:11 »
Hali! Az általad készített szűrőn nem rekedhetnek meg a falevelek? Lehet,a fűtő radiátor is dzsuvás...olvastam itt a fórumon egy tanácsot,miszerint kárpit tisztító hab oldja a mocskot,azzal tisztítandó az elpárologtató és fűtés radiátor külseje -ezt én nem próbáltam. Fűtéscsap,annak bowden-hibája-nézted már? Radiátor gumicsöve nincs megtöretve,leszűkítve ezzel a lumenét?
 Próbálj meg 12 V egyenfeszt adni az ablakemeló motornak +,- polaritással egyaránt....de ha félsz ettől,dugd rá a nem működő motort a működő helyére,kipróbálod,így kizárhatod a motor hibáját.Mindenesetre érdemes ránézni,rámérni a bal első ajtóban található központi működtető /kapcsoló/ egységre. Ha hibát keresünk egy adott szakaszon,érdemes a közepén kezdeni /pl. próbalámpa,feszültség mérés stb/ a hibásnak vélt szakaszokat mérés szempontjából cirka felezgetni,míg nem lokalizáltuk a hibaforrást...így módszeresen,gyorsan behatárolhatjuk a "bibit".Na hajrá! :otlet: Ja,igen,ha kiszereled a kesztyűtartót,megtalálod az ECU-t,oda csatlakozik a kop.szenzor.
Megrekedhetnek, de azért van hogy már az elején megfogja a koszt. Könnyebb tisztítani, mint az egész rendszert. A ventilátort, a csöveket, nem is beszélve a pollenszűrőről, ami nehezen hozzáférhető és pénzbe kerül. A kárpittisztítós habot lehet hogy nálam olvashattad. Napokig sz...m vele. Sőt kiszedtem a fűtőradiátort is és kitisztítottam. Fűtéscsap tudtommal nincs, de a bowden legutóbb működött. Lehet a hőmérsékletet szabályozni csak gyenge. Azért csodálkozom mert a radiátor csövei (lábnál) nagyon forrók. Vagyis áthalad a víz.
Az ablaktörlő motor jó. Egyszerre állt le mindkettő. Vezérlésre gyanakszom.
ECU a kesztűtartó mögött? Akkor jól emlékeztem. Már csak azt kellene tudni egyáltalán közvetlenül megy -e rá a szenzor vezetéke. A neten ezt is azt is láttam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.02 19:49:51 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9474 Dátum: 2014.11.03 18:19:22 »
Megrekedhetnek...

Na,hajrá Zsolesz!!!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9475 Dátum: 2014.11.04 06:15:46 »
Na,hajrá Zsolesz!!!
Hát, ez elég szűkszavú válasz volt.  :)
Ha jutottam valamire, publikálom. Nem tudom elhinni, hogy ennyire gyenge a fűtése egy ilyen jó autónak.
Előzőben hülyeséget írtam. Nem "Az ablaktörlő motor jó. ", hanem "Az ablakemelő motor jó."
Köszönöm az infót!
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.04 06:20:41 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9476 Dátum: 2014.11.04 07:12:04 »
A trisón már túl vagyok. Most már mindegy. Egyébként nem volt koszos. Pollenszűrőt kiszedtem annó, mert nem vagyok allergiás. :) A termosztátot kicserélem, mert most NIPPARTS van benne 4 éve, de szétment a gumigyűrű és lötyög a biztonsági szelep.
...
Üdv!
Saját tapasztalat, hátha tanulság lesz valakinek: +10 fok körül kartonpapírral a hűtő negyedét letakarva már kideríthető, hogy a termosztátnál keresendő-e a gyenge fűtés oka. Sokáig mégsem gondoltam erre, mert a motor bemelegedéséig hideg maradt a t.-ról jövő gumicső, a forró víz mondjuk nem hirtelen jött meg, de evvel nem volt gondom, gyorsan elérte az üzemi hőmérsékletet. Alacsonyabb fordulaton, hosszasabb motorféknél viszont lehűlt a víz, amit a mutató is jelzett. A hűtőfelületet kartonnal szűkítve kellett ügyeskedni.
Szó volt róla itt is, hogy esetleg alacsonyabb hőfokon üzemel, vagy zár vissza. Végül kiderült, hogy valóban nem a termosztáttal volt baj, az kifogástalanul nyit-zár, ugyanazon hőfokon. Viszont a beépítésénél volt figyelmetlen anno a szaki: a gumigyűrű fönt nem illeszkedett a nútba, kilógott kicsit, így lett a háza felcsavarva. Nem szivárgott kifelé, így nem derült ki a hiba, de úgy működött az emígyen deformálódott tömítés, mint egy egyirányú szelep: bemelegedésnél nem volt jelentős az áteresztése, viszont ha nyomás alá került a gumicső, akkor már hiába zárt vissza a termosztát, a gumi melletti rés miatt gyakorlatilag nyitott maradt a hűtőkör.

A termosztát levegőztető szelepének lötyögnie kell.

(Egyébként anno nekem is ki volt akadva a fűtésállító bovdene.)

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9477 Dátum: 2014.11.04 07:28:24 »
...

A termosztát levegőztető szelepének lötyögnie kell.

(Egyébként anno nekem is ki volt akadva a fűtésállító bovdene.)
Köszönöm! Mindenképpen kicserélem a termosztátot jobbra, bár a régi szépen kapcsolgatott és a műszermutató beállt vízszintbe és ott is maradt.
Kezdem hinni, hogy szélmalomharcot vívok. A Carina fűtése csak ennyit tud. Én vagyok fázós.
A következő is Toyota lesz.

Fermoy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9478 Dátum: 2014.11.05 01:41:33 »
Sziasztok!
A kuplung munkahenger kicserélése után alkalmam volt menni 100-150km-t(sajnos a számlálóm nem jó, írtátok, hogy típushiba ezt meg lehet javítani valahogy) az autóval. Meglehetősen kényelmes és könnyen vezethető masina. Kopogást jobb elölről hallok, a fékeket kell még rendbe tenni de amúgy egészen egyben van. A fűtés konzol nem rendelkezik megvilágítással, ami sötétben elég zavaró, hogy nem tudom hová nyúljak kapcsolóért mert semmi nem látszik illetve mintha középről valamiért hideg levegőt fújna. A világítás javítását megtaláltam a fórumon, úgy látom ez is kvázi mindennapos jelenség ilyen korú gépeknél.
Az ablaktörlőm motorja kis megerőszakolás után elkzdett működni, de elég hangos, szerintem cserélnem kellene, illetve új lapátokra is szükségem lesz!
Korábban H-s Astrát vezettem, de érdekes, hogy 15év korkülömbség ellenére is összehasonlítható a két autó sőt talán a menetszelet leszámítva a Carina veri is mind kényelemben mind menettulajdonságokban a nála egy misivel drágább autót!?
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.05 02:13:34 írta Fermoy »
'82 Tercel 4WD
'92 Carina 2,0 GLI

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9479 Dátum: 2014.11.05 06:10:28 »
Üdv!
A számláló jellemzően akkor szokott megállni, amikor visszapörgetésnél összeakadnak/kiugranak a tárcsák fogaskerekei.  ;) Anno minden 10 ezres váltásnál szét kellett szednem és műszerész csavarhúzóval finoman átsegítenem. Első körben ezt ajánlom, vagy veszel egy bontottat.
Nálam valamiért nem is működött a hátsó ablaktörlő, amíg törött volt a tartály. Ez sajnos valóban típushiba (az UV megeszi a műanyagot), de meg lehet foltozni.
Korábban H-s Astrát vezettem, de érdekes, hogy 15év korkülömbség ellenére is összehasonlítható a két autó sőt talán a menetszelet leszámítva a Carina veri is mind kényelemben mind menettulajdonságokban a nála egy misivel drágább autót!?
::) És még sok újabb típust. Ezt mi tudjuk  :D