Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679183 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5850 Dátum: 2011.05.25 13:43:58 »
Oscillopscope-pal lehet megmerni, elvileg negyszogjelet kell kiadnia. A kiadott jel frekvenciaja hordozza a sebesseginformaciot.

A szenzor nekem adott ki jelet, de nem megfelelo feszultseg-csucson, illetve fureszjel volt a negyszog helyett. Szoval ha mertem, akkor ugrandozott a feszultsegmero, de nem volt megsem az igazi.

Esetleg azt lehetne, hogy a jeladonal kimered, hogy jon-e ki belole barmifele jel is. Ha igen, akkor megmered, hogy van-e jel a km-oranal? Ha ott is van, akkor a jelado lesz a hunyo nagy esellyel. Ha nincsen jel, akkor kontakt hiba van.

Elso korben a csatijat erdemes kontakt-spray-vel megfujni, mert az hozhat eredmenyt, ha ott van a hiba.

De 95%-ra mondom, hogy a jelado halt meg nalad, ahogyan nalam is.

A leirasod alapjan egyertelmu, hogy melyik a sebesseg jelado. Amit 1 db sima csavar fog, csatival a tetejen.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5851 Dátum: 2011.05.25 14:23:16 »
Oscillopscope-pal lehet megmerni, elvileg negyszogjelet kell kiadnia. A kiadott jel frekvenciaja hordozza a sebesseginformaciot.

A szenzor nekem adott ki jelet, de nem megfelelo feszultseg-csucson, illetve fureszjel volt a negyszog helyett. Szoval ha mertem, akkor ugrandozott a feszultsegmero, de nem volt megsem az igazi.

Esetleg azt lehetne, hogy a jeladonal kimered, hogy jon-e ki belole barmifele jel is. Ha igen, akkor megmered, hogy van-e jel a km-oranal? Ha ott is van, akkor a jelado lesz a hunyo nagy esellyel. Ha nincsen jel, akkor kontakt hiba van.

Elso korben a csatijat erdemes kontakt-spray-vel megfujni, mert az hozhat eredmenyt, ha ott van a hiba.

De 95%-ra mondom, hogy a jelado halt meg nalad, ahogyan nalam is.

A leirasod alapjan egyertelmu, hogy melyik a sebesseg jelado. Amit 1 db sima csavar fog, csatival a tetejen.


Így néz ki:

http://www.1aauto.com/1A/SpeedSensor/Toyota/Corolla/1ATRS00131/449521

Akkor méregetek első körben.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5852 Dátum: 2011.05.25 15:02:01 »
Nekem nem teljesen igy nez ki. A teteje stimmel, de az aljan van egy muanyag fogaskerek, ami a valtoban levo fogaskerekekre csatlakozik...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5853 Dátum: 2011.05.25 15:17:15 »
Nekem nem teljesen igy nez ki. A teteje stimmel, de az aljan van egy muanyag fogaskerek, ami a valtoban levo fogaskerekekre csatlakozik...

Csak simán kifelé(felfelé) kell húzni vagy forditani is kell/lehet (szabad)?
Nem törik el ha a helyén elfordul?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5854 Dátum: 2011.05.25 15:20:57 »
Mar nem emlekszem, csak azt tudom, hogy picit mozgatni kell jobbra-balra, aztan kifele kell huzni korben. Picit szorul, de elvileg nem kell forgatni, csak siman kihuzni.

Van rajta egy gumikarika tomites, amiatt szorul egy kicsit. Nagyon nem lehet elcseszni, mert egy vasdurung az egesz. Nem az a torekeny fajta.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5855 Dátum: 2011.05.26 12:52:06 »
Üdv!

Kötöttem a leladóra pluszt - minuszt és a 3. lábra LED-et, ami a kerék forgásának gyorsulásával egyre gyorsabban villog.

A LED ugyanezt produkálja belül a műszercsoportnál is, odacsatlakozva a megfelelő lábhoz, ami jön a jeladótól.

Vezeték hiba akkor kizárva, a jeladó is ad ki jelet, kérdés, hogy milyet és ez tetszik-e az órának? Négyszögjel-nek kell itt jönnie, mert a LED csak azt mutatja, hogy valami jön..??

Kontaktozás volt, lábak rendben.

Az óra lesz a szar nagy eséllyel...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5856 Dátum: 2011.05.26 13:18:25 »
Elvileg negyszogjelnek kell lennie, ezt LED-del nem tudod kimerni, csak szkoppal. Nekem is volt jel, ugyan az volt bent is. A jel azonban gyenge volt es furesz, ezert nem mutatott az ora megsem semmi erteket.

En azt mondom, hogy 99%, hogy a jelado a rossz elem, nem az ora. En is az orara gyanakodtam, de jelado lett belole. Az jo megoldas lehenne, ha kicserelned az egyik markatarssal az oratokat, mert azzal ki lehetne szurni az orahibat. A vezetek legalabb jo, azt lenne amugy is a legnehezebb javitani.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5857 Dátum: 2011.05.26 13:56:47 »
Elvileg negyszogjelnek kell lennie, ezt LED-del nem tudod kimerni, csak szkoppal. Nekem is volt jel, ugyan az volt bent is. A jel azonban gyenge volt es furesz, ezert nem mutatott az ora megsem semmi erteket.

En azt mondom, hogy 99%, hogy a jelado a rossz elem, nem az ora. En is az orara gyanakodtam, de jelado lett belole. Az jo megoldas lehenne, ha kicserelned az egyik markatarssal az oratokat, mert azzal ki lehetne szurni az orahibat. A vezetek legalabb jo, azt lenne amugy is a legnehezebb javitani.

Hát igen, de itt felénk elvétve látok 1-2 Carinát, azt is útközben a városban, nem ismerek senkit, de még ha tudnám hol lakik elmennék megkérdezni itt a környéken.
Az a baj, hogy a fórumon nem lehet lakhely szerint keresni a felhasználókat...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5858 Dátum: 2011.05.26 14:02:20 »
Esetleg egy négyszögjel-helyreállítás Schmitt-triggerrel? Bár lehet, hogy szétszedhető a kép alapján a jeladó...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5859 Dátum: 2011.05.26 14:04:32 »
Esetleg egy négyszögjel-helyreállítás Schmitt-triggerrel? Bár lehet, hogy szétszedhető a kép alapján a jeladó...

Vagy egy oszcilloszkóppal megmérni a jelet belül?

B.S.!
Az honnan vetted, hogy négyszögjelnek kell jönnie ott? Ha 100%-os az info, akkor keresek oszcilloszkópot és megmérjük, viszont ha nem tuti akkor órát keresek inkább.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.26 14:13:44 írta kamikaze555 »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5860 Dátum: 2011.05.26 15:28:22 »
Nem 100%, de majd otthon megnezem a doksikat. De igy remlik, mert ezt akarta latni a Toyota is, meg a maszek muszeresz is.

En inkabb jeladot vennek bontva, mint orat, szerintem az lesz a hibas. Arban meg hasonlo bontva a ketto, valahol 5-10e Ft kozott mozognak.


Szetszedni nem lehet, csak a fogaskereket lehet leszedni, mert azt egy gyuru fogja. De a belseje hozzaferhetetlen sajnos, a mechanika es az elektronika nem elerheto.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5861 Dátum: 2011.05.26 18:00:28 »
Nem 100%, de majd otthon megnezem a doksikat. De igy remlik, mert ezt akarta latni a Toyota is, meg a maszek muszeresz is.

En inkabb jeladot vennek bontva, mint orat, szerintem az lesz a hibas. Arban meg hasonlo bontva a ketto, valahol 5-10e Ft kozott mozognak.


Szetszedni nem lehet, csak a fogaskereket lehet leszedni, mert azt egy gyuru fogja. De a belseje hozzaferhetetlen sajnos, a mechanika es az elektronika nem elerheto.

Felvettelek MSN-re, ott hamarabb tudunk tárgyalni!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5862 Dátum: 2011.05.26 18:12:45 »
Azt nem használom, úgyhogy az nem fog menni. A Skype ugyan az, csak nincsen a @xxx.yy.

Ma eléggé elfoglalt vagyok, inkább majd a hétvégén beszélgessünk.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5863 Dátum: 2011.05.26 18:27:33 »
Azt nem használom, úgyhogy az nem fog menni. A Skype ugyan az, csak nincsen a @xxx.yy.

Ma eléggé elfoglalt vagyok, inkább majd a hétvégén beszélgessünk.

Az a baj elég sürgősen kéne a kocsi, csak azt nézd meg nekem biztosra, hogy négyszögjel kell vagy sem! Holnap kerítek oszcilloszkópot ha ezt tudom.
Ide ird meg akkor!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5864 Dátum: 2011.05.26 18:36:19 »
Ákos!

Adj rá négyszögjelet kívülről hátha. Gondolom 12V lesz, de elsőre kevesebbel próbálnám. Nyomogatni egy drótót feszosztóról az akksi pozitív sarkára, akkor kiderül, jó-e az órád szvsz. Esetleg zavarszűrő kondival a földre, de pergésmentesítőig már nem mennék el ;)

Nem lehet, hogy amikor ledezted a műszercsoportot, valami elmozdult, vagy eltörött mostanra, és a műszered jó amúgy. Csak kérdem, mert nem láttam erre infót előzőleg. A LED-ről jut eszembe, hogy egész jó fénye van a kicsinek is.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.26 18:58:49 írta vd1234 »